Çocuk Hastalıkları 2 aylık Bebeğim kabız yardım edin......

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ozme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2008
16
1
38
hemen hemen bebeğim 2 aylık ve 3-4 gündür anesütü verdim halde kabizlik yaşıyor acaba ne yapabilirim nolur cevablarınızı bekliyorum....

canımilk zamanlarda bizimkide 4 günde bir yapıyordu ama kabız değildi dr hergün fitil verin dedi bizde verdik sonra alıştı zaten.genelde kimse fitili tercih etmiyor dr sormadan verme derim.
dün kızımda kabız olmuştu ıkınıp ıkınıp ağlıyordu az bişey yaptı ama sertti kakası bende kuru meyveleri kaynattım(vişne kayısı üzüm 4-5 adet hepsinden) rondodan geçirdim ve yedirdim.sabaha çok güzel bi şekilde yaptı kakasını.
hem zararsız faydalı ve doğal bi yöntem oldu.

canım aynı sorun bizdede var biz çocuk cerrahisine götürdük popo deliği küçük olduğu için yapamıyomuş eğer kaka yapamayıp bol bol pırt yapıyosa bu bağırsakların tembel olmadığı popo deliğinin küçük olduğu anlamına geliyomuş doktor bize 10 gün kullanmamız için fitil verdi deliğini genişletmek içn 10 gün sonra normale dönmezse doktor çubuklarla poposunu genişleteceğini söledi inşallah çubuğa gerek kalmadan düzelir tek dileğim o şuan. bence sende 5 gün boyunca kaka yapmazsa bi doktora göster derim

hemen hemen bebeğim 2 aylık ve 3-4 gündür anesütü verdim halde kabizlik yaşıyor acaba ne yapabilirim nolur cevablarınızı bekliyorum....

benim kızımda öyleydi ilk götürdüğüm doktorlar kabızlığı giderici ilaçlar verdi anne sütü varmı var devam dediler ama çocuğum sürekli ağlıyordu ve fazla kilo alamıyordu meğerse çocuğum açmış sütüm sulu olduğu için doymuyomuş ee yeterince yemeyince ne çıkarsın başka özel tanıdık dr a gittim bu çocuk aç dedi görür görmez ve aptamil comformil 1 i verdi hem çok huzurlu bi çocuk oldu rahat uyudu kendiliğinden dışkısını yaptı bu mama kabızlık giderici ben kızıma verdiğimde 2 aylık tı 90 milim hazırlıyosun talimatı yazılı ama 3 saatte bir veriyosun aradada emziriyorsun ama mutlaka emzir asla bırakma 2 gün dene mamayı eğer benimki gibiyse bana çk dua edeceksin geçmiş olsun mamaya alışır diye korkma okadar çabuk alışmıyolar bide her doktorun aklına gelmiyo beyin gelişimi için seven seas diye çk ii bir balık yağı var onu da kullan iki günde bir çay kaşığı

yukardaki arkadaşları da okudum bana da dr lar aynı şeyi söledi hatta yok yere götüne demir çubukları soktu delik küçüklüğü hemenhemen bütün çocuklarda oluyormuş zman la kendiliğinden büyüyo ayrıca mümkün oldukça fitil kullanma damarları inceltiyo eğer istanbula yakın san o dr.un adını cep telefonunu vereyim

cevablarınız için çok tşk ediyorum ....4 gün bebeğim çok şükür kakasını yapabildi:)

kızalar gliserinli kansuk fitil atabilirsiniz bebişlerinize.ben kızıma dün attım bi tane fitil. çok rahatladı yavrum..

derecenin demir bölümüne zeytinyağı sür. makat bölümünü yukarı aşağı ve sağa sola olmak üzere 3 kere uyar. bekle 15 dakika içinde yapmazsa tekrarla canım.

ben daha 2 aylik anneyim... oglumda 2 aylik henuz vee kabizlik sorunu yasior lutfen yardm edinn,...

kabızlık sorunu bizde de var. fitil veriyoruz. bi de doktor gaz ilaçlarıyla beraber kas gevşetici fitil verdi acaba popposu dar olduğu için mi ? arayıp kendine de sorcaz ama merak ettim şimdi???

benim kızımda öyleydi ilk götürdüğüm doktorlar kabızlığı giderici ilaçlar verdi anne sütü varmı var devam dediler ama çocuğum sürekli ağlıyordu ve fazla kilo alamıyordu meğerse çocuğum açmış sütüm sulu olduğu için doymuyomuş ee yeterince yemeyince ne çıkarsın başka özel tanıdık dr a gittim bu çocuk aç dedi görür görmez ve aptamil comformil 1 i verdi hem çok huzurlu bi çocuk oldu rahat uyudu kendiliğinden dışkısını yaptı bu mama kabızlık giderici ben kızıma verdiğimde 2 aylık tı 90 milim hazırlıyosun talimatı yazılı ama 3 saatte bir veriyosun aradada emziriyorsun ama mutlaka emzir asla bırakma 2 gün dene mamayı eğer benimki gibiyse bana çk dua edeceksin geçmiş olsun mamaya alışır diye korkma okadar çabuk alışmıyolar bide her doktorun aklına gelmiyo beyin gelişimi için seven seas diye çk ii bir balık yağı var onu da kullan iki günde bir çay kaşığı
Benim kızımda da aynı sorun var sürekli ağlıyor kakasını yapamıyor doktor fitil al dedi oda fitil alınca bağırıyor ayrıca biogaia kullandım hicbirseye yaramadı doymuyor olabilir mi sizce de

Kabız olduğunda bebeklerinize organik zeytinyağ verebilirsiniz bir çay kaşığı. Ayrıca anne sütü alıyorsa anne kuru meyvelerden bol bol kompostu yapıp icsin. Bol bolda su. Kimyon az miktarda yrmeklerine atabilir. Kimyon thumundan çayda tüketebilir. Ayrıca brnim kizimda kolikdi ben çareyi akşama kadar kaka yapmaz ise bebe yağını alıp karnını övüp internette var videoları ayaklarını karnına iterdim.bisikket hareketi yapardım ki bağırsaklarını çalıştırmak için kakasini yaptırdım oda rahatladı bende . Ayrıca yüz üstü egzersizleri nede bol bol yaptırın. Buda bağırsak calidmasina katkıda bulunur. Tummytime yani. Bebekleri hareketsiz bırakmayalım. Biz bile uzun süre yatınca karnimiz ağrıyor☺️

X