Laparoskopik Kist Ameliyatı

malesef aranızda en tecrubelı olanı benım ben gecen yıl laparoskopiyle yumurtalıgımdan kıst amelıyatı oldum duzenlı adet olamıyordum genel ultrason kontrolunde 11 cm kıst cıktı.kistın ıyı huylu gozukmesıne karsın tümör testım cok yuksek cıktı patlama olasılığından aynı hafta hastaneye yatıp amelıyat oldum ama o surede sonuclarımı cok fazla doktora gosterdık genel olarak buyuklugunden dolayı acık amelıyat dedıler hatta yumurtalıgımın alınması bıle soz konusuydu sonra bi prof yaşımın küçük olmasından ve bekar olmamdan dolayı amelıyata laparoskopiyle başlamaya ama eger gerekırse acıga donmeye karar verdı sonucta amelıyatımda bı sorun cıkmadı ve patolojı sonuclarım ıyı geldı ben ankarada buyuk dogumda ssk dan amelıyat oldum ama tabı amelıyatıma gırmesı için profun ozelıne gıttım muayene 150 amelıyat parası 250 verdım hepinize cok gecmıs olsun

arkadaşlar araştırma hastanesinde (çapa.cerrahpaşa,haseki vb.)çalışıp doçent veya prof özel muayneside olan istanbulda olan hekim tanıdıklarınız varsa bilgilerinizi bekliyorum başka türlü işin içinden çıkamadım sevgiler...

canım benim ilgin için çok sağol
evet bende doktor hakkında ii bişey duymadım ne yapacağımı bilmiyorum doktor özellikle suha beye git dedi gidicem ama başka bir iki doktora daha gitmeyi düşünüyorum sonuçta sağlık canımızı teslim edicez ve benim henüz çocuğum yok dermoid kisti ameliyatları diğer kist ameliyatlarına nispeten daha zor ve tecrübe gerektiren ameliyatlar ve ben açık ameliyat olmak istemiyorum kistim büyük olduğu içinde laparoskobiyle alınması zor memorial hastansini aradım prof.muayne ücretleri ssk için 215 ytl uzman doktor ise 150 ytl kist ameliyatlarında ssk etki etmiyor eğer prof girerse 6.400 ytl uzman dr.5.400 ytl fiyatlar dudak uçuklatıyor fikirlerinizi tecrübelerinizi bekliyorum sevgiler..

evet ben muayene ucreti olarak semra hanim icin 230 tl odedim memorialda ve bu ucretin icinde ultrasonda dahil. laparoskopi icinse 3 bin tl istediler. gerci vazgectim simdilik..ben cok dr. arastirdim istanbul'da, dr. ferhat uysal adina'da ulastim. gerci onun hakkinda bu sitede bir yorum gormedim ama baska yerlerde memnun kalanlarin yorumlarini okudum. yeri bakirkoy'deymis. bir onu da arastir istersen. ben kendisine gitmedim yalniz. umarim gercekten guvenecegin bir dr. bulursun, ben de bunu cok istiyorum.a.s.

evet ben muayene ucreti olarak semra hanim icin 230 tl odedim memorialda ve bu ucretin icinde ultrasonda dahil. laparoskopi icinse 3 bin tl istediler. gerci vazgectim simdilik..ben cok dr. arastirdim istanbul'da, dr. ferhat uysal adina'da ulastim. gerci onun hakkinda bu sitede bir yorum gormedim ama baska yerlerde memnun kalanlarin yorumlarini okudum. yeri bakirkoy'deymis. bir onu da arastir istersen. ben kendisine gitmedim yalniz. umarim gercekten guvenecegin bir dr. bulursun, ben de bunu cok istiyorum.a.s.

canım benim bende duydum ferhat beyi ama op dr ben cts.medicine ahmet erke gitmeyi düşünüyorum muayne 25 ytl en azından doçent birde suha sönmezemi selman laçinemi gideyim kararsız kaldım kisti bulan doktor suha sönmez dedi başka bişey demedi ama ii bişey duymadım hakkında aslında dediğim gibi araştırma hastanesinde çalışıp aynı zamanda özel muayneside olan doktor bulmamız lazım muayne ücreti ödenirde ameliyat çok pahalı Allah hepimizin yardımcısı yol göstericisi olsun sevgiler..:1hug:

canım ben yakında çapa hastanesinde iyi bir jinekolog aramaya başlicam, hemen buraya yazarım. aslında sizlere ÖZel Göztepe Hastanesinde Op.Dr. Fatih Esen i şiddetle önerebilirim. çook iyi bir doktor. insanı hiç telaşa vermiyor, çok bilgili ve donanımlı bir doktor.Göztepe Hastanesinde muayene 90(SSK için 60) lira. ultrason dahil sanırım tam emin değilim. ben ona ameliyat olmak istiyorum ama ailem başka doktorların da görmesini istiyor önce.
yine paylaşıcam sizinle hanımlar!

arkadaşlar, bugün tanıdık vasıtasıyla cerrahpaşa tıp fakültesi'den doç.dr ali benian'a muayne oldum bana ameliyatı açık yapabileceğini söyledi ama illaki laparoskobi istersen Prof.Dr Yücel Karaman ile görüşebilirsin dedi Yücel bey laparoskobi konusunda oldukça iyiymiş ben cts için yücel beye randevu aldım onunlada görüşüp kesin karar vericem kendisinin muaynesi 220 ytl (açıkçası bugün açık ameliyata daha sıcak bakmaya başladım illaki laparoskobi diye tutturmayacağım artık)tanıdığım başka bir doktor açık ameliyatta manevra şansı daha fazla dedi çoğu kişi açık ameliyat diyor ama ben yapı olarak acıya çok dayanıksız biriyim beni ameliyat değil sonrası korkutuyor yani iyileşme süreci hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun sevgiler..a.s.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün Yücel Karamanla görüştüm laparoskopiye karar verdim ameliyata kendisi girecek bir aksilik çıkmazsa ameliyatı temmuz sonu düşünüyorum gayrettepe florence nightingale de yapıyor ameliyatlarını bana patoloji hariç 5.000 YTL fiyat verildi.
Umarım herşey hepimizin istediği gibi olur sevgiler..

cerencim, geçmiş olsun umarım sonuç iyi olur senin için,
peki bu fiyat ssk nın karşıladığı hali mi ?

slm arkadaslar bursaya doktora gıttım benım sol yumurtalıgımda iki tane çikolata kistı cıktı ve hemen amılyat dedıler 11 temmuzda amılyat olcagım zübeyde hanım dogum evınde onkolojı hastanesınıde iyi dediler amilyata iki gun kaldı ve ben hala kararsızım cunku yumurtalıgımı alacaklar onkolojiyemi gitseydık bılemedım kıştın bırı 8 cm oldugu icin oyalanmak istemıyorum bıan önce kurtulurlm insallah su basbelasından

slm arkadaslar bursaya doktora gıttım benım sol yumurtalıgımda iki tane çikolata kistı cıktı ve hemen amılyat dedıler 11 temmuzda amılyat olcagım zübeyde hanım dogum evınde onkolojı hastanesınıde iyi dediler amilyata iki gun kaldı ve ben hala kararsızım cunku yumurtalıgımı alacaklar onkolojiyemi gitseydık bılemedım kıştın bırı 8 cm oldugu icin oyalanmak istemıyorum bıan önce kurtulurlm insallah su basbelasından

merhaba,
geçmiş olsun öncelikle! yumurtalığın alınması şart mıymış canım? birkaç farklı doktora görünseydin bence..belki almazlardı yumurtalığı ama kist büyükmüş, belki de haklılardır.
ameliyata daha 2 gün var, bir kişiye daha görünsen mi acaba canım yav?

arkadaşlar, üniversite hastanesinde ÇAPA veya CERRAHPAŞA iyi bir jinekolog önerebilir misinizzz?

arkadaşlar, üniversite hastanesinde ÇAPA veya CERRAHPAŞA iyi bir jinekolog önerebilir misinizzz?

canım ben çok araştırdım çapa ce cerrahpaşada açık ameliyat olabiliriz ama laparoskobi istiyorsak durum değişiyo

slm arkadaşlar,,hepinize çok geçmiş olsun....operasyon geçireceklere özellikle acil şifalar diliyorum,,yazdıkalrınızı okudum fakat bişiy sormak istiyorum....yumurtalık kisti olduğunu sizde nasıl anladınız??? nasıl semptomlar veriyo bu illet?? mesela ağrılı,şiddetli ağrılı adet görme(özelikle ilk gün) birde adetlerin gün sayısnda azalmayla kendini gösteriyormu?düzensiz adet görme konusunu hiç katmıyorum,,,,,bennim de böyle bir sorunum var son bir aydır..birde aşırı sivilcelenme oldu yüzümde,,,kaldıki ben 29 yaşındayım,ergenlikte bile tek bir tane sivilcem olmamıştı:KK43: 6aydır şiddetli ağrılarla adet görüyorum ve son iki aydır gün itibarı ile çok azaldı süreleri,,doktora gidicem aslında,,ultrasonografi şart sanırım ama korkuyorum,,bide doktora gitmek için en ideal zaman hangisi?ultrasonda daha net görüntü almak için,,,,,yumurtlama öncesimi,sonrasımı?? kist varsa bende çünki östrojen ve pregestoran hormonlarının salınım düzeyleri farklılaştığı için bazen tespit edilemiyormuş galiba kist......sitelere baktım ama zaman konsunda bilgi bulamadım,,bilen arkadaşlar iki satırla yardımcı olurlarsa sevinirim.....tekrar geçmiş olsun herkese.....:KK43:

slm arkadaşlar,,hepinize çok geçmiş olsun....operasyon geçireceklere özellikle acil şifalar diliyorum,,yazdıkalrınızı okudum fakat bişiy sormak istiyorum....yumurtalık kisti olduğunu sizde nasıl anladınız??? nasıl semptomlar veriyo bu illet?? mesela ağrılı,şiddetli ağrılı adet görme(özelikle ilk gün) birde adetlerin gün sayısnda azalmayla kendini gösteriyormu?düzensiz adet görme konusunu hiç katmıyorum,,,,,bennim de böyle bir sorunum var son bir aydır..birde aşırı sivilcelenme oldu yüzümde,,,kaldıki ben 29 yaşındayım,ergenlikte bile tek bir tane sivilcem olmamıştı:KK43: 6aydır şiddetli ağrılarla adet görüyorum ve son iki aydır gün itibarı ile çok azaldı süreleri,,doktora gidicem aslında,,ultrasonografi şart sanırım ama korkuyorum,,bide doktora gitmek için en ideal zaman hangisi?ultrasonda daha net görüntü almak için,,,,,yumurtlama öncesimi,sonrasımı?? kist varsa bende çünki östrojen ve pregestoran hormonlarının salınım düzeyleri farklılaştığı için bazen tespit edilemiyormuş galiba kist......sitelere baktım ama zaman konsunda bilgi bulamadım,,bilen arkadaşlar iki satırla yardımcı olurlarsa sevinirim.....tekrar geçmiş olsun herkese.....:KK43:

merhabaa,
canım dermoid kist tipi belirti vermiyor malesef. ağrı sızı veya adette bir anormallik yapmıyor. kişinin bebekliğinden beri vücudunda olan, içinde vücudun yapısına katılmamış saç, tırnak, kemik vs. dokuları oluyor. tek olumsuz yanı, zamanla büyüyerek yumurtalığı boğma riski...bu da erken teşhis ve ameliyatla önleniyor. fakat dermoid kist öyle rutin kontrollerde rastantı eseri farkediliyor. ağrı yapmadığı için.
senin şüphelerin ağrı odaklı ise, farklı bir tür kisttir muhtemelen canım.
geçmiş olsuunnn..

canım ben çok araştırdım çapa ce cerrahpaşada açık ameliyat olabiliriz ama laparoskobi istiyorsak durum değişiyo

cerencim meraba, tekrar yazmana sevindimm a.s
ben ameliyat değil, ailem bir kaç doktorun görmesini istedi o yüzden sadece kontrol amaçlı devlet hastanesinde iyi bir jinekolog arıyorum. laparoskopiyi muhtemelen kendi jinekologumda olucam ama fiyat önemli yine de. dermoid kist ameliyatı diğerlerine göre zormuş, yumrutalığa yapışık olduğu için. o yüzden doktor çok önemliymişş.
endişelenmemeye çalışıyorum...

cerencim meraba, tekrar yazmana sevindimm a.s
ben ameliyat değil, ailem bir kaç doktorun görmesini istedi o yüzden sadece kontrol amaçlı devlet hastanesinde iyi bir jinekolog arıyorum. laparoskopiyi muhtemelen kendi jinekologumda olucam ama fiyat önemli yine de. dermoid kist ameliyatı diğerlerine göre zormuş, yumrutalığa yapışık olduğu için. o yüzden doktor çok önemliymişş.
endişelenmemeye çalışıyorum...

canım anladım tabiki görünmelisin çapayı yada cerrahpaşayı arayıp prof.randevu alabilirsin
birde bende zaman zaman ağrı yapıyo kistim ayrıca benim reglimin ilk günü ağrılı geçer 2-3 gün sürer ve az olurum sende böyle şeyler oluyo mu senin doktorun ameliyat fiyatı verdimi ben kesinlikle yücel karaman diyorum çünkü çok araştırdım doktorlarda laparoskopide onun ismini verdi yalnız biraz pahalı 5-6 bin civarı bide bildiğim kadarıyla kistin yumurtalığa yapışık olup olmadığı ameliyat sırasında anlaşılıyo diye biliyorum ben :teselli:
sevgiler..

cerencim selam, :))
benim de reglimin ilk günü ağrım olur ama ilaç alırsam dayanabiliyorum. benim 5-6 gün sürüyor canım. 2. gün çok yoğun oluyor, sonra azalıyor baya. son günü saymayabilirim de ama azıcık oluypr yine de. bir de 4. gün de yeniden ağrım oluyor. dayanılmicak gibi değil ama ilaç almak zorunda kalıyorum.
onun dışında bnm hiç yumurtalığımda ağrı olmuyor canım.
ağustos 15 gibi çapa univ. de muayene olucam...ameliyat için kesin birşey yok henüz. kendi doktoruma soramadım fiyatını, aramayı düşünüyorum. buraya yazarım hemen. laparoskopide çok iyi bir doktormuş kendisi anlatmıştı.

şunu bir atlatsak valla kafamız rahatlasa bari....
canım sevdalar cerencim!

cerencim selam, :))
benim de reglimin ilk günü ağrım olur ama ilaç alırsam dayanabiliyorum. benim 5-6 gün sürüyor canım. 2. gün çok yoğun oluyor, sonra azalıyor baya. son günü saymayabilirim de ama azıcık oluypr yine de. bir de 4. gün de yeniden ağrım oluyor. dayanılmicak gibi değil ama ilaç almak zorunda kalıyorum.
onun dışında bnm hiç yumurtalığımda ağrı olmuyor canım.
ağustos 15 gibi çapa univ. de muayene olucam...ameliyat için kesin birşey yok henüz. kendi doktoruma soramadım fiyatını, aramayı düşünüyorum. buraya yazarım hemen. laparoskopide çok iyi bir doktormuş kendisi anlatmıştı.

şunu bir atlatsak valla kafamız rahatlasa bari....
canım sevdalar cerencim!

canım muayene oldun mu ?

25 Ağustosta Gayrettepe Florance Nigtingale hastanesinde Laparoskopi oldum 5.5 cm lik içi saç dolu dermoit kistim alındı yumurtalığım alınmadı tüplerim açık ameliyat cd' inde yapılan tüm işlemleri izledim Prof.Dr.Yücel Karaman inanılmaz başarılı bir doktor eğer laparoskopi olucaksanız veya bebek sorununuz varsa gitmeniz gereken doktor kendisidir.İlk iki gün omuzlarım ve midem çok ağrıdı 3 gün ayaktaydım 1 hafta sonra işime döndüm.Şuan herşey normal artık bebeğimiz gelebilir..

X