Saç Rengi ve Saç Boyama Röfle üzerine küllü sari !!!!!!

sultanlokumu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
89
2
Arkadaslar,günlerdir arastirip duruyorum.yardimci olabilirseniz cok sevinecegim.:KK16: ben sacima 4-5 ay önce röfle balyaj karisimi birsey yaptirmistim.küllü kumrala boyanip üzerine röfle yapildi.kendi ana sac rengim küllü koyu kumral.simdi diplerim geldi ama ben röfleden cok SIKILDIM.saclarim yipranmis gibi duruyor.röfle yaptirdigimda sacimi orielle actirmadan direkt olarak boya üzerine röfle yapildi.güzelde oldu aslinda.simdi ben küllü sari istiyorum.ama saclarim röfleli yesillenme veya herhangi bir sürprizle karsilasirmiyim acaba? boyalari aldim ama öyle duruyorlar.ne yapmaliyim? Yurt disindayim,artik anladim ki burdaki kuaförler benden fazla birsey bilmiyorlar.ama; istedigin sac renginin cok cok disinda bir renk yapmakla ustalar bunu diyebilirim.loreal 7.1 küllü orta sari ve 9.1 küllü acik sari almistim.bu ikisini karistirmak istiyorum ama simdi kararsizim. fikirlerinizi bekliyorum.. :26:

Arkadaslar,günlerdir arastirip duruyorum.yardimci olabilirseniz cok sevinecegim.:KK16: ben sacima 4-5 ay önce röfle balyaj karisimi birsey yaptirmistim.küllü kumrala boyanip üzerine röfle yapildi.kendi ana sac rengim küllü koyu kumral.simdi diplerim geldi ama ben röfleden cok SIKILDIM.saclarim yipranmis gibi duruyor.röfle yaptirdigimda sacimi orielle actirmadan direkt olarak boya üzerine röfle yapildi.güzelde oldu aslinda.simdi ben küllü sari istiyorum.ama saclarim röfleli yesillenme veya herhangi bir sürprizle karsilasirmiyim acaba? boyalari aldim ama öyle duruyorlar.ne yapmaliyim? Yurt disindayim,artik anladim ki burdaki kuaförler benden fazla birsey bilmiyorlar.ama; istedigin sac renginin cok cok disinda bir renk yapmakla ustalar bunu diyebilirim.loreal 7.1 küllü orta sari ve 9.1 küllü acik sari almistim.bu ikisini karistirmak istiyorum ama simdi kararsizim. fikirlerinizi bekliyorum.. :26:

Röfle diyorsun, oryalsiz röfle yapıldı diyorsun. Bu mümkün değil. Baz renginden bağımsız bu söylediğim. Yurtdışında yaşıyorsan muhtemelen cila yapmıyorlar o kötü. Saçın ciddi ciddi sarıysa küllü sarı saçını yeşil yapar. Astar boya yapıp üstüne istediğin renge boyanması lazım ki öyle bir durumda bile saçın akacaktır. Ancak 2. boyamada (1 ay sonra) oturacaktır.

evet canim,sacimi actirmadan röfleyi yapti.zaten cok SIK röfle attirmadim.ön boya olarak hangi rengi yapsam acaba? koyu sari üzerine küllü acik sarida mi yesillenme yapar acaba?

Kendimden örnek vereyim: 2 ay öncesine kadar saçlarım platindi, her röflede rengini biraz daha açtırdım ve en sonunda platin oldu. Nefret ettim, 1 ay bekledim ve güvendiğim bir kuaförün yolunu tuttum. "Bu saç akacak, astar boya olmazsa daha beter akar" dedi kuaförüm. "2 işlem yapacağım ve bunu bir baz gibi düşün. Bir dahaki ay geldiğinde ise istediğin işlemi uygulayacağız" dedi. Önce kızıl renkte bir astar boya uyguladı, üstüne kumrala boyadı. Ben ise "Bu saç asla akmaz, çok feci koyulaştı" diyordum ki 1 aya kalmadan inanılmaz aktı, açık kumral gibi bir renge döndü. Kesinlikle kötü değildi ama o kadar akması beni şaşırttı, tabii kuaförüme duyduğum güvenin boşa çıkmaması beni oldukça sevindirdi.

Dün itibariyle yeniden kuaföre gittim, önce saçıma yine baz bir renk uyguladı. 7.0 gibi bir şey uygulayacaktı ama senin gözüne koyu gelir bu renk, biraz daha açık bir baz uygulayacağım dedi. Uyguladı, üstüne bebek sarısında krepe balyaj yaptı normalden biraz daha sık olarak. Harikulade oldu :) Çünkü sarıdan sonra ben koyu ve dümdüz bir renk kullanamazdım, ne istediğimi çok iyi anladı.

Bunu anlatmamın sebebi çok basit işlemler olmadığını anlaman için tamamen. Saçının yıpranma, yeşile dönme vs riski gayet yüksek. Yine de sen bilirsin.

Son düzenleme:
Aerynn tesekkür ederim Ilgin icin..benim su anda iyi bir kuaför diye bir sansim maalesef yok.Burda bir kuaföre gitsem sacimi ilk yapacaklari renk kahverengi ve bende istemiyorum.daha önce hic boya olmayan sacima balköpügü,acik findik kabugu gibi; rengi cokta acik bir ton degildi ve sacini orielle acmadan yapamam diyen bir kuaför.bundan 5-6 sene öncesinden bahsediyorum.türk kuaför desen hepsi birbirinden beter.mecburen evde kendim boyamak durumundayim cünkü diplerin gelmesiyle beyazlar cok fena yüz gösterdi.ama bu durumda yapacagim tek sey galiba koyu sari ve acik sari karisimi bir renge boyamak.tabiiki küllü olmayanlardan.tek carem bu gibi görünüyor. koyu renkler bana artik cok cekici gelmiyor,acik ton saclar nedense herzaman hosuma gitmistir.:KK34:

X