Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

çok şükür efrahcım kurtuldun bak Allah'ın izniyle,korkusuz ameliyata girmen sevindirdi bizi,Allah gönlüne göre verdi ne güzel,artık iyisin deilmi bacım bebişinde iyidir umarım,Allah analı babalı büyüttürsün bebeğini,senin adına çok sevindim çoookkk,darısı bizlerin başına artık....
çok şükür efsamm yeni hayata alışmaya çalışıoruz

efrah doğum mu yaptın?allah analı babalı büyütsün.2.part ı heyecanla bekliyoruz :)

başka doğumu yaklaşan yada doğuran var mı ?

saol kuzum

Ah canımın içiiiiiii..... Taze güzel annee.e....:nazar::nazar::nazar:
Hoşgeldin evine.. Aramıza... Çok sevindim yazını görünce.. Keşke duyguda gelse birşeyler yazsa.. Daha normal mi sezeryan mı yaptığını bile bilmiyoruz..
Ah canım, hikayen güzel.. Olsun, hastaneden çıkarken sıkıntı çekmi,şsin azıcık ama o da nazar boncuğu olsun.. Sağlıklısınız ya... bebişin yanında ya... Yerim ben onu.. yerim... :nazar::nazar::nazar:
Sana hep dedim di mi.. Doğumdan sonrası asıl önemli olan.. Artık tek değilsin, o andan itibaren.. Hem kendin hemde çocuğun adına kararlar almak ve uygulamak zorundasın.. Daha da önemlisi, artık kendi adına yaşamıyorsun o andan sonra.. Bebeğin ve kendin için yaşıyorsun.. Ama sen o kadar kilitlenmiştinki doğumda ölme olayına, dediklerim hep havada kaldı..
Yaaaa... Nasılmıııııııııışş.. Anne olmak çok zor di miiiiiiiiiiiiiii.... :KK37::KK37::KK37:
Ama ona alışman haftalar alabilir, şaşırma.. Benimki 1 ayı bulmştu.. Brak, bu benim mi demeyi.. Ben kabullenememiştim.. Gerçi benim dikişlerimin fazlalığı, bebeğinde gece- gündüz hiç uyumaması ve hiç durmadan ağlaması benim psikolojimi mahvetmişti.. Artık yeter dediğimi hatırlıyorum.. İstemediğimi.. Hamilelik depresyonu olduğunu o an anladım zaten.. Hatta "oğluma birşey olsa da, onu küvöze alsalar, 10 gün falan kalsa orada, hemşireler ilgilense, ben azıcık dinlensem, kendime gelsem" diye düşünmüştüm kaç gün.. Ne aptalca değil mi.. İnsan bebeğine birşey olsun istermi hiç.. Ama ben istemiştim.. Ne haldeydim, düşün artık.
Rabb'im sana yavrunu büyütürkende kolaylık versin canım arkadaşım.. Bebeğin çok uslu, annesini üzmeyen, uslu, sağlıklı, sahhatli bir bebek olsun.. Büyüyüncede emeklerini zayi etmesin, hayırlı evlat olsun inşaAllah.. Analı babalı büyüt mis kokulunu..:emir_bebek::emir_bebek:

Ara ara uğra emi.. Burada merakla bekleyen kardeşlerini unutma sakın... Bizde seni özledik...:KK16::KK16::KK16:

Ahhh nilim ahhhh aynen öyle çok haklıymışsın keşke sonrasına da hazırlasaymışım kendimi..

Küstüm size, hiç sormuyorsunuz, bu kız bu hafta hep hastanelerdeydi, ne yaptı, sonuç ne oldu diye.. Hıh...

SALI: Psikologtaydım.. Adam gıcık etti beni.. Tam kadın düşmAnı birşey yaa.. Ne desem eşin haklı dedi çıktı işin içinden.. Ben eşimi suçlamadan dedi yani.. Kendi illa konuyuı oraya getiriyor.. Mesela diyor ki, bu hastalığa yakalanmanda eşinide suçlıuyor musun, diyor mesela.. He desem, beni yerden yere vuracak ama.. Ben "ne alakası var, ben eşim olmadan öncede hastaydım " diyorum.... Adam ne dese "bence yanlış düşünüyorsunz" demek zorunda kaldım yani.. Sonuç olrakta: BEN KENDİMİ ÇOK FAZLA SEVİYORMUŞUM.. O YÜZDEN, SÜREKLİ KENDİMİ DİNLİYOR EV KENDİMLE ALAKADAR OLUYORMUŞUM.. Haa, birde, zor insanmışım ben.. Öyle dedi beyefendi...

ÇARŞAMBA: Şeker yüklemem vardı.. Berrrrrbattttıı.. ilk 2 saat fenalaştım ne yazık ki.. Ama pa. dan değil.. Çarpıntı ve mide bulantısından.. Arabada yata yata, derin nefes ala ala geçirdim satlerimi.. Ama ilk 2 saati nasıl geçirdim, anlatamam.. Sonuç: İyi.. Şeker normal çıktı.. Hamdolsun Rabb'ime.. Ama o eziyeti asla unutmam ben...

PERŞEMBE: Kadın doğumcuya gittim.. Bebeğimin kilosunu 2 aydır öğrenemiyordum.. Araştırmadakiler, bakıp bakıp duruyorlar ama adama birşey söylemiyorlar. Sadece "iyi" demekle yetiniyorlar.. Kadın doğumcu çok ilgilendi.. Amaaaaaaaaa............. Bebeğim 31 haftalık görünüyor.. Ben daha 27+4 üm.. Yani nerdeyse 1 ay ilerdee. 1.414 gr. olmuş, şimdiden.. 40 cm. miş.. Şeker çıkmadı ama diyet yapamalısın dedi.. Bebek çok büyümesin diye.. Ama ben bu ay hiç kilo almamışım, aksıne 100 gr. vermişim.. bebekse tüm depolarımı boşaltmışş. Ondanmış herhalde bu kadar halsizliğim, sürekli bayılacak gibi olmam.. Ee diyet yapınca bebiş benden yedi, gene alacağı kiloları aldı.. Ben zayıfladığımla kaldım.. Bu diyetin ne anlamı kaldı ki....

CUMA: Bugünde psikyatristeydim.. Çok fena birşey oldu.. İŞte, korkularımdan falan bahsederken, bana dedi ki. "Normal doğum yapamam deme, yapamam deyince zaten sen tüm kapıları kapatıyorsun" dediiiiiiiii...... Ve ben "YAPAMAAAAMMM" diye bir başladım ağlamaya.. Ama nasıl hıçkıra hıçkıra ağladım anlatamam.. O kadar utandım ki.. O an saldım resmen.. Bu nasıl bir ağlama kriziydi.. Doktorda şaşırdı.. Valla ne yalan söyleyeyim, bende şaşırdım.. Çünkü hiçbirşey yoktu yani, adam gibi konuşuyorduk.. Birden ne olduysa, "yapamam deme" demesiyle... Hıçkırıklara boğuldum.. Rezil oldum kızlar yaaa..
Neden beni bu kadar zorluyorlar anlamış değilim yaa.. Önceki doğumumu normal yapmışım, almışım ağzımın payını işte.. Yaşadıklarım bende bir travma oluşturmuş.. Ee niye benim bu kadar üstüme gelip, normal yaparsın, yapamam deme.. diye canımı çıkarıyorlar ki anlamıyroum ben.. Dün gittiğim kadın doğumcumda bana; 4 kg. yi geçerse ancak yaparım, isteğe bağlı sezeryan yapmam ben" dedi.. Nedir yani bu yaa.. Herşeyin cezası bana kesildi sanki....

Olay böyle.. Bu benim 1 haftamın özetidir.. Allah'ıma şükür, bir aksilik olmazsa, 15 gün dr. yok.. Çok yoruldum bu hafta.. Rabb'im yardım etsin bana.. Kimse sezeryana yanaşmıyor. Gene kese kese, yırta yırta doğurtacaklar bana çocuğu.. Ne olur bol bol dua edin bana.. Kafayı yemek üzereyim bu doğum olayında....

Küstüm size, hiç sormuyorsunuz, bu kız bu hafta hep hastanelerdeydi, ne yaptı, sonuç ne oldu diye.. Hıh...

SALI: Psikologtaydım.. Adam gıcık etti beni.. Tam kadın düşmAnı birşey yaa.. Ne desem eşin haklı dedi çıktı işin içinden.. Ben eşimi suçlamadan dedi yani.. Kendi illa konuyuı oraya getiriyor.. Mesela diyor ki, bu hastalığa yakalanmanda eşinide suçlıuyor musun, diyor mesela.. He desem, beni yerden yere vuracak ama.. Ben "ne alakası var, ben eşim olmadan öncede hastaydım " diyorum.... Adam ne dese "bence yanlış düşünüyorsunz" demek zorunda kaldım yani.. Sonuç olrakta: BEN KENDİMİ ÇOK FAZLA SEVİYORMUŞUM.. O YÜZDEN, SÜREKLİ KENDİMİ DİNLİYOR EV KENDİMLE ALAKADAR OLUYORMUŞUM.. Haa, birde, zor insanmışım ben.. Öyle dedi beyefendi...

ÇARŞAMBA: Şeker yüklemem vardı.. Berrrrrbattttıı.. ilk 2 saat fenalaştım ne yazık ki.. Ama pa. dan değil.. Çarpıntı ve mide bulantısından.. Arabada yata yata, derin nefes ala ala geçirdim satlerimi.. Ama ilk 2 saati nasıl geçirdim, anlatamam.. Sonuç: İyi.. Şeker normal çıktı.. Hamdolsun Rabb'ime.. Ama o eziyeti asla unutmam ben...

PERŞEMBE: Kadın doğumcuya gittim.. Bebeğimin kilosunu 2 aydır öğrenemiyordum.. Araştırmadakiler, bakıp bakıp duruyorlar ama adama birşey söylemiyorlar. Sadece "iyi" demekle yetiniyorlar.. Kadın doğumcu çok ilgilendi.. Amaaaaaaaaa............. Bebeğim 31 haftalık görünüyor.. Ben daha 27+4 üm.. Yani nerdeyse 1 ay ilerdee. 1.414 gr. olmuş, şimdiden.. 40 cm. miş.. Şeker çıkmadı ama diyet yapamalısın dedi.. Bebek çok büyümesin diye.. Ama ben bu ay hiç kilo almamışım, aksıne 100 gr. vermişim.. bebekse tüm depolarımı boşaltmışş. Ondanmış herhalde bu kadar halsizliğim, sürekli bayılacak gibi olmam.. Ee diyet yapınca bebiş benden yedi, gene alacağı kiloları aldı.. Ben zayıfladığımla kaldım.. Bu diyetin ne anlamı kaldı ki....

CUMA: Bugünde psikyatristeydim.. Çok fena birşey oldu.. İŞte, korkularımdan falan bahsederken, bana dedi ki. "Normal doğum yapamam deme, yapamam deyince zaten sen tüm kapıları kapatıyorsun" dediiiiiiiii...... Ve ben "YAPAMAAAAMMM" diye bir başladım ağlamaya.. Ama nasıl hıçkıra hıçkıra ağladım anlatamam.. O kadar utandım ki.. O an saldım resmen.. Bu nasıl bir ağlama kriziydi.. Doktorda şaşırdı.. Valla ne yalan söyleyeyim, bende şaşırdım.. Çünkü hiçbirşey yoktu yani, adam gibi konuşuyorduk.. Birden ne olduysa, "yapamam deme" demesiyle... Hıçkırıklara boğuldum.. Rezil oldum kızlar yaaa..
Neden beni bu kadar zorluyorlar anlamış değilim yaa.. Önceki doğumumu normal yapmışım, almışım ağzımın payını işte.. Yaşadıklarım bende bir travma oluşturmuş.. Ee niye benim bu kadar üstüme gelip, normal yaparsın, yapamam deme.. diye canımı çıkarıyorlar ki anlamıyroum ben.. Dün gittiğim kadın doğumcumda bana; 4 kg. yi geçerse ancak yaparım, isteğe bağlı sezeryan yapmam ben" dedi.. Nedir yani bu yaa.. Herşeyin cezası bana kesildi sanki....

Olay böyle.. Bu benim 1 haftamın özetidir.. Allah'ıma şükür, bir aksilik olmazsa, 15 gün dr. yok.. Çok yoruldum bu hafta.. Rabb'im yardım etsin bana.. Kimse sezeryana yanaşmıyor. Gene kese kese, yırta yırta doğurtacaklar bana çocuğu.. Ne olur bol bol dua edin bana.. Kafayı yemek üzereyim bu doğum olayında....

kız kesmek deme yırtmak deme ben zaten korkuorumm :KK1::KK1::KK1:
korkma bebişin bir ay önde gidiosa muhtemelen 4 kg yi geçer sende sezeryan olursun.ayy daha yazıcamda başıma bi agrı girdii offzonkluyo

canım pskologun olacak adam ben bile sinir oldum ne yani devamlı seni suçlamış sende kendini savunmayla zamanını geçirmişsin
sanki sen oraya rahatlamaya gitmemişsinde baskı altında kalıp suçlanmayamı gitmişsin anlamadım
koskaca pskologda panikataklı birisine sen sen kendini seviyorsunda kendini dinliyorsun demez aksine pa hastaları kendilerinden çok başkaları için çabalayan insanlarki belli bir süreden sonra aldıkları yüklerden dolayı yıpranıp hasta oluyorlar
kimse darılmasın ama pskiyatrlar halimizden daha iyi anlıyor sanki mesala bende geçen nisan ayında 3 seans bir pskoloğa gittim kadın beni dinliyorda ama başka şeyler düşünüyor gibiydi hatta sordum beni neden dinlemiyorsun diye , bana dinliyorum sizi dedi ama aklı havalrdaydı sanki
neyse 3 görüşmeden sonra bana dediği şu bence siz hasta değilsiniz gayet sağlıklısınız panikatağınızda yok
bende o an öyle bir kahkaha attımki kadıncağız bozuldu
neyse aradan birkaç hafta geçmeden bende ataklar başladı tabi yine pskiyatra gittim yine ilaçlar verildi hani iyiydim :44:
canım aklıma takıldı neden diyet yapıyorsun ki ? bence bebeğin kilo alsın sen bol bol beslen 4 kiloyu geçsin ki sezeryana alınasın yada diğer alternatifte pskiyatrından hastalığına dair rapor alıp sezeryan olmak( panik atak hastalarının böyle bir şansı varmı onuda bilmiyorum ama inşALLAH vardır
tekrardan geçmiş olsun canım ALLAH yardımcın olsun

canım ya çok zorlanmışsın bu hafta.ama neyse hastane işlerinin çoğunu halletmişsin.maalesef doktorların çoğu insana nasıl yaklaşacağından bi haber.özellikle panik atak hastalarına.ciddiye bile almıyorlar dalga geçiyorlar.işte o zaman diyorum keşke bir kez yaşasa da şu atağı anlasa ne çektiğimizi.sonra tövbe diyorum.beddualarım tutar ve korkuyorum artık.
doktorunla tekrar konuş canım.şu yeni yasalaşmamış sezeryan paketinde bile aşırı doğum korkusu olan kadınların durumunu tıbbı gerekliliğe alıyorlar.doktorun senin durumunu bile bile niye böyle söylemiş anlamadım.sıkma canını.bak ne güzel bebeğin kiloluymuş.ben napıyım.içim içimi yiyor kilosu az 2 hafta geriden geliyor.ama artık zamana bıraktım.üzülüp ağlayınca bir şey değişmiyor.iri bebek olsun mecburen sezeryan yaparlar....

bu arada kızlar.ben de bir psikyatıra gitmek istiyorum.ama devlet psikiyatırı karşılamıyo diyo biliyorum.devlette çalışanlar psikolog ve ilaç yazıp gönderiyorlar.siz özele mi gidiyorsunuz.ben ankaradayım.açıkçası böyle bir araştırma da hiç yapmadım.yardımcı olursanız sevinirim.

Canım eşinle konuş hamilelik döneminde görümcen ve kayınvalidenle görüşmemeni sağlasın , sende kafanı böyle birşey olmayacak diye rahatlat canım ayrıca onlarda var diye sendede böyle bir rahatsızlık olması gerekmez
ayrıca bu tarz dülünceler doğaldır bende bazen hiç olmadık şeyleri düşünüp sonrasında aman olurmu diye endişeleniyorum
bir ara bende şizofreni olmaktan kormuş araştırmıştım
ve şu bilgilere ulaştım birçok panikatak hastası şizofreni olmaktan korkarmış ve pskiyatrlarına sorarlarmış hayatı boyunca pskolojik bunalım geçirmeyen bir kişi bile ileriki yaşlarında birden şizofreni olabilirmiş ama panikatak hastalarının şizofreni olma ihtimalleri yokmuş
canım ALLAH korusun şizofreni dahi olsan tedavisi varki hatta şizofrenilerin reelde dernekleri var ne okumuş kariyerli şizofreni hastaları var ilaçlarını düzenli kullandıktan sonra neredeyse normal sağlıklı insanlar gibiler
kısacası bunların hepsinin ankseyite ve panikataktan olduğunu bil ,kendini rahatlattır ve hemen acilen bir pskiyatra git ilk seansda bile en az % 70 kendine gelirsin

canım ben aralık ayında hasta oldum ve gıtmedıgım doktor kalmadı deli gibiydim beni hemen doktora götürün diyordum yoksa delirecem cok zor gunler gecirdim ordan oraya kaciyordum. artık yoruldum gercekten canımdan bezdim biliyorum asla delirmeyecegimi ama gelde bu hastalıga anlat durduk yerde icim yanıyor daralıyorum delirecem diye ne ders calısabiliyorum nede bisey ben bilgisayar ögretmeniyim ama daha atanamadım. cok calısıp bu yıl atanacaktım ama bu pis hastalık beni buldu yasayan ölüden farkım yok. yarınlarım yok cunku hastalık gecmıyor yasamak iskence oldu hergünü nasıl gecirecem diye migdeme kramp giriyor. herkes biseyin yok diyo bense yerin yedi kat dibindeyim 2 dk kendimi oyalasam sükür ediyorum

kız kesmek deme yırtmak deme ben zaten korkuorumm :KK1::KK1::KK1:
korkma bebişin bir ay önde gidiosa muhtemelen 4 kg yi geçer sende sezeryan olursun.ayy daha yazıcamda başıma bi agrı girdii offzonkluyo

Aman be aday.. Ben niye böyel diyorum.. İLk oğlumda iriydi ve anlamamışlardı.. İlk aylardan beri hep iri bebek deyip duran doktor, son ayda, " ne yaptında bu çocuk 3.300 gramda kaldı" dedi bana.. Çünkü usg mekinası 3.300 kg gösterdi bebişi, doğmadan 3 gün önce.. Ama bebek bir doğdu 4.750.. Benim korkum ondan.. Gene iri olursa, gene anlamazlarda, gene bebek takılır kalırsa... Ne yaparım ben yaa... Ee birde ilk doğumun bende oluşturduğu bu travma var.. Sağlıklı düşünenmiyorum yani şu an...

canım pskologun olacak adam ben bile sinir oldum ne yani devamlı seni suçlamış sende kendini savunmayla zamanını geçirmişsin
sanki sen oraya rahatlamaya gitmemişsinde baskı altında kalıp suçlanmayamı gitmişsin anlamadım
koskaca pskologda panikataklı birisine sen sen kendini seviyorsunda kendini dinliyorsun demez aksine pa hastaları kendilerinden çok başkaları için çabalayan insanlarki belli bir süreden sonra aldıkları yüklerden dolayı yıpranıp hasta oluyorlar
kimse darılmasın ama pskiyatrlar halimizden daha iyi anlıyor sanki mesala bende geçen nisan ayında 3 seans bir pskoloğa gittim kadın beni dinliyorda ama başka şeyler düşünüyor gibiydi hatta sordum beni neden dinlemiyorsun diye , bana dinliyorum sizi dedi ama aklı havalrdaydı sanki
neyse 3 görüşmeden sonra bana dediği şu bence siz hasta değilsiniz gayet sağlıklısınız panikatağınızda yok
bende o an öyle bir kahkaha attımki kadıncağız bozuldu
neyse aradan birkaç hafta geçmeden bende ataklar başladı tabi yine pskiyatra gittim yine ilaçlar verildi hani iyiydim :44:
canım aklıma takıldı neden diyet yapıyorsun ki ? bence bebeğin kilo alsın sen bol bol beslen 4 kiloyu geçsin ki sezeryana alınasın yada diğer alternatifte pskiyatrından hastalığına dair rapor alıp sezeryan olmak( panik atak hastalarının böyle bir şansı varmı onuda bilmiyorum ama inşALLAH vardır
tekrardan geçmiş olsun canım ALLAH yardımcın olsun

Hiç sorma, asla gözüm tutmadı, beynimde kabullenmedi o adamı zaten.. Her söylediğine mantıklı cevaplarla karşı çıktım bende.. Adam bana en son." sen çok zor bir insansın" dedi. Haha..
Damdan düşmemişki hiç daha önce.. Ne bilsin damdan düşenin halini..

Ya, diyet yapta, bebek daha fazla kilo almasın dedi dr. Normal doğum yaptıracağım sana dedi. Oooooolduuuu, deim içimden bende zaten.. Ne diyeti yapacağım.. Anında o gün bıraktım diyeti.. Ne olursa artık.. Baklım önümüzdeki ay kaç kg. olacak bebiş.. Ona göre bende yolumu çizerim artık.. Ama sanki devlet sezeryanı her ne şartta olursa olsun kesinlikel ama kesinlikle yasaklamışlkar gibi davranıyorlar. Neden bu kadar katılarki şimdi sezeryan konusunda.. Neden beni bu kadar zorlamak.. Neyi zorluyorsunki, anlamıyroum.. Panik atağım var diyorum.. Kalbime güvenemiyorum, 180 lere çıkıyor diyorum.. Üstelik çok ama çok zor bir doğum geçmiş başımdan daha önce.. Eee .. neyi zorluyorsun daha..
Rabb'ime tevekkül ettim.. Bekliyorum... Ne yapayım...

canım ya çok zorlanmışsın bu hafta.ama neyse hastane işlerinin çoğunu halletmişsin.maalesef doktorların çoğu insana nasıl yaklaşacağından bi haber.özellikle panik atak hastalarına.ciddiye bile almıyorlar dalga geçiyorlar.işte o zaman diyorum keşke bir kez yaşasa da şu atağı anlasa ne çektiğimizi.sonra tövbe diyorum.beddualarım tutar ve korkuyorum artık.
doktorunla tekrar konuş canım.şu yeni yasalaşmamış sezeryan paketinde bile aşırı doğum korkusu olan kadınların durumunu tıbbı gerekliliğe alıyorlar.doktorun senin durumunu bile bile niye böyle söylemiş anlamadım.sıkma canını.bak ne güzel bebeğin kiloluymuş.ben napıyım.içim içimi yiyor kilosu az 2 hafta geriden geliyor.ama artık zamana bıraktım.üzülüp ağlayınca bir şey değişmiyor.iri bebek olsun mecburen sezeryan yaparlar....

Yahu.. Küçük bebeği doğurmak daha kolay, arkadaşım.. ve küçük bebekler sonradan daha iyi gelişiyorlar.. Neden büyük olsun ki bu şartlarda.. Şöyle bir durumda var.. Bebek 4 kiloyu geçerse sezeryan yapıyorlarmış Ya çocuk gide gide 3.900 da kalırsa.. Heö iri hemde normal doğumluk olacak düşünsene.. Boşvar canım yaa.. Bu belirsizlikle yaşamakta zor.. Sen en azından 3.000 kg olsa bile zorlanmazsın.. Ee bebek küçükte sayılmaz.. Ben gibi iri olacağını bilip ama ya 4000 i geçemezse diye strese girmek daha zor değil mi?

Üstelik 2 hafta çokta geri değil, biliyorsun.. Normal hatta.. Benimki 3,5 hafta ileri şu an.. Nerdeyse 1 ay.. 6 aylık hamileyim, bebek 7 aylık görünüyor.. Karnımda öyle.. Kocaman.. İlk oğlumda da böyleydim.. İkiz mi diye sorarlardı bana yolda.. İyib birşey değilki, üzülme yani.. Küçük olsun, sağlıklı olsun, hemde senin açından küçük olması daha rahatlık sağlar.. Böyle düşün, mutlu ol... Ben şu an hareket edemez durumdayım.. Şimdiden...

bu arada kızlar.ben de bir psikyatıra gitmek istiyorum.ama devlet psikiyatırı karşılamıyo diyo biliyorum.devlette çalışanlar psikolog ve ilaç yazıp gönderiyorlar.siz özele mi gidiyorsunuz.ben ankaradayım.açıkçası böyle bir araştırma da hiç yapmadım.yardımcı olursanız sevinirim.

Ben devlet hastanesinde de, araştırmada da devletin psikiyatrına gittim.. Aynı diğer polikinikler gibi.. Hiçbir ücret ödemiyorsun canım..
Psikyatr gerek görürse, seni psikoloğa gönderiyor.. İlaç yazan psikiyatr dır.. Konuşarak terapi veren psikolog....:KK34: Devlette ikiside oluyor.. Ve ikiside ücretsiz...

Aman be aday.. Ben niye böyel diyorum.. İLk oğlumda iriydi ve anlamamışlardı.. İlk aylardan beri hep iri bebek deyip duran doktor, son ayda, " ne yaptında bu çocuk 3.300 gramda kaldı" dedi bana.. Çünkü usg mekinası 3.300 kg gösterdi bebişi, doğmadan 3 gün önce.. Ama bebek bir doğdu 4.750.. Benim korkum ondan.. Gene iri olursa, gene anlamazlarda, gene bebek takılır kalırsa... Ne yaparım ben yaa... Ee birde ilk doğumun bende oluşturduğu bu travma var.. Sağlıklı düşünenmiyorum yani şu an...

msjmı aldınmı cnm.yaa cnm ne demek serzeryan yasak die yok öle bişey anne korkarsa yasak degil.psikiatriye gittiginde konuşsana rapor verebiliomu böle bi durumda.bi tanıdıktan duymuştum doktor psikiatri raporu getir demiş yalan deilse.öle sezeryan yapalım demiş.bilmem bence çok saçma yapamam die diretmesi.hayırlısı cnm hakkımızda.ben tam karar veremediğim için doktora diretmiorum.diretsem sezeryan yapar gibime gelioo.bilmemki hangisi hakkımda hayırlı olur.en iyisi buna bebişim karar versin hayırlısı:KK43:

Hiç sorma, asla gözüm tutmadı, beynimde kabullenmedi o adamı zaten.. Her söylediğine mantıklı cevaplarla karşı çıktım bende.. Adam bana en son." sen çok zor bir insansın" dedi. Haha..

Ya, diyet yapta, bebek daha fazla kilo almasın dedi dr. Normal doğum yaptıracağım sana dedi. Oooooolduuuu, deim içimden bende zaten.. Ne diyeti yapacağım.. Anında o gün bıraktım diyeti.. Ne olursa artık.. Baklım önümüzdeki ay kaç kg. olacak bebiş.. Ona göre bende yolumu çizerim artık.. Ama sanki devlet sezeryanı her ne şartta olursa olsun kesinlikel ama kesinlikle yasaklamışlkar gibi davranıyorlar. Neden bu kadar katılarki şimdi sezeryan konusunda.. Neden beni bu kadar zorlamak.. Neyi zorluyorsunki, anlamıyroum.. Panik atağım var diyorum.. Kalbime güvenemiyorum, 180 lere çıkıyor diyorum.. Üstelik çok ama çok zor bir doğum geçmiş başımdan daha önce.. Eee .. neyi zorluyorsun daha..

Merhabalar Nilcigim,

sezeryan konusunun Türkiyede böyle olmasi cok üzücü bence, helede devletin bu ise karismasi sacmalik, sanki baska isleri yokmus gib.bence her kadin kendi tercihini kendisi yapmali.tamam keyfi sezeryan tabiki iyi birsey degil, ama bizim gibiler bunu tercih ediyorsa hakli gerekceleri var demektir.yoksa kim karnina 7 kat bir kesik ister, günlerce agri cekmek ister, egilmek, dosrulmak, gülmek,hapsurmak hepsi sorun bir süre.iyilesme süreci daha zor normal doguma göre.tabi simdi her normal dogumuda parkta gezinti gibi göstermenin anlami yok.senin yasadiklarin gibi mesela.her kadinda 1 saatte normal dogurup aksamina evine gidip güle oynaya hayatina devam etmiyor.dogum kanali dar olan var, dikis atilani var...varda var yani.Ayrica yok bebegin kilo almasin felan sacmalik bunlar.Köy yerinde 5-6 kiloluk bebekleri normal dogumla dünyaya getiriyor bircok kadin, onlarin cani yokmu.demekki kilolu bebek esittir sezeryan demek degil doktorlarin iddia ettigi gibi, hikaye yani.tibbi gereklilikler var elbette.mesela benim bebegim dönmedi halen ki kilosu itibariyle de artik dönmez dedi kadin dogumcu, 3 kilo olmus yeri dar dedi.halen yatay yatiyor karnimda.bir milim asagida kaymadi, cok zorlaniyorum nefes almakakta yemek yemekte, hareket etmekte.yani sezeryan icin dil dökmeme gerek kalmadi ama zaten dogum kanalimda dar.bunlar olmasaydida rapor alirdim piskyatriden, eger hastane giciklik yapsa idi.cünkü her bünye ayni degil, ben normal dogum yapabilecek ne bir piskolijiye sahibim nede vücuda.bu bir gercek, mazeret degil.napabilirim benmi istedigim panik atak olmayi, carpintilari extrasistolleri.Buda bir hastalik, hemde düsmanima bile dilemiyecegim bir hastalik.

baska bir hastanede dogurma sansin yokmu nil.Böyle agir bir travmadan sonra kimse seni normal doguma zorlayamaz, bu haksizlik.en iyi sen tanirsin kendini, kendi bedenini.yapamiyacagim diyorsan yapamiyacaksindir.mesela benim bebegimde normalden iri, artik sekerden yoksa yine genetikmi bilemiyorum.ama normal diye diretsem ben dogum kanalinda takili kalabilirmis.beynine oksiyjen gitmeyebilirmis ve kalici hasarlar olabilirmis.herseyde bir risk var.sonuc olarak allaha tevekkül ediyoruz elbette herseyi, o en iyi bilendir ama madem tipta allahin bir nimeti faydalanmak hakkimiz.tüp bebekte de sakat dogum oranlari daha yüksekmis, onuda kaldirsinlar o zaman olurmu.herseyin artisi eksisi var.Hakkinda ve hakkimizda hayirlisi olsun ama kafana yatmiyorsa degistir doktorunu hastaneni.birde bunun stresini yasama.

seker testinin iyi cikmasina cok sevindim.ben halen insülin vuruyorum.doguma kadarda vuracagim maalesef.hatta dogumdan sonrada ölcmeye devam dedi doktor, normale dönene kadar kontrol edilecek.hayirlisi napalim.

Canım neredesin eğer istanbuldaysan farklı bir doktora git benim en yakın arkadaşımın doktoru var çok iyi bir kadın doğumcu arkadaşım 110 kilo falandı doğum yaptırdı bide arkadaşımı daha önce yumurtalıklarından kitle vardı çocuk doğurması imkansız falan deniliyorsu kitleyide o doktor çıkartmıştı ardından 2 sene sonra doğumun bile o yaptı arkadaşımın dediğine göre neredeyse çok az acı çekmiş
bende hamile kalırsam onda doğurmayı düşünüyorum dilersen bir bak
veya devlette çalışan çok iyi doktorlar var özel muyahaneleri oluyor o tarz bir doktor bulsan özelde gidip görüşürsün sezeryanını gerçeklerştirir
ya demeden geçemicem ama bizim gibi hastaların sezeyan doğurma hakkını kim neden elimizden alırki
elimizde değilki mesela benim pa krizim geldimi en az yarım saat kalbim deli gibi atıyor bulanık görüyorum ellerim uyuşuyor o halde nasıl doğum yapabilirimki
canım tekrardan ALLAH yardımcın olsun

canım ben aralık ayında hasta oldum ve gıtmedıgım doktor kalmadı deli gibiydim beni hemen doktora götürün diyordum yoksa delirecem cok zor gunler gecirdim ordan oraya kaciyordum. artık yoruldum gercekten canımdan bezdim biliyorum asla delirmeyecegimi ama gelde bu hastalıga anlat durduk yerde icim yanıyor daralıyorum delirecem diye ne ders calısabiliyorum nede bisey ben bilgisayar ögretmeniyim ama daha atanamadım. cok calısıp bu yıl atanacaktım ama bu pis hastalık beni buldu yasayan ölüden farkım yok. yarınlarım yok cunku hastalık gecmıyor yasamak iskence oldu hergünü nasıl gecirecem diye migdeme kramp giriyor. herkes biseyin yok diyo bense yerin yedi kat dibindeyim 2 dk kendimi oyalasam sükür ediyorum

canım seni daha iyi anlıyorum bende öğretmenim ama kadroya giremedim aslında ders çalışmaya ya zamanım olmadı barajı geçemedim , yada çalıştım iyi not aldım ama atanamadım. Kadroya girememe bende çok üzüntü yaptı , 2 sene önce damarlarım patlamıştı az kalsın ölüyordum , ölüm korkusunu yaşayacında panikatak hastası oldum ama sonuçta kendime ettimmi , evet ettim.
O sebeple sende bir kendine gel silkelen panikataktan kurtulamasanda onla yaşamayı öğren haline şükret bebeğine odaklan
bebeğin olduktan sonra bu sıkıntıların azalacak emin ol

Canım neredesin eğer istanbuldaysan farklı bir doktora git benim en yakın arkadaşımın doktoru var çok iyi bir kadın doğumcu arkadaşım 110 kilo falandı doğum yaptırdı bide arkadaşımı daha önce yumurtalıklarından kitle vardı çocuk doğurması imkansız falan deniliyorsu kitleyide o doktor çıkartmıştı ardından 2 sene sonra doğumun bile o yaptı arkadaşımın dediğine göre neredeyse çok az acı çekmiş
bende hamile kalırsam onda doğurmayı düşünüyorum dilersen bir bak
veya devlette çalışan çok iyi doktorlar var özel muyahaneleri oluyor o tarz bir doktor bulsan özelde gidip görüşürsün sezeryanını gerçeklerştirir
ya demeden geçemicem ama bizim gibi hastaların sezeyan doğurma hakkını kim neden elimizden alırki
elimizde değilki mesela benim pa krizim geldimi en az yarım saat kalbim deli gibi atıyor bulanık görüyorum ellerim uyuşuyor o halde nasıl doğum yapabilirimki
canım tekrardan ALLAH yardımcın olsun

Sevgili imcimnaz,

seninde dedigin gibi doktor var doktor var.her diploma alan doktor olmuyor maalesef.sonucta piskolojik nedenlerde sezeryan icin tibbi gerekce olmalidir bence.kisi kendisini iyi tanir yani.normal dogum esnasinda panik atak geciren, kitlenmis kalmis, nabzi tavan yapmis birini kim ister degilmi.senin caban olmadan adamlar seni nasil dogurtsunlar.ve sen bunu yapabilecek bir piskolojiye sahip degilsen, bu konu tartismaya kapalidir.herkes ayni dirayete sahip degil.Allahtan almanyada henüz bukadar abartilmiyor.hatta kadinin kendisine soruyorlar.baska dogum sekillerinide sunuyorlar.suda dogum, iste ayakta dogum vs vs gibi.hepsini acikliyorlar sana.sezeryanda buna dahil.hersey onlarin elinde.artik tibben sezeryanin normal doguma göre daha fazla riski falan yok.bazi durumlarda hayat kurtariyor mesela: preeklemsi, dar dogum kanali gibi.bundan 30 sene önce bu sebepten kadinlar ölüyordu.Herseyin avantaj ve dezavantaji var.

Sevgili imcimnaz,

seninde dedigin gibi doktor var doktor var.her diploma alan doktor olmuyor maalesef.sonucta piskolojik nedenlerde sezeryan icin tibbi gerekce olmalidir bence.kisi kendisini iyi tanir yani.normal dogum esnasinda panik atak geciren, kitlenmis kalmis, nabzi tavan yapmis birini kim ister degilmi.senin caban olmadan adamlar seni nasil dogurtsunlar.ve sen bunu yapabilecek bir piskolojiye sahip degilsen, bu konu tartismaya kapalidir.herkes ayni dirayete sahip degil.Allahtan almanyada henüz bukadar abartilmiyor.hatta kadinin kendisine soruyorlar.baska dogum sekillerinide sunuyorlar.suda dogum, iste ayakta dogum vs vs gibi.hepsini acikliyorlar sana.sezeryanda buna dahil.hersey onlarin elinde.artik tibben sezeryanin normal doguma göre daha fazla riski falan yok.bazi durumlarda hayat kurtariyor mesela: preeklemsi, dar dogum kanali gibi.bundan 30 sene önce bu sebepten kadinlar ölüyordu.Herseyin avantaj ve dezavantaji var.

Haklısın canım ama Türkiyede nüfus artışı doğum oranı Almanayaya göre daha fazla
ayrıca Almanyada kadınlar doğum yapsınlar diye özendiriliyor yaşlı nüfus çok ve o ülkenin imkanları Türkiyeden çok daha fazla diye biliyorum
Türkiyede devlet hastanelerinde 2 alternatif doğum var normal doğum , eğer doğumun çok çok zorsa sezeryan doğum eeee bir ara sezeryan yasaklanabilir diye konuşmalar geçti aslında bakarsak develet bu yasak konusunda çokta haksız değil mesela ben 10 sene önce ilk doğumumu yaparken panikatak hastası değildim o zamanlar normal doğurmak için doktora resmen yalvardım ama o beni sezeryan yaptı bana bebek çıkmıyor yok doğumun zora girdi falan dedi bence yalandı ama o anda mecbur kaldım ve ne hikmetse o gün o hastanedeki 20 doğumun 8 tanesi sezeryan olmuş bunun gibi doktolar yüzünden sezeryan yasaklandı ama bu yasak yüzünden bizim gibi kişilerede doktorların zorluk çıkarmaması lazım diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Haklısın canım ama Türkiyede nüfus artışı doğum oranı Almanayaya göre daha fazla
ayrıca Almanyada kadınlar doğum yapsınlar diye özendiriliyor yaşlı nüfus çok ve o ülkenin imkanları Türkiyeden çok daha fazla diye biliyorum
Türkiyede devlet hastanelerinde 2 alternatif doğum var normal doğum , eğer doğumun çok çok zorsa sezeryan doğum eeee bir ara sezeryan yasaklanabilir diye konuşmalar geçti aslında bakarsak develet bu yasak konusunda çokta haksız değil mesela ben 10 sene önce ilk doğumumu yaparken panikatak hastası değildim o zamanlar normal doğurmak için doktora resmen yalvardım ama o beni sezeryan yaptı bana bebek çıkmıyor yok doğumun zora girdi falan dedi bence yalandı ama o anda mecbur kaldım ve ne hikmetse o gün o hastanedeki 20 doğumun 8 tanesi sezeryan olmuş bunun gibi doktolar yüzünden sezeryan yasaklandı ama bu yasak yüzünden bizim gibi kişilerede doktorların zorluk çıkarmaması lazım diye düşünüyorum

yinede incimnaz,

senin durumunda sebepleri neydi bilemem.bunu o doktordan detayli rapor isteyerek yapabiliriz ancak.ama böyle vakalardan yola cikarak devlet yinede yasak getiremez, türkiye demokratik bir cumhuriyet.bunlari yasaklayarak bir yere varamazlar.yarin birgün millet bastiririr parasini, parasi olan yine yaptirir.ayni kürtaj meselesi gibi, oda yasaklansin bak gizli kapakli dünya paraya kürtaj yapan doktorlar türeyecek, onlarin cepleri dolacak.sonuc yine ayni.sonucta tüm yasaklar delinmek icindir.kisinin kendi vicdani en iyi yasadir.madem suistimal eden doktorlar var, daha siki denetlensin.gerekirse söz konusu hastane disinda bagimsiz bir yerden daha muayne raporu alinsin.sana iki ayri hastane birden bebegin ters yada kanalin dar diyorsa bunun yalan olma ihtimali oldukca düsük bir ihtimaldir.firsatcilari engellemeye calissinlar buna lafim yok ama yasak getirmek her anlamda cok yanlis ve yakismiyor türkiyeye.

seninde bayagi olmus nil gibi.demek 10 yasinda cocugun var, allah bagislasin,bayagi ara vermissin.benimde 2 yasinda oglum var.o kadar aradan sonra gözüm kesmezdi herhalde.zaten benim süpriz oldu hamileligim ama bir taraftan artik kabullendim.kismet böyleymis diyorum.baska cocuk düsünmüyorum tabi yine allah bilir.zaten 32 yasindayim ben.10 sene sonra cocuk yapma sansim yok :). kizinmi var oglunmu?bebeginin cinsiyeti belli degildir herhalde.

X