kalpte ritim bozukluğu ve doğum!!!

beydam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008
85
0
arkadaşlar benim kalbimde ritim bozukluğu var arada atmıyo boş geçiyo.29 haftalık gebeyim ve normal doğum yapamıycam.ama epidural sezeryan mi yoksa normal sezeryan mi olmalıyım bilemiyorum.bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?bi akıl verin bana.:a015:

epidural sezeryan olan arkadaşlarımı gördükten sonra ben de öyle doğurmaya karar verdim.gerçekten hepsi çok rahattılar.genel anestezide olduğu gibi bi ayılma süreci olmadığından hemen bebeğini kucağına alabiliyosun.bebeğine de narkoz gitmemiş oluyo.ben çok rahat gördüm hepsini.tabii ki her ilacın her bünyeye yağtığı etki farklıdır.belki kötü etkileri yaşayanlar da vardır.ama benim tercihim kesinlikle epidural.

canım bende epidural sezeryan olacağım inşallah son dakika vazgeçmezsem:)doktorum uyanık olacağın için tedirgin olabilirsin dedi..ama en rahat doğum şekli oymuş vazgeçmem inşallah..

bendede ritim bozuklugu oluor ama arada bir panik ataktan dolayı
senin rahatsızlıgın psikolojıkmi

bendede ritim bozuklugu oluor ama arada bir panik ataktan dolayı
senin rahatsızlıgın psikolojıkmi

BENİM BAYADIR RİTİM BOZUKLUĞU VAR 5 YILDIR ZANNEDERİM ÇOK HEYACAN YAPAN BİRİ OLMAMDAN KAYNAKLANIYOR.AMA ŞİMDİYE KADAR BİR PROBLEM YAŞAMADIM ÇOK ŞÜKÜR,İLAÇ FALANDA KULLANMADIM.AMA ŞİMDİ DOĞUM YAKLAŞTIKÇA DOĞUM ŞEKLİ KONUSUNDA ÇOK KARARSIZIM VE ÇOK KORKUYORUM,NASIL RAHAT OLACAKSA ÖYLE YAPMAK İSTİYORUM.mafoldumben

bendede 2 yıl önce çıktı ritim bozuklugu her yıl dinlenmeli denildi ilaç yada ona benzer birşey verilmedi.
doğuştan oldugu söylendi önemli etkileri olmadığı ama takip edilmesi gerektiği söylendi.
suan 6 haftalık hamileyim ama normal doğum istiyorum bu ritim bozuklugunun doğumda etkili olacağını düşünmüyorum.sadece girerken doğuma korkudan kesin yoğun atıcak ama daha sonra sancı filan derken ağrıya kilit olucağından o durumun düzeleceğini düşünüyorum.

ama yinede 3 ay gibi etraflı bir kalp muayenesi olucam ve ondan sonra daha da netleşicek durum

arkadaşlar mrhb bende 1 ay sonra doğum yapacağım ama doğum şekline hala karar veremedim bendede kalp ritim bozukluğu var normal doğumda iyi olmaz sakıncalı dendi nefes darlığımda var çok kalp ağrısı çekiyorum sizce genede normal doğum yapsam bişey olur mu?

bendede 2 yıl önce çıktı ritim bozuklugu her yıl dinlenmeli denildi ilaç yada ona benzer birşey verilmedi.
Doğuştan oldugu söylendi önemli etkileri olmadığı ama takip edilmesi gerektiği söylendi.
Suan 6 haftalık hamileyim ama normal doğum istiyorum bu ritim bozuklugunun doğumda etkili olacağını düşünmüyorum.sadece girerken doğuma korkudan kesin yoğun atıcak ama daha sonra sancı filan derken ağrıya kilit olucağından o durumun düzeleceğini düşünüyorum.

Ama yinede 3 ay gibi etraflı bir kalp muayenesi olucam ve ondan sonra daha da netleşicek durum

merhaba bende de rıtım bozuklugu var ve suan 14 haftalık hamıleyım normal dogum ıstıorum ama bıryandan da korkuorum carpıntım dogumda yukselırse dıye siz normal yapıcam demıssnz yapabıldnzmı cevap verırsenz cok memnun olucm ıı gunlr...

bugün kadın doğum doktoruma kontrole gittiğimde ritm bozukluğu olduğunu ve kardiyologa gitmem gerektiğini söyledi. pek umursamıyorum aslında çünkü uzun yıllardır ben de farkındayım kalbimin ritminin bozuk olduğunun. ikizlerime hamileyim ve sezaryen olacağımdan şimdi korktum ritm bozukluğu sezaryende sorun yaratır mı acaba :S

Arkadaslar öncelikle meraba ben hamile değilim ama benimde kalbimde 10 senedir ritim bozuklugu var,bicok arkadaş yazmıs normal dogumda sorun olurmu diye benim kendi kardioloji doktorumun bana kendim icin dedigi bilgiyi aktarıcam sizler kndi doktorunuza durumunuz hangi asamadaysa ona göre sorun,Bana doktorum kalp hastalıgının en ciddisi oldugunu ve kalbin nasıl attıgının belli olmadıgını söledi ben hergün ilaç kullanıyorum ,ilerde evlenip dogum yapabilirmiyim diye sordugumda kardioloji doktorunun buna müsadesi oldugunda hastalıgın drecesine baglı olarak yapılabilcegini (ileri derece ritim bozuklugu varsa yapılmıyacagını ) söyledi,Benim arkadasımdada vardı ritim bozuklugu normal dogumu yaptı dedigim gibi bozuklugun asamalarına göre karar veriliyo,ve bu hastalıgınıızı hafife almamanızı tavsiye ederim mutlaka bi kardioloji doktoruna görünüp normal doguma ondan snra karar vrmeniz en saglıklısı,hepinize bebişlerinizle şimdiden sagıklı uzun ömürler dilerim

arkadaşlar benim kalbimde ritim bozukluğu var arada atmıyo boş geçiyo.29 haftalık gebeyim ve normal doğum yapamıycam.ama epidural sezeryan mi yoksa normal sezeryan mi olmalıyım bilemiyorum.bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?bi akıl verin bana.:a015:

doğuştan oldugu söylendi önemli etkileri olmadığı ama takip edilmesi gerektiği söylendi.
suan 6 haftalık hamileyim ama normal doğum istiyorum bu ritim bozuklugunun doğumda etkili olacağını düşünmüyorum.sadece girerken doğuma korkudan kesin yoğun atıcak ama daha sonra sancı filan derken ağrıya kilit olucağından o durumun düzeleceğini düşünüyorum.

ama yinede 3 ay gibi etraflı bir kalp muayenesi olucam ve ondan sonra daha da netleşicek durum

bende atriyal fibrilasyon var ve doktor tersine sezaryen yapılmayacağını ve normal doğumun tercih edileceğini söyledi, henüz netleşmedi bazı tahlillerin sonucunu bekliyoruz ama genel aneztezide sıkıntı olacağını söylüyor doktorlar.
ayrıca ilaç kullanmıyorsanız önemsiz demektir. ayda 1 iğne yapıyorlar ilaca ek olarak ve pıhtı atılma durumu olduğu için uyutmuyorlar.

Kızlar bendede ritim bozuklugu var cok korkuyorum hamileligimi etkilermi bebegıme zararı dokunurmu ya cok korkuyorum nasıl başadebilicem

Kızlar bendede ritim bozuklugu var cok korkuyorum hamileligimi etkilermi bebegıme zararı dokunurmu ya cok korkuyorum nasıl başadebilicem
Hemen bi kardiyolog la görüş. Benim kapakcikta problem var ameliyat görünüyor.dogum seklide spinal daha iyi diyor kadın doğum la kardiyolog takip altindayim

merhabaa benimde ritim bozuklugu var.gıttıgım kadındogumcu benı basından savdı rıtım bozuklugun varsa geceleride kardıyolog olan hastaneleri tercih etmelisin diye.aynı hastanede baska doktorda gunduz bu hastanede kardıyolog oluyor.dogumun gece olursada anlasmalı oldugum hastanede (orada sureklı kardıyolog varmıs) yaptırırım dogumunu dıyor.benımde kafam karısık acaba baska bır hastanemı tercıh etmelıyım kadın dogum doktoru ve kardıyologun bır arada sureklı bulundugu?cok bunaldım..

Ileri mitral yetmezlik var. 3. 4.demisti sanırım. 1ay önce erken dogumla sezeryan olarak doğum yaptım şimdi ameliyat için gün karar verilecek
Merhaba mesajlarınızı okudum öncelikle bebeğiniz için hayırlı olsun diyorum. Rahatsizliginiz ne durumda bilemiyorum ama geçmiş olsun. Ben 27 yaşındayım 4yil önce kalp kapakcik ameliyatı oldum iki kapağıma onarım yapıldı. Hafif derecede mitral kapak yetmezliği var ama ilaç kullanmıyorum çok rahatsız etmiyor dün kardiyolog bunun ileriki aylarda sorun olabileceğini beni zorlayacagini söyledi. Stres sıkıntı yapmamamı az ve sık ogunlerle beslenmemi kalbimi mümkün olduğunca yormamamı söyledi :KK43: Sizin nasıl geçmisti hamileliginiz ?

Merhaba mesajlarınızı okudum öncelikle bebeğiniz için hayırlı olsun diyorum. Rahatsizliginiz ne durumda bilemiyorum ama geçmiş olsun. Ben 27 yaşındayım 4yil önce kalp kapakcik ameliyatı oldum iki kapağıma onarım yapıldı. Hafif derecede mitral kapak yetmezliği var ama ilaç kullanmıyorum çok rahatsız etmiyor dün kardiyolog bunun ileriki aylarda sorun olabileceğini beni zorlayacagini söyledi. Stres sıkıntı yapmamamı az ve sık ogunlerle beslenmemi kalbimi mümkün olduğunca yormamamı söyledi :KK43: Sizin nasıl geçmisti hamileliginiz ?
Umarım ilerlemeden aynen kalır sızınkı ve tekrar amelıyat gerekmez. Ben 20li haftalarda tesadüf öğrendi m ve hıc sıkayetım yoktu taa ki 30.haftaya kadar. Öksürük başladı anıden. Nefes darlığı derken 32de şiddetlendi, carpıntılarda eklendi. 34te doğuma alındım artık ve lohusalık dönemi sonrası amelıyatımı oldum. Kilo alımınıza çok dikkat edin, tuzlu tuketmeyın ileriki haftakarda ödem olabilir allah korusun. Ben 8kılo aldım sadece ve bu da benım için büyük şans tı yoksa o adar hafta da bekletmezlerdi belkıde. Kan sayımına baktırın arada işte demir eksıjlıgı de çarpıntı yapıyormuş ılaclarınıza da düzenli kullanıp cıdden huzur ıcınde gecırın dönemi, uzak tutun kendınızı stresten

X