HSG / Laparoskopi sonrasi hamile kalanlar!

umutx

Umutsuzluk Ölüler İçindir
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2010
201
4
Hepinize Merhaba,

Uzun zamandan beri bu sitede aklima takilan:uhm: bir cok seyin cevabini buldum ve bende uye oldum. 1,5 yildan beri bebek istiyoruz ama malesef olmuyor. senağlama:1no2: Hormon testleri, yumurtalamam ve esimin spermleri normal. Gecen hafta laparoskopi yaptilar. Dr. biraz zorlandigini ama, tuplerin acik oldugunu soyledi. (Zorlandigini anlayabiliyorum cunku hala rahmim agriyor.) Karin agrilarim oldugu icin HSG yerine, direk laparoskopi yapmisti. Hersey normal. Dr. 6 ay kadar beklememiz ve bu zaman dilimi icinde sansimizin daha fazla olacagini soyledi. Her gun bilgisayarin arakasinda bir seylerin cevabini ariyorum. Biliyorum ki her insan icin ayri surecler var. Ama lutfen HSG sonrasi hamile kalanlarsa bana yazsin! Artik bebegimiz:ecrin_bebek: olsun istiyorum. Insanlarin tavirlarindan yoruldum, hic cocugum olmayacak mi dusuncesinden yoruldum. Ama biliyorum ki herseyin bir zamani var. Biliyorum ki bu kadar uzulmek hicbirseye care olmaz. Sadece paylasmak istedim..

Hepinize Merhaba,

Uzun zamandan beri bu sitede aklima takilan:uhm: bir cok seyin cevabini buldum ve bende uye oldum. 1,5 yildan beri bebek istiyoruz ama malesef olmuyor. senağlama:1no2: Hormon testleri, yumurtalamam ve esimin spermleri normal. Gecen hafta laparoskopi yaptilar. Dr. biraz zorlandigini ama, tuplerin acik oldugunu soyledi. (Zorlandigini anlayabiliyorum cunku hala rahmim agriyor.) Karin agrilarim oldugu icin HSG yerine, direk laparoskopi yapmisti. Hersey normal. Dr. 6 ay kadar beklememiz ve bu zaman dilimi icinde sansimizin daha fazla olacagini soyledi. Her gun bilgisayarin arakasinda bir seylerin cevabini ariyorum. Biliyorum ki her insan icin ayri surecler var. Ama lutfen HSG sonrasi hamile kalanlarsa bana yazsin! Artik bebegimiz:ecrin_bebek: olsun istiyorum. Insanlarin tavirlarindan yoruldum, hic cocugum olmayacak mi dusuncesinden yoruldum. Ama biliyorum ki herseyin bir zamani var. Biliyorum ki bu kadar uzulmek hicbirseye care olmaz. Sadece paylasmak istedim..

Allah heseyin hayirlisini versin canim sen bu sekilde psikolojini bozma daha ne olmuski 1.5 yil uzme kendini rahat olki hersey yolunda gitsin oda olur insallah bi bakmissin seni catlatmis kiziyosun bilealkisalkisalkis yalniz bu konuyu gebelik bolumundede paylas eminim senin gibi yontemler kullanan pek cok arkadas bulacaksin sevgiler

bnmde 1.5 sene oldu evleneli cnm bnde ilk günden beri istiyorum 8. ayımda kaldım aam dıs gebelik nedeniyle sonlanıdııldı ve tek tüpüm alnıdı bnde ameliyattan 3 ay sonra cektirdim rahim flmi diger tüp acık mı die sonra doktruma sordm rahim flimi sonrası hamilelik kolay oluyomus die
oda dediki eger ufak tıkanıklıkar varsa o sıvıyı verince acılıyor ve tıkanıklık gitigi için ilk ay hemen kalıyosun ama bi tıkanıklık yoksa bi faydasıd yok flimn dedi insalh yardımcı olabilmisimdir allh yardımcın olsun cnm

merhaba kızlar ben 3 yıllık evliyim benim sol overde 8cm kist vardı laporoskopi ile aldırdım 1.5senedir bekliyorum hiç korunmadım bir defa kan değerlerim yükseldi adetim 8gün geçmişti kanama başladı dr düşük yaptın dedi sonra tedaviye başladım hsg çektirdim aşılama yaptırdım tutmadı şuan drun söylediği tek sorun benm yumutlama sayım eşimin sperm sayısı düşük tedaviyi bıraktım tüp bebek dedi 6aydır hiçbirşey yapmıyorum bu ameliyatı olupda hamile kalan varmı ?ben 21yaşındayım devlet tüp bebeği karşılamıyor ne yapcam ben?????????????

Hepinize Merhaba,

Aynı şeyleri ben de yaşadım arkadaşım. Uzun zamandır burda yazılanları takip ediyorum bazen seviniyorum bazen umutlanıyordum, bazen de umutsuzluğa düşüyordum.
2008 Ekimde 11 haftalık bebeğim kalp atışları olmadığı için kürtajla alındı. Dr. 6 ay bekleyin dedi. Neyse biz 6 ay bekleyemedik tabiki 4 ay sonra korunmayı bıraktık. ARadan birkaç ay geçti hiçbirşey yok. Malesef umutlarım o kadar yıkıldıki. 2009 Mayıs ayında aşılama yaptırdım tutmadı. O günden sonra yaklaşık 10 aydır her ay gecikecek mi acaba ne olacak diye bekledim.
Ocak ayında devlet hast.ne dr. a gittim. Eşimde de problem vardı. Aşılama yaptırmak için gittiğimde dr. muayenehanesine çağırdı. Çok sinirlendim maddi yönden durumum müsait değil dediğim halde yapacak bişey yok o zaman sevk edecem Ankaraya dedi. Ben olabilir eşimle konuşayım deyince bozuldu. 3 gün sonra gittim sevk ettirmek için aynı Dr. a. Bir surat :)
İst.da Zeynep Kamil Eğ.Ar. Hast.ne gittim tüp bebek bölümüne bir tanıdığım vasıtasıyla. Derdimi anlattım.İlk sorduğu şey hiç HSG çekildimi oldu. HAyır dediğimde çok şaşırdım. Testler v.s. derken Hsg çekildi. Tüplerin ikisi de tıkalıydı. 26 şubatta laparoskopi yapıldı. O ay hamile kaldım çok şükür. 5 haftalık hamileyim. Eşinde problem olan arkadaşlara kendilerinin de dr. a görünmelerini tavsiye ediyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Uzun oldu ama umut olur belki diye yazdım. Sevgiler....

bende mart ayında laparoskopi oldum ama henüz hamile kalamadım ümitlerim kırılmaya başladı yavaş yavaş

akden bende bu ay laparoskopi oldum umarım senin gibi ben ve benim gibi isteyen herkes en kısa zamanda beklediğim haberi alabilir...

ben 21 mayısta hsg çektirdim kızlar sol tüpüm tıkalı çıktı ve açıldı ilaçla tabii.İlk ay korunun dedi doktor radyasyon aldığın için düşük olur dedi bizde ilk ay korunduk 9 haziranda adet oldum ve ondan sonra birdaha adet olmadım şuan 6 haftalık hamileyim darısı bebek bekleyen herkesin başına

aysece üzülme canım benimde sol tüpüm % 100 tıkalıydı laparoskopi oldum laporaskopi sırasında sağ tüpümünde % 80 tıkalı olduğu tespit edildi laparoskopi ile açıldı şimdi beklemedeyiz canım üzülme tedavini başlat bence biran önce ben iki sene boşuna bekledim çünkü tek tüp tıkalı sorun deil demişti önceki doktorum bana beklemiştik başka doktora gittiğimde laparoskopi sonucu açıldı şimdi içim çok rahat uygun zamanda gelecek biliyorum sende ihmal etme bence...

aysece üzülme canım benimde sol tüpüm % 100 tıkalıydı laparoskopi oldum laporaskopi sırasında sağ tüpümünde % 80 tıkalı olduğu tespit edildi laparoskopi ile açıldı şimdi beklemedeyiz canım üzülme tedavini başlat bence biran önce ben iki sene boşuna bekledim çünkü tek tüp tıkalı sorun deil demişti önceki doktorum bana beklemiştik başka doktora gittiğimde laparoskopi sonucu açıldı şimdi içim çok rahat uygun zamanda gelecek biliyorum sende ihmal etme bence...

canım benim ya bu msjı okuyunca içim ferahladı hiç anne olamıycagımı düşünüyodum benede hsg cekildem sol tüpüm tıkalı sağ yumurtalığımda yapışık çıktı doktorum hsgnin çekildiği gün beni tüp bebek merkezine gönderdi direk çok ağladım asla olmaz dedi tüp bebek dedi tıkanıklık açılmıyormuş tüp bebek merkezindeki doktor laporoskopi yapalım ama tüpün açılmaz belki sag taraftaki yapışıklık deildirde katlıdır ona bakıcaz dedi yapışıksa tüp bebek demişti.ama laporoskopide açılıyomuş demekki çok sevindim şimdi inşallah allahım her isteyene versin :emir_bebek: içlerinde banada.canım fiyatı nedir ben araştırmadım bile umudum bitmişti...opuyorumnanaktanay şimdi çok mutlu oldum...

canım benim ya bu msjı okuyunca içim ferahladı hiç anne olamıycagımı düşünüyodum benede hsg cekildem sol tüpüm tıkalı sağ yumurtalığımda yapışık çıktı doktorum hsgnin çekildiği gün beni tüp bebek merkezine gönderdi direk çok ağladım asla olmaz dedi tüp bebek dedi tıkanıklık açılmıyormuş tüp bebek merkezindeki doktor laporoskopi yapalım ama tüpün açılmaz belki sag taraftaki yapışıklık deildirde katlıdır ona bakıcaz dedi yapışıksa tüp bebek demişti.ama laporoskopide açılıyomuş demekki çok sevindim şimdi inşallah allahım her isteyene versin :emir_bebek: içlerinde banada.canım fiyatı nedir ben araştırmadım bile umudum bitmişti...opuyorumnanaktanay şimdi çok mutlu oldum...

Canım üzülme hiç bence... biran önce doktorunu ayarla ve öyle beklemeye başla ben Maltepe ünv. Dr. Ümit Özekici ye gitmiştim laporaskopi diye gitmemiştim bende tüp bebek için gitmiştim ama Ümit bey önce laporakopi ile tüpünü açalım bekleyelim dedi boşuna tüp bebek yapmayalım dedi onun tavsiyesi ile oldum lap. bende Ümit bey yaptı işlemi bana maliyeti Temmuz da olmuştum ben 3.000TL di. ikinci adetimi oldum umarım en kısa zamanda müldeli haberi de veririm sizlere... Allah şifa versin hepimize...:CüvCüv:

ALLAH ım anne olmak isteyen herkze nasip etsin bende bu ay laparoskopi olcam sol tüp tıkalı işallah bend sizin gbi hamiş olurum:KK43:

merhaba kızlar bu sayfaya en son 10. ayda yazılmış ama bende şimdi yazabiliyorum ancak çünkü yeni karar verildi hsg çektirmeme ben 1,5 yıllık evliyim eşim varikosal ameliyatı oldu ve artık sonuçları çok iyi fakat bu defada sanırım bende bir problem var yarın sabah 9 da hsg çekilecek sonuçlardan çok korkuyorum allahım hepimize hayırlısı versin ve bir an önce hamile kalıp bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alabilelim :KK16:

ben bugün hsg çektirdim ve gayet iyiyim :) kızlar bu işlemi ben korkularımdan dolayı anesteziyle yaptırdım ve kesinlikle tavsiye ederim 4 saati geride bıraktım evimdeyim ve ne ağrı nede kanamam var.sadece biraz lekelenmem oldu Alla'a şükürler olsun ki sonuçlarımda gayet temiz çıktı. forum sitelerinden hsg hakkında okuduklarımdan çok etkilenmiştim ve ailemden 2 bayanıda yanımda götürdüm aman kanamam olur aman rezil olurum vs. diye lütfen okuduklarınızdan etkilenip korkulara kapılmayın eğer çok korkuyorsanızda 100 tl fark ödeyip anestezi ile yaptırın en azından psikolojik olarak etkilenmezsiniz.Darısı bütün hsg çektirecek arkadaşlarımın başına.lütfen olumsuz yazıları okumayın.bu arada yine bir tavsiye esk özel ümit hastanesi mükemmel hem personeli hem drları hem hijeni aklınızda bulunsun.sevgiler....

arkadaslar yapmayinnnn,moralinizi bozmayin....3yillik ewliyim temmuz 2010 da laporoskopi oldum,uzeri e 1kez adet gordum su an 18 haftalik hamileyim...olmaz diye birsey yok,ama sanirim cok kafaya takmamak stres yapmamak gerekiyoor.drum ameliyattan sonra 6 ay bekleyelim olmazsa asilama yapariz dedi.benimde butun hevesim kirildi.b is beni baya ugrastiricak sanirim dogal yolla hamile kalamayacagm derken supriz oldu...umutsuzkuga kapilmayin hayirlisi olsun....

arkadaşlar bence paniğe kapılmayın..bende geçen çarşamba laparaskopi oldum iki tüpümde açıkmış ama pokilistik over kistim sebebiyle yumurtalarda çatlama olmuyordu. doktorum 6 ay beklememi söyledi hem adetim düzene binebileceğini ve hemde %60 ihtimalle hamile kalabileceğimi söyledi. umutla bekliyorum

X