Premature Bebekler Bebeğin kalbindeki parlaklık var!!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

ArkeoS

İkinci duam...
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
1.036
2
Merhaba akadaslar sıze bır sorum var.Bır tanıdıgımız 5 aylık hamıle ve bebegınde problem var.Bebegın burun kemıgı olusmamıs ve doktor bırde kalbınde parlaklık var demıs bu ıkı durum bır olunca dogumun rısklı olması soz konusu.Bızım merak ettıgımız kalptekı parlalık nedır,bılen varmı acaba?Bu durum gecmedıgınde bebegı alcaklarmısbenneyaptımki

cnm down sendromu belirtileri bunlar Allah yardımcıları olsun banada down lu dediler ama bende böle belirtilerin hiçbiri yok kanda cıktı ben doguruyorum günlerim artık hayırlısı olsun Rabbimin verdiği heryseyde bi hayır vardır

tesekur ederım cevabınız ıcın,sımdı annenın karnından su aldılar tahlıl yapacaklar 1 ay sonra bellı olcakmıs,ama bebege yapılan 3'lü teste down sendromu rıskı yok yazıyomsu ama yınede Allah yardımcıları olsun,cok zorfisfisfis

cnm down sendromu belirtileri bunlar Allah yardımcıları olsun banada down lu dediler ama bende böle belirtilerin hiçbiri yok kanda cıktı ben doguruyorum günlerim artık hayırlısı olsun Rabbimin verdiği heryseyde bi hayır vardır

bıde sormayı unuttum sıze neden oyle bır teshıs koydular,ultrasonda gorunen belırtılere dayanarakmı bunu soyledıler?:uhm:

kanda bi protein degeri varmıs down lu bebeklerde az mı oluyomus cokmu oluyomus saglıklı bebeklere göre tam bilmıorumda öle dedi doktorum o anda kafanız dagıldıgından tam anlayamıosunuz karındaki suyu down lumu diilmi dıe alıolar bende bide düşük riski vardı onu yaptıramadaım içim içimi yiye yiye beklıyorum işte dogsun dıe
Allah yardımcımız olsun ben vazgecemedim kızımdan belki dıroum saglıklıdır kesin diilmiş bu sonuclar bi ümit işte bide aldırsam saglıklı oldugu orataya cıkarsa dıe hep arada kaldım o zmn ölürdüm heralde Allah herkese saglıklı bebekler versin inş..

kanda bi protein degeri varmıs down lu bebeklerde az mı oluyomus cokmu oluyomus saglıklı bebeklere göre tam bilmıorumda öle dedi doktorum o anda kafanız dagıldıgından tam anlayamıosunuz karındaki suyu down lumu diilmi dıe alıolar bende bide düşük riski vardı onu yaptıramadaım içim içimi yiye yiye beklıyorum işte dogsun dıe
Allah yardımcımız olsun ben vazgecemedim kızımdan belki dıroum saglıklıdır kesin diilmiş bu sonuclar bi ümit işte bide aldırsam saglıklı oldugu orataya cıkarsa dıe hep arada kaldım o zmn ölürdüm heralde Allah herkese saglıklı bebekler versin inş..

Allah gönlüne göre versin insallah canım.

Merhaba akadaslar sıze bır sorum var.Bır tanıdıgımız 5 aylık hamıle ve bebegınde problem var.Bebegın burun kemıgı olusmamıs ve doktor bırde kalbınde parlaklık var demıs bu ıkı durum bır olunca dogumun rısklı olması soz konusu.Bızım merak ettıgımız kalptekı parlalık nedır,bılen varmı acaba?Bu durum gecmedıgınde bebegı alcaklarmısbenneyaptımki
Selamm cok zaman gecmis yazdiklarinizin uzerinden benim bebegimde de parlaklik goruldu nasil bebisin iyidir insallah sormak istedim

Çok geçmiş üstünden ama sizin durumuz ne benim bebegimdede parlaklık görüldü

Merhaba canim bebegim 9 aylik Allaha sukur cok saglikli bende endiselenmistim bosunaymi ben hollandada yasiyorum ultrasyonu yapan doktor demisti hic bisey ifade etmiyor diye eger yaninda baska bulgular yoksa normal sayiyorlar hatta hftada 3 veya 4 kiside kesin goruyorlarmis ama yinede hep kafamda vardi buyuzden hamileligimin tadini cikaramadim hic kafana takma normal bu simdiki makinalarda cok iyi oldugu icin en kucuk seyleri goruyorkar bana boyle demisti hatta baska hic bir doktora falanda yonlendirilmedim hamileliginin tadini cikart kafaya takma cunku gercekten bisey degil

Bizde de ayrıntılı ultrasonda görüldü.fetal dna testi yapıldı.bişey çıkmadı şükür 7 aya girdik yavaş yavaş küçülmeye başladı.doktorumuz tek başına sendrom sayılmıyor kalpte kireçlenmeden dolayı da gözükebilir demişti

şimdi nasıl?

Benimde bebegimde 26.haftada goruldu kalpte ekojen odak deniyor 30.haftada gitmisti cok sukur ama hamileligim suresince cok stres yasadim 2 boyutlu ultrasona gonderdi doktor olabilir dedi radyoloji uzmani bir sikinti teskul etmez cok sukur yaradana saglikli dogdu su an 4.5aylik oldu kizim sakin caninizi sikmayin sonra pisman olursunuz

X