2014 ikiz anneleri

ikiz gebelikte sigara içen var mı

arkadaşlar amniyosentez yaptırmayı düşünüyor musunuz çünkü ikizlerde tarama testleri yanıltabiliyormuş

Ben içmiyorum sende bırakamasanda azalt:KK20:amniyosentezin riskleri var canım tek bi doktora bağlı kalıp yaptırma sakın...kimileri ikili bile yaptırmıyo sadece ultrasonda ense kalınlığına bakılıyo,normalse normaldir allahın izniyle.

ilk gebeliğimde hiç olmamıştı şimdi ikiz olmasınında etkisi vardır mutlak ama erken başlaması korkutuyor beni doktor kalsiyum önerdi plates için kursamı giidiyorsun evdemi yapıyorsun
canım benim dr'un bir ebesi var. kadın hem ebe hem de milli sporcu. yoga ve pilates eğitmenliği de var. haftada bir gün 1 saat o yaptırıyor, öğretiyor. ben de evde yapıyorum öğrendiklerimi. ödev veriyor. sadece spor yapmıyoruz. emzirme, bebek bakımı, doğum, doğum sırasında nefes ıkınma gibi şeyler de öğretecekmiş.
Kızlar öksürük başladı bende bugğn hasta oluyorum heralde:KK43:ben öksürdükçe kuzularım kıpırdıyo:KK43:ne yapıyım öksürük için tavsiyesi olan yazsın nolur
bol bol su iç canım. ılık ılık
ikiz gebelikte sigara içen var mı

arkadaşlar amniyosentez yaptırmayı düşünüyor musunuz çünkü ikizlerde tarama testleri yanıltabiliyormuş

canım gebelikte sigaranın bebek kaç tane olursa olsun zararlı olduğunu biliyoruz. ikiz gebelikte zaten riskler fazla. sigara ile daha da artacağını söyleyebiliriz. ikizlerde 2'li ve 3'lü test önermiyorlar. benim dr istersen amniyosentez yapılabilir demişti. ama onun da riski var işte. ben yaptırmadım

canım benim dr'un bir ebesi var. kadın hem ebe hem de milli sporcu. yoga ve pilates eğitmenliği de var. haftada bir gün 1 saat o yaptırıyor, öğretiyor. ben de evde yapıyorum öğrendiklerimi. ödev veriyor. sadece spor yapmıyoruz. emzirme, bebek bakımı, doğum, doğum sırasında nefes ıkınma gibi şeyler de öğretecekmiş.

bol bol su iç canım. ılık ılık

canım gebelikte sigaranın bebek kaç tane olursa olsun zararlı olduğunu biliyoruz. ikiz gebelikte zaten riskler fazla. sigara ile daha da artacağını söyleyebiliriz. ikizlerde 2'li ve 3'lü test önermiyorlar. benim dr istersen amniyosentez yapılabilir demişti. ama onun da riski var işte. ben yaptırmadım

Çok şanslısın farkındasın dimi.böyle kurslar heryerde olsa keşke bizde bilinçli anneler oluruz

Kızlar benim bebişlerin biri altta biri üstte sizlerinki nasıl, bugun ikili tarama yapıldı bana üstekinde bir sıkıntı görmedi doktor ama alttaki için ense kalınlığı var dedi kan verdim sanırım 18 haftada birdahamı bakılacak ne sizede böyle denildimi yaptıranlar birde doktor iki hafta sonra bir daha çağırdı beni rahim ağzı kalınlığına bakılacakmış alttan mı bakılıyor

teyzeleri bugun ben bebeişlerimi görmeye gittim doktora sizlere slmlar gettirdim kuzularımdan. Kızlar benim bebişlerin biri altta biri üstte sizlerinki nasıl, bugun ikili tarama yapıldı bana üstekinde bir sıkıntı görmedi doktor ama alttaki için ense kalınlığı var dedi kan verdim sanırım 18 haftada birdahamı bakılacak ne sizede böyle denildimi yaptıranlar birde doktor iki hafta sonra bir daha çağırdı beni rahim ağzı kalınlığına bakılacakmış alttan mı bakılıyor karından mı

benim bebişler sağlı sollu duruyor canım. kanama geçirdikten sonra alttan bakmaya başladı doktorum.
hiç sıkıntı yaşamadık. ikili tarama yamadı, ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri yaptı. bu cumartesi kontrolümüz var.
tarama yaıpcam dedi ama üçlü mü dörtlü mü yapacak bilmiyorum :KK50:
inşallah iki bebeğinin de sağlık haberlerini alırsın :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

:18::18::18: kızlar içim rahat etmiyoo bu proluton depotla ilgi bi sürü şey okudum bana da doktorum kullan dedi sizler hangi hafta başladınız iğneye ne zaman bıraktınız gönül rahatlığıyla kullanamıyorum bebeklerime bir zararı dokunur mu :18::18::18:

13. haftada kanama başlayınca haftada bir gün olarak dört defa yaptırdım. devam edip etmeyeceğimizi cumartesi günü kontrolde söyleyecek canım.

Çok şanslısın farkındasın dimi.böyle kurslar heryerde olsa keşke bizde bilinçli anneler oluruz

ben de bu gün Antalyada gebe okulu var mı diye baktım netten. Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla genelde bütün özel hastaneler ücretsiz olarak veriyormuş bu eğitimi.
kendi doktoruma cumartesi günü soracam var mı diye?
netten buldum. Medical Park Hastanesinde varmış. hem evime çok yakın :KK9:
hemen aradım yetkili hemşireye bağladılar. son adet tarihine göre gruplar oluşturuyormuş.
dört hafta sürüyormuş eğitim. cumartesi günleri 3 er saat oluyormuş.
son adet tarihime göre bana şubat grubunu verdi. ben de tedavi sonucu ikiz bebek beklediğimizi, şubatın geç olabileceğini söyledim.
o zaman sizi 7 Aralık grubuna alıyorum dedi. ama geldiğinizde hatırlatın ikiz ve riskli olduğunuzu, duruma göre plates dersinden muaf tutarız dedi.
bakalım hayırlısı, inşallah bebişlerim sabırla beklerler ve gideriz eğitime :nazar: :KK49::emir_bebek::emir_bebek::KK49: :nazar:

Son düzenleme:
13. haftada kanama başlayınca haftada bir gün olarak dört defa yaptırdım. devam edip etmeyeceğimizi cumartesi günü kontrolde söyleyecek canım.

geçmiş olsun canımm kanama devam ediyor mu ediyorsa doktorun iğneye devam ettirir kasıklarında ağrı da var mı neden olmuş sordun mu doktora

arkadaşlar bu saatlerde karnımın alt tarafında sancı gibi bişi oluyor normal midir

dr rahim büyümesi falan demişti ama siz tecrübeli arkadaşlara sorayım dedim

benim bebişler sağlı sollu duruyor canım. kanama geçirdikten sonra alttan bakmaya başladı doktorum.
hiç sıkıntı yaşamadık. ikili tarama yamadı, ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri yaptı. bu cumartesi kontrolümüz var.
inşallah iki bebeğinin de sağlık haberlerini alırsın :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:[/
bu ense kalınlığı ikili tarama olmuyormu bizimkilerınde burun kemiğine bakıldı ve birde kan verdım senın ense kalınlığıyla ilgili bişey dedilermı

:KK19:
inşallah iki bebeğinin de sağlık haberlerini alırsın :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:[/
bu ense kalınlığı ikili tarama olmuyormu bizimkilerınde burun kemiğine bakıldı ve birde kan verdım senın ense kalınlığıyla ilgili bişey dedilermı

Yok canım ense kalınlığı ölçümü değil ikili tarama denilen şey...kan veriyosum taramada..onda büyük ölçüde doğru sonuç çıkıyo

X