Cilt Bakımı Ürünleri Ayşenur Yazıcı'nın mail yoluyla bana önerdiği ürünler

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

asigimkralime

anlam veremiyorum ......
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2010
1.986
1
Merhaba kızlar,Ayşenur Yazıcı'ya mail atmıştım.Cilt bakımı için neler kullanabilirim,bitkisel ürünler neler vs.vs.Benim cildim kuru ve hassas.Burun gölgemde siyah noktalar var.Göz altımda hafif kırşıklık ve morluk,birazda sanki torbalanma.Sivilcem yok denecek kadar az.Yaşımda 23 bu arada.
Buna yönelik bana ürün tavsiyesinde bulundu.Mail attı.Umarım işinize yarar.Ayrıca onun bana tavsiye ettiği ürünler hakkında bilginiz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

Şu an Türkiye’de yalansız satılan %100 ORGANİK ,sağlıklı ve sertifikalı 3 marka var:
• L’occitane
• Huliles&Baumes
• Logona
Huiles & Baumes Fransa’dan dünyaya yayılmış yeni saf bitkisel ve kuvvetli markalardan biri.Göz çevresi bakımı serumu da size çok uyan bir kozmetik içeriğe sahip.
Madem yaşınız genç, kuvvetli markalara henüz ihtiyacınız yok… Bu listeyle hem o minik kırışıkları yok edersiniz hem de cilt kuvvetlendiğinden daha az kırışık(kat yeri) oluşturur.Ama cildi iyi korumazsanız kuvvetli kozmetiklere erken yaşta (30 gibi) başlamak zorunda kalırsınız.
Ucuz olan kozmetiklerin çoğu cilde etki eden AMA ZARARLI maddelerle donatılmıştır. Ülkemizde TÜZÜK maalesef eksik ve herkes istediği kazanda istediğini karıştırı hale geldi.
Ben Nivea için bir şey diyemeyeceğim (!) ama en azından bakın Cosmetics ingredients search adresinden ürün adını yazıp içeriğine bakın.Çoğu (kırmızı) zararlı madde ihtiva eder…Bu sitede kozmetik içerikleri görebilir sağlıklı olanı seçmek istediğinizde bakabilirsiniz…
Kendinize günlük bir plan yapın ve disiplinle uyun: Eğer düzenli bakarsanız cilt size ASLA ihanet etmez.
Temizleme için Her sabah ve akşam cildi bununla silin… Bioderma’nın Sensibio H2O adlı temizleme losyonunu bu..Ben bunu kullanıyorum ve durulanma da gerektirmediğinden çok güvenli bir temizleme şeklidir bu losyon. Siyah nokta ve gözenek üzerinde tıkayıcı etkisi de yoktur!
Eğer sütle temizlemeyi seviyorsanız BİODERMA Hydrabio Milky Cleanser Nemsiz ve Hassas Ciltler için Temizleme Sütü ardından mutlaka bir pamuğa losyon döküp cildi silin. Bu gerilmeleri ve yağ salgısının zedelenmesini önler. Alkolsüz herhangi bir tonik alabilirsiniz.

Nemlendirici olarak: AVENE Hydrance Optimale Riche (Hassas,Normalden Kuruya,Nemsiz Ciltler İçin Nemlendirici Krem) Bunu gece ve gündüz temizledikten sonra sürün

Haftalık EV bakımı: Haftada bir kez peeling yapın. (Peeling yaptığınızda burun bantlarını yapmayın. Cildi hırpalar ) Peeling sonrası maske yapabilirsiniz.
BİODERMA Hydrabio Exfoliating Cream (Nemsiz ve Hassas Ciltler için Nemlendirici Etkili Mikropeeling) 10 Günde bir siyah nokta çıkaran burun bantlarını, banyodan sonra, cilt yumuşamışken yapın. Gözenekler siyah noktadan böylece arınır. Üzerine The Body Shop’un ALOE YENİDEN YAPILANDIRICI MASKESİni YAPIN…Bu Maskeden sonra losyonla silin ve kreminizi sürün…

BUNLARI AKSATMADAN YAPARSANIZ yaşınız genç,cilt çok çabuk cevap verecektir .Ama bir gün sürüp bir gün üşnirseniz olmaz maalesef..Cilt de yaşayan bir organ ve bebeği bir gün emzirip ertesi gün emzirmeye üşenirseniz hastalıklı ama YAŞAYAN bir çocuğunuz olacağı gibi ayni yorgunluk baş gösterir .. 

Bilginiz varsa lütfen cevap yazın kızlar,okuyup geçmeyin.birbirmize yardımcı olalım.....

anammm bir gün yapıp bi gün yapmazsanız olmaz demişşş ben 1 gün bile yapamam bunların tamamını :kedi:zemuszemus

bana zor gelir ama henüz almadım zaten.etrafımdaki çokğu kişi etkisni görmek için düzenli yapmak gerektiğini söylüyor.Bende biraz üşengecim bu konuda:kedi:

ya bende genel olarak üşengcim am bence bu yaşam tarzı. yani bunları yapabilmek için herşeyin düzsenli olması lazım. kendinle uğraşmak için vakit yaratmanda lazım. ve bunu sevmende lazım. ben ne kadar paspalsam kardeşimde o kadar bakımlı ama inan yatmaz uyumaz yani bakım yapar kendine ben 10 dk. geç kalkmak için bazen çanta bile değiştirmem. :))) ama o yüz bakımıydı cilt bakımıydı ooo sabah akşam yapar

ya bende genel olarak üşengcim am bence bu yaşam tarzı. yani bunları yapabilmek için herşeyin düzsenli olması lazım. kendinle uğraşmak için vakit yaratmanda lazım. ve bunu sevmende lazım. ben ne kadar paspalsam kardeşimde o kadar bakımlı ama inan yatmaz uyumaz yani bakım yapar kendine ben 10 dk. geç kalkmak için bazen çanta bile değiştirmem. :))) ama o yüz bakımıydı cilt bakımıydı ooo sabah akşam yapar

yararını görüyor mu peki kardeşin?hangi ürünleri kullanıyor bilgin var mı?

tam olaak hangisini ne zamn kullanıyo bilmiyorum ama vich ve clean an clear daha çok var şifonyerin üzerinde :))) dur bi konuşim akşama. çok sivilceliydi onun yüzü baya düzeldi ama gerçi hala var ama eskisi kadar değil. bide sanırm doğal bişeylerde kullanıyo.evde hazırlıyo bieyler felan.

ayşenur yazıcının mail adresini bana yollayabilirmisin rica etsem sitesine girdim ama kendi mail adresinemi yoksa güzellik soruları bölümündenmi önceden yollamıştın söyleyebilirmisin

ayşenur yazıcının mail adresini bana yollayabilirmisin rica etsem sitesine girdim ama kendi mail adresinemi yoksa güzellik soruları bölümündenmi önceden yollamıştın söyleyebilirmisin

(aysenur@aysenuryazici.com) bu adrese mail attım canım.Sitesindende gönderdim ama belki gitmemiştir diye bu adresede gönderdim.

Merhabalar, asigimkralime'nin yazısını gördükten sonra bir kaç deneyimimi aktarmak isterim. Ayşenur Hanım'ın sıkı takipçisiyim, harika ve içten tavsiyelerle cildimi yeniden sevmemi sağlamış kişidir kendisi Cildimde bir kayak yanıgı olusmustu ve önerdiği uygulamalarla cildim kısa sürede eskisinden iyi olunca sürekli takip etmeye başladım.

Cildimizi, cilt tipine uygun olarak çok iyi temizlememiz gerekiyor.Temizlemeden uygulayacağımız herşey ters tepiyor veya sonuçsuz kalıyor. Fakat korkunç bir kozmetik kirliliği var artık, birbirinden güzel markalar, çözümler üretiyor ama içerdiği toxic maddeleri kimse gözönüne almıyor..Üstelik bunları birbiri ardına uyguluyoruz ve mutlaka birikme yaparak cildimizi veya bedenemizi yorduğunu düşünüyorum. Masamın üzeri savaş alanı gibi kozmetik dolu..Fakat vaktimiz az, hepimiz mümkün olduğunca çok şey sürüp, az vakit harcamak ve kısa sonuçlar görmek istiyoruz.

Ayşenur hanımın tavsye ettiği markalardan , organik diye huiles baumes markasını (yalnız ismi zor eczacı anlayana kadar ugrastık baya) , en üşendiğim evre olan cilt temizleme evresinde test ettim. Cilt temizleme sütünü yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Sonuç; :KK28: eğer cildinizde hafif nem kaybı varsa, çok sivilceli veya veya yaralı değilse, mü-kem-mel..Yumuşak ve canlı bi görüntü oluşturdu cildimde resmen. Zaten kutusu büyük, ben pamuga degil direk yüzüme yayıyorum kremi, 3-5 saniye bekletip, pamukla yavaşça siliyorum. Artık temizlemek zevk oldu akşam olsa da temizlesem diyorum. Çok hafif organik bi kokusu var hafif limonlu gibi..Sonra ise, ya pamuğa biraz su dökerek veya yine organik bir tonik ile hafif kalıntı varsa alıyorum. En önemlisi, ciltte, tabaka gibi kalmıyor, sivilceye sebep olmuyor ve nemli bırakıyor. Gece veya gündüz kremi deneyeceğim en kısa zamanda , malum kış geldi, cildi desteklemek gerekiyor..Umarım temizleyici kadar iyidir.Ayşenur Hanıma bize bu gibi yenilikleri tanıştırdığı için minnettarım :KK49:

Arada bir de cildimi bi parça pamuga bir kaç damla limon ve su damlatarak siliyorum. Bu cildi canlandıran ve uzun vadede rengini açan bi yöntem, fakat tahriş olmuş veya çok hassas ciltlerin yapmaması gerekiyor.

X