Çin Takvimi

serra 84 temmuz doğumluysan 26 yaşındasın demektir. buna 1 yaş ekleyip 27 olarak hesaplayacaksın.

ayrıca bu çin takvimi boş bişey arkadaşlar çinlilere bile sordum inanmayın öyle şeylere dediler :KK9:

% 50 şans olduğu iiçin tabiki çoğunuzda tutucaktır ama buna güvenipte çocuk yapılmaz.

serra 84 temmuz doğumluysan 26 yaşındasın demektir. buna 1 yaş ekleyip 27 olarak hesaplayacaksın.

ayrıca bu çin takvimi boş bişey arkadaşlar çinlilere bile sordum inanmayın öyle şeylere dediler :KK9:

% 50 şans olduğu iiçin tabiki çoğunuzda tutucaktır ama buna güvenipte çocuk yapılmaz.

cnm tabiki öyle bizlerde meraktan bakıyoruz işte yoksa cinsiyetin benim açımdan pek de önemi yok yeterki sağlıklı kusursuz olsun bebeklerimiz

ben 24 yaşındayım hamile kaldığım ayıda çok iyi biliyorum ama kız çıktı yani tutmadı benm inşallah 4 ay snra oğluşum olcak :)))

kızlar banada bakın be canlarım ben ziraz zor anlarımda 16.09.1989 doğm tarihim 2012nin temmuzunda hamile kalmak istiyorum cinsiyeti ne olur acaba ben yanlış hesaplamıyım

Hiç inanmayın, tuttu diyenler tesadüftür, Çin takvimide rus takvimide kız diyordu, ama benim kısmetse oğlum olacak.
Sadece Allaha dua edin. İnşallah Allah gönlünüze göre versin.

kızlar banada bakın be canlarım ben ziraz zor anlarımda 16.09.1989 doğm tarihim 2012nin temmuzunda hamile kalmak istiyorum cinsiyeti ne olur acaba ben yanlış hesaplamıyım

sen 2012 temmuzda 23 yaşındasın 24 yaşına eylülde basacaksın. bu yüzden senin temmuzda kız olarak gözüküyor.2012 de düşünüyorsan eylüle kadar ki bölüme bakarken 23 yaş kısmından bak. eylül ve sonrası için 24e bak canm. ok :79:

kızlar selam . benim internetten edindiğim bilgilere göre ocak ve şubat doğumlularda çin takvimi biraz daha farklı hesaplanıyormuş.ocak veya şubat doğumlu olupta doğum yapmış olanlar veya hamile olanlar doğum tarihinizi ve son adet tarihinizi ve aynı zamanda cinsiyetinizi yazabilirmisiniz

ben 15.09.79 doğumluyum Sat:6.09.2009 du ve benim oğlum oldu sanırım uydu :)

Daha sonra 78 doğumlu bir arkadaşımın satıda 6.10.2010 du onunda ikiz oğlu oldu yani uydu :)

kızlar selam . benim internetten edindiğim bilgilere göre ocak ve şubat doğumlularda çin takvimi biraz daha farklı hesaplanıyormuş.ocak veya şubat doğumlu olupta doğum yapmış olanlar veya hamile olanlar doğum tarihinizi ve son adet tarihinizi ve aynı zamanda cinsiyetinizi yazabilirmisiniz

canım ben 07.02.1982 doğumluyum sat:13 mayıs ama cinsiyeti daha bilmiyorum bir bak istersen normalde çin takviminde erkek çıkıyor

canım ben 07.02.1982 doğumluyum sat:13 mayıs ama cinsiyeti daha bilmiyorum bir bak istersen normalde çin takviminde erkek çıkıyor

Çin takvimine bakarken çin takvimine göre yaşınızı hesaplamanız lazım. Ocak ve Şubat doğanlarda özel tarihler var diğer aylar için Çin takvmine göre 1 yaş büyük hesaplanacak. Bu şekilde Burcu seninki kız görünüyo. Tabiki tamamiyle tahmini bi yöntem. Gönlünden geçene kavuşursun umarım..

Çin takvimine bakarken çin takvimine göre yaşınızı hesaplamanız lazım. Ocak ve Şubat doğanlarda özel tarihler var diğer aylar için Çin takvmine göre 1 yaş büyük hesaplanacak. Bu şekilde Burcu seninki kız görünüyo. Tabiki tamamiyle tahmini bi yöntem. Gönlünden geçene kavuşursun umarım..

Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama, Çin takvimine göre kaç yaşındayım

Çin takvimi ile yaş hesaplarken, yapmanın gereken teş şey miladi yaşınıza +1 ya da +2 eklemek. 1 ya da 2 eklemek için tek kuralımızı var. Doğum tarihinizin o seneki çin yılının başlama tarihinde önce olup olmaması.

Mart ve Sonraki Aylarda Doğanlar İçin Çin Takvimine Göre Yaş Hesabı

Doğum tarihi ocak ve şubat olmayanlar, hiç kafa yormasınlar. Mart ve sonraki aylarda doğanlar için normal miladi yaşlarına +1 eklemeleri yeterli.

Ocak ve Şubat Aylarında Doğanlar İçin Çin Takvimine Göre Yaş Hesabı

Çin takvimine göre yaş hesaplarken, yaşı farklı çıkabilecek olan tek grup, ocak ve şubat ayında doğanlar. Ocak ve şubat ayında doğanlar, aşağıdaki yıllara göre çin takvimi başlangıç tarihlerine göz atsınlar. Doğduğunuz sene, o yılın çin takvimi başlangıç gününden önce doğmuş iseniz, miladi yaşınıza +2 ekleyeceksiniz. Çin takvimi başlangıç gününden sonra doğmuş iseniz, mart ve sonraki aylarda doğanlar gibi +1 ekleyeceksiniz.

Yıllara Göre Çin Yılı Başlangıç Tarihleri

Şubat 06, 1970
Ocak 27, 1971
Şubat 15, 1972
Şubat 03, 1973
Ocak 23, 1974
Şubat 11, 1975
Ocak 31, 1976
Şubat 18, 1977
Şubat 07, 1978
Ocak 28, 1979
Şubat 16, 1980
Şubat 05, 1981
Ocak 25, 1982
Şubat 13, 1983
Şubat 02, 1984
Şubat 20, 1985
Şubat 09, 1986
Ocak 29, 1987
Şubat 17, 1988
Şubat 06, 1989
Ocak 27, 1990
Şubat 15, 1991
Şubat 04, 1992
Ocak 23, 1993

Örnek Hesaplama: 1980 yılında doğan bir bayan, 16 şubat ve sonrasında doğdu ise, miladi normal yaşına +1 ekleyecek. Eğer 1 ocak- 15 şubat 1980 tarihleri arasında doğmuş ise, çin takvimine göre bir yaş daha büyük olacağı için, normal yaşına +2 ekleyecek.

çok teşekkür ederim baktığın için hepimiz için hayırlı evlat olsun öncellikle ama şu merak yok mu günler geçsin biran önce de öğrenelim :))

cin takvimi bendede fos cikti, oglan diyo ama benim doktorda kizin olucak dedi :) dogumu bekleyelim bari :KK70:

Hamile kalınan aya ve yaşa göre cinsiyet belirlediğini iddia eden Çin Takvimi. Bilimsel geçerliliği olmasa da eğlenceli...

Hamile Kalınan Yaş
Hamile Kalınan Ay
Oca. Şub Mart Nis. May. Haz. Tem. Ağs. Eyl. Ekim Kas. Aral.
18 K E K E E E E E E E E E
19 E K E K K E E K E E K K
20 K E K E E E E E E K E E
21 E K K K K K K K K K K K
22 K E E K E K K E K K K K
23 E E E K E E K K K E E K
24 E K K E E K E K E E K E
25 K E K E K E K E K E E E
26 E E E E E K E K K E K K
27 K K E E K E K K E K E E
28 E E E K K E K E K K E K
29 K E K K E K E E K E K K
30 E E K E K E E E E E E E
31 E E E E K K E K E K K K
32 E K K E K E E K E E K E
33 K E E K K E K E K E E K
34 E E K K E K E E K E K K
35 E K E K E K E K E E K E
36 E K E E E K E E K K K K
37 K K E K K K E K K E E E
38 E E K K E K K E K K E K
39 K K E K K K E K E E K E
40 E E E K E K E K E K K E
41 K K E K E E K K E K E K
42 E K K E E E E E K E K E
43 K E K K E E E K K K E E
44 E K K K E K E E K E K E
45 K E K E K K E K E K E K
KIZLAR BEN KENDIME VE OGLUMA BAKYIORUM DOGRU CIKIYO BI ANKET YAPAYIM COCUGU OLANLAR DOGRU YALNIS DIYE BI YZASINLAR BANA EGER DOGRUYSA 2008 NISAN AYINA NIYETLENYIORUM IKINCI ICIN:1yes2:

attachment.php

benimki tuttu :) inanıyorum çıkıyo ya :):KK8:

benimki tuttu :) inanıyorum çıkıyo ya :):KK8:

bu takvime göre benimde kız cıkıyor. 1979 kasım doğumluyum ve mayısta hamile kaldım 1-2-3 yaş eklesekte hep kız cıkıyor. kukurikuuuu umarım doğru sonuç verir bendede. birde rus takvimine baktınmı bende ordada kız cıkıyor:nazar:

bu takvime göre benimde kız cıkıyor. 1979 kasım doğumluyum ve mayısta hamile kaldım 1-2-3 yaş eklesekte hep kız cıkıyor. kukurikuuuu umarım doğru sonuç verir bendede. birde rus takvimine baktınmı bende ordada kız cıkıyor:nazar:

rus çin bebeğin kesedeki duruşu vs hepsi kız diyordu ama oğlum oluyor canım.safsata bunlar:)

X