Doğuma Hazırlık Gzel yeni erkek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Benim bebişimin cinsiyeti ne bilmiyorum ama erkek olacakmış gibi doğuyo içime.Anneler hissedermiş ve hep erkek isimlerini araştırdım eger olursa bi oğluşum isminin GİRAY olmasını istiyorum.Anlamı: Kırım hanlarına verilen ünvan diye duydum. ALLAH hepimize saglıklı hayırlı evlatlar versin.

merhaba pamukum
batin ismi gercekden cok guzel ama dedeigin gibi sanirim basina bisi eklenmesi grekiyor. biz cezayirde yasaiyoruz ve biliyosun musluman ve arap bi toplum burasi. erkek cocukarinin isminde genelde Allah cc isimleri var ama basinda ek bi isim daha var mutlaka. mesala baki de allahin bi ismi ama burda abdulbaki olrak geceyor. celil de ayni sekilde. ama cagirirken sadece celil diye hitap edeyorlar mesala. bunu senin icin bi sorayim burdaki samimi arap arakdaslarmizdan :)

pamukum, merhaba

dun aksam arapca dersimiz vardi, malum yasadigin ulkenin dilini ogrenme cabasi icindeyiz bizde. uzun sureli kalmayi dusundugumuz iicn hem fransizca ve arapca derslerinden bisiler orenmeye calsiyrum . arapca hocamiz guvendigimiz ve sevdigimiz bi cezayirli kardesmimiz. batin isminin direk erkek cocuga konulup konulmaycagini sordum. konulabilir ama basinda ''abd'' olursa daha iyi olur dedi yani allahin kulu anlaminda kullaniliyor. yani abdulbaki gibi .. peki sadece ismin konulmasinda bi mahsur varmi dedim. hayir yok dedi. esma ul husnada normalde Allah cc isimlerinin basina ''elif lam'' takisi getriliyor. bu taki arapcada aitlik anlaminda kullaniliyoor. yani ufakligin isminin basina bu takiyi getirmeyceginize gore bi sorun yokmus canim.

ornegin. el batin, el cemil, el baki, el kafi, vs vs

hatta aksam dersden sonra biz bile dusunmeye basladik. rabbim hayirli ve saglikli evalatar nasip ede ins hepmise. selamlar cezayir den :)

bizim oğlumuz olursa BUĞRA koymayı düşünüyoruz

diğer düşündüğümüz isimler ise şöyleydi:

TUĞRA-----TURAB-------EMİRHAN-------OLCAYTUĞ-----BERKHAN---------

ya canım işine karışmak istemem ama buğranın anlamını biliyomusun?iki hörgüçlü iri erkek deve demek.

bizim bebiş henüz göstermedi cinsiyetini ama erkek olursa Emir düşünüyoruz. Aslında ben Eymen adını daha çok sevdim fafat eşim pek beğenmedi dizideki 'seymen' gibi diyor ne biliyim
kız olurs hiç bi fikrim yok yaaaa..

bende ogluma baran ismini koymak istemistim,

ya canım ya bende baran berke ismini düşündüm herkes çok beğeniyo ama baran isminde zorluk çeker diolar askerde okulda kürt ismiymiş kürt ismi olması önemli değil farketmez ama askerde kıllık yapabilirler o yüzden kafam karıştı

ya canım işine karışmak istemem ama buğranın anlamını biliyomusun?iki hörgüçlü iri erkek deve demek.

isim listesinde bellidir zaten biz epeydir Buğra ismine karar verdik. Buğra sıradan bir deve değil. Hz.Muhammed'in bindiği devenin adı. Bunun içinde ben duyar duymaz karar verdim zaten.Nasıl burak atının adıysa bu da devesinin adı . O muhteşem zatın devesinin adını koymak oğlum için şereftir bence. Ayrıca tariihte Saltuk Buğra Han diye bir zat var ki bu kişi de muhterem bir kişiymiş ve muslümanlığın yayılmasına yardım etmesinden dolayı Hz.Muhammed tarafından övülen biriymiş.sengözlerimebaksanab

isim listesinde bellidir zaten biz epeydir Buğra ismine karar verdik. Buğra sıradan bir deve değil. Hz.Muhammed'in bindiği devenin adı. Bunun içinde ben duyar duymaz karar verdim zaten.Nasıl burak atının adıysa bu da devesinin adı . O muhteşem zatın devesinin adını koymak oğlum için şereftir bence. Ayrıca tariihte Saltuk Buğra Han diye bir zat var ki bu kişi de muhterem bir kişiymiş ve muslümanlığın yayılmasına yardım etmesinden dolayı Hz.Muhammed tarafından övülen biriymiş.sengözlerimebaksanab

Buğra çok güzel bi isim canım anlamıda güzel hiç başka isim düşünme bence

canım bence ali ismi güzel ama pars ismi konusunda nedense kulağa çok hoş gelmiyor tabi bu benim fikrim

bizde karar vermek üzereyiz
emir yada emirhan düşünüyoruz
ben kısa isimleri severim bu nedenle emiri istiyorum bakalım sizce hangisi?

birgün oglum olursa ismini kerem koyacagim insallah yillardir bu istegim var
Mert begeniyordum onuda yegenime koydurdum

ben Kuzey,Sarp,Cem,Başar,Aras ve Tuğra ismleri arasında kalmıştım.TUĞRA koydum oğlumun ismini.Allah çocuklarımıza sağlık sıhhat ve hayırlı ömürler versin...

Benim oğlumun ismi Cihan, çok severek koymuştum......bence en güzel isim :roflol:

:smiley-cool:

bende oğlum olursa TUĞRA koymayı düşünüyorum.babasının adı TUĞSAN. uyumlu olsun diye..ama daha yola bile çıkmadı..kız yada erkek hiç farketmez..ahhh bi gelse..

bızde eşimle UTKU ismini cok begenıyoruz.eger oglumuz olursa ısmını UTKU koyucaz.
anlamı : zafer demekmıiş

X