sezeryan sonrası kılo vermek ıcın neler yapdınız ltfen yardımmm

kaeners

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2011
28
0
arkadaslar aranıza yenı katıldım sayılır bebegım 4 aylık olmak uzere ve anne sutu alıyor ve ben hamıle ıken tam 20 kılo aldım suanda tartıya cıkmayı dahı ıstemıyorum hamıle ıken ınsanın gözunebatmıyorkılolar ama şimdi:KK53:hadi paylasın arkadaslar neler yapdınızz:KK70:

Emzirirken diyet düşünmeyın kızlar 9 ay dayandınız bı 6 ay daha sıkın dişinizi ama bu sürede spora da başlayın tabı emzırme artı spor kilo verdırır belkı.En önemlisi anne sütü:))

ben 17 ocakta doğum yaptım, 77 küsür kiloyla gittim eve döndüğümde 70 kilo idim. sütümün gelmemesi, çocuğumun yüksek ateş ve sarılık nedeniyle iki defa küveze alınması nedeniyle stresten 68e kadar düşmüştüm bir haftada. ancak daha sonra sütüm olsun diye yemekler tatlılar pekmezler derken tekrar 71 oldum. oğluşumun canı sağolsun... inşallah veririz hep beraber.

bu konuyu okuyan hamile arkadaşlar varsa lütfen çocuğunuzun sağlığı için sezeryan olmayın derim :emir_bebek:

ayyy bende 38.haftalık hamıleyım 22 kılo aldım. şimdiden dert oldu içime nasıl gıdecek bu kadar kılo :84::84::84:

valla beni kara kara düsünceler aldı insallh sen normal dogurursunda daha kolay verırsın kılolarını ben aynalara uzagım.:KK50:ama hem emzır hem hasta olma hem kılo alma ......uzayıp gıdıyo vallaaa ayyy annelık zor işşş:83:

ben 17 ocakta doğum yaptım, 77 küsür kiloyla gittim eve döndüğümde 70 kilo idim. sütümün gelmemesi, çocuğumun yüksek ateş ve sarılık nedeniyle iki defa küveze alınması nedeniyle stresten 68e kadar düşmüştüm bir haftada. ancak daha sonra sütüm olsun diye yemekler tatlılar pekmezler derken tekrar 71 oldum. oğluşumun canı sağolsun... inşallah veririz hep beraber.

bu konuyu okuyan hamile arkadaşlar varsa lütfen çocuğunuzun sağlığı için sezeryan olmayın derim :emir_bebek:

sana kesınlıkle katılıyorum anneler şartları zorlasın ve normal dogum yapsın.inanın ki ben çoook pişmanım ama mecburdm buna konu ıle alakası yok ama anne karnında bebek cokguvende kesınlıkle ama kesınlıkle dogum yapacagınız hastane cok onemlı ben kasımda dogum yaptım hastanenın yogunbakım unıtesini maalesef arastırmdım dogdu bebbegım sarılık oldu 10 gunlukkken zature olmus kuveyzde kaldı bende cookk acıgunler yasadım ama veremedım kılo ayrıca dogum yaptıgım hastaneye 10 gunlukken rutın kntrole götürdüm meger coktan zature olmus"bırseyı yok agrı kesıcı verın"gecer dedıler cok dertlıyım çokkk ama neysekı gectı ogunler:nazar:allh herkesın evladına bolll şifalar versin

ben sezeryan olmayı kendim istemiştim bende çoookkk pişmanım. malesef sonraki doğumlarımızıda -eğer tekrar doğurmayı düşünürsem :KK50: - etkileyecek bu durum.

kilo vermeyle çok alakalı doğum şekli, bence normal doğuranlar daha çabuk kilo veriyor ve bizim gibi göbek derdiylede uğraşmıyorlar.

çok buyuk cesaret ıstıyor tekrar dogum yapmak ınan bende korkuyorum ama mıllete bakıyorum heres ıkıcı üçüncü yapıyo deme kı unutuluyo ben amelıyattan cıkarken kanımı duvardan sildiklerini gördüm o yuzden atamam bunu uztumden :92::92:

Hamilelikte kilo alma konusunda üstüme tanımam. İlkinde 28, ikinci gebeliğimde 30 kilo aldım. Her ikisi de sezeryanla oldu. Hatta ikincisinin üzerinde sadece 42 gün geçti. Ve fazladan 8 kilom kaldı geriye. Nasıl mı? Şöyle: Doğumdan sonra yiyip içmeme izin verdikleri andan beri günde 5 litre su içiyorum. Her iki saatte bir bir kaç lokma bişey yiyorum. Kurukayısı, ceviz, havuç, haşlanmış buğday, boza, yoğurt filan. (Tabi ana öğünler dışında) Ekmek olarak yulaflı ekmek, süt ve yoğurt light. Sabahları koca bir tabak yeşillik ve haşlanmış yumurta. Yanikısaca çok lezzetli olmada beni tok tutan ve süt yapan şeyler tüketiyorum. Bir de günde 3er fincan rezene ve yeşil çay.
Ayrıca doğumdan sonraki 10. gün hafif hafif karın ve kalça egzersizlerine başladım. Her geçen gün zorluk derecesini ve sayısını arttırdım. Geçen haftadan beri de hergün Ebru Şallı ile plates yapıyorum. Yani bu iş biraz azme bakıyor. "Ben sezeryan yaptım, bu göbeğe mecburum" diye düşünüp, hata yapmayın. Üşenmeyin ve ertelemeyin. Sürekli ve az az yiyin, kusana kadar su için ve egzersiz yaparken kendinize acımayın. Hepimize kolay gelsin.

valla masallah sana insallah bende verırım ama bana doktorum bünyyeye göre degişir bazı hastalarıma bakıyorum amelıyattan 1 gun sonra merdivende karsılasıyoruz bazıları ıse kı ben bunlaradanım ıyılesme surecı bıraz daha uzun gecer dedı tabı dokttor bana ole dedı dıye rahatlamıs degılım krem fılan kullandın mı sarkmalar ıcın ne yaptın bu arada bebeklerını allah analı babal buyutsünnn

bende 2. doğumum sezeryan olacak diye korkuyorum..
önce bebeğin sağlığı önemli ama inşallah bir aksilik çıkmaz yine normal doğum yaparım diyorum..
normalde zor kilo veren bir bünyem var..öyle üzülünce yorulunca pat diye gitmez kilolar benden..çok uğraş veriyorum.ilki normal doğumdu ve 1 hafta sonra yürüyüşlere başladım.yavaş yavaş arttırdım,10 günlükken mekik çekmeye başladım.göbeğim çok kısa zmanda gitti..kilolarımın hepsini 4 ay gibi bir sürede verdim.ama dedim ya çok uğraştım..spor egzersiz bayağı yaptım ki vücudum eski haline döndü..sezeryan olsam bunları yapamıcam ve koca göbekle kilolarla gezicem biliyorum.
geçenlerde ender saraçın emziren anne diyetini okudum.
emzirmek demek yemek yemeniz demek değil..
sağlıklı beslenmek lazım
protein salata meyve alın yeterli derecede.
bol su komposto ısırgan rezene için
sık sık emzirin
tatlı yemeyin:KK20::KK20::KK20:1 tabak tatlı yersiniz 1000 kalori..halbuki emzirmeyle yakacağınız gün boyu maksimum 500 cal.
size ekstradan 500 cal kalır.buda 12 günde 1 kilo yağ yapar vücudunuzda.
hamur işi yemeyin zaten nişastalı ürünler sütü azaltır.
size tavsiyelerim bunlar olacak..ben böyle beslendim.çok sütüm oldu.bebeğim güzel kilo aldı

bende 2. doğumum sezeryan olacak diye korkuyorum..
önce bebeğin sağlığı önemli ama inşallah bir aksilik çıkmaz yine normal doğum yaparım diyorum..
normalde zor kilo veren bir bünyem var..öyle üzülünce yorulunca pat diye gitmez kilolar benden..çok uğraş veriyorum.ilki normal doğumdu ve 1 hafta sonra yürüyüşlere başladım.yavaş yavaş arttırdım,10 günlükken mekik çekmeye başladım.göbeğim çok kısa zmanda gitti..kilolarımın hepsini 4 ay gibi bir sürede verdim.ama dedim ya çok uğraştım..spor egzersiz bayağı yaptım ki vücudum eski haline döndü..sezeryan olsam bunları yapamıcam ve koca göbekle kilolarla gezicem biliyorum.
geçenlerde ender saraçın emziren anne diyetini okudum.
emzirmek demek yemek yemeniz demek değil..
sağlıklı beslenmek lazım
protein salata meyve alın yeterli derecede.
bol su komposto ısırgan rezene için
sık sık emzirin
tatlı yemeyin:KK20::KK20::KK20:1 tabak tatlı yersiniz 1000 kalori..halbuki emzirmeyle yakacağınız gün boyu maksimum 500 cal.
size ekstradan 500 cal kalır.buda 12 günde 1 kilo yağ yapar vücudunuzda.
hamur işi yemeyin zaten nişastalı ürünler sütü azaltır.
size tavsiyelerim bunlar olacak..ben böyle beslendim.çok sütüm oldu.bebeğim güzel kilo aldı

ya aslında doğumun şekline göre değil de bünyeye göre değişiyor doğum sonrası yaşananlar. mesela daha öncede yazmıştım çok kere ben zorunlu sezaryen oldum ama 3, gün bütün işimi kendim görecek durumdaydım. koşmam gerekse koşabilirdim bile o kadar yani :) hatta doğumhanede benimle aynı anda doğum yapan kadınla daha sonra görüştüğümüzde sanki o sezaryenli ben normal doğurmuş gibiydik. ayakta duracak hali yoktu, dikişleri patlamıştı. kabızlık sorunu vardı. emziremiyormuş. ama bu normal doğumu kötüler mi tabi ki hayır. bu tamamen o kadının bünyesi ile ilgili.
bense ev işim bi kenara, 3. haftamda ağdamı yaptırdım. mekik çekmeyi denedim başardım ama tembellikten yapmadım :) şimdi doğum sonrası egzersizler diye bir kitap buldum o hareketleri yapmaya başlıcam.
sezaryene zorunlu kalan insanlar var ya da benim gibi normal doğumdan sezaryene gitmek durumunda kalanlar. korkutmayalım onları olur mu?

ya aslında doğumun şekline göre değil de bünyeye göre değişiyor doğum sonrası yaşananlar. mesela daha öncede yazmıştım çok kere ben zorunlu sezaryen oldum ama 3, gün bütün işimi kendim görecek durumdaydım. koşmam gerekse koşabilirdim bile o kadar yani :) hatta doğumhanede benimle aynı anda doğum yapan kadınla daha sonra görüştüğümüzde sanki o sezaryenli ben normal doğurmuş gibiydik. ayakta duracak hali yoktu, dikişleri patlamıştı. kabızlık sorunu vardı. emziremiyormuş. ama bu normal doğumu kötüler mi tabi ki hayır. bu tamamen o kadının bünyesi ile ilgili.
bense ev işim bi kenara, 3. haftamda ağdamı yaptırdım. mekik çekmeyi denedim başardım ama tembellikten yapmadım :) şimdi doğum sonrası egzersizler diye bir kitap buldum o hareketleri yapmaya başlıcam.
sezaryene zorunlu kalan insanlar var ya da benim gibi normal doğumdan sezaryene gitmek durumunda kalanlar. korkutmayalım onları olur mu?

bende zaten diyorum ki bende zorunda kalabilirim ve kendi bünyemi bildiğim için düşünerek yazdım kendi adıma yani..sezeryanı kötülemedimki ben..normal doğumla bile doğumda sadece 5 gitti benden..avantajlı olduğu heryerde söylenir bunu ben söylemiyorum..normalde böyleysem sezeryanda naparım kimbilir demek istedim..sadece kendi bünyeme yönelik yani..neden alındınız ve başkalrını örnek verdiniz anlayamadım doğrusu

tatlı yemedım, ekmek yemedım, su içtım.. ve açımmm... hala açım... bol bol yeşıllık yedım... 58 e çakıldım... 53 olmam lazım.. dogumdan çıktıgımda 69 kıloydum. kızım 3 aylık olmak üzere bense hala hala 58... offffffffffff

ben 65 kilo ile hamile kaldım ama 87 kilo dogum yaptım düşünün artık:KK54:
ama ilk sene aldıgım tüm kiloları verdim hatta fazla bile verdim 60 62 arası gidip geliyordum bu kış tekra kilo alıp 67 kilo oldum yazın bebegimi sütten kesecegim ve hedefim 55 kilo olmak inşallah başarırım ...:KK19:
bolbol su içiyorum yürüyüş yapıyorum ve yedikllerime dikkat ediyorum ve kiloları veriyorum:21: yeşil çay da içiyorum tabi:nazar:
benim en önemli sorunum ise çatlaklar ve etlerimin yumuşak yumuşak olması yaaa:KK43:

Son düzenleme:
boyum 1.75 98 kg doğuma girdim şuan 88-89 arasıyım 44 bedenim :KK43:( herkez daha zayıf olduğum düşünüyo ama tartı ole soylemıyo göbekım var oglum 4 aylık ama cok arastırdım dıyetı onermıyolar sporuda yuruyus harıc sutun kalıtesını bozar dıye bebklerımızden daha onemlısı yok bende beklıyorum zaten cok yoruyo evde bırsuru spor aletı var yapıcak gucum yokk

Bende korkuyorum göbek kalacak die bende çok kilo aldım tam 22 kilo :KK37: 7 kilo vermişim doğumda bebeğim 9 günlük..Doktor 40 ın çıkana kadar garanti 2 kilo daha verirsin dedi şişliklerin gidecek dedi..Balon gibi olmuştum zaten inş. hayırlısı ile aldığımız gibi geri giderler..Yemek konusunda çok iştahım açılmadı 2 öğün yiyorum bol su içmeye çalışıyorum bir de günde 1 - 2 bardak meyva suyu..Spor yapma gibi bir şans da yok amelyat yerinden dolayı..Korse takıyorum bakalım ne olacak..

Tecrübeli arkadaşlardan öneriler bekliyorum =))))

bebeğim dönmedi gidişat sezeyan görünüyor.en çok taktığım konu ise bu..yaşayıp göreceğim artık.

merhaba bende 2 ay önce doğum yaptım hamileliğimde toplam 25 kilo aldım ve şu an 12 kg fazlalığım var:KK43: kilo vermek için erken diye düşünyorum. seninde 4 ay olmuş daha oda çok erken fakat hafif egzersizlere başlayabilirsin aslında... hatta bunun için spor salonları bile var. valla ben 2 ay sonra gitmeyi düşünüyorum yoksa kalır bu kilolar pooffssss:KK43::18::18:

Bende korkuyorum göbek kalacak die bende çok kilo aldım tam 22 kilo :KK37: 7 kilo vermişim doğumda bebeğim 9 günlük..Doktor 40 ın çıkana kadar garanti 2 kilo daha verirsin dedi şişliklerin gidecek dedi..Balon gibi olmuştum zaten inş. hayırlısı ile aldığımız gibi geri giderler..Yemek konusunda çok iştahım açılmadı 2 öğün yiyorum bol su içmeye çalışıyorum bir de günde 1 - 2 bardak meyva suyu..Spor yapma gibi bir şans da yok amelyat yerinden dolayı..Korse takıyorum bakalım ne olacak..

Tecrübeli arkadaşlardan öneriler bekliyorum =))))

bende doğum yapalı 2 ay oldu 15 kg verdim toplamda daha 12 kg var :KK43: şişlikler falan indi çok su toplamıştı vücudum birde bebeğim uykusuz ve huysuz olduğu için olmalı birazda ondan kg verdim. umarım kalanlarıda eritirim:) spor yapamazsın ancak 3 ayın bitmesi gerekiyor canım. bende inş. 1 ay sonra başlayacağım...:KK66:

X