Orta sehpaya kumaş dekupaj yaptım:)

beginbegin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
142
81
Arkadaşlar,,ilk aldığımda çok sevdiğim orta sehpamı eşimin kuzenleri sağolsunlar anasını ağlatmışlardı:KK43:( 4 senedir öyle atıl bir şekilde köşelerde sürünüyordu,,bu pop-art kumaş modası başlayınca bende 2 metre alıp bir şeyler yaparım diye saklıyordum niyetim büyük bir minder yapmaktı,,ama bugün izinliydim evi boyamıştık ve evin temizliği elimden öpecekti,neyse sabah kızımla kahvaltıdan sonra bir anda ilham perilerim geldi,başladım yapmaya kızım şakın şakın anne bu olacakmı diye sorup durdu ama oldu vallahi,

aslında ilk el işi denemem sonuçta mükemmel değil ama berbat haldekı orta sehpamı kullanılabılır hale getirdim.bu arada ahşaba kumaş dekupaj diye çok araştırmıştım ama pek bir şey bulamamıştım,sadece youtube da italyan bir kadın ahşap küçük bir kutuya yapmıştı ama parça kumaşla sadece desenlerini alarak,vallahi bende ya herro ya merro diyerek yaptım:) umarım beğenirsiniz.
(evin halının kusuruna bakmayın lütfen boya pisliği) BU ARADA BU NASIL EV BOYAMADIR DİYEBILIRSNIZ,AMA EŞİMİN İLK BOYA YAPMASIYDI VE SONUÇ:)))

Eklentiler

• $Fotoğraf1398.jpg
    $Fotoğraf1398.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 1.890
  • $Fotoğraf1399.jpg
    $Fotoğraf1399.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 2.312
  • $Fotoğraf1400.jpg
    $Fotoğraf1400.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 2.089
  • $Fotoğraf1401.jpg
    $Fotoğraf1401.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 1.498
  • $Fotoğraf1402.jpg
    $Fotoğraf1402.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 2.047
Son düzenleme:
Çok teşekkürler arkadaşlar beğendiğinize çok mutlu oıldum,,vallahi az önce eşim işten geldi sehpayı görünce yüzünde koca bir gülümseme süper olmuş,artık sehpayı kullanabılırız dedi:))) -kı normalde tepkilerini hiç belli etmez:)

sadece vay beeee :)))))))))

bu nasıl bir değişim öyle :))

çok havalı olmuş, ellerinize sağlık.

Çok ama çok hoş bir değişim olmuş :KK9:
Çok hoşuma gitti :KK31:
Kumaş seçimi ise süper :KK6:
Bir de yapılışını anlatırsan ben de denemk isterim :KK76:

Çok ama çok hoş bir değişim olmuş :KK9:
Çok hoşuma gitti :KK31:
Kumaş seçimi ise süper :KK6:
Bir de yapılışını anlatırsan ben de denemk isterim :KK76:

teşekkür ederim,
yapımı ise çook basit aslında,kumaşı uygulayacağın malzemeye göre kesiyorsun,hobi tutkalını bir kaseye dök,kalın bir fırça ile ilk önce zemine tutkal sür,sonra kumaşı üzerine yapıştır,kumaşı tamamen kaplama bittikten sonra,kumaşın üzerinede tutkal sürüyorsun ama önemlı kısım kumaşın altında hiç hava kalmaması ve tutkal sürülmemiş boşluk kalmaması,sonra havadar bir yere koy,kurusun kurumaya başladığı zaman tutkalın rengi şeffaflaşıyor,yani tutkalın beyazlığı kalmıyor,daha sonra bir vernik sür,keyifle kullan, bukadar canım,kolay gelsin:KK42:

teşekkür ederim,
yapımı ise çook basit aslında,kumaşı uygulayacağın malzemeye göre kesiyorsun,hobi tutkalını bir kaseye dök,kalın bir fırça ile ilk önce zemine tutkal sür,sonra kumaşı üzerine yapıştır,kumaşı tamamen kaplama bittikten sonra,kumaşın üzerinede tutkal sürüyorsun ama önemlı kısım kumaşın altında hiç hava kalmaması ve tutkal sürülmemiş boşluk kalmaması,sonra havadar bir yere koy,kurusun kurumaya başladığı zaman tutkalın rengi şeffaflaşıyor,yani tutkalın beyazlığı kalmıyor,daha sonra bir vernik sür,keyifle kullan, bukadar canım,kolay gelsin:KK42:

Şu normal beyaz tutkallardan diyorsun demi.
Suyla felan mı seyreltcez tutkalı nasıl sürcez ?
Kaç günde kuruyor peki..
Şimdi sehpaya tutkal sürcez üzerine kumaşı sercez kumaşı serdikten sonra kuruyacak ve en son vernik.Demi?

çok beğendim evin teras katını pop art dekore etmek istiyorum..... bu kumaştan alacaktım bende ufak tefek şeyler yapmak için bu fikirde olsun aklımda :21:

Şu normal beyaz tutkallardan diyorsun demi.
Suyla felan mı seyreltcez tutkalı nasıl sürcez ?
Kaç günde kuruyor peki..
Şimdi sehpaya tutkal sürcez üzerine kumaşı sercez kumaşı serdikten sonra kuruyacak ve en son vernik.Demi?

yok canım tutkalı suyla falan seyreltmiyoruz,olduğu gibi kullanıyoruz,sehpaya tutkalı sür,kumaşı ser,iyice yapışssın hava kalmasın,sonra kumaşın üzerinede tutkal sürüyorsun,kuruması 6-7 saat sürdü,tam anlamıyla 1 gün diyebılırız, sen tutkalı alırken kuruyunca şeffaflaşan tutkal de..

Son düzenleme:
çok güzel bir fikir,ellerinize sağlık .. leke tutmuyormu peki sonrasında üzerine tekrar tutkalve onun üzerine vernik sürülüyor yanlış anlamadıysam.benimde bir dolabım var bana da ilham oldu.bir de yaparken birleşme ve keşisme yerlerinde uygulamamız gereken püf nokta var mı ? ve bu işlem her türlü kumaş türü ile uygulanabilir mi? şimdiden tşkler..

Son düzenleme:
çok güzel bir fikir,ellerinize sağlık .. leke tutmuyormu peki sonrasında üzerine tekrar tutkalve onun üzerine vernik sürülüyor yanlış anlamadıysam.benimde bir dolabım var bana da ilham oldu.bir de yaparken birleşme ve keşisme yerlerinde uygulamamız gereken püf nokta var mı ? ve bu işlem her türlü kumaş türü ile uygulanabilir mi? şimdiden tşkler..

teşekkür ederim,vernik olduğu için bi sorun yok aynen doğru tutkal ve kuruduktan sonrada vernik,
birleştirme yerlerini inan gözkararı yaptım,,yani aslında kumaş ve uygulanacak alanın cm hesabını yapabılırsen sonuç daha iyi olur, bence, ipek hariç tüm kumaşlarla olur çünkü benım kullandığım kumaş döşemelik kumaştı yanı baya kalındı tutkalı ne kadar iyi tatbik edersen hava kalmayacak şekilde okadar iyi oturur.

kolay gelsın...

teşekkür ederim,vernik olduğu için bi sorun yok aynen doğru tutkal ve kuruduktan sonrada vernik,
birleştirme yerlerini inan gözkararı yaptım,,yani aslında kumaş ve uygulanacak alanın cm hesabını yapabılırsen sonuç daha iyi olur, bence, ipek hariç tüm kumaşlarla olur çünkü benım kullandığım kumaş döşemelik kumaştı yanı baya kalındı tutkalı ne kadar iyi tatbik edersen hava kalmayacak şekilde okadar iyi oturur.

kolay gelsın...

ben az evvel malzemeye almaya gittim kırtasiyeye :)vernik aldım resim verniği yazıyor parlatıcı, birde ama peligon diye çok amaçlı yapıştırıcı verdi,gelincikler alıyor bunu dedi üzerinde kumaş ta var yapıştırabilecekleri arasında birde normal tutkal aldım işime yarar diye.. vernik doğru mu acaba ?

X