Midemde sürekli geğirme

Beyhatun

Bin zulme uğrasan da bir zulüm yapma...
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
2.510
57
selam arkadaşlar. ben 4 yıldır sürekli midemdeki şişkinlik ve ardından olan sürekli geğirmeden muzdaribim. ultrason ve ilaçlı film çektirdim tam emin olunmamakla beraber kalınbağırsak iltihabı teşhisi konuldu. doktorun verdiği ilaçlar hiç bir işe yaramadığı gibi alerji yaptı ve bıraktım. bir ara taze incir çok yemiştim ( tevafuken) o zaman kesilmişti geğirmelerim ve netten araştırdığımda incirin kalınbağırsak iltihabına çok iyi geldiğini öğrendim. ama şu an tekrarladı yine, incir mevsimi de geçti. bazen o kadar kötü oluyor ki midem dışarı çıkacak sanıyorum. geğirmeden muzdarip başka kimse var mı acaba ve uyguladığınız herhangi bir bitkisel çözüm ? :KK5::KK14::KK43:

kimse midesiyle ilgili böyle bir sorunla karşılaşmadı mı yani?

canim öncelikle gecmis olsun..benim midemde de gastrit reflü ne ararsan var ama en cok da gaz var..ben bi ara kudret macunu diye bise kullandim aktardan alip 40 gün boyunca ictim.sonra kesmk gerekiyormus zaten..3. günden sonra bende ne gaz ne de agri kalmisti..adini dogru mu sööledim tam bilmiyorum ama sanirim öyleydi.

Evet sanırım kudret narı macunu işe yarıyor yaklaşık 10 gündür kullanıyorum ve faydasını gördüğümü düşünüyorum. Çünkü bağırsaklarımda bir rahatlama söz konusu. Devam edeceğim, inşallah tamamen atlatırım.

Sadece kudret narı olsaydı tamamen geçerdi diye düşünüyorum çünkü kudret narının kendisi reflü için birebirmiş maalesef onu bulamadım geçmeyince de karışımı bıraktım, buraya yazma gereği duyma sebebim insanların yanlış bilgilenmemesi.

kudret narı aşırı kullanımda zararlı diye duydum çok etkili bi meyve oldugunu biliyorum..incir iyi geldiyse kurusunu al bi mevsimi deil ama belki faydası olur psikolojikte olabilıyo iltihaplar filan stres etmeyin..geçmiş olsun..

kudret narı aşırı kullanımda zararlı diye duydum çok etkili bi meyve oldugunu biliyorum..incir iyi geldiyse kurusunu al bi mevsimi deil ama belki faydası olur psikolojikte olabilıyo iltihaplar filan stres etmeyin..geçmiş olsun..

Teşekkürler:nazar:

X