Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

günaydın tatlım... ah ben varya bennnnnnnnnnnnnnnnnn kendi kendimi dövecem yakında :KK53: canım ya ben geçen haftaydı sanırım belkide bir buuk hafta olmuştur bi egzersiz yaparken öylesine deneyelim dedik ve yarısına yakınını alabildim... sonra egzersizde ok uğraştığım için yoruldum bugünlük yeter dedik bıraktık... anam bir daha deneyemedik :)) bu sefer tam gaza geldim haydiiiiiiiiiiii adet oldum... kaç gündür bitmesini bekliyorum... dün de egzersize niyetlendim hala bitmemiş... kısmet bitsinde çok heveslendim ramazan gelmeden hemen halletmem lazım bu işi :KK52:

hiç vakit kaybetme şu güzelim hayatı doya doya yaşamak varken sıkıntı içinde yaşamanın ne anlamı var ki.. denemelerin arasını da açmamaya çalış derim

haklısın, ben de çalışırken öyleydim. Hafta içi yemek yenip dizi izlenirken sızılırdı. şimdi evdeyim de daha huzurluyum şükür. Borç konusunda da haklısın, sana sormadan niye tamam diyor ki, sen de çalışıyorsun sonuçta.

Konu vajiyle ilgili değil ama inan yenmeden önce her şey onun stresinden daha ağır oluyor. Sonrasında her şeye bu kadar takılmıyorsun. Yenip kurtul da yüklerin hafiflesin.

ya canım o benim çalısıtıgı anlamıyoı işte desem ki bende calısıyorum bende para getriiyorum bana sormadan neden veriyosun diye kavga büyüycek bana diyo böl böle dedim bende dedim sen kendi kenine zaten krar vermişssin diyo yok bide sana sorcam sonra bana dedi bana sen hiç bişey yapmıyosun ölediyince daha cok üzüldüm kız işten gelirken arıyorum canı ne istiyosa yapıyım diye her istediğini yapıyorum ancak yetiştiriyorum valla yemin olsun bazen işten gelince üstümü çıkarır cıkarmaz iş yapmaya baslıyorum bende insanım da tamam masa basında oturuyorum vücudum yorulmuyo ama beynim yoruluyo yetişmiyo işler napıyım

ya canım o benim çalısıtıgı anlamıyoı işte desem ki bende calısıyorum bende para getriiyorum bana sormadan neden veriyosun diye kavga büyüycek bana diyo böl böle dedim bende dedim sen kendi kenine zaten krar vermişssin diyo yok bide sana sorcam sonra bana dedi bana sen hiç bişey yapmıyosun ölediyince daha cok üzüldüm kız işten gelirken arıyorum canı ne istiyosa yapıyım diye her istediğini yapıyorum ancak yetiştiriyorum valla yemin olsun bazen işten gelince üstümü çıkarır cıkarmaz iş yapmaya baslıyorum bende insanım da tamam masa basında oturuyorum vücudum yorulmuyo ama beynim yoruluyo yetişmiyo işler napıyım

ALLAH ım önce sabır sonra kolaylık versin tatlım... bir kere Türkiye de yaşıyoruz... burası ki hiçbir kadının erkekten fazla maaş yada statü sahibi olamayacağı olursa da en kısa zamanda mazeretlerle işten çıkarılıp erkek eline bakması mecburi tutulduğu bir ülke... sadece genelleme yapıyorum ynlış anlaşılmasın lütfen... hiçbir erkek kendi çalışırken karısının çalıştığını farketmez gülüm... herşeyi o alıyordur ama senin çalıştığın hiç yoktur ortada... ancak ne zaman anlar biliyormusun... ALLAH korusun ama işsiz vs kalırsa ve sadece senin maaşınla geçinmek zorunda kalırsanız ancak anlar senin alıştığını... hayırlısı be canım fazla kafana takmamaya çalış... işte herkesin derdi bir başka... biz misal borç harç büssürü ama halimize herzaman çok şükür Rabbim yardımcımız oluyor düze çıkarız inşaallah... ama senin işinde hi kolay değil ki aynı yuvadasın... herşeyi beraber alıyor beraber birikim yapıyorsun ama harcarken sana sorulmuyo... ALLAH ım sabır ve kolaylık versin gülüm ama sen yinede fazla ortamın gerilmesine izin verme derim tepkini belli et ama en azından senden habersiz olmasına tepkili olduğunu en azından duygusal olarak kırıldığını belli et derim... ama küsme sakın tatlım... siz eşsiniz insanlar ne engebeli yollardan geçiyorlar biliyorsun... birbirinize sıkı sıkı sarılın o senin kıymetini anlayacaktır... birde şunu hatırlatmak isterim eşler bazen aceba benim taraftan borç istedikleri için mi tepki veriyor diye düşünebilir... bunu güzelce izah et bence senin taraf benim taraf önemli değil ikiside aynı kefede ama o birikimi biz yaptık biz karar verelim nasıl kullanacağımıza diye

Son düzenleme:
allah ım önce sabır sonra kolaylık versin tatlım... Bir kere türkiye de yaşıyoruz... Burası ki hiçbir kadının erkekten fazla maaş yada statü sahibi olamayacağı olursa da en kısa zamanda mazeretlerle işten çıkarılıp erkek eline bakması mecburi tutulduğu bir ülke... Sadece genelleme yapıyorum ynlış anlaşılmasın lütfen... Hiçbir erkek kendi çalışırken karısının çalıştığını farketmez gülüm... Herşeyi o alıyordur ama senin çalıştığın hiç yoktur ortada... Ancak ne zaman anlar biliyormusun... Allah korusun ama işsiz vs kalırsa ve sadece senin maaşınla geçinmek zorunda kalırsanız ancak anlar senin alıştığını... Hayırlısı be canım fazla kafana takmamaya çalış... Işte herkesin derdi bir başka... Biz misal borç harç büssürü ama halimize herzaman çok şükür rabbim yardımcımız oluyor düze çıkarız inşaallah... Ama senin işinde hi kolay değil ki aynı yuvadasın... Herşeyi beraber alıyor beraber birikim yapıyorsun ama harcarken sana sorulmuyo... Allah ım sabır ve kolaylık versin gülüm ama sen yinede fazla ortamın gerilmesine izin verme derim tepkini belli et ama en azından senden habersiz olmasına tepkili olduğunu en azından duygusal olarak kırıldığını belli et derim... Ama küsme sakın tatlım... Siz eşsiniz insanlar ne engebeli yollardan geçiyorlar biliyorsun... Birbirinize sıkı sıkı sarılın o senin kıymetini anlayacaktır... Birde şunu hatırlatmak isterim eşler bazen aceba benim taraftan borç istedikleri için mi tepki veriyor diye düşünebilir... Bunu güzelce izah et bence senin taraf benim taraf önemli değil ikiside aynı kefede ama o birikimi biz yaptık biz karar verelim nasıl kullanacağımıza diye

onu diyo işte diyo ki benim aileme kötü davranıyosun benim ailem borc para isteyince vermek istemiyosun ya benim kendi ailem hiç istemediki teklifde bile bulunmadı yanbi hep onun ailesi kavga da etmek istemiyorum ailesiyleindeki insanlarla bi iki elti aaynı apartmandayız o 3.kat ben giriş kat kız yukardan süpürüyo herseyi hadi benim kapıya merdivenleri siliyo geciyo benim kapıdaki pislik dursun sanki ben yaptım kaçkere deim anlamıyolar böle insanlarla gelde i,yi ol

hiç vakit kaybetme şu güzelim hayatı doya doya yaşamak varken sıkıntı içinde yaşamanın ne anlamı var ki.. denemelerin arasını da açmamaya çalış derim

sağol tatlım ... en son 10.5 cm alabilmiştim ve p...in 3te birini alınca hem inanamadım hemde çok kafam rahatladı inan... biraz ondan gevşek davrandım sonrada egzersiz yapayım yada deneme yapayım diye hevese gelince hastalandım... kısmet işte... kaçınca kovalıyor... kovalamak isteyincede kaçıyor bu vaji...

ya konunun vajiyle felan ilgisi hiç yok yegeni aramıs 2500 tl borç para istyo ben dedim vermeni istemiyorum oysaki bizimki gündüz demiş akşam gelin diye basta demiş para yok o zaman demiş kredi kartı olur bizimkide tamam ama bizimde ihtiyaclaırmız var bu hafta mobilya lıncak ev boyncak ama eşim tamam diyo bi gün önce kardesi istedi para diyorumyok de onlarız yüzünden evde husurzuluk oluyo bi kaç gündrü evin işini yetiştiremiyorum 6,30 da cıkıyorum 8 gibi eşim geliyo yemek felan bende insanım dinlenmeye ihtiyacım var yok anlamıyo

onu diyo işte diyo ki benim aileme kötü davranıyosun benim ailem borc para isteyince vermek istemiyosun ya benim kendi ailem hiç istemediki teklifde bile bulunmadı yanbi hep onun ailesi kavga da etmek istemiyorum ailesiyleindeki insanlarla bi iki elti aaynı apartmandayız o 3.kat ben giriş kat kız yukardan süpürüyo herseyi hadi benim kapıya merdivenleri siliyo geciyo benim kapıdaki pislik dursun sanki ben yaptım kaçkere deim anlamıyolar böle insanlarla gelde i,yi ol

canım benim eşin seni sahiplenmiyor, çünkü onun olmuyorsun, bunu bilinçli de yapmıyor, tamamen içgüdüsel, şu an vajili olduğun için
seni eşi olarak, evinizi evi olarak görmüyor. Ben doktoruma eşimin ailesi ile ilgili problemlerimizi anlattığımda bana önce bir aile olun sonra sülale olun derdi. Yani hele bir vajiyi yen, eşin sana ve evine karşı sorumluluklarını hatırlayacak canım :KK19:.

canım benim eşin seni sahiplenmiyor, çünkü onun olmuyorsun, bunu bilinçli de yapmıyor, tamamen içgüdüsel, şu an vajili olduğun için
seni eşi olarak, evinizi evi olarak görmüyor. Ben doktoruma eşimin ailesi ile ilgili problemlerimizi anlattığımda bana önce bir aile olun sonra sülale olun derdi. Yani hele bir vajiyi yen, eşin sana ve evine karşı sorumluluklarını hatırlayacak canım :KK19:.

insallah öyle olur canım

tatlım sana soracağım şey ilk önce şu eltin çalışıyor mu? kesin çalışmıyordur ve senin kendi paranı kazanmanı hazmedemiyordur... ya eltiler arasında genelde yaşanan olay ya ikisi bir olup kaynanayı çekiştirirler... ya bir elti ve kaynana diğer eltiyi çekiştirir... bu doğanın kanunu gibi oldu... sen elinden geldiğince iyi davranmaya saygını eksik etmemeye çalış eninde sonunda kazanan sen olacaksın... ve belki iki gün sonra onlar sana muhtaç olacak tatlım... fazla kafaya takıpta kendini yıpratma... hem onlara sinirlen daha çok gaz ver egzersizlere... ben bi yeniyim görürsünüz gibisinden :KK36: bazı şeyleri duyma bazılarını görme kuzum hayat bu insanı her şekilde imtihan ediyor... Rabbim kısmet eder başka bir yerde bir ev alırsınız yavrularınızla huzurlu zamanlarınız olur... herkes te yaptığıyla kalır... sen eşine yine güzel davran ki duygularını yanlış anlamasın canım... benim nacizane tavsiyem bunlardır...elinden geldiğince yalancıktan da olsa neşeli ol gülücükler dağıt etrafına gör bak sonuçlarını alırsın

Ben bizzat kendim yaşamadım ama yakından tanık oldum , kuzenim evlendiği günün gecesi yakalandı o hastalığa ,
eşi çok üstüne gitti korkup kasıldı . Sadede gelmek gerekirse 6 yıl kuzenim kendince savaş verirken adamın artık sabrı tükenmiş hadisne be ne biçm kadnsn tarznda yaklaşıyrdu ,
köreldi , yoruldu , yıllar geçtkçe herne kdar anne olmak istesede ümidini yitrdi , 6 yılının sonunda ayrıldılar . Şimdi kuzenim 2 senelik evli ve 6 aylık bir kızı var , anlayışlı bir adamla birlikte ,
beraber doktara gittiler , çözüm yolu aradılar , önce kafada sonra vücdda bitiyor iş , eğer eşin seni anlıyorsa pes etme deriim ..

''arıyorum canı ne istiyosa yapıyım diye '' yazmışsın. Belli ki adam başka bişi istiyor :KK9: :KK1: :KK74:.

Son düzenleme:
insallah öyle olur canım

hazalcım çok üzüldüm yaşadıklarına Allah yardımcınız olsun. çilekliye katılıyorum eşler yenmeden önce kendilerini evli gibi hissetmiyolar sanki bekarmış gibi tavır sergiliyorlar. benim eşim de öyleydi. her ne kadar sözde seni çok seviyorum anlıyorum dese de davranışta tam zıttıydı. şuan evine daha bağlı bana daha bağlı bir de bebek bizi birbirimize çok bağladı. şuanda yaşadığımız zor süreç de bağlılığımızı pekiştirdi. eğer vajinusmuslu olup herhangi bir sağlık sorunu yaşasaydım bu şekilde iyi davranmayacaktı sabrı tükenecekti eminim. üzülme canım sen bu hastalığı yenmeye çalış. yendikten sonra inşallah eşinin tavırlarının çok değiştiğini göreceksin..

''arıyorum canı ne istiyosa yapıyım diye '' yazmışsın. Belli ki adam başka bişi istiyor :KK9: :KK1: :KK74:.

kız çilekli sen varya güldürdün beni ALLAH razı olsun.. haklısın aslında adamlar başka bişi istiyorda söyleyemiyor bizim daha fazla tepki vereceğimizden korkuyorlar herhalde... ALLAH ım hepimizin yardımcısı olsun inşaallah... ben hep derdim ki evlenince kocamı kovalıycam her zaman diye... büyük konuşmuşum kaçacak yer aramaktan utanır oldum... ALLAH ım izin verirse büyük konuşmak istemiyorum ama inşaallah yeneyim kovalamak içimde kaldı kovalıycam yine hep:)) :KK55::KK24::KK76::KK52:

Ben bizzat kendim yaşamadım ama yakından tanık oldum , kuzenim evlendiği günün gecesi yakalandı o hastalığa ,
eşi çok üstüne gitti korkup kasıldı . Sadede gelmek gerekirse 6 yıl kuzenim kendince savaş verirken adamın artık sabrı tükenmiş hadisne be ne biçm kadnsn tarznda yaklaşıyrdu ,
köreldi , yoruldu , yıllar geçtkçe herne kdar anne olmak istesede ümidini yitrdi , 6 yılının sonunda ayrıldılar . Şimdi kuzenim 2 senelik evli ve 6 aylık bir kızı var , anlayışlı bir adamla birlikte ,
beraber doktara gittiler , çözüm yolu aradılar , önce kafada sonra vücdda bitiyor iş , eğer eşin seni anlıyorsa pes etme deriim ..

sabrın sonu selametmiş...

yine vajiyi yenemeden geçen bir gün daha...

"GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR" Rabbim ne zaman hayırlı eylediyse o zaman olsun canım... sen sabrını göster ama elinden gelen gayretide göster sadece beklemek değil sabretmek azmetmek gerekli... ALLAH ım mükafatını hiç ummadığın bir anda öyle güzel verirki sende şaşırıp kalırsın

kız çilekli sen varya güldürdün beni ALLAH razı olsun.. haklısın aslında adamlar başka bişi istiyorda söyleyemiyor bizim daha fazla tepki vereceğimizden korkuyorlar herhalde... ALLAH ım hepimizin yardımcısı olsun inşaallah... ben hep derdim ki evlenince kocamı kovalıycam her zaman diye... büyük konuşmuşum kaçacak yer aramaktan utanır oldum... ALLAH ım izin verirse büyük konuşmak istemiyorum ama inşaallah yeneyim kovalamak içimde kaldı kovalıycam yine hep:)) :KK55::KK24::KK76::KK52:
Benim eşim yanıma bile yanaşmıyordu vajiliyken, bende canı istemiyor diye düşünüyordum çünkü açık açık sorduğumda şimdi kim abdest alacak, yorgunum vs diyordu. Doktor sen istemiyor musuni niye talep etmiyorsun diye eşime sorduğunda zarar vermek istemiyorum demişti ve o kadar içten o kadar naif bir sesle söylemiştiki bunu, çok etkilenmiştim :KK48:.

"GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR" Rabbim ne zaman hayırlı eylediyse o zaman olsun canım... sen sabrını göster ama elinden gelen gayretide göster sadece beklemek değil sabretmek azmetmek gerekli... ALLAH ım mükafatını hiç ummadığın bir anda öyle güzel verirki sende şaşırıp kalırsın

saolasın söylediklerin çok doğru..hayat zaten mücadelenin kendisi..bugün çok düşündm insanların bi gecede hallettiklerini ben 3 senedir halletemiyorm neden diye? çok büyütmüşüm kafamda ondan onu anladım...dağ yapmışım bir de geçit vermemişim..arkadaşlarım 2 çocuklarını yapmak üzereler..ben hala korkuyorum hala cesaretim yok....böle şeylr işte...inş başaracm...

X