Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

4. dişinin yerine imolant yaptırman gerekmiyor.. diğer dişleri birbirlerine yaklaştırarak aradaki boşluğu kapatırlar.. şikayetin çarpışıklıkmı arada boşluk olmasımı? eğer arada boşluk varsa gene tel tedavisi bittikten sonra implant yaptırırsın ama eğer çarpışıklık şikayetin varsa ozaman implanta gerek yok

yok canım hiç boşluk yok sadece öndeki iki dişim çarpışıkk yandakiler düz hiç sorun yok fazla da belirgin diil implant daha sağlıklı ve dayanıklı old. için yaptırıcam ama fazladan 6 ay daha beklemek istemiyorum dişim eksikken tel taktırılabilirmi onu bilmiyorum gülünce falan gözüküyo hoş değil yani hemende implant yaptırmam lazım dişim eksikken dahada kayıyo ön dişlerim.

tel takıldığı zaman o kayma durur ve o aradaki boşluk kapatılır 5. ve 4 numaralı dişler boyut olarak aynıdır ve aynı görevi görürler.. ortodonti tedavilerinde bazen yer olmadığı için 4 numaralı dişlerin hepsi çekilebilir bile.. ortodontistin duruma göre sana implant yapılıp yapılmayacağını söyleyecektir ama zaten yapılsa bile tel tedavin bittikten sonraki aşama o .. ama yapılacağını hiç sanmıyorum.. implant ameliyatı yapılduıktan sonra genç bünyelerde özellikle 2 3 ay sonra kemik tamamen sardığıdnan kemiği diş hemen yapılabiliyor üzerine toplam 3 4 ayda biter sanırım 6 ay süreceğini sanmam ağzında hiç dişi olmayıp hepsini implant yaptıranalrda 6 7 ay bekleniyor..

bence ortodontiste gittiysen o sana ne yapman gerektiğini söyleyecektir. bazen o boşluğu telle kapartırlar bazense kapanmayacak bir durumdaysa implant önerirler. bence doktoruna danısmalısın.

merhaba arkadaşlar bende dişimi çektirmek zorunda kaldım bi kaç ay sonra implant yaptırmayı düşünüyorum 1.500 tl ymiş ama diğer dişlerimin zarar görmemesi için mecburen implant yaptırıcam ama benim asıl sorunum 2 ay sonra dişlerime tel taktırıcaktım dişimin biri eksik olunca tel takılrmı bu implant tedavisi 3-6 ay kadar sürüyormuş biraz acele ediyorum o yüzden bu zaman benim için önemli diş teli olupta implant taktıran varsa yazarsa memnun olurum kendimde gidicem dişçiye ama şehir dışında hemen gidemem.teşekkürler

canım merhaba baya olmus sen yazalı ama benımde 2 tane kopek dısım eksık oönde ve tel takıyorum 2 yıl olacak çene kapanışım da bozuktu o ön dişler yana kaydırıldı yer açıldı şimdi 2 imlant yapıldı,annem de bana dedı kaplatsaydın daha az acı daha az para daha kısa sure olacaktı dıye ama doktorum yasın kucuk dedı bu arada 26 olucam:) ımplantlara sıra geldı cok korkuyorum bıde hamıleyım suanda 3-6aylık dönemde yapabılırız dedi doktorcumm ama herşekılde o çakılma anı korkutuyor.sen tellerını taktırr bir an önce

canım merhaba baya olmus sen yazalı ama benımde 2 tane kopek dısım eksık oönde ve tel takıyorum 2 yıl olacak çene kapanışım da bozuktu o ön dişler yana kaydırıldı yer açıldı şimdi 2 imlant yapıldı,annem de bana dedı kaplatsaydın daha az acı daha az para daha kısa sure olacaktı dıye ama doktorum yasın kucuk dedı bu arada 26 olucam:) ımplantlara sıra geldı cok korkuyorum bıde hamıleyım suanda 3-6aylık dönemde yapabılırız dedi doktorcumm ama herşekılde o çakılma anı korkutuyor.sen tellerını taktırr bir an önce

merhaba canım ben de internetten ortodontistlere sordum impant sonrada yapılabilir tel taktırabilirsin dediler bende 24 yaşıma giricem 2 ay sonra.Bu ay içinde ortodontisten randevu alıcam bi aksilik çıkmazsa şubatta taktırıcam evlenmeden inş.çıkar teller ya düğünümde telli olmak istemiyorummm :KK59:

canım benim umarım öyle olur,ama ben düğünümde telliydim,telli duvaklı gelin oldun dediler
hamileyım cocugun adını telli koyy diyorlar,o yüzden bebegımı kucagıma aldıgımda tellerımı gormek ıstemıyorum artık ona gülümsemek istiyorumm,o yuzden gözüümü karartıp ımplantları yaptırıcam herhalde 4.ayımda:2::2:

canım benim umarım öyle olur,ama ben düğünümde telliydim,telli duvaklı gelin oldun dediler
hamileyım cocugun adını telli koyy diyorlar,o yüzden bebegımı kucagıma aldıgımda tellerımı gormek ıstemıyorum artık ona gülümsemek istiyorumm,o yuzden gözüümü karartıp ımplantları yaptırıcam herhalde 4.ayımda:2::2:

inşallah canım implant zor bi tedavi videosunu izledim daha da korkmak içinmi nee :KK52:çok fenaydı içim bulandı gözlerim karardı izlerken ama teyzem dişçide çalışıyo hiç acı vermiyomuş ve maximum 5-6 dakika sürüyomuş korkulacak birşey yok dedi umarım öyle olur.Canım bebeğinde hayırlı olsun sağ salim dünyaya getirirsin inş.allah yardımcın olur

inşallah canım implant zor bi tedavi videosunu izledim daha da korkmak içinmi nee :KK52:çok fenaydı içim bulandı gözlerim karardı izlerken ama teyzem dişçide çalışıyo hiç acı vermiyomuş ve maximum 5-6 dakika sürüyomuş korkulacak birşey yok dedi umarım öyle olur.Canım bebeğinde hayırlı olsun sağ salim dünyaya getirirsin inş.allah yardımcın olur

aminn canım,inşallah bebegımı gulerek karşılamak ıstıyorum teyzene danışırmısın 4.aydan sonra hmıle hastaları olmuş mu hiçç :KK1:

aminn canım,inşallah bebegımı gulerek karşılamak ıstıyorum teyzene danışırmısın 4.aydan sonra hmıle hastaları olmuş mu hiçç :KK1:

canım teyzem sadece doktora yardımcı oluyo yıllardır çok bi bilgisi yok ama implantta gördüğünü söyledi acı hissetmessin dedi ama senin doktorun zaten yapmayı uygun gördüyse bi sakıncası yoktur bende bu arada perşembeye ortodontisten randevu aldımm çok heyecanlıyım tellerler çirkin olacağımı bile bile heyecanlıyım :KK66:

canım teyzem sadece doktora yardımcı oluyo yıllardır çok bi bilgisi yok ama implantta gördüğünü söyledi acı hissetmessin dedi ama senin doktorun zaten yapmayı uygun gördüyse bi sakıncası yoktur bende bu arada perşembeye ortodontisten randevu aldımm çok heyecanlıyım tellerler çirkin olacağımı bile bile heyecanlıyım :KK66:

tellerime öyle alıştımki bende çıkarınca çirkinn olcamm gibi geliyor koca agız olucam:KK16:

selam kızlar bendde implant düşünüyorum..ama gerçekten pahalı..hacettepe 350 dolar mı euso mu neydi..+ asistan ameliyat ücreti..komşu bize ankara..her tedavide git gel yapıcam...bulunduğum şehirde ise taksitle 1500 lira civarı..bi de tecrübe çok önemli..ankara da kimse veya hangi hastaneye güvenebilirim..hacettepe ankara diş veya özeller :KK43:(

CNAIM ankradayım,anka unıv yaptırıcam ınsallah bu ay,hamıleyım ben bıde sen benı düşünn:18:

ben bugun 2 tane ımplant taktırdım hiç agrım sızım olmadı ve şu an hala da hiç bir ağrı yok tedbır olsun dıye agrı kesıcı aldım ama gerek te yokmuş

hiç korkulacak bişey değilmiş

ben bugun 2 tane ımplant taktırdım hiç agrım sızım olmadı ve şu an hala da hiç bir ağrı yok tedbır olsun dıye agrı kesıcı aldım ama gerek te yokmuş

geçmiş olsun canım. yeni dişlerin hayırlı olsun. gerci implanttan 2 ay sonra takıyorlar dişi ama olsun. işin zor tarafı bitmiş nasılsa:)

oyy kıyamam benımde 2 tane yapılcak hıssetmedın mı hıc acı sızı valla hamıleyımm 3aylık dogururum haa :KK14:

geçmiş olsun cnm Ankara da üni ye mi yaptırdın? Bende bakıyorum ama özel ... özel sağlık sigortam özel yerlerde indirim sağlıyo bu nedenle

Merhaba arkadaslar. Benim Önden iki dişimin yanındaki dişler doguştan yok. yani ön iki dişimden sonra köpek diş gelıyor. hemde bariz bir ayrıklıkla. EKSİK DİŞİM VAR. doktorla görüsştüm. ön iki dişe tel. köpek diş ve diğerlerinede arkaya doğru sıkıştrılcak şekilde tel takılması gerektiğini ön iki dişin yanına boşluk açılması gerektigini söyledi. yani teli taktırcam ve hem telli hemde ön iki dişimin yanında kocaman bi boşlukla dolaşcam sonra oraya implant yapılcakmış. yaaa bn 1 yıl boyunca önde o boşlukla nasıl dolaşıyım. kızlar bana akıl verin taktırmasammı :KK43: yada ön bütün dişlerimi söktürüp implantmı yaptırsam böyle bişey mumkunmu :KK43: çok moralim bozuk. nolur yardım

arkadaşlar bende bir ay önce 2 tane implant yaptırdım.hiç korktuğum gibi olmadı iyi geçti ağrı sızı hissetmedim.herkese tavsiye ederim rahatlıkla yaptırabilirler...

X