Hipoglisemiden muzdarip olanların paylaşım noktası

doktorla görustum o da glikozu ıcmedın mı ya da cıkardın mı dedi. ama içmiştim sonuclarda bır hata olabılır mı bılmıyorum ama doktor cok şaşırdı ve nereye gttı bu glıkoz falan dıye de saçma bı sekılde söylendı asılnda..sonra hıpoglısemı teshısı koyup dıyetısyene yonlendrdı.ama ıkna olmadım acıkcası ben de endıselıyım hala başka bır doktora mı gıtmelıyım acaba?
saglık ihmalae gelmez arkadaşım imkanın varsa başkabir dr. daha görün ....

benim de şeker yüklemesinde 3. saatte şeker seviyem 56 çıkmıştı. Ama doktor ilaç vermedi. Diyetle kontrol edebilirsin dedi. Şimdilik idare ediyorum ama ara öğünlerimi atladığımda kendimi toparlamam çok zor oluyor. Acaba başka doktora gidip tekrar mı göstersem sonuçlarımı..

Merhaba arkadaşlar,
Ben de reaktif hipoglisemi hastasıyım. Doktor buna hastalık değil durum denir dedi ama insanı çok yıpratan birşey bu kesinlikle!Benimle aynı durumda olanlara bir soru sormak istiorum.Normalde sabah aç karnına zararlı birşey yedikten 2-3 saat sonra fenalık hissi oluyordu ama son zamanlarda mesela bugün aç karnına birkaç lokma açma ve poğaça yedikten sonra daha kısa sürede başıma arı saplanıyor, kan beynime hucum ediyor, yatmak istiyorum,gözlerim kapanıyor.Sizde böyle birşey yaşıyormusunuz?Yani bu kadar çabuk kan şekeri yükselip düşmesi normal mi?
Tüm kan değerlerim normal ama hamilelikten beri yakama yapıştı alınan kilolarla vs...
Birde spor çok yararlı diyorlar.Ben bebeğim olduğundan beri 1 senedir çok hareketsizim, sanırım biraz da bunlar tetikliyor.

Merhaba arkadaşlar,
Ben de reaktif hipoglisemi hastasıyım. Doktor buna hastalık değil durum denir dedi ama insanı çok yıpratan birşey bu kesinlikle!Benimle aynı durumda olanlara bir soru sormak istiorum.Normalde sabah aç karnına zararlı birşey yedikten 2-3 saat sonra fenalık hissi oluyordu ama son zamanlarda mesela bugün aç karnına birkaç lokma açma ve poğaça yedikten sonra daha kısa sürede başıma arı saplanıyor, kan beynime hucum ediyor, yatmak istiyorum,gözlerim kapanıyor.Sizde böyle birşey yaşıyormusunuz?Yani bu kadar çabuk kan şekeri yükselip düşmesi normal mi?
Tüm kan değerlerim normal ama hamilelikten beri yakama yapıştı alınan kilolarla vs...
Birde spor çok yararlı diyorlar.Ben bebeğim olduğundan beri 1 senedir çok hareketsizim, sanırım biraz da bunlar tetikliyor.

merhaba geçmiş olsun ...

yemekden 2.3. saat sonraki hipoglisemi den fenelık yaşamışsın ..
. fakat yarım saat içindeki yaşadıgın kahvaltıda dediklerinden dolayı.. yedigim beyaz un gl endeksi çok yüksek. bu tür yiycekler kan şekerini fırlatır yanı hemen hisetigin fenelık kanşekerinin birden çıkmasından (yemek yedikden 20 dk, yarım saat sonra çıkar hemen )..
2.3. saat onra hisettigin ise kan şekerinin düşmesinden yani hipoglisemiden .

sana gl endeksine göre beslenmeni tavsiye ederim .helede bu kadar yogun hipoglisemi yaşıyorsan .
pogaça yerine 2.3 dl tam ekmek .peynir, salatalık ,domates, zeytin ye, bak bişi olacakmı ????
saglıklı günler.

Çok teşekür ederim cevap verdiğin için. Doğru sanırım benim anında yaşadıklarım şeker yükselmesi, diğeri zaten belli reaktif hipoglisemi...Bu sabah kepek ekmeğimle başladım güne, daha iyiyim.

çok teşekür ederim cevap verdiğin için. Doğru sanırım benim anında yaşadıklarım şeker yükselmesi, diğeri zaten belli reaktif hipoglisemi...bu sabah kepek ekmeğimle başladım güne, daha iyiyim.
fıızcim eger kilonda varsa montignac diyetini önerrim daha evvelde sanırım linkini vermiştim ama..hipo ve kilo için birebir . Diyet deneyimleri bölümünde...

3 ana 3 ara öğün yemek bu hastalığın en büyük ilacı... ben de henüz ilaç kullanmayanlardanım ve sağlıklı beslenildiği sürece ilaca gerek kalmıyor. yeterki unlu şekerli tuzlu ve işlenmiş gıdalardan uzakdurun. bol meyve sebze yiyin(bazı meyveler hariç) bol salata yiyin. günde 5-6 adet ceviz veya 5-6 adet badem yiyin... hafta en az iki kere balık yiyin. kızartma olmamak kaydıyla tabiii.. aslında işin özü sağlıklı beslenmek ve öğün aralarına dikkat etmek.. ben elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum ve şekerli şeyler tükettiğim zamanlara göre çok daha iyiyim. neyin iyi geldiğini neyin daha kötü yaptığını biliyorum...bu konuda faydalı bir kitap var dr. metin özatanın gi diyeti isimli kitabı... tüm gıdaların glisemik indeksleriyle ilgili bilgi veriyor ve nasıl bir beslenmenin doğru olduğu hakkında detaylı bir içeriği var kitabın. tavsiye ederim. bana da zaten doktor bir tanıdığım tavsiye etmişti. çok da işime yaradı okumak...

merhaba arkadaşlar
banada yaklasık 9 ay önce reaktif hipglisemi ve haşimato tiroid rahatsızlıgı teshisi konuldu
cok şükür ilac vermedi doktor ama dikkat etmezsem ilaç kullanacagımı hatta seker hastası olma ihtimalimn yüksek oldugunu söyledi
bende bende 6 ay bıyunca pehrizime cok dikkat ederek yasadım ve 64 kilodan 58 kiloya düştüm..dahada devam etsem iyice zayıflıcaktım bende dikkat etmeyi bıraktım
şimdi gelsin çikolatalar gitsin poacalar kolalar ama cok rahatsız oluyorum elim ayagım yanıyor yedigim andan itibarek halsizlik yorgunluk cöküyor 1 saat yatıyorum öyle kendime geliyorum
bayram sonrası doktora gidicem tekrar bakalım vicudumda neler olup bitiyor
birde 2 bebek düşünüyorum bakalım hamile kalmamda sakınca varmı yada hamile kalmada probem olurmu
daha fazla kilo vermeden bu beslenmeye yani pehrize nasıl devam edicem bilenler varmı acaba

merhaba arkadaşlar
banada yaklasık 9 ay önce reaktif hipglisemi ve haşimato tiroid rahatsızlıgı teshisi konuldu
cok şükür ilac vermedi doktor ama dikkat etmezsem ilaç kullanacagımı hatta seker hastası olma ihtimalimn yüksek oldugunu söyledi
bende bende 6 ay bıyunca pehrizime cok dikkat ederek yasadım ve 64 kilodan 58 kiloya düştüm..dahada devam etsem iyice zayıflıcaktım bende dikkat etmeyi bıraktım
şimdi gelsin çikolatalar gitsin poacalar kolalar ama cok rahatsız oluyorum elim ayagım yanıyor yedigim andan itibarek halsizlik yorgunluk cöküyor 1 saat yatıyorum öyle kendime geliyorum
bayram sonrası doktora gidicem tekrar bakalım vicudumda neler olup bitiyor
birde 2 bebek düşünüyorum bakalım hamile kalmamda sakınca varmı yada hamile kalmada probem olurmu
daha fazla kilo vermeden bu beslenmeye yani pehrize nasıl devam edicem bilenler varmı acaba

keşke öyle pasta vb zararlı şeyler yemeseydiniz. evet belki kilo almak için yiyorsunuz ama sağlıklı beslenerek de gerektiği kadar kilo alabilirsiniz yeterki aldığınız kaloriye dikkat edin. ama dğer türlü her şekilde işlenmiş kalorisi yüksek ve en önemlisi glisemik indeksi yüksek besinler yiyerek hem midenize zarar verirsiniz hem de boşuna karnınızı doyurmayacak şeyler yemiş olursunuz. üstüne bir de yağlanma problemi oluyor... kalorisi yüksek meyveler yiyebilirsiniz örneğin. yada günlük kalori hesaplaması yaparak ve sağlıklı şeyler tüketerek kilo alabilirsiniz. şekerli unlu gıdalar yemek,asitli içecekler içmek size pek fayda sağlamaz. naçizane önerim...

Merhaba arkadaşlar bana da 2 gün önce reaktif hipoglisemi teşhisi koyuldu. Ben zaten internetten araştırmıştım ve biliyordum.Ama malesef doktorlar 5 saatlik OGTT testi olmadan teşhis koyamayz dediler ve Üniversite hastanesinde beni bayıltmayı başardılar. :KK14: Sonra da dalga geçer gibi diyetisyen yönlendirdiler. Bu hastalık bir başka hastalığın belirtisi bilindiği gibi ama araştırma yapmadılar neden kaynaklandığı belli değil. :95:İnşallah şu diyetle herşey hallolur diyorum, çünkü 7 senede 20 kilo aldım bu hastalıktan dolayı. Diyet yapamadım spora bayılırım ama yapamadım meğer bu varmış. Şu anda 6 aylık evliyim ve iyileşmeden ve kilo vermeden çocuk istemiyorum. Aranızda bu hastalıkla birlikte hamile kalıp çocuğu olan var mı? Varsa zorluk yaşadınızmı? Ben herşeyden önce bebeğin besinsiz kalacağını düşünüyorum çünkü sıkı bir diyet bu meyveler ve sebzeler bile sınırlı, yasaklar çok.Bir de kan şekeri hamilelikte zaten değişiyormuş gebelik şekeri vs. daha da artar mı hipoglisemi atakları? Son olarak şunu sormak istiyorum bu diyetle kilo veriliyor mu? ÇOOOOOK TEŞEKKÜRLER. ( burdan birbirimize daima destek olalım, :KK9: biz anlarız sadece ne yaşadığımızı) :13:

slm kızlar banada geçen hafta hpoglisemi teşhisi konuldu farkediyordum birşeyler olduğunu sık sık sistit olurum yıllardır haftada en az 2 kere onun için gittim bu çıktı bundan kaynaklanıyorumuş. defalarca devlet hastanesinte bu şikayetlerle gitmiştim :KK43: ama bu kez özel hastanede yaptırdım herşeyimi ve sonuç hipoglisemi,

arkadaş demiş diyetisyen önerdi direk diye ama cnm bnm doktorum direk ilaç dedi çünkü ilerde diyabete çevirme durumu varmış sadece yaşım genç olduğu için 3 ay bir beslenme uzmanıyla görüştürdü ilaç kullanmaya başlarsam ömür boyu kullanacakmışım bu yüzden bu 3 ay beslenme uzmanının sonuçlarıma göre verdiği diyeti uygulayacam 3 ayın sonunda eğer başarı sağlanamazsa ilaçlara başlanılacak.

ama benimde vermem gereken 10 kg var önce onuda vermeliymişim eve yürüyüş bandı aldım gelecek bakalım doktorunda verdiği diyeti uygulayacağım umarım işe yarar

ama bir üstteki arkadaşım bnce sen sonuçlarını başka bir uzmana daha göster çünkü bende 1 senedir varmış ben devlet hastanesine gittim 2 kere beni hiç birşeyin yok diyip göndermişlerdi dikkat et ki diyabete çevirmesin

allah hepimize şifa versin

Arkadaşlar daha yeni öğrendim hipoglisemili olduğüumu ve herşey çok kötü gidiyor.Açlığa DAYANAMIYORUM.2 saatte bir acıkıyorum.Ayrıca hipotroidim var ilaç kullanıyorum.Benim hayatım alt üst oldu resmen,devamlı halsizim çabuk yoruluyorum.Merak ettiğim hipoglisemili herkes böylemi...lütfen biraz anlatın.

Arkadaşlar daha yeni öğrendim hipoglisemili olduğüumu ve herşey çok kötü gidiyor.Açlığa DAYANAMIYORUM.2 saatte bir acıkıyorum.Ayrıca hipotroidim var ilaç kullanıyorum.Benim hayatım alt üst oldu resmen,devamlı halsizim çabuk yoruluyorum.Merak ettiğim hipoglisemili herkes böylemi...lütfen biraz anlatın.

geçmiş olsun ...
bende hipoyum ama anlatıgın kadar etkilemiyor sık açıkıyorum dogru ama yediklerime dikkat ediyorum . o aman bukadar hipo olunmuyor .
hipo gliseminde bir çok çeşidi var ve her bünyeyi ayrı etkiliyor .. şekerli. beyaz unlu. gıdlardan uzak dur . ayrıca patetes ve pirindende .. yediklerinle hipoyu kontrol altında tutabilirsin .

Arkadaşlar bende de insilün direnci-hipoglisemi ve hipotroidi var.Aralık ayında öğrendim,endk.ve diyetisyene eş zamanlı gittim elimden geleni yapıyorum fakat çok zor bir hastalık.Glifor adlı ilacı kullanmaya başladım sabah akşam yarımla başlayıp dozu tama çıkaracaktık ama mümkün değil ilaç bana dokundu sanırım 3 gündür sabah yarım akşam tam alıyorum acıkma ataklarım çoğaldı yiyorum ama doymuyorum devamlı midem eziliyor.Bir de ölçümleri düzenli yapıyormusunuz?Yemekten 2 saat sonra yaklaşık 85 filan şekerim normalmi arkadaşlar lütfen bilgilerinizi ve fikirlerinizi paylaşın buna ihtiyacım var.Bu hastalıktan çok korkuyorum.

Arkadaşlar bende 3 yıl önce endokrine muayene olmuştum. Yapılan testte şekerim düşük çıkmıştı. Sonra şeker yüklemesi yapıldı. Yine düşük çıktı. Sonra daha büyük dozda yükleme yapıldı bu sefer en alt sınırda çıktı ama daha düşük çıkmadığı için pankreasıma bakılmadı. O da düşük çıksaydı bakılacaktı. Bu bende ki şeker düşüklüğü nedeniyle sürekli yiyorum. Yedikçe yemek istiyorum yedikçe de kendimi mutlu hissediyorum. Yemediğim zaman sinirli ve gerginim. Birşey yedikten 2-3 saat sonra birşey yemeyince ter basıyor. Özellikle el ve ayak terlemesi. Bu terleme oluncada aşırı strese giriyorum ve çok gergin oluyorum. Biri sataşsa bana parçalarım onu, o derece. Başka sorunlarda var buna eşlik eden, kilo artışı. Kilo alıyorum hala, 68 kilo olmuştum, 74 kiloya çıktım yine. Sabah yataktan kalkamıyorum 7 gün 24 saat yorgunum. Halsizim. Unutkanlık ve konsantrasyon güçlüğü de var. Tansiyonumda çıkıyor zaman zaman 13e 14'e falan. Ama genellikle 12-13'tedir. Acaba hipoglisemi mi oldum? Pazartesi doktora gitmeyi düşünüyorum. Bıktım bu sürekli tıkınma arsızlığımdan artık. Sürekli abur cubur isteği. Canım ha bire birşey çekiyor yemeden de rahatlayamıyorum. Arkadaşların salak espirileri; hamile misin lan? He tabi hamileyim, Hz Meryem'im ya ben, tövbe tövbe. Kilo aldım, inek gibi oldum. Önüne geçemiyorum.

kızlar merhaba,ben de biraz önce şekerimi ölçtüm makineyle 29 çıktı.:KK53: ilk defa şekerimi ölçtüm korktum bende hipoglisemi mi var diye.21 yaşındayım yani yaşa bakar mı bu bilmem ama.ay çok tedirgin oldum.Napsam bi doktora falan mı gitsem :KK5:

Off offf :KK43: bu hipoglisemi hayatimi mahvettiiii.. 4 aydir bouleyim vee inatla dr gitmiyorum, annemde hipoglisemi babamda isr hiper glisemi var ve ailemde bicok kiside var kalutsal bur durum yani .. Kendimi cok fazla ac birakiyodum, cok az yiyodum ve dengesiz besleniyordum sonunda dank etti sekerim sinmdi ise psikolojim mahvolmus durumda , yeni evliyim, evden cikarsam disarda fenalasicam korkusu var :KK43: super bi kilom vardi ve suanda 5 kilo aldim :KK43: yine fazla durmuyor ama eski kilom cok iyiydi :KK43: morelim sifirr :KK43: fikir verirmisiniz kilo almadan siksik ne yiyebliriz .. Ben ilk ildugum donemler bilmiyordum beysem iyi ne yesrm kotu kafama gore yiyordum simdi biraz arastirmayla ogrendiklerim sayedindw kilo alman durdu ama 3 kilo vermek istiyorum ve bu gidisle zor. Girunuyor :KK43: ben kilo alinca psikolojisi altust olan biriyim:KK43:

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.ben de de reaktif hipoglisemi var.bir yıldır raHtsızdım ve teşhis 1 ay önce konuldu.eğer rahatsızlıklarınızın yanında kolestrol değerlerinizde de bir yükselme varsa kesinlikle şeker yükleme testi yaptırmanızı öneririm.çünkü ben de teşhis konulması gecikti. kolestrol yüksek çıkıp açlık kan şekerim normal çıkınca maalesef doktorlar önemli bir rahatsızlığın yok diyerek teşhisi çok geciktirdiler.ankarada endokrin uzmanına ve diyetisyene gittim şu an çok iyiyim.yediklerime dikkat ediyorum.yalnız benim aklımı kurcalayan HAMİLELİK döneminde bir problem oluuşurmu?kadın doğum uzmanına sordum şekere çevirme ihtimali var dedi.reaktif hipoglisemi rahatsızlılğı ile hamilelik geçiren arkadaşar varsa ve bilgilendirirlerse çok sevinirim.......:26::26:

Off offf :KK43: bu hipoglisemi hayatimi mahvettiiii.. 4 aydir bouleyim vee inatla dr gitmiyorum, annemde hipoglisemi babamda isr hiper glisemi var ve ailemde bicok kiside var kalutsal bur durum yani .. Kendimi cok fazla ac birakiyodum, cok az yiyodum ve dengesiz besleniyordum sonunda dank etti sekerim sinmdi ise psikolojim mahvolmus durumda , yeni evliyim, evden cikarsam disarda fenalasicam korkusu var :KK43: super bi kilom vardi ve suanda 5 kilo aldim :KK43: yine fazla durmuyor ama eski kilom cok iyiydi :KK43: morelim sifirr :KK43: fikir verirmisiniz kilo almadan siksik ne yiyebliriz .. Ben ilk ildugum donemler bilmiyordum beysem iyi ne yesrm kotu kafama gore yiyordum simdi biraz arastirmayla ogrendiklerim sayedindw kilo alman durdu ama 3 kilo vermek istiyorum ve bu gidisle zor. Girunuyor :KK43: ben kilo alinca psikolojisi altust olan biriyim:KK43:

birebir aynı durumdayım :KK43: nasıl bi çözüm yolu buldunuz arkadşalar çok sıkıldım ben bu durumdan artık sürekli kilo alıp duruyorum acayip can sıkıcı bi olay yardım edin lütfen :KK43: :KK43:

birebir aynı durumdayım :KK43: nasıl bi çözüm yolu buldunuz arkadşalar çok sıkıldım ben bu durumdan artık sürekli kilo alıp duruyorum acayip can sıkıcı bi olay yardım edin lütfen :KK43: :KK43:

glisemik indeks diyeti yazarak arama yapabilirsiniz, besinlerin glisemik indeksine dikkat ederek beslendiğinizde fenalaşmanın önüne geçebilirsiniz. ya da en azından azaltabilirsiniz.

X