2014 ikiz anneleri

geçmiş olsun canımm kanama devam ediyor mu ediyorsa doktorun iğneye devam ettirir kasıklarında ağrı da var mı neden olmuş sordun mu doktora

kanama devam etmiyor. kahverengi akıntı oluyor sadece.
kasıklarımda ağrı değil de batma gibi kramp gibi şeyler oluyor.
onları da bu hafta soracam inşallah.
kanamanın sebebi belli değil kesin olarak. ama muhtemelen kan uyuşmazlığı.
ben negatif eşim pozitif. kanama ilk olduğunda doktor uyuşmazlık iğnesi yaptı.
diğer bir ihtimal de o gıcık jel. onun da içerde aşırı birikmesi enfeksiyon ve kanamaya sebep olabiliyormuş..
bi daha olmaz umarım.
Rabbim kimseye yaşatmasın canım

benim bebişler sağlı sollu duruyor canım. kanama geçirdikten sonra alttan bakmaya başladı doktorum.
hiç sıkıntı yaşamadık. ikili tarama yamadı, ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri yaptı. bu cumartesi kontrolümüz var.
tarama yaıpcam dedi ama üçlü mü dörtlü mü yapacak bilmiyorum :KK50:
inşallah iki bebeğinin de sağlık haberlerini alırsın :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:[/
bu ense kalınlığı ikili tarama olmuyormu bizimkilerınde burun kemiğine bakıldı ve birde kan verdım senın ense kalınlığıyla ilgili bişey dedilermı

inşallah canım çok sağol.
evet canım ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümleri ikili test oluyor. çok şükür ikisi de sağlıklı dedi.
sanırım cumartesi kan tahlili falan yapacak. inan hiç bir fikrim yok.

:KK19:
Yok canım ense kalınlığı ölçümü değil ikili tarama denilen şey...kan veriyosum taramada..onda büyük ölçüde doğru sonuç çıkıyo

evet canım dediğin gibi ikili test kan tahlili ile yapılıyor..
ama biliyorsun ikiz gebeliklerde bu yanıltıcı sonuç verdiği için ense ve burun kemiği ölçümü ile daha doğru sonuç alınıyor.

Son düzenleme:
Bal yedim canım:)sade yedim ama o bile fayda etti sanki yumuşattı boğazımı..seninkinide denşycem..[/QUOTE]

Cok gecmiş olsun :)

canım geçmiş olsun. tez zamanda kaybolur inşallah kanama alanı

kız hiç iş yapmıyorum valla. işe gitmiyorum. haftada 1 kadın gelip evi temizliyor. yemekleri annem yapıyor. yapamıyorum zaten. bi banyo yapmak bile yoruyor zaten. aman sağlıkla doğsunlar da ben hiçbir şey yapmam.

inşallah elimden geleni yapıyorum ilaçlar dinlenme ama tabi Allaha kalmış.inşallah kavuşuruz hayırlısıyla hepimiz

selamlar canlar konuyu açtım ama sizlere çok yazamıyorum hakkınızı helal edin bebekler büyüdükce bir takım sorunlar başlıyor size tavsiyem çok yürüyüş falan yapmayın,merdiven inip çıkmayın ,esnemeyin uzanmayın sırt üstü ve sağa yatmayın oturarak uyumaya çalışın. ev işleri falan yapmayın işe gidiyorsanız izne ayrılın yada rapor alın bu arada kanamanız falan olursa panik yapmayın ama hemen doktorunuza gidin.ayrıca nette de çok vakit geçirmeyin ikiz gebelik teke göre çok daha riskli Allahım hepimizin bebeklerini korusun kazasız kavuşalım...benim sıkıntılarım devam ediyor muhtemelen erken doğum görünüyor artık hayırlısı canlar ...hepiniz Allaha emenet olun kendinize ve bebişlerinize çok ama çok dikkat edin.

kanama devam etmiyor. kahverengi akıntı oluyor sadece.
kasıklarımda ağrı değil de batma gibi kramp gibi şeyler oluyor.
onları da bu hafta soracam inşallah.
kanamanın sebebi belli değil kesin olarak. ama muhtemelen kan uyuşmazlığı.
ben negatif eşim pozitif. kanama ilk olduğunda doktor uyuşmazlık iğnesi yaptı.
diğer bir ihtimal de o gıcık jel. onun da içerde aşırı birikmesi enfeksiyon ve kanamaya sebep olabiliyormuş..
bi daha olmaz umarım.
Rabbim kimseye yaşatmasın canım

o jelden bende nefret ediyorum bazen içinde hissediyorum tuvalette elime değiyor ama çıkmıyorr biraz da ıkınıyorum çıksın diye iğrenccc bi şey inşallah her şey yolunda gider de kurtuluruz jelden kuzeycim kahverengi akıntı geliyorsa en azından tehlike geçmiştir aktif kanama yoksa bu iyi için rahat etsin o kahverengi akıntı içinde daha önceden kalmış olanlar geliyo diye biliyorum canımm allah kolaylık versin iyi haberlerini bekliyoruz

selamlar canlar konuyu açtım ama sizlere çok yazamıyorum hakkınızı helal edin bebekler büyüdükce bir takım sorunlar başlıyor size tavsiyem çok yürüyüş falan yapmayın,merdiven inip çıkmayın ,esnemeyin uzanmayın sırt üstü ve sağa yatmayın oturarak uyumaya çalışın. ev işleri falan yapmayın işe gidiyorsanız izne ayrılın yada rapor alın bu arada kanamanız falan olursa panik yapmayın ama hemen doktorunuza gidin.ayrıca nette de çok vakit geçirmeyin ikiz gebelik teke göre çok daha riskli Allahım hepimizin bebeklerini korusun kazasız kavuşalım...benim sıkıntılarım devam ediyor muhtemelen erken doğum görünüyor artık hayırlısı canlar ...hepiniz Allaha emenet olun kendinize ve bebişlerinize çok ama çok dikkat edin.

canımm ben her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum nolur ki şimdi korktum sen böyle söyleyince yoksa ilerde bi şey mi olur siz tecrubelisiniz daha iyi bilirsiniz yapmayım mı şimdi yürüyüş

bi de her gün okula gidiyorum sabah gidip öğlen geliyorum okulda 4 kat da merdiven çıkıyorum ha bi de yatakta çok esniyorum vucudumu esnetince hep hoşuma gidiyoo yaaa kızlar söyleyin bunların hepsini yapıyorum ilerleyen aylarda bi şey olur mu

canımm ben her gün 1 saat yürüyüş yapıyorum nolur ki şimdi korktum sen böyle söyleyince yoksa ilerde bi şey mi olur siz tecrubelisiniz daha iyi bilirsiniz yapmayım mı şimdi yürüyüş

bi de her gün okula gidiyorum sabah gidip öğlen geliyorum okulda 4 kat da merdiven çıkıyorum ha bi de yatakta çok esniyorum vucudumu esnetince hep hoşuma gidiyoo yaaa kızlar söyleyin bunların hepsini yapıyorum ilerleyen aylarda bi şey olur mu

cnm eğer ikizse tehlikeli erken doğum olabilir benim doktorum sadece wc ve yemek için kalk dedi hep yat dinlen dedi merdivenlerden cok dikkatli in cnm bnce

Yapayım bakalım anneciğinin yöntemini:)güle güle giy canım...ben intten almıştım 2 tane normal pijama takımı,lohusa için değildi yani..biri dar geldi değişimde yokmuş pişman oldum:KK43:diğeride aynı beden m aldım o rahat bile oldu...tekrar bi tane daha lohusa takım alcam bu sefer intten almıycam...sabahlıksız alcam ben canım,sabahlığımı polar alıyım bitane,iki pijamamlada giyerim...iki pijama yeter heralde demi kızlar.
Bal yedim canım:)sade yedim ama o bile fayda etti sanki yumuşattı boğazımı..seninkinide denşycem..
saol canımcım:) bu arada eksik yazmışım ,viks sürdükten sonra çoraplarını da giy şekerim:KK16:
ikiz gebelikte sigara içen var mı
arkadaşlar amniyosentez yaptırmayı düşünüyor musunuz çünkü ikizlerde tarama testleri yanıltabiliyormuş
ben yaptırmıycam canım...sen içiyor musun?
peki down sendromu ile sigaranın bağlantısı var mı kafayı sıyırmak üzereyim bunları düşünmekten
neden taktın bunlara? allah korusun o kadar savunmasız değil bebelerimiz.eroin bağımlısı kadınlar bile sağlıklı doğurabildiğine göre..dert etme.inşallah herşey yolunda gider:nazar:
Kızlar benim bebişlerin biri altta biri üstte sizlerinki nasıl, bugun ikili tarama yapıldı bana üstekinde bir sıkıntı görmedi doktor ama alttaki için ense kalınlığı var dedi kan verdim sanırım 18 haftada birdahamı bakılacak ne sizede böyle denildimi yaptıranlar birde doktor iki hafta sonra bir daha çağırdı beni rahim ağzı kalınlığına bakılacakmış alttan mı bakılıyor
cannım sürekli değişiyo benim minişler.kontrolde gördüm,yanyanayken biri hop üste çıktı:KK1: rahim ağzına usg ile bakıyo benim dr.
arkadaşlar bu saatlerde karnımın alt tarafında sancı gibi bişi oluyor normal midir
dr rahim büyümesi falan demişti ama siz tecrübeli arkadaşlara sorayım dedim
normaldir canım.bende her türlü sancı oluyor:emir_bebek::emir_bebek:
selam canım....allah yardımcın olsun inşallah sağlıkla kavuşursun minişlerine.bizi habersiz bırakma topik annesi:KK54:

canım neden 1 saat yürüyosun...bence çok fazla.daha dikkatli ol.benim dr yürüyüşü yasakladı hatta bu sene çalışmamı bile istemedi.
ama çokta panik olma...esneme konusunu bilemiyorum.
sonradan üzülmektense temkinli olmakta yarar var...ben her iyiyim dediğimde bir sorun yaşadım.
bu arada sen hangi okuldasın? ben toki deyim:nazar:

Son düzenleme:
Çok şanslısın farkındasın dimi.böyle kurslar heryerde olsa keşke bizde bilinçli anneler oluruz
valla öyleyim canım şanslıyım:KK16:
Kızlar bebişlerin kıyafetlerini yıkarken ne kullancaksınız???sabun tozu uygun olur diye düşündüm ben?
ben dalin sıvı deterjan düşünüyorum canım
Kızlar benim bebişlerin biri altta biri üstte sizlerinki nasıl, bugun ikili tarama yapıldı bana üstekinde bir sıkıntı görmedi doktor ama alttaki için ense kalınlığı var dedi kan verdim sanırım 18 haftada birdahamı bakılacak ne sizede böyle denildimi yaptıranlar birde doktor iki hafta sonra bir daha çağırdı beni rahim ağzı kalınlığına bakılacakmış alttan mı bakılıyor
benimkiler sağlı sollu canım. rahim ağzı uzunluğu üstten de alttan da bakıyolar. ama enn doğru sonucu alttan veriyormuş.
ben de bu gün Antalyada gebe okulu var mı diye baktım netten. Arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla genelde bütün özel hastaneler ücretsiz olarak veriyormuş bu eğitimi.
kendi doktoruma cumartesi günü soracam var mı diye?
netten buldum. Medical Park Hastanesinde varmış. hem evime çok yakın :KK9:
hemen aradım yetkili hemşireye bağladılar. son adet tarihine göre gruplar oluşturuyormuş.
dört hafta sürüyormuş eğitim. cumartesi günleri 3 er saat oluyormuş.
son adet tarihime göre bana şubat grubunu verdi. ben de tedavi sonucu ikiz bebek beklediğimizi, şubatın geç olabileceğini söyledim.
o zaman sizi 7 Aralık grubuna alıyorum dedi. ama geldiğinizde hatırlatın ikiz ve riskli olduğunuzu, duruma göre plates dersinden muaf tutarız dedi.
bakalım hayırlısı, inşallah bebişlerim sabırla beklerler ve gideriz eğitime :nazar: :KK49::emir_bebek::emir_bebek::KK49: :nazar:
bizim ebe pilates yaptırıyor ama ikiz olduğu için hareketleri bana seçerek yaptırıyor.
canım sen nasıl oldun peki merak ediyorum seni. hala hastanede misin?

eğer tempolu bir yürüyüş ise 30 dk, normal çarşı pazar gezme şeklinde yürüyüşlerde 1 saat öneriyorlarmış

saol canımcım:) bu arada eksik yazmışım ,viks sürdükten sonra çoraplarını da giy şekerim:KK16:

ben yaptırmıycam canım...sen içiyor musun?

neden taktın bunlara? allah korusun o kadar savunmasız değil bebelerimiz.eroin bağımlısı kadınlar bile sağlıklı doğurabildiğine göre..dert etme.inşallah herşey yolunda gider:nazar:

cannım sürekli değişiyo benim minişler.kontrolde gördüm,yanyanayken biri hop üste çıktı:KK1: rahim ağzına usg ile bakıyo benim dr.

normaldir canım.bende her türlü sancı oluyor:emir_bebek::emir_bebek:

selam canım....allah yardımcın olsun inşallah sağlıkla kavuşursun minişlerine.bizi habersiz bırakma topik annesi:KK54:

canım neden 1 saat yürüyosun...bence çok fazla.daha dikkatli ol.benim dr yürüyüşü yasakladı hatta bu sene çalışmamı bile istemedi.
ama çokta panik olma...esneme konusunu bilemiyorum.
sonradan üzülmektense temkinli olmakta yarar var...ben her iyiyim dediğimde bir sorun yaşadım.
bu arada sen hangi okuldasın? ben toki deyim:nazar:

akşam yürümek beni rahatlatıyor eskiden beri akşama dooğru hava kararmadan yürümeye çalışırım ama şimdi artık dikkat edicem

canım ben merkezdeyim lisedeyim bu pazar müsaitseniz akşam çaya bize bekleriz ya da sen rahatsızsan evden çıkmak istemezsen biz size gelebiliriz nasıl istersen bizim için ikisi de olur tel noyu özel mesejla yazarım

aynı gidiyoruzz beyazcımm
Aa ne guzel ya bu arada asermen var mı ben cok kötüyüm :KK43: hersey kokuyo bide hiç iştahım yok yediğim şey midemde eksiyo olmadı kusuyorum..:KK43:
Iyi tatlim sevindim darisi bana olsun cok korkuyorum doktora gidince kotu biseyle karsilasacagim diye :KK43: 1 hafta var kontrole bakalim ne yapıcam

Olumlu duşun canım cok faydası olduguna inanıyorum..

Aa ne guzel ya bu arada asermen var mı ben cok kötüyüm :KK43: hersey kokuyo bide hiç iştahım yok yediğim şey midemde eksiyo olmadı kusuyorum..:KK43:

Olumlu duşun canım cok faydası olduguna inanıyorum..

Bende de beyazcim canim yesil erik istiyor gunlerdir bulamadik hep tuzlu eksi seyler ilgi alanimda tstliyla arsm iyi deil hatta midemi bulandiriyo bi de hazimsizlik cekiyorum pek kusmuyorum ama hep ögürüyorum halsizlik de var bende bakalim simdiden boyle allah yardimcimiz olsun 7.aya kadar boyle olanlar varmis

akşam yürümek beni rahatlatıyor eskiden beri akşama dooğru hava kararmadan yürümeye çalışırım ama şimdi artık dikkat edicem
canım ben merkezdeyim lisedeyim bu pazar müsaitseniz akşam çaya bize bekleriz ya da sen rahatsızsan evden çıkmak istemezsen biz size gelebiliriz nasıl istersen bizim için ikisi de olur tel noyu özel mesejla yazarım
çok sevinirim canım...konuşuruz:)

Hepinize hayirli olsun kizlar saglikla kucaginiza alin kuzularinizi
Benim kuzularim 2011 ekim dogumlu
Bambaska bir guzellik yasamadan bilinmiyor

herkese merhaba,
arkadaşlar medela göğüs pompası aldım pzt günü.137 TL havuzlu handan ,trendyolda filan baktım 179 TL. almak isteyenler için duyurulur.

X