Cipralex kullanan arkadalar...

xetanor devam edilmeli güvenilir bir etken maddedir
iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz
ama tabii başlayan dr a da danışın derim ben
15. günde değişikliği hisseder ve daha mutlu olursunuz
bu grup ilaçlarda maalesef kilo artımı yapmayan molekül yok gibi

teşekkürler...xetanoru 6 ay mı kullanmam gerekiyor en az...ayrıca kabızlık sorununu nasıl çözebilirim?kafamçokkarıştı

En az altı ay literatürde ömür boyu kullanan hastalarımız mevcut yani yan etkisi o kadar az ve tolero edilebilir
kabızlık sorunu yediklerinize dikkat ederek ve sıvı alımını arttırarak çözülür
ama xetanor kullandıkça laroxye ihtiyacınız kalmayacak
bırakacaksınız ve sorun çözülecek

Geçmiş olsun dileklerimle ilaçlarla ilgili sorunuz olursa yardım etmeye çalışırım
çünkü bilmeden ilaç kullanmak çok zor ve ben hastalarıma bu etkileri dakikalarca anlatırım bilmek haklarıdır
çünkü bu maddeler vücutlarında neler yapıyor bilmezlerse en ufak
yan etkide tedaviyi bırakırlar

En az altı ay literatürde ömür boyu kullanan hastalarımız mevcut yani yan etkisi o kadar az ve tolero edilebilir
kabızlık sorunu yediklerinize dikkat ederek ve sıvı alımını arttırarak çözülür
ama xetanor kullandıkça laroxye ihtiyacınız kalmayacak
bırakacaksınız ve sorun çözülecek

bu duruma çok sevindim dr.hanım...çünkü uyku sorunum tavan yapmış durumda. ayrıca 20 mg lık xetanoru 1.5 olarak al demişti dr bana. yani 30 mg olarak yanlış anlamadıysam...şimdi kendisi burdan gittiği için sormam mümkün değil. ondan size soruyorum...:nazar:

ben cipralex i 6 ay günde 1 adet kullandım daha sonra kademeli olarak bıraktım kullandığım anlarda evet kilo artışım oldu ama öyle çok değil başka da bir yan etkisini hissetmedim

arkadaşım sen bence başka bir doktora daha görün ilacını göster şikayetini belirt o cipralexi gerekli görürse doz ayarlaması yapsın sonuçta psikolojik bir ilaç bir doktora daha görün derim ben

Laroxyl Türkiyede intiharlarda çok kullanılan çok ucuz bir ilaçtır
Allaha şükür reçete ile satılmakta

Bu durumda siz bu ilacı önermiyorsunuz değil mi? peki yerine uyku verici ne alabilirim? bir yerde okumuştum, bu ilacın beyni haşat ettiği yazıyordu...doğru mudur bu bilgi?benneyaptımki

bende selektra kullanmaya başladım 1 ay olmadı daha panik atak var ağlıyorum sıkılıyorum daha önce ciprelax kullanıyordum kendi kafama göre bıraktım kilo aldırtıyor diye ama panik atağım tekrarladı hep içimde mutsuzluk var herşey çok iyi gidiyor bende huzursuzluk var acaba selektra nasıl bir ilaç iyi gelirmi bana huzursuzluklarım nezaman biter merak ediyorum banada bu konuda cevap yazarsan sevinirim buket_akay

selectra da aynı cipralex gibi bir SSRIdır
lustral ile aynı etken madde yani sertralin maddesi ihtiva eder
beyinde serotonin geri alınımını inhibe eder ve serotonin yani mutluluk hormonunu
arttırır
ama başladığım hastalarımda gördüğüm ve ilacı kesmelerine sebep olan yan etki
kilo alımından çok uykusuzluktur
ben bunu gözlemledim
hastalarımda

Selektranın idame dozu 50 mg dır
ama doktor olarak gözlemlediğim essitopram yani cipralex
veya xetanor veya secita veya copsam veya citoles veya losiram
bunlar hep aynı gruptur hastalar tarafından daha iyi tolare edildiği

Sevgili desibell laroxyl uzun süre kullanılmaz,
bu ilaçlar doğrudan beyni etkiler
zaten 15 gün içinde iyileşip bırakacaksınız
uykularınız düzene girecek uyky ilaçlarına bel
bağlamak çok büyük yanlıştır bu yüzden ilaç önermem size
sorununuz çözülecek sabırla asıl tedavi edici ilacınız olan
xetanoru kullanın lütfen
bir sıkıntınız olursa bana yazın
yardımcı olurum
umutsuzluk yokkkkkkkkk

ben geçen sene ciprelax kullandığımda daha iyidim kafama göre ilacı kesince tekrar hastalığım başladı acayip huzursuzum ağlıyorum sanki bu aralar ağlamam biraz kesildi ama korkularım var kafamda bunlar beni huzursuz ediyor zaten 50 mg kullanıyorum selektrayı zaten acayip mutsuzluk var içimde artsın şu hormonda rahatlayayım artık herşey iyi gidiyor benim içim mutsuz bu geçici birşeymi bende acaba bu korkular selektra geç tesir ediyormuş doktor öyle demişti

bendede uykusuzluk var bu aralar zorla uyuyorum iştahım zaten yok zayıfladım ciprelax 50 kilodan 70 kilolara çıktım şimdi verdim 60 falan düştüm

Sevgili desibell laroxyl uzun süre kullanılmaz,
bu ilaçlar doğrudan beyni etkiler
zaten 15 gün içinde iyileşip bırakacaksınız
uykularınız düzene girecek uyky ilaçlarına bel
bağlamak çok büyük yanlıştır bu yüzden ilaç önermem size
sorununuz çözülecek sabırla asıl tedavi edici ilacınız olan
xetanoru kullanın lütfen
bir sıkıntınız olursa bana yazın
yardımcı olurum
umutsuzluk yokkkkkkkkk

Çok çok teşekkür ederim doktorum...mail adresinizi aldım...ama mail adresinizi editleyip siliniz...burdan verilmesin diye biliyorum ben...tekrar teşekkürler...çok naziksiniz.a.s.

bu ilaçların tümü 15. günde etki etmeye başlar
serotonin beyinde yavaş yavaş yükselir
dr doğru söylemiş en geç etki edenlerden biri selektra
en erken cipralex grubudur

Arkadaşlar lütfen bu tip direkt beyne etkili ilaçları
kafanıza göre başlayıp kesmeyin lütfen
çok tehlikelidir
şakaya gelmez
beynin hormon dengesi ile oynuyorsunuz
erken başlangıçlı alzheimerlerin ilaca bağlı sebebi bu hareketlerdir
rica ederim bir hekim olarak

ayyy bekliycem daha offf bende tekrar gitsemmi kontrole diyordum vallahi allah razı olsun sizdende sorularımızı cevaplıyorsunuz bu aralar gerçekten çok kötüydüm sanki biraz biraz iyi gibiyim ara ara sıkıntılarım oluyor korkularım bir gitse kafamdan benim korkum kendime zarar verirmiyim korkusu ama yapacağımdan değil takıntı oldu bende bu korku beni delirtiyor aklıma gelince üzüyor beni

asla ilacımı birdaha kesmem kafama göre asla pişman oldum zaten düzeldim zannettim kiloda alınca kestim daha alt üst oldum

X