Spiral Çıkartıldıktan Ne Kadar Sonra Hamile Kalınır?

ZUZUCUKUM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
21
0
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım evliyim ve bir kızım var 7 yaşında bu sene 2. bebişi düşünüyoruz haziran ayında spiralim vardı ve çıkarttırdım adetlerim düzenli ve ovulasyon tarihlerini dikkate alarak çalışmalarımız sürdürsekte :) tık yok. içinizde 2. bebek yapmakta zorlanan ya da spiral çıkarttırdıktan sonra hamile kalamayan var mı acaba?:2:bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim:KK3:

doktorum spirali çıkardığın gün dahi hamile kalabilirsin demişti.
ben spiral çıktıktan sonraki ilk korunmasız ilişkide hamile kaldım.

doktorum spirali çıkardığın gün dahi hamile kalabilirsin demişti.
ben spiral çıktıktan sonraki ilk korunmasız ilişkide hamile kaldım.

teşekkür edrim canım 2 aydır bişey olmadı ya kızımda kardeş olmasını çok istiyo infertilite olabilir diye de tedirginim o nedenle cevap için saol:)

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım evliyim ve bir kızım var 7 yaşında bu sene 2. bebişi düşünüyoruz haziran ayında spiralim vardı ve çıkarttırdım adetlerim düzenli ve ovulasyon tarihlerini dikkate alarak çalışmalarımız sürdürsekte :) tık yok. içinizde 2. bebek yapmakta zorlanan ya da spiral çıkarttırdıktan sonra hamile kalamayan var mı acaba?:2:bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim:KK3:

Merhaba Öncelikle dilerim Rabbim en kısa zamanda 2. bebeği müjdeler.Ben 30 yaşındayım 1 oğlum var spirali çıkardıktan sonra 1 sene bekledim olmadı keşke daha önce testlerimi yaptırsaymışım PROLAKTİN hormonum yüksek ,ayrıca 2 ay klomen tedavisi gördül olmadı hala bekliyoruz ama tabiki hala ümitliyim ilaç tedavisi görüyorum.Çok sıkıcı bir durummuş insan hemen gebe kalacak zananediyor kendini.

sprila çıkarılır çıkarılmaz yumurtlamaya başlarsınız.
spiral yumurtlamayı engellemez. sadece gebeliğe elverişsiz ortam yaratır.

benim en yakın arkadaşımdada spiral wardı.çıkarttırdı hemen kaldı hamile.hatta ctesi bebeği oldu....:KK9:

sprila çıkarılır çıkarılmaz yumurtlamaya başlarsınız.
spiral yumurtlamayı engellemez. sadece gebeliğe elverişsiz ortam yaratır.

yumurtlamayı engellemediğini biliyorum engellese adet olmazdık zaten ama rahim içinde çok fazla enfeksiyona neden olması kaçınılmaz aynı zamanda bunun da zamanla tüplerde tıkanıklığa neden olduğunu düşünüyorm.Çünkü herşey normal seyrinde ama gözle görülmeyen bir sorun var galiba üstelik vaginal enfeksiyon tedaviside gördüm çıkarttırdığımda yinede bi sonuca ulaşamadık:KK59:

arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkürler ama bu ayda fos çıktı hamiş olursam inş. en kısa zamanda sizlerlede paylaşırım bu arada spirali de kimseye tavsiye etmiyorum ne büyük rahatlıkmış adetin 5 gün sürmesi:KK66:

bende spirali çıkarttıralı bir yıl oldu ama bende bekliyorum doktorada gittim hiçbir sorun yok ama hala olmadı:emir_bebek:

spral çıkalı 6 ay oldu ama daah tık yok ulrasona girdim bütün değelerim normal ilk bebeğimde korunmyı bıraktım 3 ay sonra oldu şimdi 7 yaşında gerçi:KK1: şimdi hemen hamiş olucam sandm ama hemen olmuyor muş eşim diyor bebeğimiz geleceği zamanı biliyor o yüzdenbekliyor diyor bana da aylkar geçtikce hiç olmayacakmış gibi geliyor inşallah olur hayırlı sağlık sıhhatli:KK49:

Mrb canim. Benimde oglum 6 yasinda 2007 ocak dogumlu. Ben dogal yollarla korundum 6 yil,eylulde biraktik korunmayi bizde.hala hamile kalamadim. Doktora gittim hersey normal.oglum bekletmemisti bizi hic. Ocakta evlendim martta hamile kalmistim. Rabbim en kisa zamanda nasip eder insallah.

Mrb canim. Benimde oglum 6 yasinda 2007 ocak dogumlu. Ben dogal yollarla korundum 6 yil,eylulde biraktik korunmayi bizde.hala hamile kalamadim. Doktora gittim hersey normal.oglum bekletmemisti bizi hic. Ocakta evlendim martta hamile kalmistim. Rabbim en kisa zamanda nasip eder insallah.
mrb bende 6 ay olcak spraili çıkartalı hala tık yok dr gitmedim hemen olur sandım :KK5::KK5:ama daha bişi yok bu ayda olmazsa gidicem dr:26:
inş isteyen herkese rabbim yüzünü güldürsün

Canim aklina takilmasin doktora git bence.adetinin 3. Gunu gidersen testlerini yapar.Allah yardimcn olsun

Ben yeniyim kızlar size tecrübelerimi anlatayım 34 yaşındayım ilk çocuğumu evlendim bir ay sonra hamile kaldım tc yıl korunduk korunmayı bıraktık on ay sonra kaldım yedi yıl spiral durdu adetli iken çıkarttirdim ve hemen hamile kaldım şimdi yedi yaşında kızın ve 4 için çalışıyoruz bir aydır korunmuyoruz adetime 3 gün kaldı

Ben yeniyim kızlar size tecrübelerimi anlatayım 34 yaşındayım ilk çocuğumu evlendim bir ay sonra hamile kaldım tc yıl korunduk korunmayı bıraktık on ay sonra kaldım yedi yıl spiral durdu adetli iken çıkarttirdim ve hemen hamile kaldım şimdi yedi yaşında kızın ve 4 için çalışıyoruz bir aydır korunmuyoruz adetime 3 gün kaldı
mşllhh 4. bebegi istiyosun rabbim muradını verir inşş bende 3.. bebegimi istiyorum bende 6 aydır korunmuyorum bendede 9 yıl kaldı spirail rabbim hayırlısını versin herkes için....

spriali yeni çıkarttırdm ve bebek istiyoruz şimdi bunları okuyunca tırstım. acaba herkeste srun oluyormudur. sprialde ben enfeksiyonda kapmıştm. çok önemli değildir diye tedavi olmadım. acaba şimdi çocuğum olurmuki?

benimde 2 yaşında kızım var, mayısta spirali çıkarttırdım, haziranda ilk denemeizi yaptık, inşallah çok bekletmez bebiş :emir_bebek: ama görüyorumki epeyce bekleyen arkadaşlar olmuş :2:

bende de aynı olay var. sprali çıkartıralı 5 ay oluyor. ama doktorum demişti bebek düşünüyorsan bazı testleri önceden yaptırmalısın diye. ben yaptırmadam şimdi bekliyorum . hatta bir hafta adet olamadım, idrarda pozitif çıktı, kan tahlilinde negatif :/

X