kızımın kakası neden yeşil?

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
7.241
17.388
40
kızım doğduğundan 2 gün sonra sarı renk yapıyodu 1-2 gün böyleydi ama artık hep yeşil yapıyo bi kaç kişiye sordum nrmal dediler ama araştırdım üşütmeden olabilirmiş bebğim üşüse ağlamaz mı odasında elektirikli soba yakıyoz ama şapka kullanamıoz gözlerine düşüyo acaba kafasından mı üşütüyo?

Anne üşüttüğü zaman da bebeğin kakası yeşil olurmuş ben böyle duymuştum canım sende kendine dikkat etmelisin.

canım,bence normal bir durum.bebim kızımda her renkte kaka yapardı.çok şükür hasta felan da olmadı hiç.gerçi biz yaz bebeğiydik şanslıydık ama bir ara sanırım ceryanda kaldı sesi biraz çatallandı ama hemen geçti.kayınvalidem "kuş kanadından yel kapar o"der.
sizin oralar şimdi soğuktur.bence bebeğinin kafacığına göre bir bere bul penyeden.çok küçük bebeler kafadan üşürler.hele bide benim kızım gibi keltoşsa.sırnaşık şey
Allah sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin evladınızı:teytey:

canım anne sütü alıyorsa sadece genelde sarı kaka yapıyorlar.benim kızım dogdugundan beri hep sarı kaka yapıyor. bi dr a danış istersen.

Kıdemli bir anne olarak söyleyim size bebekler üşüttüğü zaman kakaları hep yeşil renkte olur.Ayaklarını ve başını sıcak tutarsanız bu sorunu halledersiniz geçmiş olsun.

Merhabalar 2 çocuğumda da yeşil kaka olayını yaşamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirmi önemli bir şey değil sadece rengi sarıya dönüşemeden hazmediyor yani hızlı hazmediyor. Birde sizin yediğiniz yemeklerdende oluyor ıspanak gibi. Tabi bunlar çocukta herhangi bir sıkıntı yok ise geçerli ama üşütme olayını bende duymuştum ama benimkilerde geçerli değil üşütmeselerde yeşil yaparlardı ama bir süre sonra geçiyor.Hiç canınızı sıkmayın içinize sinmezse dr danışıp tahlil yaptırın ben her ikisine de yaptırmıştım içim rahat etsin diye.

kendi üşütmesindense seninle alakası bvar canım.ben kendime dikat etmiim hemen yeşil yapıyo ve gazı oluyo.sırtımdan yelek eksik olmuyo ayağımdan patik eksik olmuyo ama iş falan yaparken göğsüm terliyo öylede kaldımı hemen gaz yapıyo zorla yapıyo kakasını ve yeşil oluyo:KK43:(

kızım doğduğundan 2 gün sonra sarı renk yapıyodu 1-2 gün böyleydi ama artık hep yeşil yapıyo bi kaç kişiye sordum nrmal dediler ama araştırdım üşütmeden olabilirmiş bebğim üşüse ağlamaz mı odasında elektirikli soba yakıyoz ama şapka kullanamıoz gözlerine düşüyo acaba kafasından mı üşütüyo?

aynı gün doğmuş meleklerimiz ...sende kayserilimisin 38 i görünce:))

aynı gün doğmuş meleklerimiz ...sende kayserilimisin 38 i görünce:))

evet ben de kayseriliyim malataa görev yapıyoruz eşimle aynı gün doğmalarıda ne güzel bi tesadüf olmuş:1hug:
bu arada tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim dediğiniz gibi dün kızımın şapkasını hiç başından çıkarmaım ve sabah kakası sarı olmuştu:lepi: demekmeleğmi üşütüyomşum yavrumkouamyoki söylesin annelik zormş velakin

canım benimde salı gün bebeğim oldu.şuan 6 günlük.2 günlükken bizim oğlanda yeşil yaptı.3.gün sağlık ocağına gittiğimde sordum.bizim yediğimiz yemeklerden oluyomuş genelde yeşillik,taze soğan yada mercimek falan yediğimizde yeşil yapabiliyolarmış.korkmana gerek yok canım.

Bilgi olması açısından yazmak istedim.Benim küçük kızımda yeşil kaka yapmıştı.Geçen gün tv de doktor söyledi bende netten araştırdım.Özellikle anne sütü alanlarda halk arasında söylenenin aksine bağırsak hareketlerinin hızlanmasından kaynaklanırmış.Kakasında kan yoksa önemli bir durum değilmiş yani...Mamayla beslenen çocukların kakası zaten sarı renkte olmaz.

X