Nişan kayinbaba ve kayinvalide icin nisan bohcasina ne konulur?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Selam arkadaslar,

Kizlar biz bunlari düsündük ama sanki eksik olan seyler var, sizler neler koydunuz kayinbaba ve kayinvalidelerinizin nisan/söz bohcalarina? Ayrica kücük görümcem var 15 yasinda ona ayri nisan bohcasimi lazim yoksa beraber konulur mu?
Annem birde yatak örtüsü gibi birsey düsünüyor, kendi ördügü.

Seccade
3 x corap
terlik
3 xic camasiri
Yazma
2 xpatik
lif
havlu
2 xbulüz
gömlek
pijama

Selam arkadaslar,

Seccade
3 x corap
terlik
3 xic camasiri
Yazma
2 xpatik
lif
havlu
2 xbulüz
gömlek
pijama

canım bohca hemen hemen tamam biz birde tespih birde erkekler namazda basına takıyor ya takke ondan koymustuk
görümcemede ayrı bohca hazırlamıstık çamasır havlu basörtü bluz patik gibi
birde annaneye de hazırlamıstık ona sadece seccade patik havlu koymustuk yerimseniben

canım bohca hemen hemen tamam biz birde tespih birde erkekler namazda basına takıyor ya takke ondan koymustuk
görümcemede ayrı bohca hazırlamıstık çamasır havlu basörtü bluz patik gibi
birde annaneye de hazırlamıstık ona sadece seccade patik havlu koymustuk yerimseniben

Canim 2 tane görümcem var, biri evli ona ayri yapilacak zaten.
Digeri 15 yasinda. Onunkinide hediyelerinide anne ve babasinin bohcasina koymayi düsünüyoruz, öyle olur herhalde?
Takke iyi oldu bak, onuda koyalim sagol canim.
Bu arada dede ve babaanneyede hazirlanacak evet. Onlarinkinede sizin koyduklarinizdan koyacagiz. Birde yazma koyariz herhalde.

Gerci büyükler henüz konusup anlasmadilar. Belkide bohca sadece dügünde olsun derler.
Biz simdiden hazirlanalimda ne olur ne olmaz. Hayirlisi olsun.

Sagol canim tsk ederim

ya arkadaslar bilmiom da bana nişanda yakınlara bohca biraz garip kacıyor çözemedim bu işi halen

evlenince el öpmeye gidildiginde gönderilmiyormu bu bohçalar, nişanda niye yapılıyo, ya da ikisine birden bi yapılcak, ayrıca nişanda verirsek çeyize birşey kalmıyor ki, kaldı ki herkes banker kastellinin cocugu degil sürüyle ceyiz hazırlayabilsin , nişanda dagıtınca ne serecek kız...

ya arkadaslar bilmiom da bana nişanda yakınlara bohca biraz garip kacıyor çözemedim bu işi halen

evlenince el öpmeye gidildiginde gönderilmiyormu bu bohçalar, nişanda niye yapılıyo, ya da ikisine birden bi yapılcak, ayrıca nişanda verirsek çeyize birşey kalmıyor ki, kaldı ki herkes banker kastellinin cocugu degil sürüyle ceyiz hazırlayabilsin , nişanda dagıtınca ne serecek kız...

bizdede düğünden sonra el öpme denen merasimde verilir bu bohcalar
nişanda sadece damada cıkar nişan bohcası ama anneye babaya kardeşlerede gömlek kazak vs birer parca bişe konuyor

Bizdede düğünden sonra el öpmede gider laelaelaelaelae

Bizde düğünde erkek tarafına yapıyoruz öyle anlatık . Nişanda onla rbizimkilere yuaptı düğünde bizde onlara :bbo:

Kayınvalideminkinde :
* Dantelli Nevresim Takımı
* Dantelli Havlu
* Hamam Takımı
* Gecelik
* Seccade (işli çeyizden)
* Namaz Başörtüsü
* Tesbih
* Tülbent
* Patik
* Çorap
* 2 metre kumaş
* Terlik
* İç çamaşırı

Görümcek Yok ama eltilerim var kaydirigubbakcemile3

Onlarada gömlek,çorap,iç çamaşırı,terlik,Havlu,patik, kumaş kaydirigubbakcemile3

canım bunlar senin maddi durumuna bakıyor biraz
durumun varsa oldukça fazla şey konuyor o küçücük bohçalara
ama görümcen küçükte olsa ona ayrı bohça hazırla derim ben
benim de 12 yaşında bir görümcem var bu hafta hazırladık bohçaları ben anneye,babaya iki görümceme de ayrı ayrı ve anneanne dedeye olmak üzere toplam 5 bohça hazırladım
bohçaların içindekileri sayayım fikir olsun sana da
kayınvalidemin bohçasında : eşarp,çember,namaz başörtüsü,şal,seccade,bir adet bluz,çorap,patik,iç çamaşırı,havlu ve bir de pike takımı var
kayınpederimde:gömlek,çorap,havlu,seccade,takke,tespih ve çorap var

12 yaşındaki görümcemde :çember,namaz başörtüsü,şal,havlu,kışlık bir atkı
pantolon,süveter,boğazlı kazak,iççamaşırı,çorap,patik
büyük görümcemde de:çember,namaz başörtüsü,şal,havlu,kışlık bir atkı,şık bir bluz,iççamaşırı,ince çorap ve normal bir çorap ve patik var
anneanne,dede :çember,eşarp,anneanneye bir bluz,patik,havlu,seccade,tespih,dedeye çorap ve iç çamaşırları bizim yaptıklarımız bunlar canım ama tabiki bu herkesin kendine kalmış maddi durumuna ve isteğine kalmış ille bunları yapıcaksın diye bir şey yok
çokta gerekli değiller önemli olan şartların tatlım
kimse bunları yapınca sana aferin demiyor
yapmayınca da dedikodu oluyor hep bu çevre baskısı bunların sebebi
ama sen maddi durumun neye el verirse onu yap yalnızca
mutluluklar canım

cnm biz söz nişan birarada yaptık nişanlıma ,annesine, babasına, kardeşine ve onlarla yaşayan ninesine hazırladık bohça bence en önemli olan nişanlınla seninve nişanlının bohçası.

biz annesine ;
bir bluz ve hırkası
çorap
havlu
terlik
yazma
birde şal koyduk

babasınada ;
gömlek , kravat , terlik , çorap ve havlu koyduk ve diğer herkesede hemen hemen aynı bence fazla birşey koymayın sonuçta onları düşünüp birşeyler alıyorsunuz kimse fazlasını beklemez. hayırlısı olsun cnm şimdiden sana

X