Kocam çok sinirli

Ev eşinize mi ait? Bir avukatla konuşsanız evde kalabilme durumunuzu?
kaynımın üzerine ama zamanında kat mülkiyeti olmadığı için bütün bina kaynımın üstüne o da zaten benim oturmamı ister. çok düzgün bir adamdır.

adam için şiddet uygulamak sıradan günlük bişey gibi. yani bu derece ruh sağlığı bozuk birisi bi cinnet anında rahatlıkla senin canına kastedebilir ya da çocuklarının canına kastedebilir o evde güvende değilsiniz ki acilen evden uzaklaştırmalı bu adamı yürüyen tehlike resmen yazık değil mi sana da çocuklarına da

yani senin eşin hayvan bile değil buna emin ol. tam bir ruh hastası bence tedavi görmesi gerekiyor. inanamıyorum ya size diye tv ye şekerlik fırlatıyo ve o tv nin değiştirilmesini talep ediyor. gerçekten ruh hastası, birazcık aklı olan normal olan bi insan bunu söylemez.
abileri iyi insanlar diyosunuz, peki arabada sizin kafanıza yumruk atarken görmüşler ya o zmn bişey yapmadılar mı? yani arabayı durdurup müdahale etmediler mi? eğer dediğiniz gibi iyi insanlarsa bunu yapmış olmaları gerekirdi.
ve hadi annesi mutlu oluyomuş sizi dövmesinden, peki ya bu abiler, onlar dayak olaylarına ne diyo ne yorum yapıyor?
eltim gördüğünü söyledi yarın işyerinde onunla konuşucam demiş. (ortaklar da) ama birkeresinde büyük abisi haksız yere bana kızdığını gördü onu uyarmak istemiş sanane karı benim karım demiş abisine. fazla karıştırmaz yani....

kızlar bana akıl verin. eşim çok sinirli. haftasonu abileri ve eşleriyle iki günlük kamp yaptık. ben sırf o üzülmesin diye istemediğim halde gittim. çok güzel geçti. en son toparlanırken ben arabada üstümü giyiyordum oda bana elindeki çantayı almamı söyledi bende üstüm açık şimdi alamam dedim. abiside yakında olduğu için arabadan çıkmak istemedim. o ısrar etti ve bağırdı ben yine üstüm açık nasıl alabilirim dedim o hala sinirlenmeye devam etti ben diyosam alacaksın diye çıkıştı. Bende Allah Allah üstümü giyiniyorum nasıl dışarı çıkabilirim dedim. oda bana seni sürekli altan alıyorum beni kızdırma diye bağırdı.(Aslında hep ben alttan alırım) sonra arabaya bindik çocuklarımda arkada oturuyordu. ben sustum. sonra konuyu açtı ben uzatmasın diye haklısın özür dilerim dedim. bu sefer yumruk atmaya başladı kafama.(genelde hep arabada vurur.)( Abisi öndeki arabadaydı görmüş.) şimdide benle konuşmuyor. bende yemeğini,kahvaltısını meyvesini hazırlıyorum. ama konuşmuyoruz. sizce ben haksızmıyım? yatağıda ayırdı. hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım. çok yoruldum. Neden bunları yaşıyorum niye böyle oluyor. herşey iyi giderken birden kötü oluyoruz.

işte sen böle devamlı alttan alırsan.seni insan yerine koymaz bu adam.haksızda olsan üste cıkmasını bileceksin..sert bi şekilde tepkini koy.o yanına gelene kadarda taviz verme..yemeği koy masaya ister yesin ister yemesin.hiç düşme üstüne.evde yokmuş gibi davran.bak nasıl geliyor.

eltim gördüğünü söyledi yarın işyerinde onunla konuşucam demiş. (ortaklar da) ama birkeresinde büyük abisi haksız yere bana kızdığını gördü onu uyarmak istemiş sanane karı benim karım demiş abisine. fazla karıştırmaz yani....

peki hiç mi kimse elinden tutup da bu adamı bi ruh doktoruna falan götürmüyor görmüyolar mı halini

yumruk attı sen sesini çıkarmadın yetmez gibi hizmet ettin , o yatağını ayırdı ve sen bunlara rağmen üzüldün..
aman hizmette kusur etme , alttan al.. :KK9: mazallah bulunmaz hint kumaşı kocan üzülmesin , sinirlenmesin...
ya neden bu herşeye katlanmalar..? sinir olmamak içten değil... bu yaptığına göz yumarsan oda gayet normal algılar ve tabiki devamı gelir..
belki biraz sert oldu yazdıklarım ama verdiğin daha doğrusu vermediğin tepkiler sinir bozucu..

yumruk attı sen sesini çıkarmadın yetmez gibi hizmet ettin , o yatağını ayırdı ve sen bunlara rağmen üzüldün..
aman hizmette kusur etme , alttan al.. :KK9: mazallah bulunmaz hint kumaşı kocan üzülmesin , sinirlenmesin...
ya neden bu herşeye katlanmalar..? sinir olmamak içten değil... bu yaptığına göz yumarsan oda gayet normal algılar ve tabiki devamı gelir..
belki biraz sert oldu yazdıklarım ama verdiğin daha doğrusu vermediğin tepkiler sinir bozucu..
çok haklısın ama kendimi savunmaya kalktığımda daha çok dayak yiyorum. herhalde kabullenme safhasına yaklaştım.

Aman hizmette kusur etme , alttan al.. :KK9: Mazallah bulunmaz hint kumaşı kocan üzülmesin , sinirlenmesin...
Ya neden bu herşeye katlanmalar..? Sinir olmamak içten değil... Bu yaptığına göz yumarsan oda gayet normal algılar ve tabiki devamı gelir..
Belki biraz sert oldu yazdıklarım ama verdiğin daha doğrusu vermediğin tepkiler sinir bozucu..
çok haklısınız ne diyebilirim ki kızamıyorum o kadar mantıklı ve içten ki herkes etrafımdakilerde ne yapıcan 2 oğlun var onlar için katlanıcaksın adamın huyu böyle diyorlar...

Aman hizmette kusur etme , alttan al.. :KK9: Mazallah bulunmaz hint kumaşı kocan üzülmesin , sinirlenmesin...
Ya neden bu herşeye katlanmalar..? Sinir olmamak içten değil... Bu yaptığına göz yumarsan oda gayet normal algılar ve tabiki devamı gelir..
Belki biraz sert oldu yazdıklarım ama verdiğin daha doğrusu vermediğin tepkiler sinir bozucu..
çok haklısınız ne diyebilirim ki kızamıyorum o kadar mantıklı ve içten ki herkes etrafımdakilerde ne yapıcan 2 oğlun var onlar için katlanıcaksın adamın huyu böyle diyorlar...

o kadar doğru ve içten ki herkesin söyledikleri ne kadar sertte konuşsanız size kızamıyorum. Haklısınız.... Etrafımdakilerde ne yapıcan çocukların için katlanıcan adamın huyu bu deyip geçiştiriyorlar...

o kadar doğru ve içten ki herkesin söyledikleri ne kadar sertte konuşsanız size kızamıyorum. Haklısınız.... Etrafımdakilerde ne yapıcan çocukların için katlanıcan adamın huyu bu deyip geçiştiriyorlar...

Ne yapmayı düşündüğünden hiç bahsetmedin.Baba evine zaten dönemezsin sanırım.Şuanda kendine köklü çözümler aramalısın.Boşanmaya karar verirsen hemen boşanma,önce bir iş bul kendine ve dava için ona hissettirmeden delil toplamalısın.Eğer şuan bir morluğun falan varsa karakola ve doktora git darp raporu al.Ama yukarıdaki mesajından hissettiğim kadarıyla boşanacak cesaretin yok.Daha öncede söyledim,yine söylüyorum;boşanmasanda bir iş bul çalış.Sen onu bırakamazsın,bir bakarsın o seni bırakmış,elinde maddi gücün yok diye çocukların velayetinide alamazsın.Lütfen bir adım at ve çalışmaya başla.

arkadaşım sana katılıyorum, yemin ederim bende çocukken bi mucize olsada babam bu akşam gelmese eve, yada Allahım nolursun bu akşam geç gelsin eve diye dua ederdim. bnm de babam annemi döverdi. tehdit ederdi, sıkıştırırdı bi köşede, oda biz çok küçükken annemin kafasını duvarlara vurarak hıncını alırmış, yüzüne vurursam da morluk olursa ailesi görmesin diye kafasını vururmuş duvarlara. ama sonradan baktıki ailede biliyo ama bişey yapmıyo artık yüzüne ve vucudunada yumruklar tokatlar atmaya başladı, en çokda tokatlardı bikaç kez.. üstüne yürümesi bile bizim aklımızı almak için yeterdi.

onlar ayrılalı yıllaaaaaar oluyor ve ben kasıtlı olarak olan biten herşeyi unutmayı tercih etmeme rağmen halen yeri gelince aklıma o kadar çok kötü anı geliyor ki.. bikere uykumdan uyandım bi baktım babam annemi sıkıştırmış yattığı ranzanın orda -annemle babam ben kendimi bildim bileli birlikte yatmadılar annem bizim odada ranzada babam da ayrı odada çekyatta yatardı-, vurmuş belli ki, ben uyanınca korkuyla bakınca gitmişti. bikere de biz çok küçüktük kardeşimle, bigün annemle onun arkadaşına oturmaya gitmiştik eve döndüğümüzde babam eve erken gelmiş meğersem, biz ondan sonra geldik diye bize dediki geçin siz arka odaya biz geçtik, korku içinde bekliyoruz. derken şaaaaakk diye bi ses, içeri koştum bizi azarlayıp yine gönderdi arka odaya. yani bunlar gibisini senelerce yaşadık biz, öyle bir iki filan değil sürekli... bunlar şuan aklıma gelenler..

diyeceğim o ki konu sahibine, eğer çocuklarınızın iyiliğini düşünüyorsanız boşanın bu adamdan. çnk kim ne derse desin emin olun dayak dolu mutsuz bi evde, şiddet gören bi anne ve dayakçı bi babayla aynı evde yaşamaktansa, boşanmış bi anne babanın çocuğu olmak çooook daha iyidir. bütün çocuklar bunu tercih eder buna emin olun. kendinize daha fazla yazık etmeyin, ömrünüzü daha fazla bu adam için tüketmeyin. çocuklarınızın iyiliği için ayrılın lütfen..

Allahaskina su kizimizin yazdiklarindan bari ders al
cocugunun "anne uzun bir sure ananemlerde kalalim" demesinden ders al
cocuklarin nasil etkilendigini ve gelecekte onlara bu hareketlerin nasil yansiyacagini
dusun
annesin degilmi evlatlarin icin yeri gelir canini verirsin degilmi
o halde o ortamdan uzak tut cocuklari
kendine saygin olsun
esin seni döverken bir yerlerin morariken esine gosterip "bak morardi" diyecegine
polisi cagir darp raporu al bak o zaman ne oluyor
adam cildirir ama sana dokunamaz bile
yapacagin en buyuk iyilik o adamdan bosanmak
ama ben alistim bosanmam dovsede dovmesede benim kocam dersen
en azindan ALLAH RIZASI ICIN cocuklarin sahit olmasin anlamasin gormesin
30 yasinda gencecik kadinsin herseyin ustesinden gelirsin
esin size bakiyor diye bunlari cekme bir seyleri goze al
valla cok kotu oldum :KK43:

Elbette ki dayağı yesin otursun demiyorum hakkını da aramayı bilsin ama ortada 2 çocuk var onların hayatlarını da zehir etmeye hakkı yok. Çocuklarına da kendine de haklarını da sahip çıksın gerekirse ayrı yatsın ama boşanmasın

sırf çocuk yüzünden boşanmasın öyle mi?? zihniyetine hayran kaldım...çocuklar babasız kalmasın ama büyüyünce ruh hastası olsunlar ve babadan oğula sürsün bu hakimiyet değil mi arkadasım?? kızları var ise zaten onunda ruh haline oluruna göre olacaktır..

boşanmasa ömrü boyunca şiddete maruz kalıcak ayrıca 2 çocuğuda büyünce dengesiz olacak, ruh saglıkları bozuk olacak...bunları neden düşünemiyorsun acaba??

korku ve şiddet çocuğu öyle bir değiştirir ki, çocuk bunların etkisi altında büyür ve yeşerir...
annenın çektiklerini anlatmıyorum o kısmınıda sen anla..

var ama ona göre onu zıvanadan çıkaran benim.

Bu kadarda olmasa bnim kocamda onceden herseye kulp takardi,yorum yapardı herseye en önemlisi hep onun dediği olacak ...
Oğlumuzun bı takım sorunlarıyla uğraşırken değişti eski adamdan eser yok, yani sırf oğlumdan kaynaklanmadı sürekli diodum. Böyle yaşanmaz kendine ceki düzen ver fln filan .ama kavga oldugunda bişeyler firlatan o degil bendim!!! Ağır bastım yani erkekler biraz dişli kadın sever hani dediğimi mecbur tutacak fln derler ama arada kadın delirecek :) .cok şükür düzeldi ama

Hasbinallah... Sen iyi misin yahu?! Gözlerinin önünde sürekli dayak yiyen anneleri varken hayatları zehir olmuyor da, annesi boşanınca mı zehir olmuş olacak.. Ne düz mantıktır bu anlamıyorum.! O çocuklar ileride ya şiddete eğilimli olacak, ya da özgüven eksikliği ile yüksek ihtimalle asosyal olacak haberin var mı senin! Anne-baba arasındaki sorunlar çocukların geleceğine yatırımdır ister istemez.. Karısını yumruklayan bir koca, buna göz yuman ve kocasının paçasından ayrılmayan (belki korkusundan) bir kadın senin annen baban olsa , bu evliliğin sürmesi seni sağlıklı bir birey mi yapacak? Yoksa herkes hayatlarına devam etse, şiddet olmasa, anne özgüven sahibi olsa ayakları üstünde dursa mı daha sağlıklı olunur... :KK34: Yorum yaparken az mantık, az empati, az ütopik düşünceleri köşeye atmak falan lazım...........

Ben gayet iyiyim merak etme sen!!! hemen işin kolayına kaçmamak lazım ortada 11 senelik bir evlilik var... Yine diyorum Türkiyede ki kadınların hepsi ayrılsın o zaman o çocukların psikolojisini gayet de iyi anlıyorum babasız olunca çok mu iyi yetişecekler soruyorum sizlere eski türkiye mi zannediyorsnz siz hala artık şu gözlüklerinizi çıkarın da bir etrafa bakın sokakta ya da hapiste ya da başı boş olanların %90 ı babasız annesiz hele hele ki erkek çocukları bunlar. Kusura bakmayın ama zaman yaşanacak zaman değil ben bile şimdiden düşünüyorum çocuğum büyüyecek nasıl büyütücem nasıl koruyup kollayacağım diye... KOnu sahibi arkadaş çok dayak yemiş doğru hala da anlatmaya devam ediyor ne yaptıklarını ben kesinlekle boşanma herşeyi kabul et demiyorum hakkını arasın gerekirse eşini tedavi ettirsin hiç mi eşi dilemiyor bu kadını o zaman 11 sene nasıl dayanmış bu adama?

Çocukların psikolojisiyle ile ilgili bir kaç bir şey söylemiş arkadaşlar.. Ama bilmeliler ki; gözünün önünde annesinin babası tarafından dövülmesini izlemelerindense, boşanıp çocuklara daha rahat ve saygılı! bir gelecek vaat etmek daha iyi..Karşılaştırılması yapılmamalı bile.. En yakın arkadaşımın babası seneler önce vefat etti. Ve babası öldüğünde ikiz erkek kardeşleri 12 yaşındaydı.. Şimdi 19.yaşlarına girecekler.. Anneleri onları babasız öyle bir yetiştirdi ki inanamazsınız.. Hiç bir zaman belaya bulaşmadılar (inşallah böyle devam ederler), yaşıtları sigara içerken üstelik anneleri de sigara içerken ağızlarına sürmediler.. Son derece efendi yetiştiler.. Kimse burada durup da babasız çocuk büyütülmez demesin, hemde öyle bir büyütülür ki aslanlar gibi...

Çocuk psikolojisi diye de bir şey var :KK14:

sırf çocuk yüzünden boşanmasın öyle mi?? zihniyetine hayran kaldım...çocuklar babasız kalmasın ama büyüyünce ruh hastası olsunlar ve babadan oğula sürsün bu hakimiyet değil mi arkadasım?? kızları var ise zaten onunda ruh haline oluruna göre olacaktır..

boşanmasa ömrü boyunca şiddete maruz kalıcak ayrıca 2 çocuğuda büyünce dengesiz olacak, ruh saglıkları bozuk olacak...bunları neden düşünemiyorsun acaba??

korku ve şiddet çocuğu öyle bir değiştirir ki, çocuk bunların etkisi altında büyür ve yeşerir...
annenın çektiklerini anlatmıyorum o kısmınıda sen anla..

Benim annemde babamın dayaklarına maruz kaldı biz 4 kardeştik ve annemin ağlamasına dayanamıyordum az ayırmadım annemle babamı.O çocukları çok çok iyi anlıyorum Ama ben ruh hastası olmadım çünkü annem bizi her şeklde büyüttü kolladı babasız bırakmadı o zaman öyle polismiş mahkemeymiş olaylarıda pek bilinmezdi ama annem yinede ayrılmadı. Şimdi babam çok çok çok iyi annemle de bizimlede, eski halinden eser bile yok.Mİllet annesi babası başında olduğu halde çocuklarını zaptedemiyorlar bir anne bun tek başına yapamaz kız çocuğu olsa neyse bunlar bi rde erkek çocuğu yapmayın allah aşkına Çocukları henüz çok küçük akılları ermez anne ayrıl ya da ayrılma demeye ama ileride babalarının eksiklilklerinin yerini de bir anne asla dolduramaz kimse de inkar etmesin. Ayrılınca ne değişecek yine babalarını özleyecekler görmek isteyecekler ve göreceklerde annesi ne yaparsa yapsın bunu asla engelleyemeyecek. Hadi boşandı diyelim annenin hiç bir geliri olmadığı gibi çocukların velayeti babayada verilebilir neden hep tek taraflı düşünüyorsunuz??? Ayrılınca herşey rayına mı oturacak ? İleride çocukları ayrılmasaydın anne dediklerinde hiç mi vicdanı sızlamayacak bu annenin? Babasız büyümek çok mu iyi bir şey? Artık herşeyin çaresi var bu soruna hemen boşan demek olmaz ama.... Tedavi ettirmemiş iletişimi tam olarak iyi değil belli ki neden konuşamıyorlar acaba? neden her konuşmanın her olayın sonu dayak ??? Kusura bakmayın ama kadınların çoğunda da hata var kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ve kimse de beni eleştirmesin rica ederim bizzat yaşadığım için söylüyorum o çocukların hayatlarını karartmaya hakkı yok kimsenin. Ayrılmak için kimse evlenmez ama ne yazık ki çözülecek halledilebilinecek bir hastalık bu. Konu sahibihe de söylüyorum madem kocan çok kötü neden 2. çocuğu yaptın yapmasaydın 11 yıllık evlisin en başından beri var diyorsun 2. çocuk niye?

ah yaa ben sadece benim ailem böyle zannediyordum,evliyim ve çok mutluyum şuan ama ben de annesi babasından dayak yiyen bi ailede büyüdüm 4 erkek kardeşimle birlikte ve babam hala aynı.... çok geceler dua ederdim ya babam ölsün ya da boşansınlar diye....gariptir ama babamı seviyorum babam sonuçta ama anneme olan tüm tutumları midemi bulandırıyor...etrafımda annesi babası boşanmış o kadar çok arkadaşım vardı ki hemde annemin gördüğü zulmün binde birini görmemelerine rağmen ayrılmışlar eşlerinden onlara gıptayla bakardım,neden annem ayrılmıyor derdim,klasik ama babasız çocuk büyütmek kolaymı derdi,sanki babayla çok mu iyi, büyüdük??? ben yine kardeşlerimin arasında en düzgün olanıyım,4 erkek kardeşim de sinir hastası,yeri gelince anneme hakaretler yağdırabiliyorlar ve çekinmiyorlar da çünkü babam güzel bir rolmodel,şimdi dersinizki baban öyleyse annen yetiştirsin çocukları ama baba ile aynı evde olunca olmuyor,yazık annem hep ağlıyor çocuklarımı istediğim gibi yetiştiremiyorum diye.... neden boşanmıyor derseniz;

korkaklık
maddi imkansızlık ( babam çok zengin)
annemin ailesinin zerre desteği olmayışı ( sana bakıyorsa kapa çeneni diyorlar)

şimdi soruyorum sizlere 28 yaşında olmama rağmen hala babasıyla güzel diyalogda olan birini görünce imreniyor ve ağlıyorsam bu iyi yetiştiğim anlamına gelirmi?? babamdan ayrı kalmamak uğruna bunları yaşamak bana ve kardeşlerime revamı???

[Q//UOTE=kubrasngr;25548712]Ben gayet iyiyim merak etme sen!!! hemen işin kolayına kaçmamak lazım ortada 11 senelik bir evlilik var... Yine diyorum Türkiyede ki kadınların hepsi ayrılsın o zaman o çocukların psikolojisini gayet de iyi anlıyorum babasız olunca çok mu iyi yetişecekler soruyorum sizlere eski türkiye mi zannediyorsnz siz hala artık şu gözlüklerinizi çıkarın da bir etrafa bakın sokakta ya da hapiste ya da başı boş olanların %90 ı babasız annesiz hele hele ki erkek çocukları bunlar. Kusura bakmayın ama zaman yaşanacak zaman değil ben bile şimdiden düşünüyorum çocuğum büyüyecek nasıl büyütücem nasıl koruyup kollayacağım diye... KOnu sahibi arkadaş çok dayak yemiş doğru hala da anlatmaya devam ediyor ne yaptıklarını ben kesinlekle boşanma herşeyi kabul et demiyorum hakkını arasın gerekirse eşini tedavi ettirsin hiç mi eşi dilemiyor bu kadını o zaman 11 sene nasıl dayanmış bu adama?[/QUOTE]

senin dusuncendir
peki sokaktaki sorunlu cocuklarin hepsine sordunmu
annen baban varmi ayrimi diye? nerden bu kani?
bende iddia ediyorum sokakta basi bos cocuklarin buyuk kismi
sorunlu siddet gormus ailende geliyor!!
%90 diyede iddiali bir rakam soylemissin ustelik
bosananlarin hepsi cocuklarini sahipsiz birakmiyor!

konu sahibi yuvasinimi yikiyor ? yikan ve bosanmaya tesvik eden
o adamin hareketleri..
babalik haklarindan vazgec diyen yok adama
sadece dayak atan bir adamla nasil yasanilir
nasil duzgun bir psikolojide hayat surdurulur
nasil sevisilir nasil hayatimin anlami diye bakilir

haa siz cocuklariniz icin ayri yataklarda yatmayi
dayak yemeyi belkide aldatilmayi herseye razi gelirsiniz
sizce o cocuklar yine mutlu olacaklarmi bu durumdan?
mutlu anne mutlu cocuklar
mutsuz anne mutsuz cocuklar
benim annemin aglamalari dayak yemeleri olacak
ben babam evde diye sevinecegim oylemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ah yaa ben sadece benim ailem böyle zannediyordum,evliyim ve çok mutluyum şuan ama ben de annesi babasından dayak yiyen bi ailede büyüdüm 4 erkek kardeşimle birlikte ve babam hala aynı.... çok geceler dua ederdim ya babam ölsün ya da boşansınlar diye....gariptir ama babamı seviyorum babam sonuçta ama anneme olan tüm tutumları midemi bulandırıyor...etrafımda annesi babası boşanmış o kadar çok arkadaşım vardı ki hemde annemin gördüğü zulmün binde birini görmemelerine rağmen ayrılmışlar eşlerinden onlara gıptayla bakardım,neden annem ayrılmıyor derdim,klasik ama babasız çocuk büyütmek kolaymı derdi,sanki babayla çok mu iyi, büyüdük??? ben yine kardeşlerimin arasında en düzgün olanıyım,4 erkek kardeşim de sinir hastası,yeri gelince anneme hakaretler yağdırabiliyorlar ve çekinmiyorlar da çünkü babam güzel bir rolmodel,şimdi dersinizki baban öyleyse annen yetiştirsin çocukları ama baba ile aynı evde olunca olmuyor,yazık annem hep ağlıyor çocuklarımı istediğim gibi yetiştiremiyorum diye.... neden boşanmıyor derseniz;

korkaklık
maddi imkansızlık ( babam çok zengin)
annemin ailesinin zerre desteği olmayışı ( sana bakıyorsa kapa çeneni diyorlar)

şimdi soruyorum sizlere 28 yaşında olmama rağmen hala babasıyla güzel diyalogda olan birini görünce imreniyor ve ağlıyorsam bu iyi yetiştiğim anlamına gelirmi?? babamdan ayrı kalmamak uğruna bunları yaşamak bana ve kardeşlerime revamı???

anlatmak istediğim de tam buydu ....

X