Alüminyum Döküm Tenceremi Teflon Tenceremi...

Levrek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
1.329
29
arkadaşalar hepimizin bildiği gib teflon tencere sağlığa zararlı bu nedenle nereye gitsem kiminle konuşsam alüminyum döküm tencereleri öneriyorlar...Şuan ki evimizde de annemin kullanddığı böle bi tencere ve tava var.Gerçekten güsel hiç bir şekilde yapıştırmıo...hatta aşağıyada bir kaç örneğinin resmini eklym ben fıssler'ınkini alayım diordum ama şimdi kararsız kaldım:uhm:
sizce ne yapmalı teflonmu alüminyum döküm tencere mi?
f5.jpg

11219.jpg

11221.jpg

Bende sizin gibi kararsız kalmış durumdayım . korkmazın dokumlerını almak ıstıyorum fakat kullanan tecrubesı hakkında bılgım yok .

arkadaşlar yinede siz bilirsiniz ama ben döküm tencerelerin çok ağır olduğundan dolayı kullanışlı olmadığını duydum birkaç yakınımdan.bence çelik tencere alın derim

evet cnm ağırlığı konusunda bişey diyemicem cidden ağır ama yılda bir defa pilavlık teflon tencere değiştirilior.Yıpranıor,çizilior die ama dökümde böyle birşey olmuor.uufff yine kararsız kaldımmm

canım sorunlarını bilmiyorum ama döküm tencereler resimdekilerde yemekler çok güzel oluyor saglıklımı bilmiyorum ama gerçektem çok güzel halamda 20 gün kaldım hep kullandım çok çok güzel oldu tavuk pilav

cnm sağlıklıymış yaa yani teflondan daha sağlıklı olduğu kesin...Fiyat olarak biraz tuzlu ama güsel sanıorm döküm almak mantıklı...

Bu tencerelerin ağır olduğunu biliyorum, peki bulaşık makinasında sorunsuz yıkanabiliyor mu?

ben cumartesi gnü döküm aldım canım. ama markası karacaydı. cidden ağırlar ama. değiştirme ihtimalim de var ama bilmiyorum. aldım ama hala kararsızım yani. 3tane tencere 3tane de tavasını aldım. 345 tuttu hepsi. çelik tencerem vardı aslında teflon almak istiyordum ama bunları görünce aldık.

esse magazasından teflon korkmaz tencere takımı aldım..cok güzel severek 2 sene önce 300 milyone pesin almıştım..ceyiimde kullanmadım..

ben cumartesi gnü döküm aldım canım. ama markası karacaydı. cidden ağırlar ama. değiştirme ihtimalim de var ama bilmiyorum. aldım ama hala kararsızım yani. 3tane tencere 3tane de tavasını aldım. 345 tuttu hepsi. çelik tencerem vardı aslında teflon almak istiyordum ama bunları görünce aldık.
canım döküme göre fiyatı oldukça iyi... bence almışken değiştirme sonuçta çok güzel şeyler bu dökümler

canım döküme göre fiyatı oldukça iyi... bence almışken değiştirme sonuçta çok güzel şeyler bu dökümler

canım aklımı karıştıran kulpları açıkçası. plastik değil demir gibi. ocakta acaba ısınma yapar mı bunlar? yoksa görüntü olarak da çok güzeller. bir de tefalin seti vardı orda. teflondu ama. fiyatı da 530du galiba. değiştirirsem tefal alrırm herhalde.

ben döküm tencere kullanıyorum çokta memnunum canım, teflon sadece 2 tane tavam var onlarıda çok nadir kullanıyorum... pilav falan yaparken harika oluyor dökme tencere. ben alırken daha az çiziliyor daha sağlıklı falan dediler ondan aldım:))) aslında teflona göre daha ağır ama olsun

ben döküm tencere kullanıyorum çokta memnunum canım, teflon sadece 2 tane tavam var onlarıda çok nadir kullanıyorum... pilav falan yaparken harika oluyor dökme tencere. ben alırken daha az çiziliyor daha sağlıklı falan dediler ondan aldım:))) aslında teflona göre daha ağır ama olsun

evet cnm daha ağır bide galiba geç soğutuomuş galiba yemeği bende hafta sonu esse'de gördüm 35tl geniş tenceresi bazen pintiliğim tutuo almadım deli gibi benneyaptımki

Arkadaşlar ben de essede alüminyum döküm tencere beğendim annem de tefal mi olsa diye kafamı karıştırdı esseden alan var mı aranızda?

teflondan nefret geldi.:dilcikar:daha 1 senelik evliyken bütün takımımın içi döküldü.annem görünce inanamadı.şimdi çelik kullanıyorum.sadece pilav tencerem tefal en iyisi sürekli kullanım için çelik tencereler..pilav yumurta içinde tefal..

ya aluminyum çok sakat, yemeğe falan karışır o pişerken, sağlıklı olduğundan şüpheliyim. çelik tencere en iyisi bence..

teflondan nefret geldi.:dilcikar:daha 1 senelik evliyken bütün takımımın içi döküldü.annem görünce inanamadı.şimdi çelik kullanıyorum.sadece pilav tencerem tefal en iyisi sürekli kullanım için çelik tencereler..pilav yumurta içinde tefal..

benim kafam iyice karıştı :uhm: ben hem çelik tencere hem de döküm aldım. aslında hangisinde hangi yemek daha iyi olur onu bile bilmiyorum ama annem aldırdı işte.döküm ya da teflon tencerenin bir gereği yok mu şimdi???
Dökümü geri verip bir tane daha çelik tencere takımı mı alsam acaba? biri günlük kullanırım birini de misafir geldiğinde??????
Ayy nolur biri cevap yazsın.

Son düzenleme:
sen en iyisi bitane 3 yada 4 lü çelik tencere takımı al bide pilav tenceresiyle sahanda yumurta için tavayı:1hug: tefal al tamam yeter gider...

ya aluminyum çok sakat, yemeğe falan karışır o pişerken, sağlıklı olduğundan şüpheliyim. çelik tencere en iyisi bence..
alüminyum tencerenin sakat olduğunu,sağlığa zararlı olduğunu ilk kez duyuyor ve katılmıorum.Ben sağlığa zararlı olmayacağını düşünüorum kiminlede konuşsam o şekilde söylüor.tercih meselesi tabiiii

doğru diosun teflon kötü ama çelikte de herşey olmuo ya bazı şeyler yapışıo fln ben bu yüzden alüminyum döküm alayım diorumm

X