hamileyken diş yaptıran var mı?

emi1981

Kuzucuğum benim...
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2009
326
2
Kızlar şu an 28 haftalık hamileyim ve sanırım bir dişime kanal tedavisi yapılması gerekecek..Şu an hafif hafif ağrıyor, çok ağrımazsa belki erteleyebilirim diye düşünüyorum ama hamileliğin son zamanlarında ağrım artarsa diye korkuyorum. Şimdi yaptırmaya kalksam film çekilmesi de gerekecek..En çok da ondan korkuyorum, bebeğe bi zararı olursa diye.Ne yapmalıyım bilmiyorum?

geçmiş olsun canım bende24 haftalıkken yaptırdım ama mecburdum çok ağrım vardı. sen dr a danış istersen

aman cnm sakın erteleme azalmıyor artıyor ağrı.ben1 ay ağrı çektikten sonsa 32.haftada hem kanal tedavisi hemde dolgu yaptırdım.keşke en başta yaptırsaydım.geceleri falan uyutmuyrdu ağrı kulağımada vurmuştu.şimdi yeniden hayata döndüm sanki.ama önce doktoruna danış beni önce erken doğum riskine karşı muayene etti sonra onay verdi.geçmiş olsun.

şu an ara ara hafif bir ağrı var canım, henüz çok rahatsız etmiyor ama tedirgin oluyorum.peki film çekildi mi kanal tedavisi yapılırken..ben en çok ondan korkuyorum..radyasyon almıyormu bebek film çekildiğinde..doktorun onay verdiğine göre bir sakıncası yok demekki..ben doktora sormadım henüz. senin de 28.haftada başlamış heralde ağrıların benim gibi..nerden çıktı bu diş ağrısı yaa..çok moralim bozuluyor...

cnm hamilelikten önce eğer dişlerin sorunluysa hormonlar tetikliyormuş ve ağrı başlatıyormuş.benimde gerçekten dişlerim pek sağlam sayılmazdı.bu arada film çekilmiyor cnm yasak.ağrın zamanla artmaya başlarsa hemen yaptır.doğuma yaklaşmadan yaptırman daha iyi.

bende 4 aylıkken kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım..ama film falan çekilmedi..daha önceden de yaptırdığımda film çekilmemişti..öyle mi oluyormuş ki?:uhm:

bende 4 aylıkken kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım..ama film falan çekilmedi..daha önceden de yaptırdığımda film çekilmemişti..öyle mi oluyormuş ki?:uhm:

ben hamilelikten önce diş yaptırmıştım canım..o zaman kanal tedavisi ve dolgu yaparken hep film çekmişti doktor.. o yüzden sordum..sana film çekmeden yapıldığına göre, o zaman film şart değil demek..üfff yaaa..inşallah gerek kalmaz yaptırmaya da..şu an 28 haftalığım..sonlara doğru ağrı artarsa diye korkuyorum..inşallah artmaz. saol canım..

slm umarım yardımcı olabılırım ben 16 haftalıkken yaptırdım dısımı cunku duramıodum:KK43: hacettepeye gıtmenı onerırım cunku hamıleler ıcın bıtek unıwersıte hastanelerı onerılıo tabı yınede sen bılırsın. fılm cekılıo mecburen cekılmek zorunda kafasına gore dolgu kanal yapamaz cunku dr. ama sana kursun onluk gıydırıp oyle cekıolar fılmı bebege zarar gelmemesı ıcın. tedawı sırasındada bebege we sana zarar wermıcek bı uyusturucuyla saglıolar uyusukluuu sonrasında rahat edersın cunku doguma kadar cekebılcegını sanmıorum o agrıyı kı dahada artacak o agrı emın ol..

slm umarım yardımcı olabılırım ben 16 haftalıkken yaptırdım dısımı cunku duramıodum:KK43: hacettepeye gıtmenı onerırım cunku hamıleler ıcın bıtek unıwersıte hastanelerı onerılıo tabı yınede sen bılırsın. fılm cekılıo mecburen cekılmek zorunda kafasına gore dolgu kanal yapamaz cunku dr. ama sana kursun onluk gıydırıp oyle cekıolar fılmı bebege zarar gelmemesı ıcın. tedawı sırasındada bebege we sana zarar wermıcek bı uyusturucuyla saglıolar uyusukluuu sonrasında rahat edersın cunku doguma kadar cekebılcegını sanmıorum o agrıyı kı dahada artacak o agrı emın ol..

hacettepede özele gitmek gerekir heralde değilmi canım..öğrencilere bırakmamak lazım.biraz bekleyim diyorum..şu an çok fazla değil ağrım..belki idare eder doğuma kadar..çünkü azı diş,kanal tedavisi yaptırmam gerek.
senin film çekildimi canım? benim için kötü olan sonlara yaklaşıyo olmam.gerçi bi dişçi 9.ayda bile yapılabilir demişti. çok saol canım

Herkese merhaba, hamilelikte dis ancak cok zorunluysa onuda 3 aydan sonra yapiliyor bunun esas sebebi annelerin evham ve paniginden dolayi dusuk tehlikesini olan aylarda tercih edilmiyor. 5isin anneye ve bebege cok daha zarar verebilecegi durumlar var. Yeter ki anne moralini yuksek tutsun ve bunu bebegin sagligi icin oldugunu icine sindirebilsin. Cok yakin bir arkadasim 5 aylik hamileyken, disini cektirdi masallah hic de bir sey olmadi. Bence dis tedavisinde stres yapmayacaksa anne gonul rahatligi ile tedavi olabilir. Zaten korkulan gibi bir risk faktoru olsa hangi disci bu vebali uzerine alir ki...

Herkese merhaba, hamilelikte dis ancak cok zorunluysa onuda 3 aydan sonra yapiliyor bunun esas sebebi annelerin evham ve paniginden dolayi dusuk tehlikesini olan aylarda tercih edilmiyor. 5isin anneye ve bebege cok daha zarar verebilecegi durumlar var. Yeter ki anne moralini yuksek tutsun ve bunu bebegin sagligi icin oldugunu icine sindirebilsin. Cok yakin bir arkadasim 5 aylik hamileyken, disini cektirdi masallah hic de bir sey olmadi. Bence dis tedavisinde stres yapmayacaksa anne gonul rahatligi ile tedavi olabilir. Zaten korkulan gibi bir risk faktoru olsa hangi disci bu vebali uzerine alir ki...

Sana aynen katılıyorum canım.Bana da bir dişçi aslında düşüğe sebep olan şeyin annenin korkusu olduğunu söylemişti. Şu an kullanılan anestezi maddeleri zaten gebelere uygun, yeterki anne panik yapmasın..Yine de inşallah yaptırmak zorunda kalmayız.

ewet fılm cekıldı benımde dedıgım gıbı kursun onluk gıydırıp oyle cekıolar kı sen bıle kaldırmıosun onlugu herhangı bıse olmasın dıee. aslına bakarsan hamıle oldugunu soyledıgınde resmen krallar gıbı muamele goruyosun orda ogrencıler dıs yapmıoo zaten kı sen durumunu soyleyınce asla bı ogrencının elıne bırakmazlar senı. benım 6. ayın baslangıcında yanı gelecek hafta kontrole gıtmem gerekıo cunku 6. aydan sonra uyusturucu wermeden ama senınde agrına sebep olmadan bısey warsa bakabılırım demıstı. ben cok memnunum suan ama yınede gıdıcem tabı.sonraya bırakma we bence bıras daha kalsıyum desteklı beslen hamılelıkte bu sorunların ortaaya cıkması cok normal cunku sen o yıyeceklerı yemesen bıle bebıs senın vucudundan alıoo we malum sonuc daha dogmadan annesının dıslerını dokuoo:) ınsallah bı sorun cıkmadan halledersın ıslerını...

hamile kaldıktan 2 hafta sora dişimin kırıldını farkettim üstü sağlamdı meğer içi çürükmüş onun yanındaki kanal tedavisi yapılan dişin kenarı çatlamış ve çürümüş nasıl diş yaptıysa dallama kadın
üstteki iki dişe vuruyo bunların ağrısı kulaklarıma vuruyo bazen şiddetli geliyo duruyo geliyo gidiyo daha 11.haftadayım nasıl dayancam bilmem 14.15. haftada yapılabilir heralde doktora sorucam ctesi dayanılmaz olmadan geçse 3 hafta daha

ewet fılm cekıldı benımde dedıgım gıbı kursun onluk gıydırıp oyle cekıolar kı sen bıle kaldırmıosun onlugu herhangı bıse olmasın dıee. aslına bakarsan hamıle oldugunu soyledıgınde resmen krallar gıbı muamele goruyosun orda ogrencıler dıs yapmıoo zaten kı sen durumunu soyleyınce asla bı ogrencının elıne bırakmazlar senı. benım 6. ayın baslangıcında yanı gelecek hafta kontrole gıtmem gerekıo cunku 6. aydan sonra uyusturucu wermeden ama senınde agrına sebep olmadan bısey warsa bakabılırım demıstı. ben cok memnunum suan ama yınede gıdıcem tabı.sonraya bırakma we bence bıras daha kalsıyum desteklı beslen hamılelıkte bu sorunların ortaaya cıkması cok normal cunku sen o yıyeceklerı yemesen bıle bebıs senın vucudundan alıoo we malum sonuc daha dogmadan annesının dıslerını dokuoo:) ınsallah bı sorun cıkmadan halledersın ıslerını...

Teşekkür ederim canım.Birkaç gün ağrıdı ama şimdilik geçti dişim,nazar değmesin. O yüden beklemeye karar verdim. Benim bebişim haftaya 7 aylık olacak. Acil durumlarda son ay bile olsa müdahale edilebiliyormuş. İnşallah gerek kalmaz da..

ınsallah sorun yasamazsın ama dıs okadar onemlıkı normal hayattada aksatmamak gerek kontrollerı benımde haftaya 24. hafta olcak kısmetse.. ama bende halaa hareketlerını hıssetmemek gıbı bı durum war:)

ınsallah sorun yasamazsın ama dıs okadar onemlıkı normal hayattada aksatmamak gerek kontrollerı benımde haftaya 24. hafta olcak kısmetse.. ama bende halaa hareketlerını hıssetmemek gıbı bı durum war:)

Canım seninki ilk mi bilmiyorum ama genelde ilk hamileliklerde geç hissedilebiliyormuş. Doktorun ne diyor.Ultrasonda herşey normal görünüyor dimi? Ben 18. haftada hissettim ilk. Bağırsak hareketi gibiydi o zamanlar. Ama senin baya büyümüş, sen artık birden tekmeleri hissetmeye başlarsın.Benimki bu aralar çok hareketli.En hareketli olduğu haflarmış zaten 28-30 arası. Sonra azalıyormuş sona doğru.Hadi hayırlısı annesi sende yersin tekmeleri inşallah bir an önce.

X