Mutfak Püf Noktaları beko ekmek makinesi kullananlar ACİL yardım!!!

bende arçelik olanını kullanıyorum ama ekmekler güzel olmuyor ne yaptıysam olmadı tarıfe göre yaptım fırından hamur aldım yaptım yok olmuyor. ama çok güzel kek pişiriyor. bende ekmek yapmaktan vazgeçtim:)

:KK1::KK1::KK1:bu gidişle bende kek yapıcam makinayla sadece
ben nette araştırırken pilav yaptıklarını reçel yaptıklarını yazmışlar.
biz ekmek yapamıyorken bazıları olayı aşmış:KK1::KK1:

beko ekmaker aldım ama kaç gündür isteğim gibi olmuyor ekmek:KK43:
üstü çöküyor,altı pişiyor üstü pişmiyor.
standart ve orta olarak ayarlıyorum.3 saatlik
beko kullanıp memnun kaldığınız bir tarifiniz varsa ne olur yazın

aynen işte benimde öyle oluyor makinede mi problem war acep??

aynen işte benimde öyle oluyor makinede mi problem war acep??

kitapçıktaki 3 cup un(500gr.)yazıyor ama ben terazide ölçünce 3cupu geçiyor.
eşim ilk denememizde 500gr.koydurmuştu ama ortası sönük üstü pişmemiş altı pişmiş olarak çıktı:KK43:
2.de ben yoğurtlu ekmek denedim ama yine aynı çıktı:KK43:
3.makinada şuan ve bu kez kitaptaki ekmek tarifini 3cup olarak deniyorum.ama ümidim yine yok sanki:KK43:
ekmek makinası hevesim bitiyor gibi,ne zor işmiş yaa!

kitapçıktaki 3 cup un(500gr.)yazıyor ama ben terazide ölçünce 3cupu geçiyor.
eşim ilk denememizde 500gr.koydurmuştu ama ortası sönük üstü pişmemiş altı pişmiş olarak çıktı:KK43:
2.de ben yoğurtlu ekmek denedim ama yine aynı çıktı:KK43:
3.makinada şuan ve bu kez kitaptaki ekmek tarifini 3cup olarak deniyorum.ama ümidim yine yok sanki:KK43:
ekmek makinası hevesim bitiyor gibi,ne zor işmiş yaa!

walla ya ne zor imiş benim de hevesim kaçtı :KK47: inşallah tutar bu sefer ama ben de 3 cup denedim maalesef olmadı:KK4:

evt.sert oluyor içide hamur gibi azcık
nerde yanlış yapıyoruz?
3 cuptada olmuyor desene,ee nerden düzgün bir tarif bulucaz.deneye deneye malzemeler çöpe gidiyor yazık
ekmek makinasına inat yapıp fırına poğaça attım:KK1:

bende de aynı makineden var. sadece hamur mayalamak için kullanıyorum, pide,poğaça vs yapmak için.
2 kere ekmek yapmayı denedim ama çok beğenmedim. şöyle güzel bir tarif olsa da ayarını tuttursak

evt.sert oluyor içide hamur gibi azcık
nerde yanlış yapıyoruz?
3 cuptada olmuyor desene,ee nerden düzgün bir tarif bulucaz.deneye deneye malzemeler çöpe gidiyor yazık
ekmek makinasına inat yapıp fırına poğaça attım:KK1:

yahu makinede bir gariplik war sanırım herkes deniyor we olmuyorsa.. ben yarın beko müşteri hiz. arıcam walla.. :KK4:

bende de aynı makineden var. sadece hamur mayalamak için kullanıyorum, pide,poğaça vs yapmak için.
2 kere ekmek yapmayı denedim ama çok beğenmedim. şöyle güzel bir tarif olsa da ayarını tuttursak

bak işte diyoruuuum marka arıza yaa yoksa biz marifetliyiz hani yaparız anlarız:KK39: :KK34: :KK52:

eşim de diyor gittin aldın makineyi başımın etini yedin şimdi biz ekmek makinesinden ekmek yiyemiyoruz diye :KK9:

sinbo hem çok ucuz 99 a alldı bende alıcam bence geri verebiliyorsan ver sinbo al modelinide öğrenirim yarın isterseniz...

bende arçelik olanını kullanıyorum ama ekmekler güzel olmuyor ne yaptıysam olmadı tarıfe göre yaptım fırından hamur aldım yaptım yok olmuyor. ama çok güzel kek pişiriyor. bende ekmek yapmaktan vazgeçtim:)

keşke sinbo alsaydım demişlerdi :26:
bekoyu bilmiyorum ama arçelik ekmekçim den çok memnunum.
undan çok etkileniyo, deneye deneye güzelleşti benim ekmeklerim
sinbo dan da memnun olmayan çok, ucuz olduğu için çok tutuldu.

sinbo hem çok ucuz 99 a alldı bende alıcam bence geri verebiliyorsan ver sinbo al modelinide öğrenirim yarın isterseniz...

ya ben 2 ay oldu alalı hepsiburadadan aldım az önce form doldurdum geri göndercem ya değştirsinler yada arızası neyse yapılsın yaa. böyle bir şans war allahtan. garanti süresinde ne de olsa

dün yaptığım ekmeğin üstü çökmedi aksine kabardı amaaa yine pişmemişti üstü
tuzu bir tarafa,şekeri diğer tarafa,unun ortasına parmağımla delik açıp mayayıda koydum(2 ölçeğe yükselttim ben)
3:20dk ayarlıyorum başlatıyorum 3:00a düşürüyor yine:KK43:
ben kipada baktım sinbolara ama renkleri krem rengi diye almadım:))))
bekodan kullandığımız ürünler var çok memnunum diye bekoya gidip aldım
eşim yarın semaver demliği almaya gidicek ve söylicek bakalım ne dicekler.
bu makina arızalı olsa altı nasıl pişsin,kabarsın,mayalasın,yoğursun?
bence beko kullanan biri bize yardımcı olsunnnnnn

bekoyu bilmiyorum ama arçelik ekmekçim den çok memnunum.
undan çok etkileniyo, deneye deneye güzelleşti benim ekmeklerim
sinbo dan da memnun olmayan çok, ucuz olduğu için çok tutuldu.

sürekli yaptığın ve memnun kaldığın bir tarif varsa yazarmısın?
birde ayarlarını nasıl yapıyorsun?
bizin uzun ekmek teknesi:))acaba enine mi olmalıydı:)))))

Ve sonunda kabaran, üstü çökmeyen ve hatta 25 dk.daha olmasına rağmen üstü pişen bir ekmekkkkk:)
Ayarları değiştiriyoruz:)
ÇOK---BÜYÜK2-- şeklinde---standart ekmekte olucak yine.
tarif:
270ml ılık su.
2.5 TBSP Zeytin yağı yada sıvıyağı
480ml un
2.5 TBSP toz şeker
1.5 TSP Tuz
240ml un
2 TSP Maya
Sıralaması bu şekilde olucak.
2 defa un yazmışsın demeyin aynen böyle şeker ve tuzun üzerine tekrar un konulcak.
Mayayı mutlaka unun ortasına parmağınızla delik açıp koyun.(son 2 defadır mayayı böyle koyunca çökme olmadı.)
Ben tuz,şeker ve yağı accık azalttım.zaten tadıda iyiyse tam buğday unu yada kepekli yapıcam:)
Ekmeğin tadına da bir bakayım yazıcam.
Yanlız günlerden sonra makinada ekmeği bu şekilde görmek çok heyecanlandırdı beniii..........

tadı çok güzel hatta makinanın kapağını açınca o ekmek kokusu bitirdi beni...
makinanın süresi bitsede makinayı kapatıp ekmeği içinde 10 dk tuttum ve çıkartıp sofra bezine sardım.
söke un kullandım,ınstand mayayıda dr.otker
bence birde verdiğim tarifle deneyin hiç pişman olmıcaksınız.ayrıca ben bazılarını değiştirdim yazmıştım ya onlarda;
sıvıyağını 1 tbsp,
toz şekeri 1 tbsp,
tuzuda 1tsp kullandım.
AFİYET OLSUN..

X