Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
bugün akşama kada gayetdm ama yarıının stresi akşam başıma vurdu son kez dedim son kez içinde kalmasın ders çalışırken aklına takılmasın ye dedim ama pişmanım şu an çünkü arkadaşlARLA OTURURKEN fazla kaçırmışım onlar yanımda cips yerken bende önümdeki ekmek sepetindeki ekmeklerden yedim ama içlerini bırakıp dışını soyarak bayaa bi ekmek yedim öncesinde çorbayla da 2 dilim kadar yemiştim neyse listem :

sabah: 3 zeytin, 1 dili mkepekli ekmek, 1dilim beyaz ekmek, 3 tane domates, 1 kk beyaz peynir
ara: 200 ml yağsız süt (%0.1 yağlı pınar)
öğlen:2 dilim ekmek arasına beyaz peynir-domates sandviç
ara:nescafe 3ü1 arada
akşam: 1 çabuk çorba mercimek, 4 dilim kadar ekmek, 1 tane dankek 8 kek (muzlu-çikolatalı), 1 dilim bisküvi pastası bol kakaolu (sonradan öğrendiğime göre içinde fazladan margarin,şeker,kakao ve birazda ceviz varmış pudinge ek olarak =( )

[1] Domates 3 ADET 42.00
[2] Beyaz Peynir 30 GRAM 75.00
[3] Zeytin (yeşil) 20 GRAM 28.80
[4] Ekmek 1 DİLİM 65.00
[5] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55.00
[6] sek light süt 200 ml 1 adet 63.40
[7] Ekmek 2 DİLİM 130.00
[8] Domates 0.5 ADET 7.00
[9] Beyaz Peynir 30 GRAM 75.00
[10] Nescafe 3'ü Birarada 1 PAKET 78.00
[11] Knorr Çabuk Çorba (Mercimek) 1 ADET 80.00
[12] Ekmek 4 DİLİM 260.00
[14] dankek poti kakaolu 1 paket 206.00
[15] Çikolatalı Pasta 100 GRAM 300.00

Toplam : 1465.20kal.

aslında herseyy cok gusel baslamıss tatlımm.. aksam olunca coşmuşsunn cikolatalı kekler fılann :))) neysee afıyet olsunn:)))

selam kızlar nasılsınız?? bugun dil kursum basladı, bu sogukta malesef yurumek zorunda geldim bu da sporum oldu. Sıcak yesil cay ictim eve gelir gelmez, 2 şer kuru kayısı ve erik yedim yanında da. İçim ısındı :) Simdi de yazılanları okudum anca kendi listemi yazıcam, yorulmusum gunun sonunda beee oturunca anladım :KK43:(

Yaa bu arada kızlarr benii korkutuyorsunuz. Ben daha bekarım evlilik, çocuk gibi degisiklik olmadan 60 olabildim kii bundan 5 sene once kadar 69 u bile gordum, şu boyumla :KK43: Evlenince iyice strest olurum ben kilo alıcam diye.. Evlenince cogu cift kilo alıyor bunun onune gecmek icin ne yapmak gerekiyor ki?? Bi de evlenince herkes seni takip eder, bi de kilodan gobek cıkarsa vayy haline, herkes hamile zanneder. Neysee aman bunları dert etmeme gerek yok, evlenemicem ben bu gidisle ne aday ne bi sey. Onun icin hep zayıf kalıcam ben :KK52:

Bugun aksam yemegi yiyyecek vaktim olmayacagından işte 100 ml yogurt a 5 tane etiform dogradım onu yedim. Listemin son hali de soyle

Sabah: 1 kuru kayısı(20), 1 kuru erik(10), 1 bardak ılık su
Kahvaltı:
1 dilim cavdar ekmegi(60)
1/2 domates(10)
1 kk koy peyniri(70)
4 yesil zeytin(30), maydanoz(5)

Ara: 2/3 kadar buyuk kandil simiti(175)
Ara: 1/3 buyuk kandil simiti(75)
Ara: 5 i bi yerde

Öğle:
1/2 kase sebze corbası(70)
2,5 sulu kofte(100)
yogurt(75), salata(50)

Ara: 1 kocaman elma(120)

Akşam: yogurt(75) + 5 etiform(85)
Ara: 2 kuru kayısı(40), 2 kuru erik(20), yesil cay

Toplam: 1090 kalori
Su: 1,5 litre :26:

herkese günaydııııın.
canım sen bekarkende dikkat ediyorsun ya ondan inan sen kilo falan almazsın.ben hayatımda diyet ne,dikkat etmek ne bilmezdim.zannederdimki hep öyle kalıcam.evlendikten çok kısa bir süre sonrada hamile kaldım.sonra ben yedikçe yedim. eşimde inanılmaz yemeğe düşkün.ben o aralar çalışıyordum bi gün onun annesine giderdik,bi gün benim anneme.hafta sonu dışarda yerdik falan. işte sonuç bu oldu.:KK1: hamileyken 20 kilo kadar aldım. önceden hassas olsaydım kilo konusunda belki daha dikkatli davranırdım diye düşünüyorum. onun için bence sen dert etme ve adayları değerlendir:KK34:

ay hala kahvaltı yapmadım bugün.canım hiç istemiyor.eşime hazırladım o yedi çıktı bende sirkeli suyumu içtim öööyyle oturuyorum.bugün arkadaşlarla da buluşacağız,umarım çok pasta yapmamışlardır. Allahım bana o sofra karşısında irade veeerrr.

herkese günaydııııın.
canım sen bekarkende dikkat ediyorsun ya ondan inan sen kilo falan almazsın.ben hayatımda diyet ne,dikkat etmek ne bilmezdim.zannederdimki hep öyle kalıcam.evlendikten çok kısa bir süre sonrada hamile kaldım.sonra ben yedikçe yedim. eşimde inanılmaz yemeğe düşkün.ben o aralar çalışıyordum bi gün onun annesine giderdik,bi gün benim anneme.hafta sonu dışarda yerdik falan. işte sonuç bu oldu.:KK1: hamileyken 20 kilo kadar aldım. önceden hassas olsaydım kilo konusunda belki daha dikkatli davranırdım diye düşünüyorum. onun için bence sen dert etme ve adayları değerlendir:KK34:

ay hala kahvaltı yapmadım bugün.canım hiç istemiyor.eşime hazırladım o yedi çıktı bende sirkeli suyumu içtim öööyyle oturuyorum.bugün arkadaşlarla da buluşacağız,umarım çok pasta yapmamışlardır. Allahım bana o sofra karşısında irade veeerrr.

baye cim aman dıkkat etttt pastalara böreklereee:)))))) bence kahvaltıda yapp coksa cok acıkırsın o saate kadar ve saldırırsın herseye yani ben öyle oluyorumda :)))))) oyusden mutlaka kahvaltı yaparım..:KK51::KK52:

Günaydınlar..
Serapcım benı lısteye ekleme emı...
Ani birsey olur gelemem uzulurum sonra...
Sızlerle motıvasyon daha guzel oluyor, buraya yazınca daha ıyı frenlıyor ınsan kendını...

22 Mart Salı

Sabah

2 dılım ekmek+5 zeytın+40 gr peynır+domates+salata+yesıl cay

Ara

1 kasık yogurt+1 kasık keten tohumu

Öğle

8 kasık pırasa+4 kasık yogurt+2 dılım ekmek

Ara

1 dılım kek

Aksam

8 kasık kabak+250 gr brokoli (yağsız)+3 kasık sarmısaklı yoğurt

Toplam: 1450 kalori

Hasarsız bır gundu, bır de spor yapaydım ıyıydı ama kısmet :KK53:

Son düzenleme:
baye cim aman dıkkat etttt pastalara böreklereee:)))))) bence kahvaltıda yapp coksa cok acıkırsın o saate kadar ve saldırırsın herseye yani ben öyle oluyorumda :)))))) oyusden mutlaka kahvaltı yaparım..:KK51::KK52:

kahvaltımı yaptım da. işte saat 2 gibi falan acıkmış olurum ben,o sofraya balıklama atlarım diye korkuyorum.en iyisi evden çıkmadan bi salata falan yapayım kendime.kızlar ben hiç spor yapamıyorum ya. evime yakın yürüyüş parkuru var ama eşim tek başıma yürümeme izin vermiyor.biraz tenha oluyor da.oğlumu yalnız bırakıp beraberde çıkamıyoruz.spor yapmadan yalnız diyetle ne kilo verilir ki?:44:

kahvaltımı yaptım da. işte saat 2 gibi falan acıkmış olurum ben,o sofraya balıklama atlarım diye korkuyorum.en iyisi evden çıkmadan bi salata falan yapayım kendime.kızlar ben hiç spor yapamıyorum ya. evime yakın yürüyüş parkuru var ama eşim tek başıma yürümeme izin vermiyor.biraz tenha oluyor da.oğlumu yalnız bırakıp beraberde çıkamıyoruz.spor yapmadan yalnız diyetle ne kilo verilir ki?:44:

bencede evden cıkamadan bısıler atıştırr:))))) saporla desteklemek sart bence eger yruyemıyorsan evde yapabılırsınn aslında...

herkese günaydııııın.

evet canım insallah dedigin gibi olur, o kadar emeklerle verdigim kiloları asla almak istemiyorum. Tabii hamilelik durumunda ne kadar dikkat edersen de biraz kilo alınıyor hormonlar degisince, ama en minumum ve saglıklı olacak sekilde olmalı bu.

Kızlar su ara herkesten sen su ara cok zayıfladın oluyor emeklerimin sonunda boyle seyler duymak cok sevindirici ve motive edici :KK76:. Ama durmak yok daha gidecek kilocuklar var :KK8:

evet canım insallah dedigin gibi olur, o kadar emeklerle verdigim kiloları asla almak istemiyorum. Tabii hamilelik durumunda ne kadar dikkat edersen de biraz kilo alınıyor hormonlar degisince, ama en minumum ve saglıklı olacak sekilde olmalı bu.

Kızlar su ara herkesten sen su ara cok zayıfladın oluyor emeklerimin sonunda boyle seyler duymak cok sevindirici ve motive edici :KK76:. Ama durmak yok daha gidecek kilocuklar var :KK8:

ben bu aralar herkesden o cumlelerı duyuyorum ve cok hpsumaa gıdyor hattaa daha kılo verme dıytenler bıle varr ama ben onlara ınanmıyorumm :))))

Sabahtan beri protein aldım bugün, sabahki tartı olayından sonra asabım bozuldu.

Sabah konserve ton balığı yedim, yanında da biraz marul otladım.

Arada: 2 tane probiyotik yoğurt

Öğlen: 1 porsiyon tavuk ızgara, 1 porsiyon köfte

Arada: 3 tane şekersiz çay, 3 tane probiyotik yoğurt, 1 şişe kefir

Akşama da fırında papatesli tavuk yiyeceğim :125:

selam kızlar kzım park park diye tutturdu şimdi parktan geldim dışarda da çok rüzgar varmış hele sahil donduk ... poğaça istedi kızım rüyasındamı görmüş ne :KK9: şimdide onu yaptım akşam yemeği yemem iki tane ondan yerim zaten bütün gün doğru düzrüst bişey yemedim listemide ekliyeyim akşama kuranımız var arkadaşta daha giremem nete geceye kadar ..

KAHVALTI
ekmek - tam tahıllı 1.5 dilim 180 cal.
yumurta 1 ad. 80 cal.
zeytinyağı 7 gr. 63 cal.
zeytin (siyah) 10 gr. 20 cal.
beyaz peynir (yağlı) 20 gr. 55 cal.
kuru kayısı 2 ad. 33 cal.

1. ARA ÖĞÜN
eti browni intense - çikolata kaplı krema dolgulu kek 1 ad. 186 cal.

ÖĞLE YEMEĞİ

2. ARA ÖĞÜN
eti crax sade çubuk kraker 12 gr. 46 cal.

AKŞAM YEMEĞİ

poğaça 2 ad. 360 cal.
coca cola zero 2 bard. 2 cal.

1058 cal.

İyi akşamlar hanımlar.Bugün gerçekten tıka basa doydum,sürekli yedim hiç aç kalmadım ve çok az da kalori aldım,çok mutlu oldum.İnşallah akşamı da sağlam atlatırım.
2011-03-23 tarihli kaloricetveliniz Miktar Kalori
SABAH:
[1] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110
[2] Tavuk Göğüs 50 GRAM 52
[3] pınar beyaz light 0.3 100 gr 60.3
[4] Domates 1.5 ADET 21
ARA ÖĞÜN-1:
[5] Elma 1 ADET 60
[6] Form Çörekotlu Kepekli Tuzlu Bisküvi 20 GRAM 72.6
[7] cafe crown 2si 1 arada 1 paket 55.1
ÖĞLE YEMEĞİ:
[8] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 2 adet 120
[9] Soğan (kuru) 100 gr 38
[10] uno denge light sandviç (72 gr) 1 adet 134
ARA ÖĞÜN-2:
[11] Armut 1 ADET 70
[12]Elma 1 ADET 60
[13] Form Çörekotlu Kepekli Tuzlu Bisküvi 16 GRAM 58.08
AKŞAM YEMEĞİ:
[14] Baklava 10 GRAM 35.4
[15] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55
[16] Tavuk Göğüs 50 GRAM 52
[17] Marul Salata 0.3 PORSİYON 27.9
TOPLAM:1080 kal
(45 dakika tempolu yürüyüş,1.5 litre su içebildim bugün,2 yeşil çay ve yatarken elmalı sirkeli su)

Selam kızlar, bugun de kurabiye gunumdu, maalesef sabahları hamur islerine dalıyorum, şirkette canım istiyor :KK43:( Ama neyseki aksam yapmıyorum onun icin kalori sınırını gecmedigim surece tehlikeli sayılmaz. Yemesem daha iyi ama nefis işte :) Bugun aksam dısarda yicem, 400 civarı tutmayı planlıyorum bakalım, su ana kadar yediklerim de

Sabah: Aksamdan suda bekletilen 1 kuru kayısı (20), 1 kuru erik(10)
Sabah: 3 tk musli ve süt(150)
Ara: 1/2 sarelleli kruasan (150) ve cay
Ara: 1/2 sarelleli kruasan (150) ve kahve
Ara: 1 bardak 5 i 1 yerde
Ogle: 1/2 somon(125), 1 parca kereviz(25), salata(50)
Ara: 3 etiform kepekli(50)

Simdilik toplam: 730 kalori

selam kızlar...

akşam kızartma yaptım çocuklara...eşime...

ben 2 köfte kızartması
10 gr patates kızartması
bol salata
çorbadan içmedim...

umarım çok kaçırmamışımdır...
keşke 1 tane yeseydim...
kızartma kalorilerini bulamadım....

23 Mart Çarşamba

Sabah

2 dilim kepek ekmeği+45 gr peynir+domates+salatalık+5 zeytın+yeşil çay

Ara

1 kuru erık+1 kuru ıncır+2 kuru kayısı

Öğle

2 dılım kepek ekmek+8 kasık barbunya+ 4 kasık yoğurt

Ara

1 paket cubuk kraker+1 bardak salgam suyu

Aksam

2 orta boy patlıcan dolması+ 1 kase cacık+haşlanmıs yagsız brokoli

Spor:20 dakıkada toplam 1000 adım : 145 kalori

Sporu düşünce alınan toplam kalori mıktarı:1250 kalori :KK8:

kızlar bugün çok güzel başladı benim için ve akşam ki stres patlamama kadar da iyiydi ama akşam annemlere gitmek gibi bir hata yaptım annemle tartıştık fln baya kendimi yemeğe vurdum çok üstüme geliyorr zayıflamamı istemiyor sürekli konuşup duruyor yeter artık yeter aç druyorsun kıyafetlerin üstüne olmuyor takıntılı sen delisin sen diyip duruyor :KK5: :KK5: :KK5:

sabah: domates, şekerisz çay, salatalık, 1 kk beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 dlm beyaz ekmek
öğlen: 2 dilim kadar ekmek arasına peynir domates salatalık sandviç
15.00: 1 nesguik çikolatalı süt
akşam... (18.30-21.00) : 1 tabak bezelye yemeği tavuklu, 2 tavuk kanat, 6 tane ızgara köfte, 1 kase yoğurt, domates, elma, muz , bi parça pide ,2 dilim kepekli ekmek, 1 lungo cornet

[1] Etli Bezelye 1 PORSİYON 285.00
[2] Izgara köfte (dana eti orta yağlı) 6 adet 360.00
[3] Tavuk Kanat 2 ADET 180.00
[4] Yoğurt (tam yağlı) 150 GRAM 102.00
[5] Muz 1 ADET 100.00
[6] Elma 1 ADET 60.00
[7] Ekmek 1 DİLİM 65.00
[8] Kepekli Ekmek 2 DİLİM 110.00
[9] Cornetto Çikolata-Kaymak 1 ADET 210.00
[10] Sütaş Kakaolu Süt 0.18 LİTRE 144.00
[11] Ekmek 2 DİLİM 130.00
[13] Beyaz Peynir 50 GRAM 125.00
[14] Domates 3 ADET 42.00
[15] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22.00
[16] Kepekli Ekmek 1 DİLİM 55.00

Toplam : 1990.00kal.

ben bu aralar herkesden o cumlelerı duyuyorum ve cok hpsumaa gıdyor hattaa daha kılo verme dıytenler bıle varr ama ben onlara ınanmıyorumm :))))

ayyy kızlar adınıza çok sevindim. inşallah en kısa sürede bende duyarım böyle iltifatlar. daha diyete başlayalı 3 gün oldu ama bak ben bile heveslendim. bir herkesin nekadar kilo vermişsin dediğini duymak birde şimdi olmayan bi kot pantolonum var ona girmek istiyorummm:KK52:

Sabahtan beri protein aldım bugün, sabahki tartı olayından sonra asabım bozuldu.

Sabah konserve ton balığı yedim, yanında da biraz marul otladım.

Arada: 2 tane probiyotik yoğurt

Öğlen: 1 porsiyon tavuk ızgara, 1 porsiyon köfte

Arada: 3 tane şekersiz çay, 3 tane probiyotik yoğurt, 1 şişe kefir

Akşama da fırında papatesli tavuk yiyeceğim :125:

canım bu 1 porsiyon dediğin nekadarki? hem tavuk hem köfte 2 porsiyon çok olmuyormu ya yiyebiliyormusunki.nekadar yapıyor şimdi bu günkü kalorilerin?

selam kızlar kzım park park diye tutturdu şimdi parktan geldim dışarda da çok rüzgar varmış hele sahil donduk ... poğaça istedi kızım rüyasındamı görmüş ne :KK9: şimdide onu yaptım akşam yemeği yemem iki tane ondan yerim zaten bütün gün doğru düzrüst bişey yemedim listemide ekliyeyim akşama kuranımız var arkadaşta daha giremem nete geceye kadar ..

KAHVALTI
ekmek - tam tahıllı 1.5 dilim 180 cal.
yumurta 1 ad. 80 cal.
zeytinyağı 7 gr. 63 cal.
zeytin (siyah) 10 gr. 20 cal.
beyaz peynir (yağlı) 20 gr. 55 cal.

1. ARA ÖĞÜN
eti browni intense - çikolata kaplı krema dolgulu kek 1 ad. 186 cal.

ÖĞLE YEMEĞİ

2. ARA ÖĞÜN
eti crax sade çubuk kraker 12 gr. 46 cal.

AKŞAM YEMEĞİ

poğaça 2 ad. 360 cal.
coca cola zero 2 bard. 2 cal.

1058 cal.

günün biraz atıştırmalıklarla geçmiş ama kalori dengen çok iyi.ben yemek yemeden doymuyorum ya:KK59:

slm kızlar.. misafir vardı diyorum başka bişi demiyorum siz anlamışsınızdır :KK59::KK59:
[1] Kepekli Ekmek 3 DİLİM 165 165
[2] Börek 0.3 PORSİYON 99 99
[3] Tulum Peyniri 25 GRAM 64.25 64.25
[4] Beyaz Peynir 40 GRAM 100 100
[5] Zeytin (Siyah) 25 GRAM 51.75 51.75
[6] Domates 2 ADET 28 28
[7] Salatalık (hıyar) 2 ADET 22 22
[8] Elma 1 ADET 60 60
[9] Üzümlü kek 1 1 dilim 200 200
[10] Baklava 30 GRAM 106.2 106.2
[11] Tel Kadayıf 0.5 PORSİYON 215 215
[12] Gözleme 1.5 ADET 567 567
Toplam : 1678.2 kal.

slm kızlar bugün yediklerim
[1] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5
[2] Sucuk 5 GRAM 22.5
[3] Zeytinyağlı Biber Dolma 0.2 PORSİYON 53
[4] Patlıcan Dolması (etli) 2 ADET 448
[5] Lavaş 0.5 ADET 50
[6] Ekmek 3 DİLİM 195
[7] Sahanda Yumurta 1 PORSİYON 160
[8] Yaprak Sarma (kıymalı) 0.5 PORSİYON 150
[9] Mevsim Salata 0.5 POR.(150GR.) 22.5
[10] Çilekli Pasta 70 GRAM 218.4
Toplam : 1356.9 kal.

ya ben bugün kopmuşum.bu pasta börek işleri ne kaloriliymiş böyle... çok fena çok.

1 YUMURTA
4 ZEYTİN
20GR PEYNİR
SALATALK DOMATES
1 DİLİM EKMEK
1 KURU PATLICAN DOLMA
2 KURABİYE
1 DİLİM KEK
2 BÖREK
YARIM PORTAKAL
1 SALATALIK

toplam : 1650 kalori
yani şu an simge gibi oldum.rezillerdeyim rüsvalardayım :KK59:
neyse yapacak bişe yok.tek çare günlere falan gitmemek,arkadaşlarla buluşmamak.bugün böyle kaçamaklarla geçti.buarada kızlar yarın yanıma yoldaş buldum sabah erken yürüyüşe çıkacağım:KK66:
hadi herkese iyi geceler.öpüldünüz:KK54:

ayyy kızlar adınıza çok sevindim. inşallah en kısa sürede bende duyarım böyle iltifatlar. daha diyete başlayalı 3 gün oldu ama bak ben bile heveslendim. bir herkesin nekadar kilo vermişsin dediğini duymak birde şimdi olmayan bi kot pantolonum var ona girmek istiyorummm:KK52:

Canım insallah sen de zayıflarsın zaten insanın kendine guveni geliyor, baskası soylemese de sen anlıyorsun o da yeter, ama hedefe ulasıncaya kadar bu seyler sadece motive edici yonunde etkilemeli bizi. Gaza gelip amaaann zayıfladım zaten diip kacamaklar yapmamalıyız.

slm kızlar bugün yediklerim
[1] Beyaz Peynir 15 GRAM 37.5
[2] Sucuk 5 GRAM 22.5
[3] Zeytinyağlı Biber Dolma 0.2 PORSİYON 53
[4] Patlıcan Dolması (etli) 2 ADET 448
[5] Lavaş 0.5 ADET 50
[6] Ekmek 3 DİLİM 195
[7] Sahanda Yumurta 1 PORSİYON 160
[8] Yaprak Sarma (kıymalı) 0.5 PORSİYON 150
[9] Mevsim Salata 0.5 POR.(150GR.) 22.5
[10] Çilekli Pasta 70 GRAM 218.4
Toplam : 1356.9 kal.

Ya 1 etli dolma o kadar cokmuymus, gerci cok sevmem kıymalısını da artık yemeden once dusunurum :)

X