Şeker Yüklemesi

Haziran_

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2012
23
0
Merhaba, aranızda şeker yüklemesi yaptıran var mı? Benim öncesi 96, yükleme sonrası 161 çıktı. Doktor yüksek olduğunu söyledi ve diyet listesi verdi, 15 gün sonra testi tekrarlayacağız. Çok canım sıkıldı kızlar :KK43:((

benimde açlık kan şekerim 82 yükleme yapıldıktan sonra 157 çıktı ama doktorum diyet vermedi bana yediklerine dikkat et şekerli şeylerden hamur işlerinden uzak dur dedi..

canım banada geçen gün yükleme yapıldı birz yüksek çıktı sonuçlarım insüline başladım 2 gündür insülin kullanıyorum diyette verdi uymaya çalışıyorum ama canım başka şeylerde istiyor korkumdan yiyemiyorum :18:

canım banada geçen gün yükleme yapıldı birz yüksek çıktı sonuçlarım insüline başladım 2 gündür insülin kullanıyorum diyette verdi uymaya çalışıyorum ama canım başka şeylerde istiyor korkumdan yiyemiyorum :18:

Ne kadar çıktı ki insüline başladın canım?

canım öncesnde var mıydı böyle bişey? hamile olalı durum nedir peki, yaşadıkların? farklılıklar?tatlıya çok düşüyomuydun mesela?

canım öncesnde var mıydı böyle bişey? hamile olalı durum nedir peki, yaşadıkların? farklılıklar?tatlıya çok düşüyomuydun mesela?
önceden yoktu canım ama tatlı yemeyi seviyordum bide kiloda vardı bende hamile kaldığımda bişey histmiyordum kendimde bide ailedede vardı hepsi birararya geldi :KK43:

pufss bnmde öbr hafta yüklemem bi bu kaldı stressiz bitsede okudukça bişeyler stres oluorum tatlıya düşkünlüğüm yoktur aslında çok cnm çekerse dondurma yada kazandibi yerim o da 10 15 günde 1 ama hamur işi beni zorluo çok seviyorum allahm yardım et sağlıkla doğuralım melekleri

tatlıya çok düşkünümdür ilk tahlillerimde şekerim 114 sınırda çıkmıştı nekadar dikkat etsende kaçamakların oluyor elbet bende haftaya yaptırıcam umarım yuksek çıkmaz

bende dün yaptırdım şeker yüklemesi. tatlıya aşırı düşkünlüğüm olduğu halde korkulan olmadı. herşey normal çıktı. ilk ölçüm 86 çıktı. 1 saat sonrasındada 144 e yükseldi.

bende yaptırdım ama doktoru kandırdım sadece glikoz içtikten sonraki değer bakıldı öncekine değil. hehehe:) o da iyi çıktı şükür

açken de çok zor oluyor beklemek ya :KK43: peki sonrasında şekerli su içip 1 saat mi bekliyrum anlatrmısınız süreci?

çok fazla bekleme durumu olmuyor zaten genelde tabii gideceğiniz hastane de önemli de. giriyorsunuz işte test için önce kan şekerinize bakılıyor. sonra glikoz veriliyor en son limon ve su eşliğindeydi kuruma göre de değişiyor o biraz. sonra onu içip bekliyorsunuz belli aralıklarla şekerinize bakılıyor yarım saat bir saat gibi. bu yani, bu kadar. çok basit bir işlem hamilelikte dolayı şekerden mideniz bulanabilir tek gitmeme imkanınız varsa bunu düşünebilirsiniz

benimde yarın sabah doktorum şekerin olabilir demişşti 2 ay önce yani stresli bir bekleyiş olacak :KK43:

Benim de şekerim sınırda çıktı.ikinci yükleme yapmamız gerekiyor ama yaptıramıyorum çünkü açken içince midem bulanıyor ve çıkartıyorum.Doktor da bana diyet listesi verdi.Kızımda da aynısı olmuştum doktorum yediklerine dikkat et dedi çok şükür bir sorun olmadı şimdi de dikkat etmeye çalışıyorum ama canım da çok tatlı istiyor:KK14:

şeekerli su içtkten bir saat sonra aldılar kızlar kanımı, 82.5 çıktı, dr 140dan aşağıda ise gelmene geerek yok, sınırdaysa beslenmene dikkat et demişti sadece, çok şükür iyi çktı, benm de canım çok tatlı istiyordu çok korkuyordum o yüzden.

X