Bisküvi - Kurabiye Tarifi Pismis Yumurtali Kurabiye(değişik bir tarif)

su35

bir varmış bir yokmuş
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2007
1.932
1
45
merhaba kızlar
bugün sizlerle ilginç bir tarif paylaşmak istedim.daha önce duyduğum ama hiç denemediğim bir tarif bu kurabiyeler.bugün gittiğim misafirlikte yedim süper olmuşlar en kısa zamanda ben de yapıp fotoğrafları burada paylaşacağım.ama benim gibi sabırsızlananlara önce tarif gelsin:KK66:)

hazırlık için 3 tane yumurtayı haşlamak ve sarılarını beyazdan çıkarmak gerekiyor,birde tereyağımızı oda sıcaklığında bekletmek..bukadarrrr
kızlar eğer isterseniz nişasta koymayabilirsinizde ama ben koymanızı öneririm.benim tarifimde nişasta var,ama bugün yediğimde yoktu,tercih sizin..

250 gr.tereyağ veya marğarin
1 çay bardağı mısırözü yağı
1 çay bardağından bir parmak eksik pudra şekeri
1 çay bardağı nişasta 3 tane haşlanmış yumurta sarısı
1 pkt kabartma tozu 1 pkt vanilya alabildiğince un
üzerime; 1 paket kakaolu yada çikolatalı puding

oda sıcaklığında erimiş margarinimizin içinde pişmiş yumurta sarılarımızı ezip pudra şekerinide ilave ederek iyice karıştırıyoruz.sıvı yağıda ilave edip tekrar karıştırıyoruz.daha sonra nişastamızı vanilya ve kabartma tozunuda ilave ediyoruz,azar azar yumuşak bir hamur elde edene kadarda alabildiğince un ilave ediyoruz. hazırladığımız hamurlardan yuvarlak toplar yapıp tepsiye diziyoruz.170 derecede 25,30 dkk kadar pişiriyoruz.kurabiyerimiz iyice pişince sıcakken bir tabağa boşalttığımız pudinkin içinde bulayıp başka bir yere soğuması için alıyoruz...bittiiiii..afiyet olsun:KK66:)
kızlar puding yerine süte katılan şekerli kakaolarda batırabilirsiniz.yada pudra şekeri ile kakaoyu harmanlayıp bu harcada batırabilirsiniz.

gercekdende ilginc bir tarif canimcigim
mutlaka en kisa zamanda yap ve resmini ekle cok merak etdim ve ilgimi cekdi dogrusu
paylasimin icin tskler

gercekdende ilginc bir tarif canimcigim
mutlaka en kisa zamanda yap ve resmini ekle cok merak etdim ve ilgimi cekdi dogrusu
paylasimin icin tskler

güzel yorumun için ben teşekkür ederim canıma.s.
valla zor gelmese gece gece yapıcamda sonra ye yat nolurum bilmemkaydirigubbakcemile3
belli olmaz sabah yapar yarında koyarım fotoyu burayayerimseniben

bende merak ettim resmi olsada görsek
birde toz pudinge mi buluyoruz yoksa
pudingi pişirip öylemi buluyoruz

Ellerine sağlık gülüm..Bu kurabiyenin ismi Arap kurabiyesi,çok güzel oluyor..Daha önce tarifi resimli olarak eklemiştim ben de silinmiş,iyi olmuş eklediğin...Emeğine sağlık..Üzerine,nesquik dediğimiz kakaolu içecek tozlarından katabilirsiniz..
Dilersen foto eklerim,bulabilirsem..
Sevgiler

bende merak ettim resmi olsada görsek
birde toz pudinge mi buluyoruz yoksa
pudingi pişirip öylemi buluyoruz
toz pudinge bulanıyor canım sıcakken yapılıyor ama sanki puding yerine puraşekeri ve kakao karışımı daha iyi oluyor diye düşünüyorum şkerler iri kalıyor kakao daha fazla yapışıyor
Ellerine sağlık gülüm..Bu kurabiyenin ismi Arap kurabiyesi,çok güzel oluyor..Daha önce tarifi resimli olarak eklemiştim ben de silinmiş,iyi olmuş eklediğin...Emeğine sağlık..Üzerine,nesquik dediğimiz kakaolu içecek tozlarından katabilirsiniz..
Sevgiler
yaa.adının doğrusunu senden duydum canım.ben yumurtalı kurabiye diye duymuştum.resim eklersen sevinirm bende yapınca mutlaka ekleyeceğim ama bu ara pek fırsatım olmadı..tarifi koyarken kurabiye tariflerini bayağı didikledim ama yoktu bulamadım..ilgine teşekkürler canım
degisik bir tarif eminim güzeldir en yakin zamanda deneyecegim canim

sağol bitosumm tavsiye ederimyerimseniben

rapsmallr.jpg

Yukardakiler de benim araplarım:j
Arap kurabiye adıyla tariflere eklemiştim daha önce de belirttiğim gibi çok arkadaş beğenip yapmışlardı,fotoğraf eklemişlerdi.Server taşınırken tarifler silindi ya o da gitmiş sağlık olsun..
Benim kullandığım tarif şöyle
malzemeler:

hamuru:
3 haşlanmış yumurta sarısı
1 paket oda sıcaklığında margarin
1 paket vanilya
aldığı kadar un
üzerine:
yarım su bardağı pudra şekeri
yarım su bardağı nesquik
yarım su bardağı kakao (veya çekilmiş filtre kahve)
not: kabartma tozu eklemiyorsunuz

ıçi sarı oluyor..Çok güzel..

Bu kurabiyeyi ya çok seversiniz,bayılırsınız ya da hiç sevmezsiniz..Öyle garip bir kurabiye:)
Bence tadı enfes,ama yumurtaya karşı hassas olanlar sevmeyebilir ..
ıçinde pişmiş yumurta olduğunu söylemezsiniz siz de:pp -allerjiler müstesna-

rapsmallr.jpg

Arap kurabiye adıyla tariflere eklemiştim daha önce de belirttiğim gibi çok arkadaş beğenip yapmışlardı,fotoğraf eklemişlerdi.Server taşınırken tarifler silindi ya o da gitmiş sağlık olsun..
malzemeler:

hamuru:
1 paket vanilya
aldığı kadar un
üzerine:
yarım su bardağı nesquik

İçi sarı oluyor..Çok güzel..

Bu kurabiyeyi ya çok seversiniz,bayılırsınız ya da hiç sevmezsiniz..Öyle garip bir kurabiye:)
Bence tadı enfes,ama yumurtaya karşı hassas olanlar sevmeyebilir ..
İçinde pişmiş yumurta olduğunu söylemezsiniz siz de:pp -allerjiler müstesna-

canım harikasın teşekkür ederim ilgine...evet içinde ilk tarifi aldığımda hiç şeker konmadığını sölemişti arkadaş. ama dediğin gibi garip...yumurtalı şekersiz ağır bir tat olmaması adına şeker tarife sonradan eklenmiş ve msır yağıda çok olması için eklenmiş..orjinali budur kızlar:lepi:

rapsmallr.jpg

malzemeler:

hamuru:
1 paket vanilya
aldığı kadar un
üzerine:
yarım su bardağı nesquik

İçi sarı oluyor..Çok güzel..

görüntüde geldi tam olducokacimcoook
süpersiniz hanimlar ya imreniyorum sizlere vallahi hele libosum sen fan klubu acsan offf offfff dolup tasiririz kessin :hooray:
hangi tarifi yapicama sasirdim hos koca popomu kaldirip yaptigimda yok ya bakip bakip yalaniyorum kediler gibikaydirigubbakcemile3

incitanemtuanam çok güldürdün bei kız o ne yorumdu öle kaydirigubbakcemile3
allah da seni güldürsün canım benimŞeniz

incitanemtuanam çok güldürdün bei kız o ne yorumdu öle kaydirigubbakcemile3
allah da seni güldürsün canım benimŞeniz

amin canimcigim allahim yüzümüzden gülücügü hic eksik etmez insallah:Saruboceq:
sizin gibi hamaratlarinda bu mükemmel paylasimlari hic eksik olmaz insallah:Saruboceq:

görüntüde geldi tam olducokacimcoook
süpersiniz hanimlar ya imreniyorum sizlere vallahi hele libosum sen fan klubu acsan offf offfff dolup tasiririz kessin :hooray:
hangi tarifi yapicama sasirdim hos koca popomu kaldirip yaptigimda yok ya bakip bakip yalaniyorum kediler gibikaydirigubbakcemile3

:hooray: :hooray: :hooray:
Coştum şimdi bak :eek:

Şaka bir yana teveccuhunuz efenim
Güzel gören güzel düşünür her zaman bunu der bunu bilrim

canim cok ilgincmis pismis yumurtayala falan ekledim deniycem mutlakavereliniortak
cok tesekkür ederimopuyorumnanaktan

amin canimcigim allahim yüzümüzden gülücügü hic eksik etmez insallah:Saruboceq:
sizin gibi hamaratlarinda bu mükemmel paylasimlari hic eksik olmaz insallah:Saruboceq:
canım sen ne zaman yazmışsın ben güllerdiyarı bacım yazmasa görmücem :1shok:
eksik olma bidenem ne demek ayol libyanacığma tamaman katılıyorum:eek:
:hooray: :hooray: :hooray:
Coştum şimdi bak :eek:

Şaka bir yana teveccuhunuz efenim
Güzel gören güzel düşünür her zaman bunu der bunu bilrim
demi canım aynen katılıyorum sanakaydirigubbakcemile5
canim cok ilgincmis pismis yumurtayala falan ekledim deniycem mutlakavereliniortak
cok tesekkür ederimopuyorumnanaktan

evet canım gerçektende ilginç bir tarif ama liboşum sağolsun orjinalini ve fotosunu ekledi ..
yüreğine sağlık güzel yorumun için ve topiklerime gösterdiğin ilgi için çok teşekkür ederim opuyorumnanaktana.s.Şeniz

Sevgiler

Ben de bu Liboşumun kurabiyesine benziyo dicektim tam da cokacimcoook Sen yazmışsın bile... Oktay Usta da yapmıştı bundan.

heh harıka bı kurabıye bu bende yemısdım :)..sonradan yumurta oldgnu ogrenınce az dellenmısdım ama gercekdende gzuel:) emegıne saglık canımcımm

bu kurabiyenin tarifini az aramadım yaa..ekleyene teşekkür ederim..çok nefis oluyor bu kurabiyeler...mutlaka deneyin derim ben..

X