dış gebelikte beta hcg değerleri????

ncncn

uykucu şirin :)
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
382
0
selam bayanlar, bugün adet düzensizliği ve kasık ağrısı şikayeti ile dr.a gittim. dışgebelikten şüphelendi ve kan testi istedi. testin sonucunu yarın alıcam ama dr.um izinli olduğundan 2 gün sonra gösterbilicem. benim merak ettiğim şey ise şu eğer gerçekten dış gebelik varsa beta hcg değeri tıpkı hamilelikteki gibi yüksek mi çıkacaktır? ya da değerler düşük çıksa bile dış gebelik ihtimali devam eder mi? daha önce dış gebelik yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi:bbo:

canım ben yaşamadım ve umarım seninkide degildir cunku boş ya da kimyasal gebelikten cok daha sevimsiz bir durum, operasyon dahi gerektirebiliyor. nomral bir hamilelikte beta hcg iki gonde bir ikiye katlar ( en az ) bildigim kadarıyla dıs gebelikte ise yine yukseliyor ama dengesiz ve az az yukseliyor ama tek test sonucuyla bu kıyaslamaları yapmak olanaksız. hele hele adetin duzensizse o zaman beta hcg degerinle ilgili yorum yapmak ıyıce zorlasır yanı cok dusuk bır degerse, gec yumurtlama olmus olabilir ve bebegin daha cok cok yeni olabilir. umarım kotu bır durum yoktur. ,yi haberlerini beklıyoruz..

ya inşallah dediğin gibi bi sıkıntı çıkmaz. aslında adetim düzensiz diil, yukarıda lafı uzatmayayım diye öyle yazdım. sadece bu ay 2 gün geç geldi ve 1,5 gün sürüp bitti. bilmiyorum ki ne oluyo. hayırısı olsun demekten başka bişey gelmiyo elden.

çok yogun mu geldi ?? yoksa az mı geldi ? ay ınsallah hamilesindir benim içime sanki oyle gibi dogdu

çok yogun mu geldi ?? yoksa az mı geldi ? ay ınsallah hamilesindir benim içime sanki oyle gibi dogdu

yok malesef hamile diilim, çünkü baya baya geldi. yani öyle üstüne görme gibi diildi. hatta çevremdeki herkes hamile olduğumu söyledi de beni bayram bayram hastaneye yolladılar ve negatif çıktı malesef:KK43: yani hamile olmadığım kesin de dış gebelik yoktur inşallah diye bekliyoruz. gerçi bayramda test yaptırdığım yerde dr. şikayetleriniz devam ederse tekrar yaptırın belki yükselir demişti. kimbilir belki yükselmiştir ve dış gebelik de yoktur:))) aah ahhh hep hayal hep hayalmafoldumben

ama canım negatif cıktıysa dıs gebelikte yoktur. cunku dıs gebelikte normal hamileliklerde oldugu gibi beta hcg 5 in uzerine cıkıyor. kafam karıstı sımdı benimde :) dur bakalım yarın al da hayırlısıyla test sonucunu 5 ten kucukse zaten hic bir turlu gebelik yoktur ne normal ne dış...

ya valla ben de anlamadım noluyo. dolanıp duruyoruz doktor doktor. hayırlısı bakalım, çok saol.

üstelik ben bugün dr.a geçen hafta test yaptırdığımı ve negatif çıktığını söyledim. buna rağmen dış gebelik olabilir beta hcg alalım dedi.

ya tabi doktor daha iyi bilir.. aradan bir hafta gectıyse degerinde degişme de olmus olabilir. yarın olsun bakalım bir sonucunu al.. ama her ay saat gibi adetin varsa ve bu ay sadece iki gun geciktiyse ve normalde 5 6 gun surup de bu sefer 1,5 gun surup bıttıyse akla ilk once hamilelik ihitmalini getiriyor. allah gonlunuze gore versin.

ya tabi doktor daha iyi bilir.. aradan bir hafta gectıyse degerinde degişme de olmus olabilir. yarın olsun bakalım bir sonucunu al.. ama her ay saat gibi adetin varsa ve bu ay sadece iki gun geciktiyse ve normalde 5 6 gun surup de bu sefer 1,5 gun surup bıttıyse akla ilk once hamilelik ihitmalini getiriyor. allah gonlunuze gore versin.

:))) ya o kadar güzel anlattın ki durumumu. evet saat gibi bi adetim vardı. hatta öyle ki hep yirmisekizinci gün sabah karşı olurdu ve hep 5. günün akşamında banyomu yapar tertemiz olurdum. ilk defa bu ay böyle oldu. ahh şu geçen haftaki test negatif çıkmasaydı, daha ne isterdim. çok teşekkür ederim iyi dileklerin için :)

rica ederim, allah hepimizin gonlune gore versin. yarn mutlaka haber olurmu girip bakıcam :))

hastaneyi aradım az önce, beta hcg negatif dediler. bu durumda dış gebelik riski de ortadan kalkmış oluyo sanırım zemuszemus

e gecmıs olsun dıyelım o zaman :))) yerinde oluşan gebelik haberlerini de alırız inşallah.. sevgiler.

Mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum. 7aylık evliyim bu ay bişeyler olacağını hissettim taki geçen pazara kadar pembemsi akıntı geldi hemen ertesi gün için randevu aldım ama hocaya göründüğümde kanamam arttı beta hcg hoca 5 bile çıkmaz dedi 67 çıktı bügünde test yaptırdı 177 çıktı ama doktor halen teşhis koyamadı git salı bi daha gel dedi. Bu durumu yaşayan biri varsa nedir bu lütfen yardımcı olun

canım ben yaşamadım ve umarım seninkide degildir cunku boş ya da kimyasal gebelikten cok daha sevimsiz bir durum, operasyon dahi gerektirebiliyor. nomral bir hamilelikte beta hcg iki gonde bir ikiye katlar ( en az ) bildigim kadarıyla dıs gebelikte ise yine yukseliyor ama dengesiz ve az az yukseliyor ama tek test sonucuyla bu kıyaslamaları yapmak olanaksız. hele hele adetin duzensizse o zaman beta hcg degerinle ilgili yorum yapmak ıyıce zorlasır yanı cok dusuk bır degerse, gec yumurtlama olmus olabilir ve bebegin daha cok cok yeni olabilir. umarım kotu bır durum yoktur. ,yi haberlerini beklıyoruz..
slm çilekli kusura bakma yeni uyeyim ondan msj yanlış yolladım bisi sorsam sana ben 25 gun önce ilk betahcgyi yaptırdım 80 çıktı iki gün sonra 70 e düştü 15 gun sonra 69 ve dün yaptırdım 90 a çıkmış sence dis gebelik mi yaşıyorum ilk zamanlar çok kanamam ve ağrım oldu son bir kac gundur lekelenme gibi oluyor ve sol kasikta hafif agri var nolur cvp yaz bir aydır psikolojim bozuldu

slm çilekli kusura bakma yeni uyeyim ondan msj yanlış yolladım bisi sorsam sana ben 25 gun önce ilk betahcgyi yaptırdım 80 çıktı iki gün sonra 70 e düştü 15 gun sonra 69 ve dün yaptırdım 90 a çıkmış sence dis gebelik mi yaşıyorum ilk zamanlar çok kanamam ve ağrım oldu son bir kac gundur lekelenme gibi oluyor ve sol kasikta hafif agri var nolur cvp yaz bir aydır psikolojim bozuldu
Merhaba canim.nolur cevap yaz benimde bir dusup artti .acaba ne oldu senin sonucunnnn:KK43:

Mrb arkadaşlar ben yeni üye oldum. 7aylık evliyim bu ay bişeyler olacağını hissettim taki geçen pazara kadar pembemsi akıntı geldi hemen ertesi gün için randevu aldım ama hocaya göründüğümde kanamam arttı beta hcg hoca 5 bile çıkmaz dedi 67 çıktı bügünde test yaptırdı 177 çıktı ama doktor halen teşhis koyamadı git salı bi daha gel dedi. Bu durumu yaşayan biri varsa nedir bu lütfen yardımcı olun
Son durumunuz ne zaman oldu

ya valla ben de anlamadım noluyo. dolanıp duruyoruz doktor doktor. hayırlısı bakalım, çok saol.
Keeinlikle tek doktorla karar verme arkadaşım bana iç kanaman başlamış hemen ameliyat olman gerekiyo demişti inanmak istemedim çünkü benim hiç ağrım, kanamam falan yoktu başka bi dotora gittim ve ne kanamam vardı ne de başka bişey ama malesef dış gebelikti ve dün kürtaj oldum iğne yapıldı inşallah hamile kalabiliriz ve sağlıklı bebişlerimiz olur.

X