Çocuk Hastalıkları kaka rengi?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
mrb arkdaşlar bugün tam 1 aylık olduk. kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2
ilk zamanlar oğlumun kakası siyahtı sonra yeşil daha sonrada sarıya döndü şimdi ise 2 haftadır tekrar yeşil yapıyor.
kaka tahlili yaptırdık temiz çıktı dr. yediklerinden olabilir dedi ,sizinkiler nasıl?

Benim kzızm da tam bir aylık.Kakasının rengi sarı ama bizim sorunumuz kakasını hergün 3 veya 4 defa yapması gerekirken,3 günde bir kez yapması.Bu da onu çok rahatsız ediyor tabi.Çok üzülüyorm.Sanırım fitill vericem.

canım benım bebegımde cok nadır yesıl oluyor ama genelde sapsarı kakası.doktor gayet ıyı dedı.ara sıra yesıl olmasıda aldıgımız gıdalardanmıs

benim kızımda şuan 6 aylık bu zamana kadar bizimde günde 4 bezden 1 i yeşil kakalı oluyordu. şimdi düzeldi. bunun 2 sebebi var. birincisi sen kendini ve bebişi üşütmeyeceksin ayaklarında çorap muhakkak olacak yaz-kış farketmez.diğer nedende yediklerine dikkat edeceksin.anne sütüne herşey geçiyor unutma. baharatlı asitli yiyecekler yasak.sucuk salam sosis gibi bu tarz yiyeceklerden kesinlikle uzak dur.bu yiyecekler sütün kalitesini bozup sütün tadını değiştirip bebeği anne memesinden ayırmaya neden olabiliyor. memeyi almak istemez.bu durumda sütünü sağ ve dök.yeni sütü bebiş alacaktır.sütün kokusundan anlar.unutmayın anneler bebişlerimiz çok akıllı.annelik sabır işidir.yavrularımız bizlere muhtaç.biraz daha dikkat edelim.bebeklere annesinden başka kimse iyi bakamaz kendimize de dikkat edelim ki onlara herşeyin en iyisini verelim.:emir_bebek:

Benim kzızm da tam bir aylık.Kakasının rengi sarı ama bizim sorunumuz kakasını hergün 3 veya 4 defa yapması gerekirken,3 günde bir kez yapması.Bu da onu çok rahatsız ediyor tabi.Çok üzülüyorm.Sanırım fitill vericem.

canım geçmiş olsun düzelir inşallah.ayrıca kendini üzme ben int.te okumuştum 3-4 günde birde yapabilir yazıyordu, Allah kötü hastalıklardan korusun,fitilede alıştırma derim
birde birisinden duymuştum çocuğun gazını tuvaletini yaptırmak için kulak çubuğuna saf zeytinyağı sürüyormuş ve makatına hafifçe değdiriyormuş (içine girdirmeden!!) ben denemedim ama mantıklı geldi fitilde aynı görevi görüyor hiç değilse bu söylediğimin bir zararı yok yine sen bilirsin ...

http://www.bebekdoktoru.org/01-gb.htm

Bu linkte arkadaşlar bebeğin kakası ile ilgili bir bölüm var..

Annenin yediklerine bağlı olarak, anne bağırsağı içinde oluşan gazın, bağırsak cidarını geçerek kana karışıp, süte geçmesi, sütten de bebeğe geçmesi düşüncesi bir hayal ürünüdür. Annede bazı gıdalar gaz yapabilir, ama bu sadece annenin sorunudur, bebeği etkilemez.

Bebeğin aşırı yemesi sonucu oluşan sıkıntı hali de gaz sancılarına çok benzer ve sık sık birbirine karıştırılır. Aslında bunları birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bebeğin kakası normalde altın sarısı renkte olmalıdır. Kaka sarı iken yeşile dönerse, bu onun lüzumundan fazla yediğini ve bunun da ona sıkıntı verdiğini gösterir. Yeşil kaka, seyrek olarak, ishalde ve enzim eksikliklerinde de görülebilir, ishalde izah kolaydır, enzim eksikliğinde ise, bebek ilk günden itibaren yeşil kaka yapar.

http://www.bebekdoktoru.org/01-gb.htm

Bu linkte arkadaşlar bebeğin kakası ile ilgili bir bölüm var..

Annenin yediklerine bağlı olarak, anne bağırsağı içinde oluşan gazın, bağırsak cidarını geçerek kana karışıp, süte geçmesi, sütten de bebeğe geçmesi düşüncesi bir hayal ürünüdür. Annede bazı gıdalar gaz yapabilir, ama bu sadece annenin sorunudur, bebeği etkilemez.

Bebeğin aşırı yemesi sonucu oluşan sıkıntı hali de gaz sancılarına çok benzer ve sık sık birbirine karıştırılır. Aslında bunları birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bebeğin kakası normalde altın sarısı renkte olmalıdır. Kaka sarı iken yeşile dönerse, bu onun lüzumundan fazla yediğini ve bunun da ona sıkıntı verdiğini gösterir. Yeşil kaka, seyrek olarak, ishalde ve enzim eksikliklerinde de görülebilir, ishalde izah kolaydır, enzim eksikliğinde ise, bebek ilk günden itibaren yeşil kaka yapar.
yazı için saol canım inşallah fazla yediğinden kaynaklanıyordur ama burda anne istediğini yiyebilir gazla alakası yoktur yazıyor ama benim dr.um diğer arkadaşların dr.larıda hep yediklerinize dikkat edin diyorlar fasulye bulgur vs.. yemekten kaçın demişti dr.um benneyaptımki

merhaba arkadaslar,
bız 12 gunlugunuz daha tazecıgız :)..
en basta yesılımsı sıyah ve katranımsıydı o mekonyum denılen ılk kaka..
sonrasında hafıf yesılımsı oldu kıvamının yapıskanlıgı ve koyulugu gıttı.. sımdı sarıya dondu ve hafıf te cıvık.. acaba boyle cıvık olması normalmı zaten katı yapması mumkun degıl heralde ama..
normalı boyleyse ıshal olması nasıl oluyor acaba ?

kızlar, hilaryanın gönderdiği yazıyı ben de okumuştum ve gerçekten de ben herşeyi yiyorum, bulgur da kuru soğan da fasulye de...ve hiç gaz sorunu yaşamıyoruz çok şükür. Betülcüm, süt kakası yani anne stüyle beslenen bebeklerin kakası sarı veya turuncu ve sıvı gibi olurmuş, hatta pütürlü de olabilirmiş, endişe etmeyin dedi doktorum.

bizim ufaklık günde bir kez kaka yapıyor, bu durumdan rahatsız da değil. gazını çıkarıyor zaten bolbol..şu ana kadar hiç günde 4-5 kere yapmadı:emir_bebek:

evet canım sarı ve pütürlü.. gunde 3-4v kere yapıyor ortalama bızımkı.. ama gıttıkce azalıyormus..

benim oğlum 2. haftalarında 6-7 kere kakasını yapıyordu bizde evham yaptık dr.a gittik:))
yenidoğan ishal olmazmış öyle dedi
şimdi azaldı kaka sayısı.. sizinde önümüzdeki haftalarda azalır

canım geçmiş olsun düzelir inşallah.ayrıca kendini üzme ben int.te okumuştum 3-4 günde birde yapabilir yazıyordu, Allah kötü hastalıklardan korusun,fitilede alıştırma derim
birde birisinden duymuştum çocuğun gazını tuvaletini yaptırmak için kulak çubuğuna saf zeytinyağı sürüyormuş ve makatına hafifçe değdiriyormuş (içine girdirmeden!!) ben denemedim ama mantıklı geldi fitilde aynı görevi görüyor hiç değilse bu söylediğimin bir zararı yok yine sen bilirsin ...

dıonysos öncelikle merhaba bi arkadsım cocugunun tuvaletini yaptırmak için senin dediğini yapıyodu dru cok kızmıştı cocuğu makatından uyarark yaptırdığında bunun alışkanlık haline gelecegini söylemişti dra danışılması lazım bence bu konunun

benimde bebeğim dün geceden beri yeşil yapıyor kakasını. ve azıcıkta kan vardı.kaynvalidem yediklerinden yada bebeğin üşüdüğünden bahsediyor. bugün bakalım yeşil kakası var ama kan yok.devam ederse dr. götüreceğim

dışkı rengini ve kokusu yediklerimiz belirler.mesela proteinle-demir ağırlıklı beslenenlerde renk daha koyu ve koku fazladır.tahlilde temizse sorun etmeyin

kızlar, hilaryanın gönderdiği yazıyı ben de okumuştum ve gerçekten de ben herşeyi yiyorum, bulgur da kuru soğan da fasulye de...ve hiç gaz sorunu yaşamıyoruz çok şükür. Betülcüm, süt kakası yani anne stüyle beslenen bebeklerin kakası sarı veya turuncu ve sıvı gibi olurmuş, hatta pütürlü de olabilirmiş, endişe etmeyin dedi doktorum.

bizim ufaklık günde bir kez kaka yapıyor, bu durumdan rahatsız da değil. gazını çıkarıyor zaten bolbol..şu ana kadar hiç günde 4-5 kere yapmadı:emir_bebek:

Selam kızlar;
Benim annemde geçen geldiğinde ishal gibi sarıydı kakası dedi. Bende bi tuhaf oldum, içinde pütür pütür bişeyler var gibiydi. İshal gibi yani çok cıvıktı. Sonra bi dahaki kakasında bende baktım da , anne zaten bu şekilde olacak. Katı bizim gibi yapamaz ki demiştim ve çok gülmüştük. Annem unutmuş valla bizi nasıl büyüttüğünü..
SArı renginin de normal olduğunu duydum.Bizimde çok cıvık , ishal gibi ama buda normal sanırım. Bu arada bi arkadaş bulgur, fasülye yemeyin demiş, bana da süt yapması için onları ye dediler CADIARZU . Hatta sağlık ocağındaki hemşireler dedi.
Yalnız kızlar benimde gazım var ve bebeğiminde çok gazı var. Ayağımı çok kollamıyorum. Yani hava zaten sıcak bazen yalın ayak dolaşabiliyorum.Bu da bebeğe gaz yapabilir de. Benim sormak istediğim , benim kızım alttan gazını çok çıkarıyor ve çok sesli oluyo. Çıkarması iyi tabiiki de çok sesli olunca da acaba bu bir sorun mu diyede kafama takıldı. Sizinde öyle mi oluyo ..?

Selam kızlar;
Benim annemde geçen geldiğinde ishal gibi sarıydı kakası dedi. Bende bi tuhaf oldum, içinde pütür pütür bişeyler var gibiydi. İshal gibi yani çok cıvıktı. Sonra bi dahaki kakasında bende baktım da , anne zaten bu şekilde olacak. Katı bizim gibi yapamaz ki demiştim ve çok gülmüştük. Annem unutmuş valla bizi nasıl büyüttüğünü..
SArı renginin de normal olduğunu duydum.Bizimde çok cıvık , ishal gibi ama buda normal sanırım. Bu arada bi arkadaş bulgur, fasülye yemeyin demiş, bana da süt yapması için onları ye dediler CADIARZU . Hatta sağlık ocağındaki hemşireler dedi.
Yalnız kızlar benimde gazım var ve bebeğiminde çok gazı var. Ayağımı çok kollamıyorum. Yani hava zaten sıcak bazen yalın ayak dolaşabiliyorum.Bu da bebeğe gaz yapabilir de. Benim sormak istediğim , benim kızım alttan gazını çok çıkarıyor ve çok sesli oluyo. Çıkarması iyi tabiiki de çok sesli olunca da acaba bu bir sorun mu diyede kafama takıldı. Sizinde öyle mi oluyo ..?

nuraycım selam;
benımde bebegımın hep ıshal gıbı zaten normalı bu.sadece sutle beslenen bır cocuk kakası nasıl katı olsun:)bızımkıde sarı nadıren yesıle donuyor.halk arasında usutmeden olur dıyorlar ama doktor bıze cok normal ara sıra yesıl olabılır dedı.ben elımden geldıgı kadar yanı en azından haftada bır gun nohut yada fasulye 2 kere falanda bulgur yemeye calısıyorum.zaten oyle yada boyle gaz oluyor ama cok uzun surelı degıl allahtan:nazar:
sutun kalıtesınıde arttıyormus.doktorumuz proteın agırlıklı beslen dedı.ama canım ayaklarını usutme sakın hem kendın hemde bebısın ıcın..a.s.

sağolun arkadaşlar yaa içim rahatladı benim bebeğimde bugün baya koyu yeşil yaptı kakasını çok üzüldümm bebeğimi üşüttüm diye ama galiba yediklerim etkiledi... ayy artık yemem baharatlı şeyler...

sağolun arkadaşlar yaa içim rahatladı benim bebeğimde bugün baya koyu yeşil yaptı kakasını çok üzüldümm bebeğimi üşüttüm diye ama galiba yediklerim etkiledi... ayy artık yemem baharatlı şeyler...
Aradan baya zaman geçmiş, bebeğiniz de büyümüş Maşallah. Benim oğlum da 4 aylık kakası çok koyu kıvamlı. Kabız gibi değil ama çok koyu acaba nedendir? Sadece anne sütü veriyorum.

X