Klomen ilacı kullanan hanımlar!!!!

firstheaven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
684
0
40
Merhabalar,
Eşim ve bende hiç bir sorun olmadığı halde 1 senedir çocuğumuz olmuyor. Doktor klomen verdi. 4 gün oldu biteli. Yumurtalarım çoğalmış. 20 mm hatta. Çatlayabilir bu sıralar. Ama benim kasıklarım çok ağrıyor. Bu ilacı kullananlar lütfen paylaşsınlar. Bu ilacı kullanıp da ilk ay hamile kalanlar çokmuş. Beklicez. Kafaya takmayım diyorum ama mümkün mü.Allah herkesin gönlüne göre versin buyrunnnnnnnnna.s.a.s.

Merhabalar,
Eşim ve bende hiç bir sorun olmadığı halde 1 senedir çocuğumuz olmuyor. Doktor klomen verdi. 4 gün oldu biteli. Yumurtalarım çoğalmış. 20 mm hatta. Çatlayabilir bu sıralar. Ama benim kasıklarım çok ağrıyor. Bu ilacı kullananlar lütfen paylaşsınlar. Bu ilacı kullanıp da ilk ay hamile kalanlar çokmuş. Beklicez. Kafaya takmayım diyorum ama mümkün mü.Allah herkesin gönlüne göre versin buyrunnnnnnnnna.s.a.s.

Ben de klomeni ilk kullandığımda ikinci ayımda hamile kalmıştım ama düşük yaptım üç ay aradan sonra gene kullanıyorum klomenin yan etkileri çok ben de kasık ağrısından müzdaribim çok ağrıyor gerçekten şişkinlik yapıyor...kulanmasam da yumurtam olmuyor mecburum yani...Benim üç kuzenim de klomen kullanarak ilk ayda hamile kaldı hamilelikleri de çok sağlıklı geçti sende bi sorun da yokmuş hiç sitres yapma boş yere bi sorun yoksa mutlaka olur bu ilaçlar kaliteli yumurtalar için...bu ay olmazsa bir dahaki ay olur çünkü kullandıkça etkisi aydan aya artan bir ilaç...bi de tavsiyem kendini dinlememeye çalış oluruna bırak inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine

Ben de klomeni ilk kullandığımda ikinci ayımda hamile kalmıştım ama düşük yaptım üç ay aradan sonra gene kullanıyorum klomenin yan etkileri çok ben de kasık ağrısından müzdaribim çok ağrıyor gerçekten şişkinlik yapıyor...kulanmasam da yumurtam olmuyor mecburum yani...Benim üç kuzenim de klomen kullanarak ilk ayda hamile kaldı hamilelikleri de çok sağlıklı geçti sende bi sorun da yokmuş hiç sitres yapma boş yere bi sorun yoksa mutlaka olur bu ilaçlar kaliteli yumurtalar için...bu ay olmazsa bir dahaki ay olur çünkü kullandıkça etkisi aydan aya artan bir ilaç...bi de tavsiyem kendini dinlememeye çalış oluruna bırak inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine

AaAy çok teşekkür ederim, inşallah olur bekliyoruz ama insanın elinde değil her an aklım o konuda , ferahlattın beni saol allah senin de gönlüne göre versin

ama hala kasık ağrım var normal mi acaba, böyle gaz sancısı gibi bilen var mı yumurtlama haftam, ondan mı acaba??fisfisfis

[ı]merhaba arkadaŞlar
bır sorum olucak ??
Klomenı hangı durumlarda kullanıyoruz bılmedĞım ıÇın soruyorum , ıllakı doktor kontrolu altında mı kullanmak gerek??
[/ı]

[ı]merhaba arkadaŞlar
bİr sorum olucak ??
Klomenı hangİ durumlarda kullanıyoruz bİlmedĞİm İÇİn soruyorum , İllakİ doktor kontrolu altında mı kullanmak gerek??
[/ı]

evet doktorun vermesi lazım, tedavinin ilk aşaması. Çok basit bir tedavi. Yumurtlamanı sağlıyor. Yumurtlasan bile daha çok yumutlamanı sağlıyor. Bu yüzden de ikiz üçüz olma olasılığı da var :)

selam..
ben de bu ay ilk defa klomen kullandım.. herhangi bir yan etkisi olmadı..
arada sırada midem bulanıyor.. bir de bir iki defa kasıklarımda batma hissi yaşadım...
10 gün sonra test yapıcam...
bence dert etme sen de...
içini ferah tut..
umarım herkes istediği bebişe en kısa zamanda ulaşır...

Merhabalar,

kaydirigubbakcemile3Valla benim 5.ay klomen denemem hala hamile kalamadım :roflol::roflol:

hanımlar sperm azlığında da veriyorlar mı klomen ve de yumurta takibinde alttan muayene ile mi üsten ultrasyonla mı bakıyorlar

selam..
ben de bu ay ilk defa klomen kullandım.. herhangi bir yan etkisi olmadı..
arada sırada midem bulanıyor.. bir de bir iki defa kasıklarımda batma hissi yaşadım...
10 gün sonra test yapıcam...
bence dert etme sen de...
içini ferah tut..
umarım herkes istediği bebişe en kısa zamanda ulaşır...

teşekkürler....

Merhabalar,

cnm benımde ılk kullanısım
benımkıde bıtelı 3gün oldu kasıklarım ama herıkısıde ince ince agrıyo özellıkle kımıldadıkca
umarım bızde hamıs oluruz buay ınsallah klomende versıle olmus olur:Saruboceq::Saruboceq:
buarada doktor sana ultrasyonla baktı demıssın ya karındanmı yoksa alttanmı baktı bende yrn gıtcemde doktora korkuyorm oyüzden sordum:asigim:

Biraz daha paylaşımda bulunabilirmiyiz arkadaşlar. Bir de ben şunu merak ediyorum. Yumurtanın ne zaman çatlaması lazım. Yada çatlamaması mı lazım kafam karışıyor???? Lütfen bilen var sa yazsın...

Biraz daha paylaşımda bulunabilirmiyiz arkadaşlar. Bir de ben şunu merak ediyorum. Yumurtanın ne zaman çatlaması lazım. Yada çatlamaması mı lazım kafam karışıyor???? Lütfen bilen var sa yazsın...

tatlım benım soruma cvp vermemıssın:nazar: yumurtanın catlıcagı zamanı doktor söylüyo sanırsam ama sen ovülasyon gününe göre gün asırı calıs ısını garantıye al cok küçük bı ıhtımal allah etmesın catlamassa kıst oluyomus cok büyüyüp öyle ıstevereliniortak

benımkıde bıtelı 3gün oldu kasıklarım ama herıkısıde ince ince agrıyo özellıkle kımıldadıkca
umarım bızde hamıs oluruz buay ınsallah klomende versıle olmus olur:Saruboceq::Saruboceq:
buarada doktor sana ultrasyonla baktı demıssın ya karındanmı yoksa alttanmı baktı bende yrn gıtcemde doktora korkuyorm oyüzden sordum:asigim:

benim de aynı canım.kasıklarım çok ağrıyo doktor normal dedi ama sakın ağrı kesici içme dedi.karından bakıyo korkma alttan bakmıyo:) yarın gittikten sonra durumu paylaşır mısın. doktor sana büyük ihtimalle birleşme tarihlerini söyleyecek.iyi şanslar.a.s.

durumumuz aynı canım, lütfen birbirimizi haberdar edelim olur mu???

ama hala kasık ağrım var normal mi acaba, böyle gaz sancısı gibi bilen var mı yumurtlama haftam, ondan mı acaba??fisfisfis

tatlım zaten yan etkilerinde onun yazdığını hatırlıyorum ben.karın bölg.ve bağırsaklarda rahatsızlık hareketlilk diye.ben bunu yaşamadım ama benim gözlerimi çok rahatsız etti ve başdönmesi aşırı derecede oldu canım

merhaba kızlar bu konuyla ilgili nerdeyse master yaptım .sizede anlatıyım. klomen yumurta sağlayıcı bir ilaçtır. bazen erkeklerede sper sayısı artsın diye verilir. kesinlikle dr. kontrolünde olması lazım. dr. 1 veya 2-3 kaçtane uygun görürse adetin 2. günü yapılan testler sonucunda ultrasonla bakıp alttan bu ilacı veriyor.adetin5.günü başlanıyor daha sonra dr. sana şu gün gel diyor. bu arada her gittiğinde alttan ulturasonla bakıyor.(yumurtayı karından göremez) ölçüyor eğer kaliteliyse çatlamak üzere ise ilişki saatleri veriyor eğer şansa bırakmak istemiyorsa dr. çatlatma iğnesi veriyor iğne sonrası 48 saat içinde çatlama oluyor.gerisi Allah'a kalmış.yaşamış biri olarak bu ay iki yumurtam oldu sağ ve sol çatlatma iğnesi oldum olivert ama hamiş değilim henüz.darısı isteyen herkese(bu arada yumurtalıklarda sorun varsa yada gebeliği hızlandırmak için verilir bu ilaç dr. tarafından)

canım sen başka şeyde master yapmışsın :) oluşan bebeği karından ultrasonla nasıl görüyorsa yumurtayı da görüyor. Belki doktorunun makinesi eskidir. Çünkü karından bakıyolar genelde.:Saruboceq:

X