Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

selam kızlar. bir şey sorucam bugün adetimin 23. günü gebelik testi yaptırdım sıfır çıktı. acaba erken mi davrandım. 5 gün var adetime

erken veya geç olması yumurtlamaya göre değişir bazen testte erkenden çıkarken bazende bi kaç gün geçince bile çıkmayabilir

Kızlar iğne olarak hibor kullanan var mı?Ben şimdi clexane kullanıyorum ama doktorum hiborla devam edicez dedi,ne farkı var acaba?:44:

bana trombofili paneli testi yapıldı sonucu:
factor V G1691A(leiden) ve factor XIII V34L gen bölgeleri için heterozigot mutant olup MTHFR C677T gen bölgeleri homozigot mutant ayrıca PAI-1 genotipinin 4G/5G olduğu saptanmıştır.
şimdilik corasprin 100 mg içiyorum.hamile kalınca heparine başlayacaz dedi doktor.

erken veya geç olması yumurtlamaya göre değişir bazen testte erkenden çıkarken bazende bi kaç gün geçince bile çıkmayabilir

çok teşekkürler bucu2; düşüklerden sonra iki aydır uğraşıyorm. bu ay ümitlenmiştim. sanırım pazartesi tekrarlıycam testi. yoksa artık gelecek aa hayırlısı.

bana trombofili paneli testi yapıldı sonucu:
factor V G1691A(leiden) ve factor XIII V34L gen bölgeleri için heterozigot mutant olup MTHFR C677T gen bölgeleri homozigot mutant ayrıca PAI-1 genotipinin 4G/5G olduğu saptanmıştır.
şimdilik corasprin 100 mg içiyorum.hamile kalınca heparine başlayacaz dedi doktor.
canım geçmiş olsun düşük olmuşmuydu sende. bazıları iğneye önce başlayabiliyorlar. folikasiti de ihmal etmemek lazımmış. bu durumda

canım geçmiş olsun düşük olmuşmuydu sende. bazıları iğneye önce başlayabiliyorlar. folikasiti de ihmal etmemek lazımmış. bu durumda

düşük değilde 6,5 aylık kızımı preeklampsi(helpp sendromu) kaybettim içimde öldü dayanamadı tansiyonumun yüksekliğine.19-11ler gördüm.

bende 17sınde alcam pıhtılaşma sonucumu çok merak edıyorum

inşallah negatif çıkar. çünkü çoık başa bela bi hastalık. hem kendi sağlığın açısından hem de hamile kaldığında bebek açısından. normal hayatında toplardamara pıhtı atma riski var heran. ben yaşadım berbat bişey. onu atlattım bu sefer düşükler yaşadım. şimdi de hamile kalamıyorum.

çok üzüldüm allah bir daha yaşatmasın. tekrarlama riski var mı helpp sendromunun

bende ağır seyir ettiği için.böbrekte,karaciğerde sorun olduydu trombosit sayısı da dümeye başlamıştı.bundan dolayı risk 60-70lerde diyorlar ama Allahtan ümit kesilmez.Rabbim kimseyi evlatla ve hastalıkla imtihan etmesin...kızımı çok özlüyorum...

inşallah negatif çıkar. çünkü çoık başa bela bi hastalık. hem kendi sağlığın açısından hem de hamile kaldığında bebek açısından. normal hayatında toplardamara pıhtı atma riski var heran. ben yaşadım berbat bişey. onu atlattım bu sefer düşükler yaşadım. şimdi de hamile kalamıyorum.

çok geçmiş olsun sana da.pıhtı mı attı nerene.nasıl anladın?inşallah şu mübarek ayın hürmetine sağlıkla sağlıklıca hakkında hayırlısıysa hamile kalırsın inşalllah canım...

Merhaba arkadaşlar Bende faktör v heterezigot gen mutasyonu varmış..doktor herhangi bişey vermedi..ama ben korunmuyorum ve coraspin 100 ve folbiol aldım bugün kendi kafama göre..bi zararı olurmu ?coraspini günde kaç kez alıyosunuz?

öncelikle geçmiş olsun diyorum güzelim allah bir daha aynı acıları yaşatmasın. güzel olanı artık sorununu ve çözümünü biliyorsun. hepimiz hemen hemen aynı şeyleri yaşadık aslında. öncelikle gerçekten ilgili bir doktor bul . sözüne güvendiğin biri olsun mutlaka, hepimiizn doktorları farklı yöntemlerle ilaç dozu belirliyor. benim doktorum kilona göre takip ediyor mesela. doktorun ilaç vermiş ne olduğunu yazmamışsın. sanırım coraspin ve folik asit vermiştir. onları ihmal etme. hamile kalır kalmazda heparin içeren iğne. sorun olursa seve seve cevaplarız.

hamile olmak ama tedirginlikten mutlu olmamak....bende 2dusukten sonra Ekim 2011 ve ocak2012 de suan yeniden hamileyim 4hafta 1 gunluk ..iki düşükten sonra doktorumu değiştirdim..mthfr677 heterozigot pihtilasma var diye hamile kalmadan önceki 2aydan beri coraspin folbiol ve beneksol kullanıyorum..ve doktorumdan 10 gun sonra gel dedigi icin haftaya cuma icin randevu aldım..pihtilasmam vardi sorun olurmu dedim ilaclarini bana gelene kadar kullanmaya devam et lutfen dedi...ama clexan icin geç kalınacak diye korkuyorum gerçi betahcgm güzel artıyor..adete 4 gun kala 72..2 gun kala 233.. Cuma gunu 10 Ağustos'ta 656 di..pateni tekrar baktiricam doktora gidene kadar.....bir fikri olan varmı..bende tüm forumu okuyamadık ama iğnemiz ilacsiz anne olanda..sadece hapla anne olanda var...5gun beta hcg de güzel artarken iğneye geç kalınmış denebilirmi...deneyimleri çok merak ediyorum
Satım 13 Temmuz'da..dün itibariyle adetim gecikti...umarım bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder allahım...insallah..

Merhaba arkadaşlar Bende faktör v heterezigot gen mutasyonu varmış..doktor herhangi bişey vermedi..ama ben korunmuyorum ve coraspin 100 ve folbiol aldım bugün kendi kafama göre..bi zararı olurmu ?coraspini günde kaç kez alıyosunuz?

crasprin günde 1 defa

hamile olmak ama tedirginlikten mutlu olmamak....bende 2dusukten sonra Ekim 2011 ve ocak2012 de suan yeniden hamileyim 4hafta 1 gunluk ..iki düşükten sonra doktorumu değiştirdim..mthfr677 heterozigot pihtilasma var diye hamile kalmadan önceki 2aydan beri coraspin folbiol ve beneksol kullanıyorum..ve doktorumdan 10 gun sonra gel dedigi icin haftaya cuma icin randevu aldım..pihtilasmam vardi sorun olurmu dedim ilaclarini bana gelene kadar kullanmaya devam et lutfen dedi...ama clexan icin geç kalınacak diye korkuyorum gerçi betahcgm güzel artıyor..adete 4 gun kala 72..2 gun kala 233.. Cuma gunu 10 Ağustos'ta 656 di..pateni tekrar baktiricam doktora gidene kadar.....bir fikri olan varmı..bende tüm forumu okuyamadık ama iğnemiz ilacsiz anne olanda..sadece hapla anne olanda var...5gun beta hcg de güzel artarken iğneye geç kalınmış denebilirmi...deneyimleri çok merak ediyorum
Satım 13 Temmuz'da..dün itibariyle adetim gecikti...umarım bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip eder allahım...insallah..

Allah sağlıkla sağlıklıca sağlıklı ve hayırlı evlatlarla anne olmanı nasip etsin.benim doktorum iğneye ne zaman başlayacak bilmiyorum ama forumları okuduğum kadarıyla çoğu doktor bebeğin kalp atışını duyduktan sonra başlamış.onun için korkma...Allahtan ümit kesilmez bol bol dua et,hem kendine hem bizlere...

Allah sağlıkla sağlıklıca sağlıklı ve hayırlı evlatlarla anne olmanı nasip etsin.benim doktorum iğneye ne zaman başlayacak bilmiyorum ama forumları okuduğum kadarıyla çoğu doktor bebeğin kalp atışını duyduktan sonra başlamış.onun için korkma...Allahtan ümit kesilmez bol bol dua et,hem kendine hem bizlere...

Bu aksam beni nasil rahatlattin anlatamam..cok tesekkurler...tum forumu okuyamadim acikcasi taa 2007 den beri bu sorunu yasayanlar var...asil onlar yardimci olur diye dusunmustum degilmi?...kalp atışı duyunca başlanıyorsa dualar bizimle olsun ...geç kalmayız ozaman..insallahhhhdualarim ici aynı aciyla yanan herkes icin...

çok geçmiş olsun sana da.pıhtı mı attı nerene.nasıl anladın?inşallah şu mübarek ayın hürmetine sağlıkla sağlıklıca hakkında hayırlısıysa hamile kalırsın inşalllah canım...

canım sol bacağıma attı. çok şddetl br ağrı duyuyosun. içten içten gelen tuhaf bir ağrı. sonra biranda ayağımın üstüne basamadım. önce kramp falan grdi sandım. en sonunda şişmeye başladı bacağım ve dopler çekildi pıhtı attığı anlaşıldı. 5 ay iğne ve laç tedavisi gördüm. gerçekten çok berbattı. yaklaşık 1 ay topal bir şekilde yürüdüm. allaha çok şükür geçti. ama şimdide bu yüzden 2 düşük yaşadım. allah kimseye yaşatmasın. çok psikilojim bozulmuştu o dönemde. şimdi yiyim çok şükür atlatttım. ama hala bebek sahibi olammanın verdiği endişe var tabi. ama seninki gerçekten çok daha acı. Allahım tekrar yaşatmasın. umarım en kısa zamanda bebeğini alırsın kucağına.

canım bazı doktorlar önemsemiyorlar ama gerçekten bu gen mutasyonları erken dönemde düşüklere neden olabiliyor. folbiol zaten kullanman gerekiyor. coraspinin de öyle çok fazla yan etkileri yok. hatta kullanmanda fayda var. başka doktora danıştın mı bilmiyorum ama bu konuda br kaç doktoru dolaşmak gerekiyo. ilk başta kafa karışıklığına neden oluyo bu ama en sonunda doğru tedav yöntemini bulabiliyosun. bir de bu forumdaki geçmiiş yazılara bakmak da çok faydalı. ne demişler hekimden sorma çekenden sor.:)

X