Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

Çok geçmiş olsun allah şifa versin ben istanbuldayım. ama izmirde ege ve dokuz eylül üniversistesinin hastanelerine gidebilirsin.annemdede benim skloderma vardı ege üniversitesinde tedavi gördü memnundu.

annenin memnun olmasına sevindim .. umarım tamamen iyileşir . aslında üniversitelere gitmeyi düşündüm ama 2 aylık bir bebeğim var ve onunla oralara gidemiyorum . o yüzden iyi bir doktorun muayehanesine gitmek istiyorum . bana tekrar yardım ederseniz sevinirim .

tşk

annenin memnun olmasına sevindim .. umarım tamamen iyileşir . aslında üniversitelere gitmeyi düşündüm ama 2 aylık bir bebeğim var ve onunla oralara gidemiyorum . o yüzden iyi bir doktorun muayehanesine gitmek istiyorum . bana tekrar yardım ederseniz sevinirim .

tşk

CNM annem ege üniversitesine gidiyordu orda belli bir doktoru yok ordak tek sıkıntı tahlilelirini veriyorsun ama sonuçların çıkması uzun sürüyordu. şuan tedavi görmüyor( skloderma) için kesti ilaçlarını. bebiş varsa ilaç kullanman zor olacak allah kolaylık versin şifa versin.

merhaba .... bende romotoit artrit hastasıyım . izmir de oturuyorum . bana önereceğiniz iyi bir doktor varmı ... şimdiden herkese teşekkürler ....

ege tıp ta benim doktorum var prof.dr. yasemin kabasakal çok ıyı bır doktordur ben uzak oldugu için 1 yıldır ıspartada tedavi oluyorum beni ayaga o doktor kaldırdı çok zor yürüyordur

ege tıp ta benim doktorum var prof.dr. yasemin kabasakal çok ıyı bır doktordur ben uzak oldugu için 1 yıldır ıspartada tedavi oluyorum beni ayaga o doktor kaldırdı çok zor yürüyordur

merhaba figen sendemi RA hastasısın ? birde şuan nasılsın ....

canım bu hastalık hamilelikten önce de var mıydı...yoksa doğumdan sonra mı oldun

doğumdan sonra oldu canım ..yaklaşık 45 gün sonra birden başladı . önce dizlerimde ağrı başladı , sonra ellerimde şişmeler başladı ve acımaya başladı sonra tüm vucuduma yayıldı .

Bu arada ben 2 gündür süte toz zencefil karıştırıp içiyorum . şişliklerim biraz indi . ama zenfefilden mi bilmiyorum ??????

doğumdan sonra oldu canım ..yaklaşık 45 gün sonra birden başladı . önce dizlerimde ağrı başladı , sonra ellerimde şişmeler başladı ve acımaya başladı sonra tüm vucuduma yayıldı .

Bu arada ben 2 gündür süte toz zencefil karıştırıp içiyorum . şişliklerim biraz indi . ama zenfefilden mi bilmiyorum ??????
ALLAH şifa versin inşallah bende de son iki gündür hafif ağrılar oldu hava sıcaklığıında ra yı etkiliyor bu hastalık sıcağa gelmiyor ve yaz geliyor inşallah güzel ağırısız bir yaz geçirirz arkadaşlar :26:

merhaba figen sendemi RA hastasısın ? birde şuan nasılsın ....

şuan durumum kötü ağrılarım var ayak bilegimde yürümekte zorlanıyorum ama ilaçları azaltıgımız için önceden gayet iyiydin durumum humira diye bir igne vurunuyordum o çok ıyı geliyordun bıraktım bebek düşündüğümüz için allah hepimize şifa versin ağrılarımızı azaltsın yapcak bişi yok dayanıyoruz...

şuan durumum kötü ağrılarım var ayak bilegimde yürümekte zorlanıyorum ama ilaçları azaltıgımız için önceden gayet iyiydin durumum humira diye bir igne vurunuyordum o çok ıyı geliyordun bıraktım bebek düşündüğümüz için allah hepimize şifa versin ağrılarımızı azaltsın yapcak bişi yok dayanıyoruz...

canım merak etme hamile kalınca ağrıların hafifleyecek inan..allah hepimizin yardımcısı olsun..

arkadaşlar recep ayına girdik, ve bu ayda yapılan dualar kabul olurmuş(çünkü bu ay allahü tealanın en sevdiği aymış) tüm ra lı arkadaşlarım ve tüm hastalar şifa bulurlar inşallah,:KK71:

Selam kızlar. Ben Romatoid artrit hastayım. Yani eklem romatizması. Bu sitede benden başka bu hastalığa sahip ya da cevresinde bu hastalıktan olan biri var mı? Ya da bana bu konuda yardım edecek biri. Ben kullandıkları ilaçları ve tedavi yollarını araştırıyorum. 2 yıllık evliyim arkadaşlar. Eşimle artık çocuk düşündüğümüz için bir süreliğine doktor kontrolünde bıraktım ilaçlarımı. Neredeyse altı ay olacak. Tekrar kötüleştiğim için de bitkisel tedaviye başladım. Tabi bir uzmanla görüşüyorum. Çocuk işini de ertelemek zorunda kaldım. Kortizon kullanmaya devam ediyorum ayrıca. Eğer kullanmassam zaten şiddetli eklem ağrılarına maruz kalıyorum. Romatoid artrit zor bir hastalık. Hayat standartlarını çok kısıtlıyor ve doktorların dediğine göre de kalıcı. Yani ömür boyu ilaç kullanmak gerekiyor. Merak ettiğim bir şey de bu hastalıktan iyileşen, hiç değilse ilaç kullanmadan hayatına devam edebilen hastalar var mı. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Bir de tavsiyem sağlığınızın kıymetini iyi bilin. Öyle büyük bir nimet ki, değeri kaybedildiğinde anlaşılıyor. Sevgiyle kalın...

Canım annemde de var eklem romatizması ve ramatoloji bölümünde 3-4 yıldır tedavi görür.Her 2 ayda bir kontrole gider.Öyle hayatını çok kısıtlayacak sıkıntı verecek bir durum görmedim annemde çok
şükür çeşitleri derceleri var mı bilmiyorum ama dr geçen gittiğinde sonuçların gayet iyi 4-5 aydan ilaçları keseriz demiş.

Hamişlerimizden ses çıkmıyor:KK49:!!!!!!!hamilelik süreçleriniz nasıl gidiyor?

arkadaşlar son zamanlrda istanbulda yaşayıp da çapadan özel randevu alan oldmu özel muayene kalkmş diyolarr bi bilgnz var mı

cnm normale randevu almak zor sanırım nasıl gidebldn ya

cnm doktorum dedi sekreterlıge gıt sana gun versınler artık özel kapanıcak dedı bana 3 ay sonrasına randevu verdıler işte gittim 3 ay önce gine 3 ay sonrasına verdıler bu ayın sonunda gıne gıdıcem netten ve telden randevu almak cok zor allah herkesın yardımcıısı olsun

X