Anne sütünü artırmanın yolları

canım bu endişeyi bende yaşıyorum benimde bebeğim 1 aylık bende sütümün yetmediğini düşünüyorum çünkü emdiriyorum uyumuyor ama mamasını vereyim sonra uyuyor karnı doymuyor demekki benim sütümle ama ne yapalım öyle böyle büyüyecekler yinede şükür allahıma emiyor ben 20 gün uğraştım göğsümü tutması için çok zordu o günler ama 10 gündür tutuyo bu kezde yetmiyo bende rezene çayı ve süt içiyorum su pek içemiyorum ama eczanelerde bir ürün varmış benim eltimde onu kullanmış işe yaramış başka sizinde bildikleriniz varsa yazın lütfen...

canım şimdi ayva var,her gün 1 ayvayı haşla yani komposto gibi.Sonra blendırden geçirebilirsin ve gün içinde bol bol iç.Ben çok şey denedim ama en büyük etkis ayva gösterdi.Ayrıca hey yemeğinin yanında marul ye,akşam yemeğimde hep bol bol dereotu cacık yerdim.Gece emzirmek için kalkınca ayva komposto içebilirsin veya 2 tane kuru inci ye arkasında 300 lm su içmeya çalış.
gündüz içeceğin suyun içnde çörek otu yağından birkaç damla ekleyebilirsin(200 ml su için 3 damla)
Kahvaltıda mtlaka peynir ve tahıllı birşey yemelisin(makarna olabilir),yanında da 5-10 tane şamfıstığı.
aklıma gelen bunlar.

arkadaşlar yulaf ezmesi de sütü artırıyor inanın, şu kahvaltılarda süt dökülüp sıcak yenenlerden...ben içine biraz şeker veya bir tatlı kaşığı nutella koyuyorum, çook da lezzetli oluyor, gün içinde bol bol geliyor süt...
bir de bebeğim üşütmüş, burnu tıkalı diye günlerdir doğru dürüst ememiyordu, o yüzden sütüm yulaf ezmesine rağmen azalmıştı. dün gece yatmadan bir büyük kupa kaynar suya bir tatlı kaşığı kimyon katıp içtim ve gece göğsümün acısından uyuyamadım, inanılmaz artırdı sütümü...

Noyan canim sevindim sutunun artmasina. bir ara sutunun az gelmesinden sikayetciydin galiba? bebek emzikce sut daha cok geliyor degil mi?
Bende de yalanci tavuk gogsu tatlisi ise yaradi bayagi ama kiloda aldirdi.
dedigin gibi bide kimyonuda denicem. kimyonun gaz sancisina iyi geldigini duymustum.
su aralar gazdan sikayetciz biz de.

Noyan canim sevindim sutunun artmasina. bir ara sutunun az gelmesinden sikayetciydin galiba? bebek emzikce sut daha cok geliyor degil mi?
dedigin gibi bide kimyonuda denicem. kimyonun gaz sancisina iyi geldigini duymustum.

evet kimion ben de de çok iyi süt yapıyordu.her çobanıza koyun.Bir ardak ılık suyla da içebilirsin

sağol canım, evet çok çektim sütümden ama yılmadan her duyduğumu denedim ve bende de işe yarayan şeyleri buldum sonunda ve çok şükür şu an iyi süt miktarım...
bir şey fark ettim, ne kadar çok yersem o kadar çok sütüm oluyor, her ne kadar uzmanlar bunun doğru olmadığını söylese de...ilk zamanlar sadece bol su içerek sütümün artacağını duyduğum için yediklerime dikkat etmiyor, kilo vereyim diye hafif şeylerle geçiştiriyordum...meğer sebebi buymuş sütümün az olmasının ...üç öğün düzenli yemek, aralarda da atıştırmak süt yapıyor ama maalesef kilo da veremiyorsun bu durumda...bir de nedense bol su içmek bende bir işe yaramıyor, içtiğim sular direk idrar oluyor...

kimyonu dene canım ama sadece bir kaç gün sütün azalınca kullan bunu yoksa sürekli kullandığında işe yaramamaya başlıyor...

Dogru canim bende neler yemedim ki. ama bir seyi fark ettim ben de yorgun oldugum gun ne yersem yiyem sutum azaliyor, mesela misafirim geldigi gun dinlemeye vaktim olmuyor yine yiyorum ama sutum az oluyor. kilolar da gitmiyor malesef : (( ne yapalim ek gidaya basladigiz gun bizde baslariz dikkat etmeye :KK66:

Sag ol canim, kimyonu denicem evet sonucuda yazarim ins buraya.

selam kızlar benim bebeğimde 3haftalık
memeyi almadığı için sütümü sağarak veriyorum
çok yorucu olsada bebeğim anne sütünü içiyo diye kendimi teselli ediyorum
süt arttırıcı ne kadar çok şey varmış çok şey kaptım burdan inşallah faydaısnıda görücem
zaten ne yersem yiyim yediğim şeyle konuşuyorum resmen şimdi seni yiyorum içiyorum ama sen bebeğime süt olarak geliceksin diye kafaı bozdum ama çok faydasını görüyorum
süt olayı gerçektende psikolojik bişey

Allah bagislasin canim bebegini.

keske emzirebilsen canim cunku sutun artmasinda bebegin emis gucunun buyuk rolu var.
yinede veriyorsun ya buda guzel bir sey:)
Evet dedigin gibi psikolejik yonden çok etkiliyor. (hele ki lohusalik doneminde)

humana still-tee kullandı kuzenim sütü fışkırıyor şimdi.

çok mutlu o mutlu bizde mutluyuz :)

hç sağıp cc sine bakmadım
acaba yetiyomu son 2 gündr özellikle gece 4-5 saat uykusuz kaldığında meme çekiştiriyo geri yakalamaya çalışıyo öfkeleniyo acaba yetmiyomu diyorum yoksa naz falanmı yapıyo
göğsümde yumuşuyo
zaten normaldede en fazla 7-8 dk emiyo
uff kafayı yiycem inşallah yetiyodur
canım gaz sancısıda olabilir genelde gazları olduğunda benim kızda memeyle kavga eder gazını çıkarıp biraz sakinleştiri tekrar vermeyi deniyorum ben genelde işe yarıyor

sağol canım, evet çok çektim sütümden ama yılmadan her duyduğumu denedim ve bende de işe yarayan şeyleri buldum sonunda ve çok şükür şu an iyi süt miktarım...
bir şey fark ettim, ne kadar çok yersem o kadar çok sütüm oluyor, her ne kadar uzmanlar bunun doğru olmadığını söylese de...ilk zamanlar sadece bol su içerek sütümün artacağını duyduğum için yediklerime dikkat etmiyor, kilo vereyim diye hafif şeylerle geçiştiriyordum...meğer sebebi buymuş sütümün az olmasının ...üç öğün düzenli yemek, aralarda da atıştırmak süt yapıyor ama maalesef kilo da veremiyorsun bu durumda...bir de nedense bol su içmek bende bir işe yaramıyor, içtiğim sular direk idrar oluyor...

kimyonu dene canım ama sadece bir kaç gün sütün azalınca kullan bunu yoksa sürekli kullandığında işe yaramamaya başlıyor...
ahh ah sorma güzelim 69 kilo ile doğum yatım 58 kilo çıktım hataneden. ilk başlarda bası rahatsızlıklardan dolayı pek şyş beslenemşyordum ve sütüm eh işteydi. şimdi homini gırtlqk yiyorum bir ayda 8 kilo almışım vee evet sütüm oluyor ama kocaman bir göbişte oluyor:sinifsinif:

kıslar bazı arkadaşlar dün sütümü arttıran bugün arttırmıyor yazmış bu bende de oluyor ve ben olayı çözdüm neyi iştahla yersem o süt yapıyor. ama keyfi değilde süt yapsın diye yiyip kendşmi zorlarsam hiç bi işe yaramıyor yani anlayacağınız yine psikoloji devreye giriyor mutluluk hormonu süt yapıyor yediklerin seni mutlu ediyorsa sütünüde arttırıyor..

canım gaz sancısıda olabilir genelde gazları olduğunda benim kızda memeyle kavga eder gazını çıkarıp biraz sakinleştiri tekrar vermeyi deniyorum ben genelde işe yarıyor

ahh ah sorma güzelim 69 kilo ile doğum yatım 58 kilo çıktım hataneden. ilk başlarda bası rahatsızlıklardan dolayı pek şyş beslenemşyordum ve sütüm eh işteydi. şimdi homini gırtlqk yiyorum bir ayda 8 kilo almışım vee evet sütüm oluyor ama kocaman bir göbişte oluyor:sinifsinif:

kıslar bazı arkadaşlar dün sütümü arttıran bugün arttırmıyor yazmış bu bende de oluyor ve ben olayı çözdüm neyi iştahla yersem o süt yapıyor. ama keyfi değilde süt yapsın diye yiyip kendşmi zorlarsam hiç bi işe yaramıyor yani anlayacağınız yine psikoloji devreye giriyor mutluluk hormonu süt yapıyor yediklerin seni mutlu ediyorsa sütünüde arttırıyor..
katılıyorum canım sana bende 75 kiloyla doğum yaptım senın dedin gibi 7 kilo aldım napıcam bilmiyorum aynen bendee göbek eşim dalga geçiyo bende diyorum herşey süt için:lepi:ama ben gerçekten nasıl vericem bu kiloları bilmiyorum süt işine gelince ben yemek yemenın sütü artttırdıı düşünerek bu kiloları aldım ama hayır bol sıvı gıdalar tükedecekmişiz bol su şimdi öyle yapıyorum bi parça çikolata yiyorum 2 bardak su içiyorum gerçekten işe yarıyo her emzirdekten sonra bol su için tavsiyem ve gaza gelelim 3 sabahlara kadar oturdum kızlar sorun gaz sancısı dk gittik ve bana bi ilaç önerde tamamemn bitkisel aldım inanın onu içtiği zaman bi gaz çıkarıyo aklınız durur ve çok rahat saatlerce uyyo şükür iyi şimdi benden bu kadar kızlaropuyorumnanaktan

katılıyorum canım sana bende 75 kiloyla doğum yaptım senın dedin gibi 7 kilo aldım napıcam bilmiyorum aynen bendee göbek eşim dalga geçiyo bende diyorum herşey süt için:lepi:ama ben gerçekten nasıl vericem bu kiloları bilmiyorum süt işine gelince ben yemek yemenın sütü artttırdıı düşünerek bu kiloları aldım ama hayır bol sıvı gıdalar tükedecekmişiz bol su şimdi öyle yapıyorum bi parça çikolata yiyorum 2 bardak su içiyorum gerçekten işe yarıyo her emzirdekten sonra bol su için tavsiyem ve gaza gelelim 3 sabahlara kadar oturdum kızlar sorun gaz sancısı dk gittik ve bana bi ilaç önerde tamamemn bitkisel aldım inanın onu içtiği zaman bi gaz çıkarıyo aklınız durur ve çok rahat saatlerce uyyo şükür iyi şimdi benden bu kadar kızlaropuyorumnanaktan

bende dün geceden beri suya ağırlık veriyorum.bide dün gece uyandıkça tahinli dut pekmezi kaşıkladım üzerinede iki bardak su. bakalım ne olecek bugün benim mızmızlar pek emmediler o yüzden sütüm yettimi yetmedi mi anlayamadım..
yavrunda meme ile kavga etmesinden gaz sancısı olduğunu tahmin etmiştim benim kıslar çoook gazlı ev inliyo valla ıkınırlarken ve çıkınca:kedi: sana tavsiye edebileceğim nurse harvey's ve zinco. ikiside bitkisel.. bi ilacı en fazla bir şişe kullanabildim ben çünkü ikinci şişede aynı etkiyi göstermedi bağışıklık yapıyor sanırım.. gaz çok zor allah yardımcın olsun canım..

wavy evet canım benimde aldım ilaç nurse harvesy çok iyi gerçekten onun sayesinde rahat uyyo kızım dedin gibi sütede tahın gerçekten arttırıyomuş bi kaç arkadaşım söylemi,şti ama denemedim şuanda iyi bakalım sonra ne olur öptüm canım senıde kuzunuda

ben dün akşam boza içtim gerçekten sütüm daha fazla geldi. birde günde bir tane vitamalt iki üç bardak humana çay ve boza gerçekten işe yarıyor

bebegim ilk ay hiç kg almamıştı emmeden sonra kusuyordu biraz fazla idi kusması dr um ar mama(kusan bebeklere özel mama) takviye etti belki sütün de azdır dedi.çok üzülmüştümbenneyaptımki o günden sonra kendime söz verdim sütümü arttıracaktım ve şunları her gün düzenli yapıyorum

3 bardak humana still tea

2 bardak rezene çayı bazen ısırgan da atıyorum içine

az tahin helvası

3 lt su

1 bardak süt

1 vitamalt

ve her gün yeşillik özellikle dereotu, marul

şu an sütüm gayet ii sadece 3 kez 60ml ar mama veriyorum bir de gaviscon atıyorum içine 1 doz artık hiç kusmuyor :)dr um önermişti bebekler için olanını

bebegim 2.5 aylık ve 2.aylık kontrolünde 1.400kg aldıgını gördük..

kızlar hiç üzülmeyin.ben de çok üzülüyordum sütüm az geliyor diye.burada tahin helvasını duyup denedim.biraz faydası oldu.sonra tesadüfen bi yerde tahin pekmez yedim. o sabah göğüslerim patlayacak gibiydi yattığım çarşaf bile ıslanmıştı (maşallah).o günden beri tahin pekmez yiyorum sabah akşam 1 yemek kaşığı tahin içine tatlandıracak kadar pekmez koyup yiyorum.bol bol da su içiyorum.şimdi bi sorunumuz yok çok şükür.sade su içmek ve humananın çayı bana pek fayda etmemişti.

bir de dokyorum bana sütün kalitesini arttırmak için gebelikte kullandığın vitamine devam et demişti. miktarını değil kalitesini yani besin değerini arttırıyormuş.

bende 4 subatta dogum yaptım ılk bır hafta hiç sutum gelmedı ayın 11den berıde az az gelıyor humananın cayını 2kutusunu içiyorum ama oyle cok bır artıs yok galıba yorgunluktan bebısımı dr tavsıyesıyle mama verıyorum yoksa bebısım ac kalıyor tahın pekmezı deneyecem rezene anason cayıda ıcıyorum ama yok artma

X