Ruhum daralıyor, yalnızlıktan gerçekten bunalmış durumdayım

Kimi beğensem neden olmuyor?

Neden ben hep yapayalnız olmak zorundayım?

Kısmet neden bana gelmiyor?

Bu soruların cevaplarını bende çok arıyorum ama bulamıyorum. Ciddi mana da zamana bırakmak gerektiği kanaatindeyim. Aşk biraz şans işi sanırım. O yüzden fazla da yıpranmaya gerek yok. Yanlızlık da çok zor. Of ara da bir şey işte :KK5:

aynı durumdayım ben de ama niye olmuyor demekle de olmuyor ki... sosyalleşmek lazım.. kurs vs... çevre edinmek lazım...

Öncelikle derdini,hissettiklerini çok güzel anlatmışsın.Belli ki zeki,kendini çok iyi ifade edebilen birisin.Bu sana önerdiğim bir yol değil ama senin yaşadıklarını aynen ben de yaşadım ve o zaman ne yaptım biliyor musun?Tüm bu sosyal olaylarda bana düşen mutsuzluksa mutsuzluktan yararlanmayı öğrendim.Bu kesinlikle teselli,avuntu falan değil.Bence bu çeşit duygusal bir umutsuzluk yaşayan insanlardan çıkar en üretken,en renkli,en özel,en güzel insanlar...Mesela üstün ressamlara veya şairlere baktığımda çoğunun yaşadıkları duygusal/fiziksel acılardan sonra eserler verdiklerini gördüm.Çoğu duygusal olarak incinmiş,melankolik ruhlu insanlardır.Ve işte mutsuzluktan kendini yüceltme adına bu şekilde faydalandığında mutsuzluk,incinmişlik ruhundaki çok güzel,özel bir renk haline geliyor.Yanında hep taşıyorsun,gözlerinde,gülümsemende,sözlerinde...İşte o zaman gerçekten seni anlayan birileri çıkmaya başlıyor,o zaman seni görüyorlar...

Sana verebileceğim hiçbir tavsiye yok bu durumda.Sen yolunu bir şekilde bulacaksın.Ama yukarda yazdıklarımı unutma.Ben bu şekilde ben oldum,hoş ne Van Gogh oldum ne de Niche...Ama bir vakit geldi ki ben oldum işte,artık sınırları belli olmayan özgür bir ruhum var.

Son düzenleme:
Dogru; bazı ınsanlarda seytan tuyu oluyor cok daha kısmetlı oluyorlar; karsılarına cok sayıda ustelık kıymetlerını bılen ınsan çıkıyor...bazılarının durumu ıse tam tersı oluyor...ben 38 yasındayım sımdıye kdr 6 kısıyle çıktım, sonuncusu nam'ı değer esımdı; ondan da boşanıyorum... ha su da bır gerçek kı; bellı yastan sonra ztn etraf da evlenılebılır bekar erkek de kalmıyor...genelde sorunluları kalıyor gıbı geliyor bana...ayrıntısıyla açıklayayım; benım bu konuyla ılgılı şöyle de 1 tezım var; hadi bellı yastakı bekar veya boşanmış kadının evlenılebılecek erkek bulma ıhtımalı erkegınkıne gore daha dusuk; cunku bır bn. gıdıp adamın bırıne flört teklıf edemez, zor yani; etse bıle yanlış anlasılabılır.....neyse gelelim erkeklere; bellı yaşa gelmıs bır erkek bır ortamda arkadaş teklıf edebılırlık acısından olsun veya gorucu usulüyle olsun hala kendıne uygun bır bn. bulamadıysa; ıstısnaı durumlar harıcınde (kadın ıcın de erkek ıcın de hayatın ıcınde gayet sanssız durumlar da soz konusu olabılıyor tabii, tecrubeyle sabıt kendımden de bılıyorum ornegın...bu noktada soz meclisten dışarı dıyorum, sdc ama sdc muhakeme yurutmeye çalışıyorum burada); onun aynı yastakı bekar bır kadına gore arızalı ınsan olması ıhtımalı daha yuksektır gıbı geliyor bana....) öte yandan tekrar kendıme döneyım; yaş, toplumda boşanmış kadına bakış acısı ve sosyal cevre darlığı acısından bakılacak olunursa benım de bundan sonrakı hayatımda bırak evlenmeyı şöyle doğru duzgun flört yasama ıhtımalım bıle cok dusuk gözüküyor...yalnız her ne kdr bazı faktörlerden etkılenılse bıle sen de takdır edersın kı; bu ışler kısmet meselesıdır...oyle zorlamayla fln olduramazsın; ayrıca da dıyelım kı kaderını zorladın arkadaşlarının tavsıyesı uz. bır evlılık sıtesıne uye oldun (kaldı kı; ben netten karsı cınsle tanışmaya karsıyım, ınsanları gundelık hayatta tanımak, güvenmek cooook zor kı hele hele böyle bır seyde yanlış kısılerle tanışıp basına ıs alma rıskın cok yüksek....(Allah korusun her gun gazeteler neler yazıyor...) sakat ve sağlıksız bır evlılık yapma;neredeyse boşanmak ıcın evlenme olasılığın cok fazla...herhalde durduk yere boşanmayı da ıstemezsın...(ne demısler; arayan belasını da bulur mevlasını da..,sahsı gorusum bır ınsan talıhıne müdahale edıp, zorla bır seylerı oldurmaya calısırsa olsun olsun gerceklesmesı muhtemel hayırlı bır işin onune geçer ve şerre döndürür, Allah'ın yazdığı yazgıya karışılmamalı dıye bakıyorum olaya....)o yüzden boylesı bır konuda ne dense boş...herkes kaderını yaşar; bır seylerı zorla oldurmaya calısırsan, mesela kurs kurs gezsen, yenı hobıler edınsen (hoş o tıp ortamlara da ınsanlar cok buyuk ekserıyetle yalnızca o hızmetı alma amaçlı gelır) dahi cıddı hele kı evlılıge gıdebılecek ılıskı yakalama sansın yıne cok dusuk....sonuçta bu gonul ıslerının suradan evlılık yapabılecegın kısıyle tanısabılırsın gıbı bır formulu yok ki, eee boynunda sevgılı aranıyor yazılı bır tabelayla gezecek halin de olmadığına göre!......olmuyorsa olmuyordur....ınan bana sansını cok zorlarsan ıyısı bulmaz seni ve başına cok buyuk ısler acarsın bence...benden soylemesı....hakeza bazı ınsanlar; '3' evlılık yapabılırken berıkı kısılık ve fızıksel ozellıklerı gayet tercıh edılır özellıkler olduğu halde hayat boyu evlenemiyor....senı gayet ıyı anlıyorum arkadasım, durumun evet pek parlak degıl ancak; sıfıra sıfır elde var sıfır danıştığın konuyla ılgılı kısısel cabayla yapılabilecek hıc 1 sey yok ne yazık kı....

Son düzenleme:
aynı durumdayım ben de ama niye olmuyor demekle de olmuyor ki... sosyalleşmek lazım.. kurs vs... çevre edinmek lazım...

Gerçekten çok denedim, zaten sosyalleşmeyi ve yeni aktiviteler denemeyi sevdiğim bir insan olduğum için sık sık bu tip şeylere katılırım ama bugünlerde gerçekten hiç enerjim yok. Burdaki arkadaşlarım dışarı çık, partilere git diyor ama gerçekten uğraşmaktan, arayıp bulamamaktan bıktım.

Üniversitede değişik sporlar ve klüpler denedim ama sonuca pek etkisi olmadı :KK43:

Türkiye'deyken de bolca çevrem ve arkadaşım vardı ama sonuca yine etkisi olmadı ahhhhhhhh ahhhhhh :KK43: :KK43:

.senı gayet ıyı anlıyorum arkadasım, durumun evet pek parlak degıl ancak; sıfıra sıfır elde var sıfır danıştığın konuyla ılgılı kısısel cabayla yapılabilecek hıc 1 sey yok ne yazık kı....

Ahh şekerim ben de zaten o yüzden isyan ettim....yani çabayla olan bir şey olsa elimden geldiğince çabalarım ama iş kadere ve şansa bağlı olunca gerçekten dediğin gibi yapılacak bir şey yok. Yapılacak bir şey olmayınca isyanım da kadere oldu artık :KK43:

İnternet işini zaten hiç düşünmedim bile, aynen dediğiniz gibi başına bela alanlar, sapık çıkanlar..neler neler duyuyoruz.

Son düzenleme:
bildiğin gibi ben de aynı durumdayım, 2 yaş da büyüğüm senden üstelik, ben bir ara bu durumu kafama çok takıp psikoloğa gitmiştim, o bile bu işler kısmet demişti bana, düşün yani:KK9:

sana nacızane tavsıyem; kadın&erkek ılıskısıne bu kdr cok anlam yükleme, hayatının merkezınde yer almasın bu konu....yaşamın ıcınde mutlu olup zevk alınabıcek daha nıce sey ve ugras var....çevrene şöyle alıcı gözle bır bak; evlılıgı kotu gıden nıce ınsana gore cok daha mutlu, kendıyle barışık, kendı kendıne yeten, hayattan tek basına da keyıf almayı ogrenmıs nıce ınsan var...ınan bana bır flortun olsa da cok buyuk olasılıkla cok mutlu olamayabılırsın; cunku bu hayatta her sey zor ve beraberınde bır yığın sorun, sıkıntı getırıyor....ince işler nasıl ıfade edeyım; hani; 'ıcı senı dışı benı tarzı' yuruyor...duse kalka; bır mutlu bır mutsuz, bır dargın bır barışık...o yüzden sana abla tavsıyesı sen ıyısı mı bekle ve gor...şu dünyada bır dılım ekmegı bıle kısmetımızde varsa yıyebılıyoruz degıl mı? işte aynen o hesap; her sey kısmetle; bazı seylerı bıraz da oluruna bırakıp kadercı olmakta, Tanrıya tevekkül etmekte fayda ve de huzur var...böyle bakmaya calıs hayata.....

Şu sozu duymuşsundur mutlaka; Tanrım beni yavaşlat, Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir… Ve daha önemlisi; Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR, İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ver….... M.Ö.2000 Hıtıtlere ait bır yazıttan...

Son düzenleme:
bildiğin gibi ben de aynı durumdayım, 2 yaş da büyüğüm senden üstelik, ben bir ara bu durumu kafama çok takıp psikoloğa gitmiştim, o bile bu işler kısmet demişti bana, düşün yani:KK9:

Hayır ecnebi psikoloğa gitsem o ne diyecek merak ediyorum, bu kız galiba manyak diyip tımarhaneye kapatabilir :KK37::KK37: Hanslar ne bilsin kısmeti, nasibi :KK37: :KK37:

Sürekli aşkı aradığından bulamıyor olabilir misin?
Hayatı biraz akışına bırakmak gerekir.

Çok istediğimiz bir şey, ancak onu istemeyi unuttuğumuzda gerçekleşir. İste ve bırak. Olumlu düşün, içini negatif düşüncelerle karartma.
Çünkü hepimizin etrafa yaydığı bir enerji var.
İnsanları bu negatif enerjiyle ister istemez itmiş ya da yanlış insanlara kapı açmış oluyorsun.

Bir de yetersizlik duygusu sezdim ben.
Bir özgüven sorunu var gibi. Psikoterapi alabilirsin, bize anlattığın her şeyi, tüm duygularını ve hissettiklerini onunla paylaşabilirsin.

Farkındalıkların artacaktır.

Neden mi?

Çünkü aşk insanın kapısını ansızın çalar.

Sense şu an beklemektesin, kafana takıyorsun,
bir şeyi çok istersen olmazmış.

Ne zaman boşverirsen, umursamazsan işte o zaman hayat sana güzellikler getirecek :)

işte bu:KK34:

beklentilerini aşağı en aşağıya çek...

bak nasıl sana dönüyor hayat

Tatlım madem ki sordun,her türlü cevaba açık olacaksın kusura bakma.zayıfla demeyin demişsin ama sen olsan kilolu biriyle olmak ister misin?inan bunu seni kırmak için değil,içimden bu cevabı vermek geldiği için veriyorum.samimiyet adına kabul et lütfen.
Ayrıca bu konuya neden takılı kalmışsın onu anlamadım,sanırım iş hayatında başarılı birisin.kendini işine veerbilirsin.ya yalnız ev kızları ne yapsın?hiç değilse senin gezdiğin yerlerde,iş ortamında şansın var,hatta tercih edilensin çalışan bayan olarak.sadece şansın kapını çalacağı günü beklemek zorundasın.ha tabi hoşuna giden biri olunca eve gidip kapını çalmasını beklemeyeceksin tabi:) azıcık işve cilve,azıcık ağırdan satma yapacaksın illaki......hayat..insanlar heyecanı sever çünkü.bir de kendi değerinin farkında olacaksın,bilmeyene farkettireceksin,kimse seni aşağılayamaz.mesela şurayı bitirdim master yapıyorum şu kadar para kazanıyorum dersen başkası sana hadi lennnn diyemez.söylediklerin yalan değil ve bu noktaya ha deyince gelmemişsin sen.bir ağırlığın,hayata emek vermişliğin var senin.sen çok değerlisin ve her güzel şeye layıksın bunu unutma,tanıştığın kişilere de hatırlat.sen kendini kıymetini bilirsen herkes bilir unutma! bir de sevilmek ve peşinde koşulmak bir karakter meselesidir.mesela ben her zaman güzl ve bakımlı olmaın yanı sıra mesleğimden dolayı da tabi hep tercih edilen bayandım evlenmeden önce.övünmek için söylemiyorum bunu.hani bir söz vardır ya beni ne doktorlar ne mühendisler istedi diye,hah işte, o tam bana uyar.eşim doktor;ancak özenilesi bir durumum da yok açıkçası:/ benden daha güzel arkadaşlarım çekici ve işveli olmadıkları için talipleri de az olurdu.hatta çook güzel bir yakın arkadaşım sırf biraz kilolu diye 33 yaşında ve bekar.
İçİNDEN BOL DUA ET VE EVRENE OLUMLU ENERJİ GÖNDER,MUTLAKA OLUMLU OLARAK SANA GERİ DÖNECEKTİR.VE HER ZMANA HALİNE ŞÜKRET,ŞÜKÜR DİNİMİZDE DE MUTLULUĞUN ANAHTARIDIR.
Son olarak şunu söyleyeceğim ki en önemlisi de budur:önemli olan aşkı bulmak değil,gerçek aşkı bulmaktır. (%1 diyebiliriz buna) hatta gerçek aşk ta biter önemli olan sevgi saygıyı devam ettirebilmek ve mutlu bir aile kurabilmektir.mutlu bir aile kurabilen kadın sayısı pek azdır.çünkü ülkemizde çalışsın çalışmasın tüm yük anne üzerindedir.o yüzden daha bir şey görmedin tatlım.dövüneceğine hayatını yaşamaya bak.gez toz eğlen,hayatının aşkını aramaktan ziyade erkek arkadaş denemesi yap bolca.hayatın tadını çıkar.mutluluk gelecekte ya da geçmişte değil, ANda gizli.bunu unutma .SEVGİYLE...

bence dert edilecek bir konu değil. Elbet herkes ister yaşı geçmeden her şeyi sevdiğin , geleceğin dediğin insanla yaşamak sevgi paylaşmak , güven duymak, mutlu olmak... Ama olmayınca olmuyor.:KK31:
Demek ki senin için en doğrusu buymuş ki bana göre şanslısın... Bence bu şekilde düşünüp sorun etme kendine. Duyguların, ruhun, bedenin tertemiz. Daha zede almamışsın sevgiden yana ve en önemlisi beynin rahat .. mantığın ve duyguların arasında kalmak gibi zor bir şey yok. Bence yaşanmamışlığının değerini bil. Kariyerinde ilerle güzel bir iş sahibi olduktan sonra o zaman içerisinde emin ol sana değer veren biri seni bulur. Sen de karşındaki kişiden emin olduğun zaman her şey çok güzel olur işte o zaman... Tek kişi olsun tam olsun. Benim gibi sevip de acı çekmektense, her şeyi zamana bırakıp tek kişi ve temiz kişi olması için sabret... Sakın düşünme ki yaşım geçiyor diye bak ben daha 23 yaşındayım fakat bu yaşımda yaşama hevesim soldu ve psikolojim bozuldu... Hayattan beyin olarak vazgeçtim ama bedenen vazgeçemedim. Ben de çok isterim bu saaten sonra biri olsun saygı olsun sevgi olsun ömürlük olsun diye fakat ben bir ömür boyu hayatıma kimsenin girmeyeceğine eminim...
:KK14::KK14::KK14:

Ama sen daha yolun başındasın... En azından zede bile almamışsın. Yaşın ne kadar geçerse geçsin dert etme... Aşkı ilk yaşayacağın biri çıkar karşına...
:nazar::KK34:

küçük iskenderin sözü geldi aklıma:

" beklediğin şey sen ancak onu unuttuğun zaman gerçekleşir.bu hayatın;
sen bakarken soyunamıyorum, deme şeklidir."

Tatlım madem ki sordun,her türlü cevaba açık olacaksın kusura bakma.zayıfla demeyin demişsin ama sen olsan kilolu biriyle olmak ister misin?inan bunu seni kırmak için değil,içimden bu cevabı vermek geldiği için veriyorum.samimiyet adına kabul et lütfen.
Ayrıca bu konuya neden takılı kalmışsın onu anlamadım,sanırım iş hayatında başarılı birisin.kendini işine veerbilirsin.ya yalnız ev kızları ne yapsın?hiç değilse senin gezdiğin yerlerde,iş ortamında şansın var,hatta tercih edilensin çalışan bayan olarak.sadece şansın kapını çalacağı günü beklemek zorundasın.ha tabi hoşuna giden biri olunca eve gidip kapını çalmasını beklemeyeceksin tabi:) azıcık işve cilve,azıcık ağırdan satma yapacaksın illaki......hayat..insanlar heyecanı sever çünkü.bir de kendi değerinin farkında olacaksın,bilmeyene farkettireceksin,kimse seni aşağılayamaz.mesela şurayı bitirdim master yapıyorum şu kadar para kazanıyorum dersen başkası sana hadi lennnn diyemez.söylediklerin yalan değil ve bu noktaya ha deyince gelmemişsin sen.bir ağırlığın,hayata emek vermişliğin var senin.sen çok değerlisin ve her güzel şeye layıksın bunu unutma,tanıştığın kişilere de hatırlat.sen kendini kıymetini bilirsen herkes bilir unutma! bir de sevilmek ve peşinde koşulmak bir karakter meselesidir.mesela ben her zaman güzl ve bakımlı olmaın yanı sıra mesleğimden dolayı da tabi hep tercih edilen bayandım evlenmeden önce.övünmek için söylemiyorum bunu.hani bir söz vardır ya beni ne doktorlar ne mühendisler istedi diye,hah işte, o tam bana uyar.eşim doktor;ancak özenilesi bir durumum da yok açıkçası:/ benden daha güzel arkadaşlarım çekici ve işveli olmadıkları için talipleri de az olurdu.hatta çook güzel bir yakın arkadaşım sırf biraz kilolu diye 33 yaşında ve bekar.
İçİNDEN BOL DUA ET VE EVRENE OLUMLU ENERJİ GÖNDER,MUTLAKA OLUMLU OLARAK SANA GERİ DÖNECEKTİR.VE HER ZMANA HALİNE ŞÜKRET,ŞÜKÜR DİNİMİZDE DE MUTLULUĞUN ANAHTARIDIR.
Son olarak şunu söyleyeceğim ki en önemlisi de budur:önemli olan aşkı bulmak değil,gerçek aşkı bulmaktır. (%1 diyebiliriz buna) hatta gerçek aşk ta biter önemli olan sevgi saygıyı devam ettirebilmek ve mutlu bir aile kurabilmektir.mutlu bir aile kurabilen kadın sayısı pek azdır.çünkü ülkemizde çalışsın çalışmasın tüm yük anne üzerindedir.o yüzden daha bir şey görmedin tatlım.dövüneceğine hayatını yaşamaya bak.gez toz eğlen,hayatının aşkını aramaktan ziyade erkek arkadaş denemesi yap bolca.hayatın tadını çıkar.mutluluk gelecekte ya da geçmişte değil, ANda gizli.bunu unutma .SEVGİYLE...

Sag olun sekerim yorumlariniz ve ornekleriniz icin, tip, boy, pos ve kilo bazinda problemim yok bazinda soylemistim o sozleri :KK55:

Ben de biraz flort olsun, eglence olsun istiyorum hayatimda ama nerdeeeeeeeee, erkek arkadas denemesi yapacak kimse ya da durum da yok etrafimda. :KK37: Biraz gezip tozacak , hoslasacak birine fitim mesela, hem iliski tecrubesi edinmek adina da iyi olur diye dusunuyorum cunku iliski tecrubem de hic yok denecek kadar az. :44:

Isveli, cilveli kimse yok etrafimda ornek alayim,nasil yapiliyor bakayim ben hic degilim mesela.....nasil yapildigi hakkinda da bir fikrim yok, ne yapayim icimden pek gelmiyor. :KK37: Daha cok odun kivamindayim :KK54:

Ote yandan tombis arkadasin kilo yuzunden bekar oldugunu da dusunmuyorum.....burda yasadigim yerde tanidigim ciftler var,( kesinlikle kotulemek ya da insanlari dis gorunusleriyle degerlendirmek adina soylemiyorum ama ) ciftin hanimi erkegine oranla dis gorunus ve cekicilik bakimindan birazcik daha geride..tam tersini de burda degil ama baska yerlerde gormuslugum var, gercekten super kadinlar ortalamanin coooook altinda adamlarla evli...Ortak nokta ise her cift mutlu, birbirini seviyor. Yani bu isin kismet olduguna bu insanlari gordukce ikna oldum, olayin tipten cok gonulle ilgisi var gibime geliyor.
Burda ikisi de is arkadasim olan bir cift var, hanim olan benim gibi bir odun...cilveden eser yok ama gayet esprili ve hos biriyle evli, kismet yani.

Ote yandan yazdiklarinizi ikinci kez okuyunca cilvenin onemine bir kez daha katildim, en iyisi ayri bir topic acip bu konuyu bilenlerin bilmeyenlere ogretmesi :)

Son düzenleme:
26 yaş çok erken ama bu yaşlarda bunları hissetmen de çok normal.acı çekmeden düze çıkılmıyor.inan her konuda bu böyle.
ama acele ediyorsun ve kendine ediyorsun.acele ettiğin rahat olmadıgın için hemen kapılıyorsun.

öncelikle kafanda kriter belirle.

bu kreterlerin oldugu sürece herkesten kolay kolay hoşlanmazsın.

26 yaş çok erken ama bu yaşlarda bunları hissetmen de çok normal.acı çekmeden düze çıkılmıyor.inan her konuda bu böyle.
ama acele ediyorsun ve kendine ediyorsun.acele ettiğin rahat olmadıgın için hemen kapılıyorsun.

öncelikle kafanda kriter belirle.

bu kreterlerin oldugu sürece herkesten kolay kolay hoşlanmazsın.

O mesele de var, kriterlerim fazla mi yuksek ne...kimseye kolayca ilgi duyamiyorum. Ilgi duyduklarim da benimle ilgilenmediler zaten.:KK15:

hemen kapilma gibi bir durumum zaten yok, simdiye kadar ciddi sekilde 2 kisiden hoslandim, dedigim gibi onlar da zaten olmadi.

Son düzenleme:
X