gebelikte kasılma

HIFZIYS

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
727
6
arkadaşlar kasılma nasıl oluyor heryerde bu konuyu araştırıyorum ama istediğim cevabı bir türlü bulamıyorum,ağrımı oluyor,dolgunluk hissimi nerede oluyor rahimdemi kasıklardamı,lütfen okuyup geçmeyin cvp yazın çünki bu durum beni çok kokutuyor:çok üzgünüm: şimdiden yardımcı olandan Allah razı olsun,:a015::nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar kimse doğum yapmadımı yada gebelik yaşamadımı doğum yapan herkes kasılmayı blir ben yapmadığımiçin bu konuyu açtım

benim sol kasığımda sürekli dolgunluk ve gerilme oluyor ne olduğunu malesef anlayamadım kasılma diye tahmin ediyorum ama kasılmanında nasıl olduğunu bilmiyorum

canım ben anlamamıştım kasılmam olduğunu sanki bebeğim göbek deliğimin olduğu yere ayaklarnı diriyo gibiydi sertlik olodu dolgunluk gerilme ben anlamadım meğer kasılmam varmış ve 4cm açığım varmış

canım çok teşekkür ederim cvp için,benimde aynı öyle oluyor perşembe günü inşallah gideceğim.

canım çok teşekkür ederim cvp için,benimde aynı öyle oluyor perşembe günü inşallah gideceğim.
benimd ekasılmalarım oluyordu 30. haftadan beride var tabi bu süre içerisinde hastahanede yattım ve 1 ay boyunca ilaç kullandım şuan ilaçları nbıraktım,benim yaşadığım kasılmaları tarif edecek olursam,karnım taş gibi kesiliyordu ve kısa bi süre o şekilde kalıyordurdu.sana tavasiyem hemen doktoruna bi görün nst ye bağlamasını iste ve en önemlisi bol bol istirahat et sakın kendini fazla zorlama en azından doktora gidene kadar sürekli istirahat et, ve bol bol su tüket ben böyle yapmıştım çünkü.

benimd ekasılmalarım oluyordu 30. haftadan beride var tabi bu süre içerisinde hastahanede yattım ve 1 ay boyunca ilaç kullandım şuan ilaçları nbıraktım,benim yaşadığım kasılmaları tarif edecek olursam,karnım taş gibi kesiliyordu ve kısa bi süre o şekilde kalıyordurdu.sana tavasiyem hemen doktoruna bi görün nst ye bağlamasını iste ve en önemlisi bol bol istirahat et sakın kendini fazla zorlama en azından doktora gidene kadar sürekli istirahat et, ve bol bol su tüket ben böyle yapmıştım çünkü.

canım çok teşekkür ederim sorumun tam olarak cevabını vermişsin sürekli yatıyorum sadece wc kalkıyorum bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak verdiğin bilgiler içinde çok teşekkürler sanada geçmiş olsun bende senin gibi 30lu haftalara ulaşırım inşallah sağlıklada alırız bebeklerimizi kucağımıza:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Trakyalı sen medipole mi gidiyordun? İlk hamile kaldığımda doktor hastane araştırırken senin mesajlarını gördüğğümü hatırlıyorum.

Benimde sol alt bölgede toplanma oluyor ama bebek orda sanırsam. Çünkü ben geçen hafta nst ye girdim kasılma yoktu. Hıfzı çok düşünme.. düşündükçe bebeğinin moralini bozarsın canım. Bende evde yatak istirahatindeyim..Benimde erken doğum riskim var

slm kızlar....
bende 17+5 hamıleyım.dunden berı sag tarafımda gobısımın ustunde bole bı agrı var.hanı bole et hamlaması gıbı bışı.kasılma mı anlayamadım.sebebı ne onuda bılmıorum.bı fıkrı olan yada bole bişi yasayan varmı?cok pınpırıklenıorum bebişim için.ilk bebişim içimde oldude bırturlu korkuyu atamadın içimden....:KK43:

slm kızlar....gecmış olsun ....
bende 17+5 .dunden berı sag tarafımda bı agrı war.ama sızın dedıgınız gıbı kasık altı deıl,gobısımın sag ustu.sankı oram hamlamıs gıbı bı agrı,kasılmamı baska bısımı anlayamadım.aranızda bole bışı yasayan warmı?oglusum için endişelenmemek elımde deıl.ilk bebişim içimde olunce,bundada bişi olcak dıye odum kopuyor....sızce bu agrımın sebebı ne olabılır?ole cok siddetlı deıl.bole hafıf bişi.acaba gece sagıma cok mu yattım dıye de dusunmedım deıl hanı:uhm:

slm kızlar....gecmış olsun ....
bende 17+5 .dunden berı sag tarafımda bı agrı war.ama sızın dedıgınız gıbı kasık altı deıl,gobısımın sag ustu.sankı oram hamlamıs gıbı bı agrı,kasılmamı baska bısımı anlayamadım.aranızda bole bışı yasayan warmı?oglusum için endişelenmemek elımde deıl.ilk bebişim içimde olunce,bundada bişi olcak dıye odum kopuyor....sızce bu agrımın sebebı ne olabılır?ole cok siddetlı deıl.bole hafıf bişi.acaba gece sagıma cok mu yattım dıye de dusunmedım deıl hanı:uhm:

canım bende bu konuda çok fazla bilgili değilim ama kasılma göbeğin altında, göbek deliğinin olduğu yerde ve kasıklarda toplanma şeklinde olur şimdi erken zaten ağrılı hissetmessin herhalde seninki krampa benziyor yinede çok rahatsız ediyorsa dr gözük ayrıca bu kadar korkma kasılman varsa çareside var ilaç verirler Allah bebeklerimizi esirgesin:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

merhaba arkadaslar. ben ılk bebegıme 6 haftalık hamıleyım cok şükür:) yanlız 5. haftadan bu yana karnımda ve kasıgımda kasılmalar hıssedıyorum. adet sancısı gıbı degıl bunu ozellıkle yazıyorum cnku okudugum butun yazılarda adet sancısı gbı sancılar olur dıyo. Benımkı kasılma sadece.Geçen hafta gece yattıgımda oluyordu sadece. Ama 2 gundur gun ıcındede hıssedıyorum bu kasılmaları. Doktoruma soyledım. Progestan dıye bı ılac yazdı. Normalde dusuk ıcın verıyoruz bu ılacı ama kasılmanada ıyı gelır dedı. İlacı aldım ıcmeden yorumlarına bakayım dedım. Herkes, doktorum kanamam oldugu ıcın verdı. lekelenmem oldugu ıcın verdı yazmıs. Bende kanamada lekelenmede yok cok sukur. İcmelımıyım yınede bu ılacı. bu kasılmalar normalmı. aynı durumu yasayan varmı bana lutfen donus yapabılırmısınız. doktora randevum 3 gun snra. 3 gun bu sorularla gecırmek zor :KK43: