90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

oh maşallah canım benim. Alalh sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :)

600 gr. almak çok başarılı bişey gerçekten. Yahu ben sabahtan akşama kadar 1 kilo farkederken, bunca zamanda sadece gramla ölçülen kilo alman büyük başarı.

Bence hiç korkma sen 10 kilo falan almayacaksın. Maksimum 6-7 kilo ile tamamlarsın gibime geliyor :)

teşekkür ederim.Valla ben de bu kadarını beklemiyordum doğrusu hayret içindeyim:))inşallah dediğin gibi olur.100 kiloyu aşmadan hepimiz tamamlarız inşallah..

kızlar merhaba bende yeni hamileyim kilom da fazla şu anda bir tıp merkezinde doktorum kiloöla ilgili bir sorun söylemedi ama ben eğer varsa bilginiz daha kapsamlı bir hastane de böyle kiloyu çok kafama kakmıycak bir doktor istiyorum.istanbul pendik de oturuyorum anadolu yakasında önerebileceğiniz böyle tatlı bir bayan dr varmıdır.lütfen yardımcı olun...

Hayırlı olsun bebeğiniz.Ben sırf kilom yüzünden bu gebeliğimden çok korkmuştum .Gidince doktor kesin beni azarlayacak filan diye düşünmüştüm hatta,ama hiçte öyle olmadı.Doktorum sadece birazcık fazla kilon var ama yediklerine dikkat edersen en fazla 12 kilo alırsın dedi.Bir daha da hiç mevzu etmedi zaten.
Şu an hastane konusunda malesef yardımcı olamıycam,çünkü ben de tıp merkezine gidiyorum.Ben de doğum için hastane arıyorum.

selam kızlar..geçenlerde topik umut olmuştu diye yazmıştım ve hamile kaldım.biraaz süpriz oldu en başta baya üzüldüm kiloluyum nasıl olur falan diye.93 kilo ile hamile kaldım 6+4 günlük hamileyim.çok uyuyorum havalkar soğuk diye dışarıda çıkmıyorum ve kilo almaya başladım.doktorum dikkat edeceksin ayda en fazla yarım yada bir kilo alacaksın.hamileliğin riskli gruba giriyor dedi.boyum 1,65.bide bu kadar uyuyunca sanki düzgün beslenmiyormuşum gibi geliyor.artık daha da dikkat edeceğim

Hayırlı olsun bebeğiniz inşallah.Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Neden riskli gruptaymışsınız kilonuzdan dolayı mı?

Bir de hamile arkadaşlara birşey sorucam. Benim acayip şeklide midemde şişlik oluyo.Sanki bebeiş karnımda değil de midemde büyüyo gibi:)Sizde de böyle bir problem var mı acaba?Kilodan mı oluyo yoksa gaz filan mı tereddütte kaldım ben ya.

Bir de hamile arkadaşlara birşey sorucam. Benim acayip şeklide midemde şişlik oluyo.Sanki bebeiş karnımda değil de midemde büyüyo gibi:)Sizde de böyle bir problem var mı acaba?Kilodan mı oluyo yoksa gaz filan mı tereddütte kaldım ben ya.

canım ben hamile değilim ama kardeşimin eşi 21 haftalık hamile ondan biliyorum. Feci feci gaz yapıyor şişlik de ondan. Hatta akşam saatlerinde o gaz çok daha belirgin oluyor. Bana bir keresinde hamileilğin 14-15. haftalarda aynı gün sabah ve akşam saatleri için resim göstermişti, bildiğin çok farklı. Gaz şişliği hemen belli ediyor kendini :)

canım ben hamile değilim ama kardeşimin eşi 21 haftalık hamile ondan biliyorum. Feci feci gaz yapıyor şişlik de ondan. Hatta akşam saatlerinde o gaz çok daha belirgin oluyor. Bana bir keresinde hamileilğin 14-15. haftalarda aynı gün sabah ve akşam saatleri için resim göstermişti, bildiğin çok farklı. Gaz şişliği hemen belli ediyor kendini :)

sorma ya karnım öyle şiştiği zaman sanki patlayacakmış gibi hissediyorum fena bi durum ya.

Kızlar topiği başlatan arkadaşımızın yazılarına bakıyorum bakıyorum.... Nisan 2010'dan sonra yazmadığını gördüm. Ne oldu? Neden yazmadı? Bebeği iyimi? Kavuştular değil mi? Bir anda yazmayı kesmiş. Çok endişelendim bana umut veriyordu. Normalde Haziran 2010 'da doğum yapacaktı... Nolur haberi olan varmı?

ne güzel bir hamilemiz daha var artikkk ;-) saglikla bebegini kucagina alirsin insaallahhh....
Darisi basimiza insaaallahhh

Amin canım Allah razı olsun. pazartesi günü doktora gittim. ultrasondan sonra rica ediyorum kilo alma dedi doktor:) bende hayır almadım vermiştim ben dedim..o zamanda; iyi o zaman 6-7. aya kadar kilonu koru yada kilo ver hatta biraz dedi. birde artık yürüyüşlere başlayabilirsin yavaş olmak kaydıyla uzun yürüyüşler yap dedi. senin içinde iyi zaten vücut fazla kalori harcama moduna girdi metabolizmanda hızlanmışken yürüyüşlerle değerlendir kilo almamana hatta vermene katkısı olur dedi...bende yürüyüşlere başlayacağım...çalıştığım için bi de üzerine yürüyüşü kaldırabilir miyim hiç bilmiyorum...yemeklerden nefret eder oldum:KK43: ne yediysen kusuyorum hemen:KK43:( yemediğim zaman gayet iyiyim...süt meyve bile yiyemiyorum...doktoruma söyledim ona göre bu gayet iyi ilk etapta çünkü vücut dengesi diye birşey varmış..şuan öyle oluyormuş...vücut kend,n, dengeliyormuş..bende aç bilaç dolanıyourm. yaşam kaynağım 29 senemi verdiğim ç,ikolatadan şekerden vazgeçtim:)..hatta herşeyden şeker tadı alıyorum...akabindede kusma oluyor. bakalım ne zamana kadar devam edecek.pazartesi günki ultrasonda ellerini gördüm hareket ediyordu daha minicik ama o kadar çok sevindim ki anlatamam...daha çok başlardyım 11 hafta 3 günlük bakalım gelecek günler nasıl olacak...kilo olayını halledebilecek miyim:S:S:S

Amin canım Allah razı olsun. pazartesi günü doktora gittim. ultrasondan sonra rica ediyorum kilo alma dedi doktor:) bende hayır almadım vermiştim ben dedim..o zamanda; iyi o zaman 6-7. aya kadar kilonu koru yada kilo ver hatta biraz dedi. birde artık yürüyüşlere başlayabilirsin yavaş olmak kaydıyla uzun yürüyüşler yap dedi. senin içinde iyi zaten vücut fazla kalori harcama moduna girdi metabolizmanda hızlanmışken yürüyüşlerle değerlendir kilo almamana hatta vermene katkısı olur dedi...bende yürüyüşlere başlayacağım...çalıştığım için bi de üzerine yürüyüşü kaldırabilir miyim hiç bilmiyorum...yemeklerden nefret eder oldum:KK43: ne yediysen kusuyorum hemen:KK43:( yemediğim zaman gayet iyiyim...süt meyve bile yiyemiyorum...doktoruma söyledim ona göre bu gayet iyi ilk etapta çünkü vücut dengesi diye birşey varmış..şuan öyle oluyormuş...vücut kend,n, dengeliyormuş..bende aç bilaç dolanıyourm. yaşam kaynağım 29 senemi verdiğim ç,ikolatadan şekerden vazgeçtim:)..hatta herşeyden şeker tadı alıyorum...akabindede kusma oluyor. bakalım ne zamana kadar devam edecek.pazartesi günki ultrasonda ellerini gördüm hareket ediyordu daha minicik ama o kadar çok sevindim ki anlatamam...daha çok başlardyım 11 hafta 3 günlük bakalım gelecek günler nasıl olacak...kilo olayını halledebilecek miyim:S:S:S

Hayırlı olsun bebeğiniz.Ben de aynen sizin gibi 14.haftama kadar doğru dürüst bir şey yiyemedim kusmam filan yoktu ama bulantım vardı.Şimdi çok şükür yemek yiyebiliyorum 21.haftamdayım ama gene de 1 kilodan az aldım.Bolca salata ve sebze yerseniz fazla kilo alınmıyo zaten.Ekmek ve abur cubur hamilelikte kilonun bir numaralı dostu.
Bol su içip bir de yürüyüş yapabilirsek eminim hepimiz az kilo ile tamamlarız bu hamilelikleri:)

fırsat buldukça önceki sayfalarıda okuyorum..çocuk sahibi olmak isteyen arkadaşlarımızda varmış akşam gördüm..kısaca anlatayım..benim adet dönemim sürekli düzensizdi...evlenmeden önce doğum kontrol hapı falan vermişti doktor ama kist yok yumurtalıkların temiz demişti..evlendikten sonra havuzdan mikrop kaptım balayına gidince...tekrar doktora başvurdum bu sefer vajinal ultrasonla baktı...ve yumurtalıklarım resmen bir kist yumağı içindeydi....regl döneminde yine gittim yine vajinal ultrasonla baktı kistlerde azalma yoktu...resmen üzüm salkımı gibi onlarca kist vardı...bana korunmana bile gerek yok..çünkü zaten çocuğun olmayacak dedi..2011 yılında 62 kg. ydum 2 senede nerdeyse 30 kg ya yakın almıştım..daha önce hiç bu kilolara çıkmamıştım. tabi ben muayenehaneden ağlayarak çıktım..yolda yürürken bebek eşyası satan mağazalara bakıp ağlıyordum....o bir dert...bide tedavi görmen gerekli demişlerdi...bizde ev almıştık onu ödüyorduk o ayrı bir dert işin maddi boyutuda vardı....çok canımın sıkkın olduğu dönemler oldu....geçen sene ağustosda evlendim..korunmakl için ilaç kullanmıyordum..diğer yöntemlerle korunuyorduk...dedim madem çocuğum olmayacak ve milyonda bir ihtimal..bari hiç korunmayayım dedim...mart ayının başında sürekli midem bulanıyordu...ben tabi mide ilaçlarına dadandım..hali hazırda reflüm olduğundan...sonra bi akşam test alayım dedim..eşimde bence alma boşu boşuna dedi..bu sözünede kırılmıştım(gerçi kötü niyeli değildi..üzülmemi istemiyordu) genede alayım belki dedim..ve bingoo:)) hamileymişim dayanamadım gece yarısı nöbetçi jinekolog bulunan hastane buldum orada yaptırdım 5 haftalık çıktı...ve bu zamana kadar geldi...Allah herşeyin en iyisini bilir kızlar...o kadar ümitsizdim ve şimdi ki halimi düşününce bi mucize gibi..Allah'ıma çok şükür.moralinizi bozmayın...kısaca dedim ama çok çok uzun anlatmışım:))

Merhaba kızlar bir süredir yoğunluktan yazamadım ama takip eden arkadaşlar var en azından son gelişmeleri özetleyeyim dedim. 24. haftada şeker yüklememi yaptırdım. İlk gebeliğimde 50 gramlık yüklemede spnuç yüksek çıktığı için 100 gramlık yükleme ile tekrar bakılmıştı neyseki sorun çıkmamıştı. Doktoruma konuyu hatırlattım ve bu sefer direk 100 gram yapalım dedim. Neyseki sonuçlarımız iyi çıktı. Bu hafta tam kan tam idrar sayımı vs yeniden yapılıyor. Hepsinin sonucu iyi çıktı. 24 haftalıkken küçük kızım 378 gramdı. Aradan 3 hafta geçmiş büyümüştür şimdi. Rahim akışını tekrar kontrol etti ve tekrar ayrıntılı baktı doktorum. Her seferinde ayrıntılı bakıyor artık bebeği besleyen damarların doplerinede bakıyor herşey yolundaymış. Bugün itibari ile27. haftama başladım. Doktor 29. haftamıza kontrole çağırdı 24 Myısta kontrolümüz var. Ben toplamda 3,5 kg aldım sanırım. Biraz hızlandı kilo almam ipin ucunu kaçırmamak için gayret ediyorum. Bende durumlar böyle.

Kizlar tesadufen internette arastirken denk geldim sayfaniza hemen yazmak istedim ben maglesef 109 kiloyla hamile kaldim su anda da 30. Haftadayim 5 kilo aldim simdilik hersey yolunda gidiyor insallah allahim sonunuda guzel yapar o ol derse olur bence cok sitresde yapmayin kendinize hersey olacagina variyor 6 senedir evliyim zayifken olmadi bu zamana kadar olmadi hayatimda en kilolu oldugum zamanda hamile kaldim allah isteyen herkese nasip eder insallah

Kizlar tesadufen internette arastirken denk geldim sayfaniza hemen yazmak istedim ben maglesef 109 kiloyla hamile kaldim su anda da 30. Haftadayim 5 kilo aldim simdilik hersey yolunda gidiyor insallah allahim sonunuda guzel yapar o ol derse olur bence cok sitresde yapmayin kendinize hersey olacagina variyor 6 senedir evliyim zayifken olmadi bu zamana kadar olmadi hayatimda en kilolu oldugum zamanda hamile kaldim allah isteyen herkese nasip eder insallah

her işte bir hayır vardır allah seni daha fazla bekletmek istememiş demek ki. Hamileliğinin tadını çıkar canım hayırlıs ugurlu olsun sağlıkla al kucağına inşallah. Kiloya bağlı sıkıntılar yaşıyomusun peki hamileliğinde tansiyon şeker nefes darlığı vb gibi

her işte bir hayır vardır allah seni daha fazla bekletmek istememiş demek ki. Hamileliğinin tadını çıkar canım hayırlıs ugurlu olsun sağlıkla al kucağına inşallah. Kiloya bağlı sıkıntılar yaşıyomusun peki hamileliğinde tansiyon şeker nefes darlığı vb gibi[/QUO
Allaha cok sukur hersey yolunda gidiyor sadece seker cikti ama cok yuksek degil tabi olumsuz yonleride var mesala cinsiyetini cok gec ogrendik daha halen yuzunun resmini cekemedi doktorumuz göbisten net gozukmuyor hersey :) ama saglik problemim yok cok sukur ins dogumumda kolay olur sagliklisiyla evladima kavusurum

her işte bir hayır vardır allah seni daha fazla bekletmek istememiş demek ki. Hamileliğinin tadını çıkar canım hayırlıs ugurlu olsun sağlıkla al kucağına inşallah. Kiloya bağlı sıkıntılar yaşıyomusun peki hamileliğinde tansiyon şeker nefes darlığı vb gibi[/QUO
Allaha cok sukur hersey yolunda gidiyor sadece seker cikti ama cok yuksek degil tabi olumsuz yonleride var mesala cinsiyetini cok gec ogrendik daha halen yuzunun resmini cekemedi doktorumuz göbisten net gozukmuyor hersey :) ama saglik problemim yok cok sukur ins dogumumda kolay olur sagliklisiyla evladima kavusurum

doğru söylüyorsun canım kilolu hamile kalmamak en iyisi ama elimizden başkası gelmiyosa dikkatli bir şekilde hamileliği sürdürmek lazım.

eminim sağlıkla bebişini kucağına alıcaksın. Allah gönlüne göre versin canım

merhaba kızlar..5 hafta sonra nihayet bilgisayara bakabiliyorum.1aydır mide bulantılarından çok çektim ve tam 1 ayda 10 kilo verdim..kilo vermek harikaydı ama çektiklerimi bir ben bilirim bir allah bilir.serumlar yedim kabızlıktan lavman yaptırmak zorunda kaldım ve günde8-10 kere çıkarttım,hemde midem boşken.bu haftadan ihtibaren hafifledi bulantılarımyataktan çıkabildim çok şükür.soran arkadaşa söylüyorum şu anda şişmanlıkla ilgili bir sıkıntım yok.hatta pantalonlarımı giyemiyorum belimden düşüyo:KK1:.yani kilom çok tabi ama 5 kilo hamilelilikten önce 10 kilo da hamilelikte olacak şekilde toplam 15 kilo verince bu duruma geldim.bebeğim de çok şükür çok iyi.2 gün önce herşeyi çok normal dedi dr.tek sıkıntım hastane bulmak...:18::18:

merhaba kızlar..5 hafta sonra nihayet bilgisayara bakabiliyorum.1aydır mide bulantılarından çok çektim ve tam 1 ayda 10 kilo verdim..kilo vermek harikaydı ama çektiklerimi bir ben bilirim bir allah bilir.serumlar yedim kabızlıktan lavman yaptırmak zorunda kaldım ve günde8-10 kere çıkarttım,hemde midem boşken.bu haftadan ihtibaren hafifledi bulantılarımyataktan çıkabildim çok şükür.soran arkadaşa söylüyorum şu anda şişmanlıkla ilgili bir sıkıntım yok.hatta pantalonlarımı giyemiyorum belimden düşüyo:KK1:.yani kilom çok tabi ama 5 kilo hamilelilikten önce 10 kilo da hamilelikte olacak şekilde toplam 15 kilo verince bu duruma geldim.bebeğim de çok şükür çok iyi.2 gün önce herşeyi çok normal dedi dr.tek sıkıntım hastane bulmak...:18::18:

canım tebrik ederim. ve ne güzel hiç de abartılı bri şekilde dert etmeyeğin kilolarda hamileliğine başlamış sayılırsın bu kilo vermeler sonucu. undan sonrada bebeği büyütecek ama sana ekstra kilo aldırmayacak bri beslenme şekliyle harikalar yaratabilirsin.

Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin

canım tebrik ederim. ve ne güzel hiç de abartılı bri şekilde dert etmeyeğin kilolarda hamileliğine başlamış sayılırsın bu kilo vermeler sonucu. undan sonrada bebeği büyütecek ama sana ekstra kilo aldırmayacak bri beslenme şekliyle harikalar yaratabilirsin.

Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin

çok teşekkür ederim canım iyi dileklerin için:KK16::KK16:

X