Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

isyan123

12.11.2014 mustafammmm yavrumm
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
21.371
7.610
4,5 aylık evliyim..
temizlikte zorlanıyorum..
evde 2 kişiyiz ama nasıl kirleniyor anlayamıyorum..

sorularım varr kızlarr..

koltuklarımı sileceğim..hangi deterjanla silmem gerek..
camlarınızı ne kadar zamanda bir siliyorsunuz..
avizeler nasıl temizlenir..
beyaz mobilyalar sararmasın diye nasıl temizlenmeli..
beyaz çamaşırlar en temiz, en beyaz şekilde nasıl korunur ve dahası :KK52::KK52::KK52:

herkez sorularını sorsun ve cevaplayalımm :KK9:
:KK9:

bu soruların cevaplarınıb ılmıyorum

beyaz beyazlatmak ıcın bırseyler soylendı ancak daha hıcbırını uygulamadım
aynı takılıyorum
sankı beyazlarım ıstedıgım gıbı degıl

aynı takılıyorum

Beyazlarını kaç derecede yıkıyorsun ön yıkama yapıyormusun birde kullandıgın deterjan nasıl bazen çok iyi diye aldıgımız markalalar bile beyazlatmadıgı oluyor.

aynı takılıyorum

benimde sorunum beyaz lar nasıl daha beyaz olur deterjan ismi versek olurmu?

Beyazlarını kaç derecede yıkıyorsun ön yıkama yapıyormusun birde kullandıgın deterjan nasıl bazen çok iyi diye aldıgımız markalalar bile beyazlatmadıgı oluyor.

ben çok fazla deterjan denedim..ama bulamadım bir çözüm yahuu..

perde yıkayacağım...onu araştırıyorum şimdi..:KK31::KK31::KK31:

markasnı unuttum arıle degıl omo veya aloda olabılır olmaya bılırde
normal on yıkamalıda yıkıyamıyorum makınem dıgıtal on yıkamalı yıkadıgı programların dereceerı dusuk
70 80 yıkıyorum on yıkamasız
2 saat 20 dk yıkıyor

ay bende perde yıkıcam
bırde koltuk hangı deterjanla hanı teknık ıle sınılır?

markasnı unuttum arıle degıl omo veya aloda olabılır olmaya bılırde
normal on yıkamalıda yıkıyamıyorum makınem dıgıtal on yıkamalı yıkadıgı programların dereceerı dusuk
70 80 yıkıyorum on yıkamasız
2 saat 20 dk yıkıyor

benimlide dijital ama ön yıkama iptal yada seçenek tercihin var..ben beyazlarda hep ön yıkamalı yapıyorum..
60 derecede yıkıyordum..bundan sonra 70-80 yapıcam
birde sadece beyazlar makina doldurmuo..içine başka ne koyuyosunuz?:44::44:
ay bende perde yıkıcam
bırde koltuk hangı deterjanla hanı teknık ıle sınılır?

off cvp yokk

camlar ah o camlar artık yaz gelsin lütfen ne zaman silsem yağmur yağıyo ve camlar çamur oluyo

Ay sanki çok hamaratmışım gibi girdim başlığa, soruları görünce :KK53: oldum. Beni aştılar. Camları silmiyorum mesela ben sonbahar filan gibi yağmurlar başladıktan sonra :KK1: Sadece deterjan konusunda Arielin yeni kapsül deterjanını başarılı bulduğumu söyleyebilirim o kadar.

KOltukları da beyaz sabunlu suyla veya bulaşık deterjanıyla silebilirsiniz diye biliyorum o da yaptığımdan değil annem öyle silerdi hep sanki.

Son düzenleme:
ya 4 ayda perdemi yıkanır yaa iyimisin isyanım :KK1: ayrıca koltuklarıda hemen silmeni tavsiye etmem ben sadece halıları göndericem yıkamaya çünkü üstünde geziliyo hep pisleniyo.
beyazlarda ben geçen kosla kullandım 80 derece ve ön yıkamalı yaptım gayet temiz oldu valla..
camları 4 aydır silmedim leş gibi güneş açmadan da silmem delimiyim ben silicem üstüne yağmur :KK1:
sanırım ben çok pasaklıyım yaa :KK1:

Ay sanki çok hamaratmışım gibi girdim başlığa, soruları görünce :KK53: oldum. Beni aştılar. Camları silmiyorum mesela ben sonbahar filan gibi yağmurlar başladıktan sonra :KK1: Sadece deterjan konusunda Arielin yeni kapsül deterjanını başarılı bulduğumu söyleyebilirim o kadar.

evet ya banada denemelik getirdile..hem kokusu güzel hemde temizlik açısından iyi..fiyatı ne kadar acaba :44::44:

ya 4 ayda perdemi yıkanır yaa iyimisin isyanım :KK1: ayrıca koltuklarıda hemen silmeni tavsiye etmem ben sadece halıları göndericem yıkamaya çünkü üstünde geziliyo hep pisleniyo.
beyazlarda ben geçen kosla kullandım 80 derece ve ön yıkamalı yaptım gayet temiz oldu valla..
camları 4 aydır silmedim leş gibi güneş açmadan da silmem delimiyim ben silicem üstüne yağmur :KK1:
sanırım ben çok pasaklıyım yaa :KK1:

kuzum ya oturma odamdaki perde sanki gri renk olsu yada bana öle geliyor :KK1::KK1::KK1:
oturma odamdaki köşeme dökülmeyen şey kalmadı..biraz silinmesi lazımm..
benim camlarda hiç silinmiyor yahu...geçen gün öle kabasını alıverdim..abowww yaza doğru büyük temizlik varr :KK52::KK52:

benim evim de sürekli tozlanıyor ya, cadde üstünde ama cam açılsın açılmasın temizlikten hemen sonra yine toz oluyor... 2 kişiyiz ve akşama kadar ev boş, nerden geliyor bu toz anlamadım gitti.

benim evim de sürekli tozlanıyor ya, cadde üstünde ama cam açılsın açılmasın temizlikten hemen sonra yine toz oluyor... 2 kişiyiz ve akşama kadar ev boş, nerden geliyor bu toz anlamadım gitti.

bizim evde de bu sorun var ben artık eşyaların yeni olmasına bağlıyorum battaniyeler halılar hep yeni olduklarından tüy saçıyorlar bence

kuzum ya oturma odamdaki perde sanki gri renk olsu yada bana öle geliyor :KK1::KK1::KK1:
oturma odamdaki köşeme dökülmeyen şey kalmadı..biraz silinmesi lazımm..
benim camlarda hiç silinmiyor yahu...geçen gün öle kabasını alıverdim..abowww yaza doğru büyük temizlik varr :KK52::KK52:

ya kızım 4 ayda perde yıkama fılan soyle bı dursun da olabılır yanı ama yenı alınan tum perdeler yıkanmalı ve oyle asılmalı
cocugun odası ve yatak odamın tullerını yıkamadan astım gozume gozume batıyorlar
buarada ayda 1 cam sılınebılır
veya 5 haftadabır..
cunku evı havalandırmak ıcın camı actıgında ne olacak 4 ay sılınmezse :KK43: :S
ben sılelı 1 ay oldu
onumuzdekı hafta ıcı aksamları bırer cam bırer cam sıleyım dıyorum

4,5 aylık evliyim..
temizlikte zorlanıyorum..
evde 2 kişiyiz ama nasıl kirleniyor anlayamıyorum..

sorularım varr kızlarr..

koltuklarımı sileceğim..hangi deterjanla silmem gerek..
camlarınızı ne kadar zamanda bir siliyorsunuz..
avizeler nasıl temizlenir..
beyaz mobilyalar sararmasın diye nasıl temizlenmeli..
beyaz çamaşırlar en temiz, en beyaz şekilde nasıl korunur ve dahası :KK52::KK52::KK52:

herkez sorularını sorsun ve cevaplayalımm :KK9:
:KK9:

valla o kirlenme olayını bende anlamıyorumm hemen her tarf toz oluyor
ben koltuklarımı öncee sade suyla sılıyorum sonra temız suya makina deterjanı ve vernel koyup tekrar sılıyoruım mis gibi kokuyor bıdee kuru bezlee tekrar bı üzerinden geciyorum tertemiz oluyorlar:KK34:

camlarımınn benım cok sorunlu cok buyuk oldugu için kendım silemiyorum zatenn eşimin canı nezamn isterse ozmn sılıyoruzz ama tabi camınn önlerını flan ben her haftasonu silerim :KK34:

avizeride bulasık deterjanıyla köpüklü su yapıp silerim kurularım ve en sonunda od aparfümü yada normal parfüm sıkarımm ışığı yakıpta ısındıgındaa avizeler mis gibii koku yayılırr:)))

beyaz mobilyaya gelince benım yatk odam ve salon takımım beyazz çok özel bişey yapmıyorum noramlde sadce tozunu alıyorum camsille veya mobilya temizleyecilerle ama ayda bikere yine köpüklü su yapıp silip kuruluyorum 1 bucuk yıldır kullanıyorum hiç bir sararma kararma söz konusu olmadı :)

beyaz çamaşırlara renklilerden ayrı bi detarjan kullanıyorumm isim vermemiz sorun olmazsa verebılırım bide her yıkamda az da olsa mutlka leke çıkarıcı ekstra hijyen deterjanlarından koyarım ilave olarak, bırazcıkta düzenli olmak önemli bence mesla makine biter bitmez çamaşırı çıkarıp asmak kuruyunca çok bekletmeden katlayıp yerinde kaldırmak hem dha uzun ömürlü olmasını sağlıyo bencee

he birdee annemin uyguladığı bi yöntemi yazıyım size gerçekten işe yarıyor el sabularını ve banyo
için kullanılan beyaz sabunların bitmek üzere olanlarını kesinlikle atmaz onları beyazları yıkarkenn küçük bi torbanın içine koyar ve çamasırların içine atar :))

benimde bir sorum olacakk yatak odamın dolabının sürgülü kapağının biri komple ayna salon takımım yanası baya büyük ve bunalrıı silerkenn ne yaparsam yapıyımmm iz kalıyo o izlerden kurtulmak istiyorum sirkeli suyla silince iz kalmıyor diye duydum ama ev ya sirke kokarsa diye denemedim :KK9:

Son düzenleme:
aynen ya aynenn..
ben artık salonumun kapısını kapatıverdim..koltukların üstünede örtü örttüm..bembeyaz gri renk olmasın diye..

16lısı 18-19 civarı bişeydi.

pahalı geldi yaa :KK31::KK31:

X