abinizin arkadaşına aşık oldunuz diyelim....

ayyysem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
468
3
arkadaşlar aramızda böyle bı ask yasayan war mı? yada şimdi böyle bir durumda olduğunuzu varsayalım.. abinizin arkadaşına aşıksınız, çocuğun bu durumdan haberi var ama abinizin yok.(çocukta onu sewdiğinizi deil sadece hoslandınız dıe bilior cunku siz öyle soyledınız) çetrefilli bir durum söz konusu burda. mahalle raconu bilirsiniz. aşık olduğunuz insan ileride aynı olayın kendi kız kardeşiyle başına gelebileceğini ve böyle bir olaya doğru bakmadığını söylüyor. halbuki diğer yandan bir sürü jestlerde bulunuyor. arada yemek sözü wermeler kahve ısmarlamalar wb. ama bu buluşmanız senede bir kez oluyor.we siz 2senedir iletişim içindesiniz. 2kere buluşmuş oluyorsunuz.Ve son buluşmanızda size diğerinden daha soft yaklaşıyor.yani eskisi kadar olaya katı bakmadıgını anlıyorsunuz. onun için ne kadar degerli oldugunuzu çevresindeki hiç bir kızla kıyaslayamadgını dıle getırıor. (yalnız bunları tum samımıyetı ıle soyluyor) birde mesela sizin gezmenizi weya baska bi erkek arkadasınız oldugunu duyunca da konuyu merakla kurcalıyor kıskanıor we ufak dokundurmalarda bulunuyor. annenıze selam gonderırken ellerınden optugunu soyluor wb.wb.wb. bunun gibi kafa kurcalayan daha dolu şey war. bu konuda fıkırlerınızı alırsam çok ii olur arkadaslar bi yol gösterin.....
yazım uzun oldu ama zaman ayırıp okuyan arkadaslara çok tesekkur ederıma.s.

bizim bir akrabanın basına geldi ama kız ayrı yerde çocuk ayrı yerde oturuyordu çocuğun kardeşi vs.yoktu.abiside bilmiyordu ........bu sene evlendiler

bizim bir akrabanın basına geldi ama kız ayrı yerde çocuk ayrı yerde oturuyordu çocuğun kardeşi vs.yoktu.abiside bilmiyordu ........bu sene evlendiler

pardon canım abisi bilmeden ewlenmiş olamazlar heralde. ilişkiyi öğrendiğinde abinin tepkisi neydi merak ediorum......

ben öncelikle, mesajlarınızda Türkçe karakter kullanmanızı ve
kelimeleri düzgün yazmanızı rica ediyorum,daha iyi anlaşılmanız ve
düzgün Türkçemiz açısından....
olaya gelince,tedirginliğinizi anlıyorum,ama arkadaş seçerken
abinizin yada ablanızın arkadaşı olması sizi etkilememeli...
gönül bu,dur diyemezsiniz...belki ilerleyen zamanlarda
abiniz de öğrenir ve size destek çıkabilir o kişiyi tanıdığı için,
ya da karşı çıkabilir diye düşünüyorum...
karşı tarafın size yaklaşımı, arada abiniz olduğu için
daha seviyeli olacaktır diyebilirim...
biraz zaman verin kendinize,ama fazla da kaptırmayın kendinizi...
sevgiler...

Aslında çok sık yaşanıyor bence abinin arkadaşına aşık olma durumları.yalnız sizin verdiğiniz örnekte ben sadece arkadaşın kızın ilgisinden hoşlandığını fakat ona karşılık verecek kadar sevdiğini düşünmedim.gururu okşanıyor.bak bu kız benden hoşlanıyor diye.bence çok kaptırmasın kız kendini.ayrıca karşılıklı hoşlanma olursa benim için olmaz bişey değildir.kız yabancıya gitmemiş olur.ama abi ne düşünür onu bilemem.genelde iyi şeyler düşünmüyorlargamyoncuiremsu

bnm erkek arkadasım aynı zamnda abımın arkdasıydı . bzde arkadstık görüşürduk felan ama abım kadar değildi. o bana acılmıştı , acılana kadar- bn durumu sezdiğim sıralarda -bn kesınlıkle olmaz , abimin arkdası die kendımce hayr desem de acılınca nedendr bilinmez evet dedim :) çünkü bnde seviyordum.. abime sevgilim söyledi ve basından beri olayı bilir.Allahtan cok anlayışlıdır abim.ilk duydugunda bi süre şokunu atlatamamıştı. kardeşine yan gözle bakıldıgını felan düşünuo ilk aşamada. sonrası size kalmış.. şuan iki yıllık beraberliğimz varŞeniz:asigim:

Aslında çok sık yaşanıyor bence abinin arkadaşına aşık olma durumları.yalnız sizin verdiğiniz örnekte ben sadece arkadaşın kızın ilgisinden hoşlandığını fakat ona karşılık verecek kadar sevdiğini düşünmedim.gururu okşanıyor.bak bu kız benden hoşlanıyor diye.bence çok kaptırmasın kız kendini.ayrıca karşılıklı hoşlanma olursa benim için olmaz bişey değildir.kız yabancıya gitmemiş olur.ama abi ne düşünür onu bilemem.genelde iyi şeyler düşünmüyorlargamyoncuiremsu

ben bukadar iyi anlattığımı sanmıyordum ama olayı çok iyi çözmüşsünüz. bende aynen senin gibi düşünüyordum canım.

pardon canım abisi bilmeden ewlenmiş olamazlar heralde. Ilişkiyi öğrendiğinde abinin tepkisi neydi merak ediorum......

cnm geç oldu ama orasını tam bilmiyorum çok sık görüştüğümüz bir aile değil detyaları bilmiyorum o yüzden

abisi sevgili olduklarını bilmiyordu cnm evlilik kararlarını değil

Bana ters birsey bu, Abimin arkadasi bana o gözle bakmamali...bende abinin arkadasina ancak abi gözünle bakarim...:nazar:

Mahalle raconu falanda degil, Erkeklige sigmaz...Abi ona evini acmis buyur etmis, sofrasinda oturtmus ve oda o evdeki namusa göz dikmis, bircok erkek buna sicak bakmaz...Sen nasil benim kizkardesime o gözel bakarsin der...??:kahve:

He gercekten sevdi iki insan birbirini o zaman öyle abiden habersiz arkadan is cevirmeyecek adini koyacak, cocuk gönül eglendirmiyorum seviyorum ve ciddiyim diyecek arkadasina, o zaman harbiden delikanli derim...:kahve:

ben abimin arkadaşına aşık olmuştum hep bana bakmasını benle ilgilenmesini istiyordum ama o gayet abi moduna girmiş o bakışla bakıyordu.
ve ben umudumu kestim kendine gel kendim.seneler sonra bi dügünde bana bakkktıııı göz kırptıı.arkasına yaslandı bi kasını kaldırmış elini dizine koymuş bana bakıyor sürekli seyrediyor ama ben se oralı olmadım tek dedigim kahretsinn sevdigim oldugu zamandamı bunu yapıcaktın:))demek gözüne büyüdüm geldim baktıı at gibi kız:))

ben kendımden anlatıyımde oku canımmm benım abımınde cok samımı bır ark vardı hatta alt komsumuzdıu ben sureklı abı derdım hatta abım gıbıydı asla kotu gızle bakmadım ama bı gun okuldan gelıp gıderken bakjtım abımın bu ark benı sureklı takıp edıyo ben arkamı donup baktıgımda saklanıyodu ben abım kesın ben bırıyle gorusuyomuyum dıye arkadasını tembıh etmıstır dıye dusundum ondan benı taıp edıyodur sandım sonra bı gun benı bı baska astbay ıstemeye geldıler bı baktık abımın en ıyı ark da annesı geldı onlardan sonraa dedıkı benım oglum senın kızını cok sevıyo bı daha sızın kapıya bızden baska gorucu cıkmasın oglum sılahla kafalarına sıkacak dedı resmen bızı tejhdıt ettler bemde de-dondum kadına dedımkı ben senın oglunu abı dıye gordum ve senın oglun benım abımın yerınde ben ona baska gozle bakammm lutfen bı dazha bu kponusyu acmayın ve bende duymamıs olayım dedım kadın abnamısın demedı ben dıyecegımı dedım dedoı ısrarla bu sekıldee devam ettı ve abıme hıc duyurmadık duysaydıkı elınden bı kaza gelecegı kesındı abım herseyını onukla pylasıyodu bu sekılde sırtından vuracagı hıc aklına gelmemıstı ve bende evden dısarı cıkamaz olmustrum sureklı arabayla takıp edıyolardıı sonunda ıstanbula tatıle gıttım yazın dondugumde esım benı ıstemeye geldı ve bende kabul edıp evlendım hıcbıseyde yapamadı baktı ben onu ıstemıyommm boyle oldu ısteee

Son düzenleme:
Bana ters birsey bu, Abimin arkadasi bana o gözle bakmamali...bende abinin arkadasina ancak abi gözünle bakarim...:nazar:

Mahalle raconu falanda degil, Erkeklige sigmaz...Abi ona evini acmis buyur etmis, sofrasinda oturtmus ve oda o evdeki namusa göz dikmis, bircok erkek buna sicak bakmaz...Sen nasil benim kizkardesime o gözel bakarsin der...??:kahve:

He gercekten sevdi iki insan birbirini o zaman öyle abiden habersiz arkadan is cevirmeyecek adini koyacak, cocuk gönül eglendirmiyorum seviyorum ve ciddiyim diyecek arkadasina, o zaman harbiden delikanli derim...:kahve:

çok haklısın yaşanacaksa ciddi birşeyler yaşanmalı çünkü bu durum onu gerektiriyor aynı fikirdeyim. çocuk duygularından emin olmadan da başlanmıyor malesef....

ben abimin arkadaşına aşık olmuştum hep bana bakmasını benle ilgilenmesini istiyordum ama o gayet abi moduna girmiş o bakışla bakıyordu.
ve ben umudumu kestim kendine gel kendim.seneler sonra bi dügünde bana bakkktıııı göz kırptıı.arkasına yaslandı bi kasını kaldırmış elini dizine koymuş bana bakıyor sürekli seyrediyor ama ben se oralı olmadım tek dedigim kahretsinn sevdigim oldugu zamandamı bunu yapıcaktın:))demek gözüne büyüdüm geldim baktıı at gibi kız:))

evet aynen yolda karşılaşınca her dafasında göz kırpmalar derinlemesine bakmalar konuşmalarda şakalaşmalar mevcut..hem olmaz böyle bırsey yapamam deyip bu sekılde tavırlarda bulunmalar akıl karışıtırıcı ama....

ben öncelikle, mesajlarınızda Türkçe karakter kullanmanızı ve
kelimeleri düzgün yazmanızı rica ediyorum,daha iyi anlaşılmanız ve
düzgün Türkçemiz açısından....
olaya gelince,tedirginliğinizi anlıyorum,ama arkadaş seçerken
abinizin yada ablanızın arkadaşı olması sizi etkilememeli...
gönül bu,dur diyemezsiniz...belki ilerleyen zamanlarda
abiniz de öğrenir ve size destek çıkabilir o kişiyi tanıdığı için,
ya da karşı çıkabilir diye düşünüyorum...
karşı tarafın size yaklaşımı, arada abiniz olduğu için
daha seviyeli olacaktır diyebilirim...
biraz zaman verin kendinize,ama fazla da kaptırmayın kendinizi...
sevgiler...
ricanızı dikkate alıyorum...
Ve bahsettiğiniz gibi 'abi duyar kötü olur izin verir mi vermez mi acaba' tedirginliğini geçip, madem bu kadar yaşanması zor bir durum olduğunu iddia eden bir adamın bu derece ilgili olması, aslında çokta yoğun olmayan ama var olan duygularını bastırması arada bastıramadan patlak vermesi:) iletişimi koparmak istememesi...tüm bunlar acaba ileride birşeyler olur mu düşüncesini canlandırıyor kafalarda..bu durum tedirginlikten öte çok çok büyük bir kaos..zaten böyle bir ilişkiye başlanırsa ailelerin bilmesi gerekir. ki abinin arkadaşı her seferinde 'keşke başka konumlarda olsaydık ozaman yinede denerdik ama aileni tanıyorum ayrılırsak seni üzmüş olurum bunu yapamam..böyle birşey zor anca olursa bikaç sene sonra olur' diyor. [bu arada ekliyim arada 7yaş fark var] ve dediğiniz gibi zaman sanırım herşeyin ilacı:1closedeyes:

Son düzenleme:
evet abimin arkadaşına aşık oldum...
ve şu anda hayatımın erkeği, abimin arkadaşı, benim biricik eşim :)
hemde ilk görüşte aşk....
beni ilk abimden istedi:)
iş yerinin düzenlemiş olduğu geziye katılmıştık ailece o sırada o çalışıyordu bizde iş yerini görme anında göz göze geldik bi etkileşim oldu bende ama ihtimal vermemiştim..
aradan iki gün geçti..
abime sormuş beni yanınızdaki bayan kimdi abi diye...
kardeşim deyince...
gel biraz konuşalım belki birader oluruz demiş..
abim bunu bana söyledi (ki kendisinde ödüm kopar serttir tersi pistir)
ama nasip ya işte...
abim bana geldi ve ikinizede güveniyorum varmış meğer bir çekim isterseniz çıkın tanıyın birbirinizi..
ben yıllardır tanırım severim çocuğu dedi...
ama o psikoloji benim bir haftada 3 kilo vermeme sebep oldu..
benmi çok abarttım bilmem...
ya olmazsa,ya anlaşamazsak sonuçta arkadaşlar benim yüzümden araları açılırsa diye düşünürken bir hafta kendimi yedim...
ama ilk konuşmamaızda ya ben deli gibi aşıktım bu adama...
dahası o benden beterdi..
6 ayın sonunda nişanlandık...
sonraki 6 aydada evlendik..
en güzel yönü ne biliyormusun...
sana değer veren iki insan...
abin en sevdiğini en güvendiğine emanet ediyor...eşim iş yerinde bile abimin gözü önünde :)
içim rahat en sevdiğime sahip çıkıyor...
ikiside canım ikiside kanım...
ve ben kendimi öyle güvende hissediyorum ki....
iyiki o geziye zorla götürülmüşüm...
meğer istemeyerek gittiğim gezide nasibim beni bekliyormuş....

evet abimin arkadaşına aşık oldum...
ve şu anda hayatımın erkeği, abimin arkadaşı, benim biricik eşim :)
hemde ilk görüşte aşk....
beni ilk abimden istedi:)
iş yerinin düzenlemiş olduğu geziye katılmıştık ailece o sırada o çalışıyordu bizde iş yerini görme anında göz göze geldik bi etkileşim oldu bende ama ihtimal vermemiştim..
aradan iki gün geçti..
abime sormuş beni yanınızdaki bayan kimdi abi diye...
kardeşim deyince...
gel biraz konuşalım belki birader oluruz demiş..
abim bunu bana söyledi (ki kendisinde ödüm kopar serttir tersi pistir)
ama nasip ya işte...
abim bana geldi ve ikinizede güveniyorum varmış meğer bir çekim isterseniz çıkın tanıyın birbirinizi..
ben yıllardır tanırım severim çocuğu dedi...
ama o psikoloji benim bir haftada 3 kilo vermeme sebep oldu..
benmi çok abarttım bilmem...
ya olmazsa,ya anlaşamazsak sonuçta arkadaşlar benim yüzümden araları açılırsa diye düşünürken bir hafta kendimi yedim...
ama ilk konuşmamaızda ya ben deli gibi aşıktım bu adama...
dahası o benden beterdi..
6 ayın sonunda nişanlandık...
sonraki 6 aydada evlendik..
en güzel yönü ne biliyormusun...
sana değer veren iki insan...
abin en sevdiğini en güvendiğine emanet ediyor...eşim iş yerinde bile abimin gözü önünde :)
içim rahat en sevdiğime sahip çıkıyor...
ikiside canım ikiside kanım...
ve ben kendimi öyle güvende hissediyorum ki....
iyiki o geziye zorla götürülmüşüm...
meğer istemeyerek gittiğim gezide nasibim beni bekliyormuş....

okuyunca içim bir tuhaf oldu...çok güzel anlatmışsın hissettiğin duyguları.kısmet işte.. olamaz denilen şeyleri nasibinse yaşıyorsun.ömür boyu mutluluklar diliyorum canım çok çok daha çok mutluluk sizinle olsun:1hug:

kimin arkadaşı olursa olsun vallaa.
babımın arkadaşı bile olsa farketmez!!!
aşıksam ne önemi var..

canım 2 senede 2 kez diyosun bu iş sakat. lilanın durumunu okudun bak seven adam anında olaya el koyuyor sene mene beklemiyor. bazı adam öyle kendisinden hoşlanılmasından hoşlanır. bu iş yaş derim ben canım. dikkatli ol. Allah korusun huyu pis çıkar sakın sakın kaptırma kendini, iki gün sonra başı sıkışır "sen istedin ben istemedim" der çıkar işin içinden sen üzülürsün değmez. aman canım.

canım 2 senede 2 kez diyosun bu iş sakat. lilanın durumunu okudun bak seven adam anında olaya el koyuyor sene mene beklemiyor. bazı adam öyle kendisinden hoşlanılmasından hoşlanır. bu iş yaş derim ben canım. dikkatli ol. Allah korusun huyu pis çıkar sakın sakın kaptırma kendini, iki gün sonra başı sıkışır "sen istedin ben istemedim" der çıkar işin içinden sen üzülürsün değmez. aman canım.

çok haklısın canıma.s. ama 2senede 2kez gorusmenin nedeni zaten yanlıs seyler olmaması ıcın..(onun başının sıkısmaması ıcın) sık sık gorusulurse artık bırseyler yasanmaya baslayacak we adının konulması gerekecek. zaten ortada ılıskı denebılecek bırsey yokken neden gorusulsun ki?? yanı onda kendını zor tutma gıbı bı durum war.ama sewme bağlamında deil. sewmek cok farklı; lilanın anlattıgı seyler söz konusu olur 'sewgi'girerse araya....ama kimi de dedıgın gibi kızın kendine olan ilgisini sewer ama hoşlanmaz..yada hoslanıordur işlerin apar topar ciddiye bınmesınden korkordur ... böylede karısık bi durum işte:nazar:

X