Nikah 1)ikamet edilen yerin dışında nikah işlemleri nasıl oluyor?2)nikah tarihi tek alınrmı

Ege

izmir delisi
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2009
167
0
sanırım en az birinin ikamet ettiği yerde nikah kıyılabiliyor. peki diğer eş ikamet ettiği yern dışında nikah kıyabilmek için ne gibi işlemler yapması gerekiyor? sağlık raporunu ikamet ettiği yerde alabilir mi? illa aynı yerden mi almak zorunda? nikah tarihini tek başımıza alabiliyormuyuz 2 mizinde olması gerekrmi?
çok soru sordum umarım yardımcı olabilirsiniz belediyeye soru sorduğumda net cevaplar alamadığım için sizlerden yardım istiyorum kızlar...:çok üzgünüm:

biz aynı ilde farklı ilçelerdeyiz ve sözlümün olduğu yerde nikahı kıymak istedik onun orda olması yeterli.ikiniz de ikamet, nüfus kayıt örneği alacaksınız.kimlik fotokopileri ile 10fotoğraf olsun 7 diyolar ama yetmedi.sağlık raporunu beraber gittğiniz her sağlık ocağından alabilirsiniz ve tarihi de yine beraber alıcaksınız tek olmazopuyorumnanaktan

canım babam gitti bugün sordu. benim ikametgahım başka nişanlımınki başka. ve biz apayrı bi yerde kıycaz nikahı.ikimiz de bulunduğumuz illerden sağlık raporu,vukuatlı nüfüs cüzdanı,ikametgah belgesi alıp yine bulunduğumuz yerdeki evlendirme dairesine gidicez. evlenmez izni alıcaz başka ilde olduğu için.sonra bütün belgeleri nişanlım ve ben babama yollucaz. babam orda halledicek ve günü alıcak.yani ona öyle anlatmışlar. bayramdan sonraki 4 günde yapıcaz işte. bakalım ben de gidip sorucam burdaki evlendirme dairesine tekrar

canm çok sağol bu telaş beni alıyo şimdiden de:S biizim buradaki memur da bi garip dedi ki sağlık raporu filan hepsini burdan alıcaksınız birlkte başvuracaksınız yoksa olmaz.. bizimde öyle bir şansımız yok aynen senn dediğin gibi bayram sonuna 4 gün izin alıcaz ama diğer işlemlerin önceden olması gerekiyor. peki tarih almaya gidildiğinde bu sağlık raporudur ikametgah belgesidir veriliyormu yoksa sonra mı teslim ediliyor? buarada il dışı için ayrı bir izin alıcakmısın milli eğitimden? sadece nikah izni yeterli mi.. çok saoru sordum ama okadar benzerki durumlarımız :KK70:

canım bugün bulunduğum yerde tekrar gittim evlendirme dairesine.işlemleri burda halletmem gerekiyormuş. hepsi burada bitecek adam bana öyle izin belgesi vercekmiş aklında bulunsun

hmm anladım canm çok saol.. demekki il il değişiklik gösteriyor uygulama kafam karıştı iyice. bir de nişanlım gitsin bakalım ona ne diyecekler..

canım sen gidiceksin evlendirme dairesine . önce kırtasiyeye git bi evlenme dosyası al.her ilin resim sayısı isteği farklıdır. neyse. gerekli evraklarını tamamla. sonra sana bir izin belgesi vercekler. onu nişanlına yolla. oda kendi işlemlerini tamamlasın.başvurduğu hangi nikah dairesiyse ordan gününüzüde alsın. hiç zor değil. bende kendi işlemlerimi yapıp gönderdim...

canm benm bulunduğum yerde nikah kıyılacak nişanlım ozaman kendi ilinde işlemleri halledip bana yollasa ben kendim tarih alabilirmiyim peki?

canm benm bulunduğum yerde nikah kıyılacak nişanlım ozaman kendi ilinde işlemleri halledip bana yollasa ben kendim tarih alabilirmiyim peki?

olur tabiki canım. işlemler tamamlandıktan sonra nikah tarihini alırsın sen.kolaylık sağlıyorlar. sen önce kırtasiyeye git. bi dosya veriyolar . o dosyayı doldurup gerekli belgeleri tamamlıyosun. hatta nişanlın gitsin kendininkileri tamamlasın. tek bir kağıt ve resimlerini gönderecek sana. sende kendi işlemlerini tamamlayıp gün alcaksın.. çok basit yapınca görceksin.
masada evet demesi mesele . o yüzden işlemlerle sorun yok..kaydirigubbakcemile3

çok teşekkürler canm umarım sorunsuz halledebiliriz buradaki memur raporu bile burda almak zrunda birlikte tarih alıcaksınız gibi saçmaladı da o yüzden telaşım:S

hayır canım orda halletsin nişanlın adam bana bugün her şeyini burda halletcen ben sana izin belgesi öyle vercem dedi. babam halledicek gün işini biz yollucaz belgeleri

umarım burdakiler kıllık çıkarmazlar yoksa bizim iş yaş olur:S burdakilere diyeyim bakalım.. çok teşekkürler kızlar ya içim bunalıveriyor hemen sıkıya pek gelemyorum sorunları kim severki dimi ama:KK70:

nikah işlemlerini bizim yerimize anne veya baba halleder mi?
dosyadaki bürokratik işleri başka şehirlerde yapsak göndersek ...
bizzat başvuru yapmamız mı gerekiyor
bu arada ikimizinde ikametgahı nikah kıyılacak şehirde değil. o yüzden sorun olur mu?

bu arada ikimizinde ikametgahı nikah kıyılacak şehirde değil. o yüzden sorun olur mu?

halledemez . çünkü sağlık raporu alcanız . size bir belge verilcek gerekli evrakları tamamladığınızda.o belgeyle sağlık raporu almaya gidiceksiniz.sağlık raporuyla tekrar evlendirme dairesine gidiceksiniz...
ikametgahın nerde olduğunun bi önemi yok. işlemleriniz tamamlandığında 6 ay içersinde istediğiniz yerde nikahınızı kıyabilirsiniz..

canım zaten ikametgahının olduğu yerde yapman gerekiyor bütün işlemleri. bana öyle dediler.biz herşeyi halledicez.nikah memuru bize izin belgesi vericek. biz de babama yollucaz bütün belgeleri. babam orda gün alıcak

halledemez . çünkü sağlık raporu alcanız . size bir belge verilcek gerekli evrakları tamamladığınızda.o belgeyle sağlık raporu almaya gidiceksiniz.sağlık raporuyla tekrar evlendirme dairesine gidiceksiniz...
ikametgahın nerde olduğunun bi önemi yok. işlemleriniz tamamlandığında 6 ay içersinde istediğiniz yerde nikahınızı kıyabilirsiniz..
teşekkür ederim cevabınız için..
sanırım yanlış anlatmışım.. tüm gerekli belgeleri istanbulda toplasak(ikametgahlarımız burda)nikah benim memleketimde kıyılacak.
aileden birine yollasak, o da orda işlemleri yapsa???
canım zaten ikametgahının olduğu yerde yapman gerekiyor bütün işlemleri. bana öyle dediler.biz herşeyi halledicez.nikah memuru bize izin belgesi vericek. biz de babama yollucaz bütün belgeleri. babam orda gün alıcak

mesela sağlık raporunu başka şehirde alınca kabul olmuyor mu?
izin almamız çok zor..tüm evrakları istanbulda toplasak da aileden biri nikah tarihi falan alsa.. nikah dairesi işlerini halletse..
bu mesele için izin almak istemıyoruz..balayından yemek olcak çünkü
teşekkürler

canm ben memura sorduğumda tarihi önceden belgeleri teslim etmeden tek başınıza alabilrsiniz dedi.. yanlız nikah tarihinden en geç 2 gün önce belgeleri birlikte teslim etmenz gerekir dedi.. tarihi babanız alablr fakat belgeleri elden teslim istiyorlar..

canm ben memura sorduğumda tarihi önceden belgeleri teslim etmeden tek başınıza alabilrsiniz dedi.. yanlız nikah tarihinden en geç 2 gün önce belgeleri birlikte teslim etmenz gerekir dedi.. tarihi babanız alablr fakat belgeleri elden teslim istiyorlar..

babam konuşmuş canım. kabul etmişler babam vericek belgeleri. bi de bizim orda tarih vermiolar belgeri göndermeden. adam 1 ay öncesinden göndersinlerde istediğiniz tarih olsun demiş

babam konuşmuş canım. kabul etmişler babam vericek belgeleri. bi de bizim orda tarih vermiolar belgeri göndermeden. adam 1 ay öncesinden göndersinlerde istediğiniz tarih olsun demiş

teşekkürler kızlar.. her dairede farklı yürüyor bu işler sanırım..
biraz da tanıdığa bakıyor olabilir.. umarım bizim nikahın kıyılacağı dairede kolaylık sağlarlar..

kızlar bugün bidefa daha gittim memurdan tarih aldım ve nişanlım olmadan bizim evrakları tek benim vermeme de olur dedi.. ben nikahtan bikaç gün önce teslim edicem belgeleri..

X