Çocuk Hastalıkları Bebeğimin genzine çok sık tükürüğü ya da süt .kaçıyor, sonrasında da nefes alamıyor.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Bebeğim neredeyse 3 aylık olacak ve doğduğu günden beri çok sık diye nitelendirebileceğim şekilde ya tükürüğü yada emerken emdiği süt genzine kaçıyor ve o an nefes alamıyor hani nefes almaya çalışırken büyük insanların bile çıkardığı o ses var ya onu çıkarıyor, hemen sırtını falan sıvazlıyorum düzeliyor.
Yatağında yatarkende aynı sesi duyuyorum bi yanına fırlıyorumki kendi kendine geri düzelmiş, yani tükürüğünüde böyle genzine kaçırıyor. Normal mi bu durum, sizde bu kadar sık yaşıyormusunuz. Yani günde en az 10 defa yaşıyordur bu durumu.
Birde ağzı çok köpürüyor yani tükürüğü köpürüyor sanki ağzında.:sm_confused:

Bebeğim neredeyse 3 aylık olacak ve doğduğu günden beri çok sık diye nitelendirebileceğim şekilde ya tükürüğü yada emerken emdiği süt genzine kaçıyor ve o an nefes alamıyor hani nefes almaya çalışırken büyük insanların bile çıkardığı o ses var ya onu çıkarıyor, hemen sırtını falan sıvazlıyorum düzeliyor.
Yatağında yatarkende aynı sesi duyuyorum bi yanına fırlıyorumki kendi kendine geri düzelmiş, yani tükürüğünüde böyle genzine kaçırıyor. Normal mi bu durum, sizde bu kadar sık yaşıyormusunuz. Yani günde en az 10 defa yaşıyordur bu durumu.

canım agız köpürmesi normal 3,5 aylıkken artıs gösterir genelde ama seninkinin tükürük bezleri fazla calışıyor olabilir ve bebek salgıladıgı salyayı yutmakta güçlük çekiyor olabilir. her bebekte olur bu durum ama günde 10 kez biraz fazla geldi bana.

benim de emerken bebeğim boğulacak gibi oluyor. özellikle memem çok sert ve dolu olduğu zamanlarda oluyor. hemen omzuma alıp sıvazlıyorum sırtını. iki kaş arasındaki yerine dokunup yukarı çekiyorum. iyi geliyor demişlerdi. walla benim bildiğim tüm bebeklerde bu boğulma oluyor. gece yatırırken yan yatırmayı ihmal etme.

benim de 40 günlük bi kızım var aynı şeyi kızımda yapıyor ilk baslarda çok korkuyordum ama sanırım alıştım...daha çok küçükler herhalde büyüdükçe zamanla düzelir

benim de 3 ayını geçiyor kızım ama hala boğazına kaçıp boğulacak gibi oluyor merak etme sanırım herkeste oluyor

bende kızımda aynı şeyleri yaşadım. bi akşam kızıma bişey oldu diye ağlaya ağlaya acile götürdüm. doktor bana güldü ilk çocuğunuzmu dedi :) hızlı ve çok yiyen çocuklarda olurmuş zamanla düzelir. tıkandığı zamanda ters çevirip sırtına vuruyorum açılıyor.

benım bebegım daha 25 gunluk başlarda tek basıma emzırmeye korkuyordum ama sımdı alıstım hemen ters cevır bıraz dik tut burnundan kaslarının arasına dogru parmagımla masaj yap gecıo

benim kızımda uyurken bile oluyor diş doktorum tükürüğü katı emzirdikten sonra bir damla su ver dedi bendegeceleri veriyorum yutmuyor bile ağzında kalıyor

bnm oğlumda 5.5 aylık hala tıkanır hele su içerken yutamaz o suyu sinir oluyorum korkuyo insan yaa ama doktor bana bademcikleri büyük biras demişti heralde ondan yutmakta zorlanıyor normalmiş yaa.....

benım bebegım 9 aylık hala emerken su ıcerken tıkanır.bıranda cok fazla gıtsın ıstıyor buda ona yetısemıyor.alıstım ama artık

ah canım ya,bundan birkaç ay önce aynı konuyu ben açmıştım burada,o kadar çok korkuyodum ki yanlız emziremiyodum,geceleri resmen nöbet tutuyodum wc ye bile koşarak gidiyodum,götürmediğim doktor kalmadı.Şu an hala oluyor özellikle su içerken çok sık yaşıyorum ama alıştım artık,ters çevir sırtına vur hafifçe toparlanır bi de dik konumda emzirmeye çalış demişti doktor.(gerçi o da kar etmiyodu ya)zamanla azalıyo yani telaşlanma...

canım aynı durum bende de var bu perşembe 2 aylık olacak sağlık ocağına gidince sormayı planlıyorum ama ilk doğduğundan beri hep aynı.sanırm daha yutma refleksleri tam gelişmediğinden öyle oluyor.inşallah geçer ne kadar alıştım desemde korkuyorum bişey olucak diye.

offf arkadaşlar iyiki gördum bu başlığı.Cunki artık iyice paranoyak olmaya başlamıştım.Benim kızımda aynı kaç kere tıkandı nefessiz kaldı,ve ben panikten ne yapacağımı bilemedim.Korkuyorum artık emzirmeye,bi kere biberonla mama verdim daha beter boğulur gibi oldu.Daha 23 gunluk.banyo yaparken yuzune su gelse yine tıkanıyor.Bişey olmaz dimi arkadaslar,ya nefes alamazsa birdaha diye cok korkuyorum.yani sırtına vursamda,sıvazlasamda ya işe yaramazsa.Baska yapabileceğimz bişey varmı acaba tedbir için..

Benim oğlum da 3. ayın içinde, ilk genzine kaçtığında kırkı dolmamıştı ve ben çok panik yapmıştım. Hemen ters çevirdik ve geçmişti. Şimdi çok sık oluyor. Özellikle güğsüm sütle dopdoluyken.Korkmakla beraber alıştım. Dik konumda emzirmeye çalışıyorum.Genzine kaçarsa da yüzüstü ters çevirip sırtına vuruyorum düzeliyor. Demek ki herkeste oluyor, içim rahatladı. Ayrıca köpüklü tükürük olayı da var bizde. Ağzından dışarı çıkarıyor. ışin kötüsü bazen O da genzine kaçıyor. :)

kızıma da 1 aydır oluyo. doktor emerken cok cekıyo olabılır bıde bu donemde bebeklerın tukuruk salgıları artar zamanla duzelır dedı... kaldır ve sırtına hafıfce vur dedı...

evet sanırım her bebekte oluyor.Daha rahatım şimdi.Allah hepimizin evlatlarını korusun inşallah..

ah canım ya,bundan birkaç ay önce aynı konuyu ben açmıştım burada,o kadar çok korkuyodum ki yanlız emziremiyodum,geceleri resmen nöbet tutuyodum wc ye bile koşarak gidiyodum,götürmediğim doktor kalmadı.Şu an hala oluyor özellikle su içerken çok sık yaşıyorum ama alıştım artık,ters çevir sırtına vur hafifçe toparlanır bi de dik konumda emzirmeye çalış demişti doktor.(gerçi o da kar etmiyodu ya)zamanla azalıyo yani telaşlanma...

suan ben aynı durumdayım bir de benim kızım olur olmaz zamanlar da birden kusuyor gece uyusa bile ben uyuyamıyorum kusar da boğazına kaçar diye yan yatırıyorum ama bazen o kendini düzeltiyo düzeltemesin diye destek koyuyorum bu sefer de sinirleniyor ve ağlıyo...çocuklarımız allaha emanet allah korusun biz ne yapsak boş..

geçmiş olsun benim bebeğimdede oluyor çok sık süt genzine kaçıyor.gece yada gündüz yatarken boğuluyordu .sebebini götürdüğüm prf dan öğrendim bebeğimde reflü varmış doktor dik emzirceksin ana kucağında yatacak dedi.şimdilik daha iyi.sanada tavsiye ederim.

X