Lekeler, Çiller Expigment krem kullanp sonu alanlar paylaabilir mi?

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaşım ben kullandım expigmenti simdi yüzüm yanmış gibi oldu sizinkide en basta öyle olmuşmuyduu :44::18:

expigment % 2 kullandım.öyle leke iz falan geçirmedi ama cildimin tonunu bir ton daha açtı,tüm yüzüme kullanmıştım günde bir defa akşamları.

evet bende üç gün oldu süreli. lekenin üzerine nokta nokta şeklinde sürdüm. soyuldu o bölge açıldı lekenin rengi. şimdi biraz daha uygulayacam bakalım tamamen gidecek mi çiller.

arkadaslar bende bu kremı koltukaltımdakı kararma için kullanmak istiyorum,sıtede bi çok arkadasa iyi gelmiş denemekte fayda var,hemen hemen butun yorumları okudum,anladıgım kadarıyla expıgment kızarıklık yaptgı kesın ,bu kızarıklıgın nedenı olarakda derının soyulması amaclı oldugu..bu kremı her gece aralıksız kullanıp sabah yıkadıgında faydasını gosterıyormus.benımde sızlere sorum ,kızarıklık yaptıgındada kreme hıc ara vermeden devammı etmelıyız-yoksa kızarıklık gectıkden bı sure sonramı devam edılmelı? ayrıca expıgmen%2 ve %4 aralarındakı fark nedir?koltukaltı ıcın hangisini önerırsınız

arkadaslar bende bu kremı koltukaltımdakı kararma için kullanmak istiyorum,sıtede bi çok arkadasa iyi gelmiş denemekte fayda var,hemen hemen butun yorumları okudum,anladıgım kadarıyla expıgment kızarıklık yaptgı kesın ,bu kızarıklıgın nedenı olarakda derının soyulması amaclı oldugu..bu kremı her gece aralıksız kullanıp sabah yıkadıgında faydasını gosterıyormus.benımde sızlere sorum ,kızarıklık yaptıgındada kreme hıc ara vermeden devammı etmelıyız-yoksa kızarıklık gectıkden bı sure sonramı devam edılmelı? ayrıca expıgmen%2 ve %4 aralarındakı fark nedir?koltukaltı ıcın hangisini önerırsınız

gece exp. sürüp sabah nemlendirici sürmelisin kızarıklıklar için. ama çok aşırı tahriş ve acı oluyorsa aralıklı yapabilirsin iki günde bir falan. sonra kabuk kabuk soyulduğunu göreceksin zaten soyulma olduğu zaman devam etmene gerek yok o zaman nemlendirici sürmeye devam edeceksin kızarıklık gidene kadar. fakat leke hala geçmediyse duruma göre kullanmaya devam edersin expigmenti. %4 lük olan 2lik olana göre daha etkili. kişinin cildinin hassasiyetine göre değişir etkisi. ben yüzüm iç in%2lik olanı denedim 2 dk içinde bile etkisini gösterdi kıpkırmızı oldu. iki günde soyuldu. kişiye göre değişir tabi bu. koltukaltı bakımından bi bilgim yok. ama bence 2lik yeter birden bire tahriş etme cildini derim yavaş yavaş soyulması daha iyi olur.beyaz tenli ve hassas ciltli isen de 4lük kullanma bence.

gece exp. sürüp sabah nemlendirici sürmelisin kızarıklıklar için. ama çok aşırı tahriş ve acı oluyorsa aralıklı yapabilirsin iki günde bir falan. sonra kabuk kabuk soyulduğunu göreceksin zaten soyulma olduğu zaman devam etmene gerek yok o zaman nemlendirici sürmeye devam edeceksin kızarıklık gidene kadar. fakat leke hala geçmediyse duruma göre kullanmaya devam edersin expigmenti. %4 lük olan 2lik olana göre daha etkili. kişinin cildinin hassasiyetine göre değişir etkisi. ben yüzüm iç in%2lik olanı denedim 2 dk içinde bile etkisini gösterdi kıpkırmızı oldu. iki günde soyuldu. kişiye göre değişir tabi bu. koltukaltı bakımından bi bilgim yok. ama bence 2lik yeter birden bire tahriş etme cildini derim yavaş yavaş soyulması daha iyi olur.beyaz tenli ve hassas ciltli isen de 4lük kullanma bence.

cnm benım cok tesekkur ederım vermiş olduun bilgi için:) evet benım tenım beyaz o halde 2lık benım ıcın daha uygun,ancak sole bırsey var bu kremı bıraktıgında eskı halıne yenıden gelmesı soz konusuymus,ben bununla bırlıkte suna dumankayanın bı tarıfı var,sırke pırınc unu ve yogurtla yapılan karısımıda haftada 2 gunde uygulamak ıstıyorum,renk acmak amaclı,haftada 2 gunde bu tarıfı uyguluyup,ayrıca her aksam expıgmentı uygulamakla fazla yuklenmıs olurmuyum.benım tenım cok beyaz oldugu ıcın koltuklatımdakı koyulukda barız bellı oluyor bu goruntude benı cok rahatsz edıyor,genellıkle sır agda(sıcak) uygulandııg ıcın bunun neden oldugunu soyluyorlar ama ,ben epılator tuy dokucu krem ve jılet kullanmama ragmen ndn bole koyu bılmıyorum,bunun ıcın kokten cozum amaclı lazerle leke tedavısınıde dusunmuyo degılım ,bakalım sımdılık bole exp.uygulamaya devam edıcem ıns bı faydasını gorurum cok optum cıcı :KK34:

cnm benım cok tesekkur ederım vermiş olduun bilgi için:) evet benım tenım beyaz o halde 2lık benım ıcın daha uygun,ancak sole bırsey var bu kremı bıraktıgında eskı halıne yenıden gelmesı soz konusuymus,ben bununla bırlıkte suna dumankayanın bı tarıfı var,sırke pırınc unu ve yogurtla yapılan karısımıda haftada 2 gunde uygulamak ıstıyorum,renk acmak amaclı,haftada 2 gunde bu tarıfı uyguluyup,ayrıca her aksam expıgmentı uygulamakla fazla yuklenmıs olurmuyum.benım tenım cok beyaz oldugu ıcın koltuklatımdakı koyulukda barız bellı oluyor bu goruntude benı cok rahatsz edıyor,genellıkle sır agda(sıcak) uygulandııg ıcın bunun neden oldugunu soyluyorlar ama ,ben epılator tuy dokucu krem ve jılet kullanmama ragmen ndn bole koyu bılmıyorum,bunun ıcın kokten cozum amaclı lazerle leke tedavısınıde dusunmuyo degılım ,bakalım sımdılık bole exp.uygulamaya devam edıcem ıns bı faydasını gorurum cok optum cıcı :KK34:

inşallah etkisini görürsün ama şu sirkeli tarifi uygulama bence. expigmenti tek başına kullan. bende yüzümdeki bir lekeye denemiştim expigmenti sonra burda gördüm sirkeli su karışımını onu da yüzüme süreyim derken o expigment sürdüğüm bölgeye değdiğimde yaktı. yani zaten bu krem soyuyor bi de sirkeye falan gerek yok. ayrıca ağda leke yapmaz diye biliyorum ama anlayamadım. ben jilet kullandığım zaman koyu koyu oluyordu. şimdi ağda kullandığımdan beri bembeyaz valla en iyisi de ağda koltuk altı için bence.

inşallah etkisini görürsün ama şu sirkeli tarifi uygulama bence. expigmenti tek başına kullan. bende yüzümdeki bir lekeye denemiştim expigmenti sonra burda gördüm sirkeli su karışımını onu da yüzüme süreyim derken o expigment sürdüğüm bölgeye değdiğimde yaktı. yani zaten bu krem soyuyor bi de sirkeye falan gerek yok. ayrıca ağda leke yapmaz diye biliyorum ama anlayamadım. ben jilet kullandığım zaman koyu koyu oluyordu. şimdi ağda kullandığımdan beri bembeyaz valla en iyisi de ağda koltuk altı için bence.

tatlım dogru söylüyorsun jılette koyu yapıyor,normal agdanın bı zararı yokmus ama sıcak sır agda zaralıymıs,bende normal agda yapamadıgım ıcın kuaforde sıcak sır agdayla alıyo mecburen:KK43:bu arada bugun exp.aldım uygulamaya baslıcagm,yanında acnelyse ve locaid dıye kremlerde aldım,sıtede okuduguma gore bu 3 kremı kombıne edıp uygulamak daha faydalıyms bakalım denıycem,inş.etkısını gorurum sende cnmcım:KK16:cok opuyorum senı :KK16:

Bıyık bölgeme sir ağda yapıp yakmayı başaranlardanım bende:)
Geçer sanmıştım ama beyaz tenliyim birde,kızarı kabuk bağladı gören bıyık sancako kadar kötü durumdaydı.Sonuçta doktora gittim ve advantan kullanmamı söyledi sadece o bölge üzerinde ama,bir hafta olmadı lekeden eser kalmadı,çok memnun kaldım.Sivilce izlerim vardı yüzümde onlarada uyguladım,renk açma özelliği oldugu için hafif hafif iyileştirme belrtisi gördüm,sabır işi tabi.Şimdi batık lekeleri ve kararma olan yerlerime ufak ufak deniyorum inş.iyi bir sonuca ulaşırım.Fiyatı 10 tl civarında.

-Unutmadan abartarak sorunsuz bölgelere uygulamayın akne izleri gibi ufak ufak noktalar çıkar,denemiştim de ben.:)

başka bir koyuya yazdığım cevaptan alıntı yaptım,siz yinde doktorunuza gözüküp kullanın bu tür ilaçları canlarım,iyileşeyim derken mahvolmasın cildiniz,yanlız advantan bende güzel bir etki yarattı inş.sizdede olur.

Bıyık bölgeme sir ağda yapıp yakmayı başaranlardanım bende:)
Geçer sanmıştım ama beyaz tenliyim birde,kızarı kabuk bağladı gören bıyık sancako kadar kötü durumdaydı.Sonuçta doktora gittim ve advantan kullanmamı söyledi sadece o bölge üzerinde ama,bir hafta olmadı lekeden eser kalmadı,çok memnun kaldım.Sivilce izlerim vardı yüzümde onlarada uyguladım,renk açma özelliği oldugu için hafif hafif iyileştirme belrtisi gördüm,sabır işi tabi.Şimdi batık lekeleri ve kararma olan yerlerime ufak ufak deniyorum inş.iyi bir sonuca ulaşırım.Fiyatı 10 tl civarında.

-Unutmadan abartarak sorunsuz bölgelere uygulamayın akne izleri gibi ufak ufak noktalar çıkar,denemiştim de ben.:)

başka bir koyuya yazdığım cevaptan alıntı yaptım,siz yinde doktorunuza gözüküp kullanın bu tür ilaçları canlarım,iyileşeyim derken mahvolmasın cildiniz,yanlız advantan bende güzel bir etki yarattı inş.sizdede olur.

Advantan ekzema kremi,cilt lekeleri ise farklı bir durum.Senin durumunda kabuk varmış ve yara aktif haldeymiş,bizlerde ise kabuk ya da herhangi başka bir durum yok sağlıklı cilt üzerinde renk açıyoruz.O yüzden ikisini karıştırmamak gerek birbirine.

@suzans;
Tatlım sana gelince ben derim ki sadece expigment kullan,neden?Diğer bahsettiğin kremlere göre daha hafif bir krem fakat etkili.Bu iki krem ise (acnelyse ve locaid) daha çok problemli sivilcelerin bıraktığı çukurluklarda falan tercıh edılen kremler,yani daha güçlü deri soyma özelliği mevcut.Bence expigment %2 kullan günde 3 kez sür,1hafta içinde kızarma,soyulma veya degısım goremezsen %4 dene.

Bana da doktor güneş lekelerim için expigment verdi yatmadan 2 saat önce lekelere sür sonra ıslak pamukla sil dedi.Bir ay kadar kullandım çok az faydasını gördüm zaten doktorda 6 ay kullanman lazım demişti.Bir aydan sonra kremi sürdüğüm yerler kızardı iki gün bekledim geçmeyince doktora gittim.Bu seferde kremi gün aşırı kullanmamı söyledi ama ben ondan sonra cesaret edip kullanamadım.Şimdi akşamları yatmadan önce elma sirkesi sürüyorum ve etkisini 1 haftada göstermeye başladı.Bana kalırsa herseyin doğalı daha güzel.
Eskiden bir çok markanın cilt bakım setlerini kullandım ama hiçbir zaman cildim istediğim gibi olmadı.Kimi zaman sivilceler kimi zaman siyah noktalar kimi zamanda kuruluktan pul pul dökülmeler canımı sıkardı.Artık herşeyin doğal olanını kullanıyorum ve her gören cildimin ne kadar güzel oldugunu ve ne kullandığımı soruyor.Soda ile temizliyorum,haftada bir kil maskesi yapıyorum,lekelerim için elma sirkesi,gözenekler için salatalık,nane çayı vs.

arkadaşım sirkeyi nasıl kullanıyosun kaç dk bekliyo yüzünde günde kaç defa kaç hafta yapılıyo sodayla nasıl temizliyosun kil maskesi neye iyi geliyo salatalığı nasıl uyguluyosun nane çayı ne için ve nasıl kullanıyosun bilgilendirirsen çok sevinirim tşk ederim...:nazar:

çünkü 1 sene oldu kullanıyorum expigmenti kullanılışı: lekeli bölgelere yedirerek sürüyosunuz iyice yedireceksiniz aksi halde çok kızarır kızarma nedeni yüzünüze iyice yedirmediğinizden oluyo her neyse çok düzenli kullanmanız gerekiyo ve yüzünüzden almanız gerekiyo her sürdüğünüzde aksi halde akne yapıyo yan etki olarak ... mesela ben gece yatmadan sürüyorum sabah uyandığımda onu sabunla yüzümden alıp tekrar sürüyorum yatana kadar o kalıyo yüzümde tekrar sabunla yıkayıp tekrar sürüyorum çok meşakkatli ama çok faydasını gördüm leke falan kalmadı sivilce lekelerim vardı yok denecek kadar az ve ve ve sivilcede çıkarmıyo düzenli kullanıldığında aman ha aman sabunla yıkamayı unutmayın gözenekleri tıkıyo zamanla yüzünüz akne içinde kalıyo bi arkadaşımdan gördüm şuan yüzü sivilceden görünmüyo yüzünden almayıp sade suyla yıkamış yüzünü zamanla gözenekleri tıkanmş tabi şimdi yüzü çok fena aman sizde aynı hataya düşmeyin güneşe çıkmayın aşırı sıcaklarda başkada sorun olmuyo gündüz gece sürülüyo hepinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ... ii gcler....:KK58:

arkadaşlar kesinlikle tavsiye etmiyorum expigmenti bende kullandım ve suan yuzum berbat halde ve çok yanıyor pul pul soyuluyor nasıl geçireceğimi bilmiyorum doğal yöntemleri tercih edin derim.

lekelerden kurtulmak adına bunu da kullandım arkadaşlar fakat hiç sonuç alamadım, 6 - 8 ay bununla uğraşıp zaman kaybetmeyin derim. Ben bioderma ve ev yapımı pirinç suyu, yoğurt, bal karışımından çok memnun kaldım, güneş lekelerim yılların birikimiydi ve artık hemen hemen yok gibi :) ama güneş koruyucumu yaz-kış kullanırım ve umarım kısa zamanda tamamen kurtulurum şu lekelerden...

Arkadaşlar , cildimde oluşan kahverengi lekeler için bir dermatolog ile görüştüm ve expigmenti geceleri lekelerin üzerine sürmemi önerdi. Bunun dışında cilt temizliği içinde birtakım dermokozmetik ürünler tavsiye etti, bu ürünleri almaya gittiğimde eczacım expigmentin içinde bulunan hidrokinon maddesinin cilde zararlı olduğunu, yoğun kullanımda gözde körlük yapabileceğini ve gelişmiş ülkelerde bu kremin yasaklandığını söyledi. Onun yerine leke azalmasına yardımcı olacak ve lekelerin rengini açacak dermokozmetik bir ürün tavsiye etti, bir haftadır kullanıyorum, yüzümdeki kızarıklıklar azalmaya başladı ancak lekelerin azalması için min. 30-45 güne ihtiyaç varmış. Ben bu kremden korktum aman sizde kullanırken dikkatli olun.

kızlar kulaktan dolma şeylere inanmayın ben yaklaşık 8yıldır expigmenti kullanıyorum :)))) ve yüzümde neredeyse kalmadı cok çillerim vardı uçtu gitti resmen.. ilk olarak expigment %2 yi kullanın (1sene) , daha sonra %4 lük alın.. benm cildim cok hassas ona ragmen ne bi soyulma ne pul pul dökülme! hiçbişi olmadı .. her ürün yüzden kızarıklık yapar, bunun sebebi kullanılan ürünün içindeki maddeleriyle alakalı bişi ... iyice araştırın öyle kullanın ve şunu söylerim ki bunu bana cildiye doktorum önermişti.. ben hala kullanıyorum ve cok cok cok memnunum :KK66:

kızlar acil yardım lütfen ben bu exipment %2 lik olanını 3 gün önce kullanmaya basladım bilmeden sivilce lekelerimin üzerine sürdüm gece ama normal krem sürer gibi şimdi sivilce lekemden daha büyük leke oluştu kızardı sonra koyulaştı kremi sürmeyi bıraktım bu lekelr gecermi yada bu krem nasıl kullanılıyo bana bilgi verirseniz cok sevinirim sinirlerim bozudu yaa doktor vermişti bana fito kremle birlikte :KK14:

X