gebelik kesenizi kaçıncı hafta gördünüz

akimera

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
1.617
26
arkadaşlar ben tahmini bir aylık hamileyim.değerlerim çok az artış gösteriyo.doktorum dış gebelikten bahesdiyo.ama kese hala gözükmediği için herhangi bir tedaviye başlamadık.ama kesem gözükürse normal gebelik sayılıyormuş.bende gözükmesi için dua ediyorum.kesesi geç gözüken arkadaşlar varmı acaba.ve kan değerleri ne durumdaydı

canım benimde aynı bende 1aylık hamileyim degerlerım doktorun istedigi dogrultuda tukselmiyo banada dış gebelik olabilir demiştı bende hemen baska doktora gittim oda ultrasonda goremedi ama degerlerin artmasının iyi oldugunu haftaya tekrar gelmemi soyledi simdi persembeyi bekliyorum bekalım ne olacak

canım benimde aynı bende 1aylık hamileyim degerlerım doktorun istedigi dogrultuda tukselmiyo banada dış gebelik olabilir demiştı bende hemen baska doktora gittim oda ultrasonda goremedi ama degerlerin artmasının iyi oldugunu haftaya tekrar gelmemi soyledi simdi persembeyi bekliyorum bekalım ne olacak

inşallah ikimiz içinde hayırlısı olur cnm.senin değerlerin nasıldı nekadar artış gösterdi

ben kesemizi ilk doktor kontrolünde 5+1 haftalikken gömüstüm ama kan degerlerimi bilmiyorum gercekten o konuda yardimci olamicam
ayrica kese daha görünmedigi icin hormonlar artis göstermemis olabilir bu sitede okumustum yavas gidip bir anda yükselen cok hamile var..
gün asiri testi tekrarlayin bakalim 1 günde bile ikiye katlamasi gerekli

bende 5 hafta 2 günlük iken gördüm canım kanda değil idrarda öğrendim hemen doktora gittim göründü insallah sizde en kısa zamanda görürüsünüz iyi aksamlar

benimde 5 haftalıkken kese gorundu ve bhcg degerim 4.haftada 786 idi.

merhaba,
kan değeri 1500 olduğunda görülmesi gerekiyor. umarım problemsiz devam eder hamileliğiniz.

inşallah ikimiz içinde hayırlısı olur cnm.senin değerlerin nasıldı nekadar artış gösterdi

hayırlısı olsun rabbim bebeklerimizi bize bagışlasın ben adetimin 10.gunu yaptırdım kan tahlili 99.81 cıktı 2. testte 155.31e yukseldi 3. testte 232.00 e yukseldı ilk gittim doktor bu artışları yeterli görmemişti ulrasondada görünmeyınce dış gebelik dedi bende 2gün sonra baska doktora gittim o ultrasondan baktı kan toplulugu var ama adetmi gebelikmi belli degil dedi bende kan tahlilleri yaptırdıgımı soyledım ve gösterdim diger doktorun söyledıklerinide anlattım hayır dedi kan tahlili gebeligi gösteriyor degerler yukselmiş dedi haftaya tekrar gel dedi yani kafam cok karışık hangi doktora inanacagımı bilmiyorum ne yapacagımıda bilmiyorum senin degerler nekadar yukseldı

benimde 6 haftalıkken görmüştük ama bende kan testi yapmamıştım .hayırlısı inşlhh hersey iyi olur.

4.haftada keseyi gördüm cnm ben ama değerlerim hızlı artış göstermişti,adet olmam gereken günde 2900 dü bhcg düzeyim,bir düşük yaptığım için dr.a erken gitmiştim.
bhcg düzeyi herkeste farklı oranda artar,eğer değer1,5-2 kat artıyorsa sorun olma ihtimali az cnm,ama bazen dış gebeliklerde de bhcg 6000lere kadar çıkıyormuş,umarım keseyi görürüsün cnm

bende ilk idrar testinde öğrendim hamile oldugumu biraz soluk çıktı.doktora gittik ultrasonda görünmedi 5 haftalıktı.kan testim 182 civarları çıktı.doktor dış gebelik olabilir dedi.geçtiğimiz cumartesi gittik yani 6. haftasında kese görüldü.çok mutlu olduk.7.haftasında bebeğim onu şimdiden çok özledim:)inşş sorun yoktur çünki kan değeri düşük çıkınca hemen dış gebeliğe yöneltiyolar.ben bunu anladım.siz herşeyi pozitif düşünün sağlıklı bebeğiniz olur inş

arkadaşlar ben tahmini bir aylık hamileyim.değerlerim çok az artış gösteriyo.doktorum dış gebelikten bahesdiyo.ama kese hala gözükmediği için herhangi bir tedaviye başlamadık.ama kesem gözükürse normal gebelik sayılıyormuş.bende gözükmesi için dua ediyorum.kesesi geç gözüken arkadaşlar varmı acaba.ve kan değerleri ne durumdaydı

Canım..İçini ferah tut..Allah hayırlısı ile bebeğini kucağına almayı nasip etsin..Bende 1 aylık hamileyim..Benim kesem görünmedi..Ama 6 mayısda ( 5.5 - 6 haftaya denk geliyor..) doktorum tekrar bekliyor..O zaman kontrol edecekler..Bu aylar kese görünmeye bilirmiş..iNŞALLAHH GÖRÜNÜR..Doktor kontrollerini atlama..Ama kendimle kıyasladığımda bana doktorum olabilir demişti.

hepinize çok tşk.ederim ederim arkadaşlar.gerçekten içimi çok rahatlattınız.ben doktoruma 7 haftalık bile kesesi görünenler varmış benimkide öle olamazmı dediğimde yok öle bişey bu imkansız 7 haftalık çocuğun bırak kesesi kalp atışları bile gözükür deyip moralimi bozmuştu.bana hiç olumlu konuşmuyolar.sanırım doktorumu değiştirmeliyim.hepinize gerçekten çok tşk.ederim

canım ben doktora gittiğimde adet tarihime göre 7 haftalıktı ama sadece kese göründü çünkü geç döllenmeymiş bebek 5. haftasındaymış inşallah sizinde öyle birşeydir

canım ben doktora gittiğimde adet tarihime göre 7 haftalıktı ama sadece kese göründü çünkü geç döllenmeymiş bebek 5. haftasındaymış inşallah sizinde öyle birşeydir

inşallah cnm yaa.biraz önce dün yaptırdığım kan testinin sonucunu öğrendim henüz 1250 de.doktorum 1500 olmadan kese gözükmez diyodu.çbenim değerler herkesin aksine 2 günde bir160 artış gösteriyo.yani 2 günde değerlerin 2 ye katlanması gerekirken benimki her kan testimde 2 günde 160 artıp duruyo.azalma yok.herhangi bir agrı kanamada yok.ve ben adet olduktan 3 gün snr öğrendim hamile olduğumu.sanırım adetten önce hamile kalmışım ama nezaman bilmiyorum.adet tarihime göre hesaplarsak 3,5 haftalık hamileyim.ama ondan önce kaldıysam ve gerçekten geç döllenme olduysa sanırım gözükmemesi normaldir.okadar istiyorumki bu çocuğu hep bi umut taşıyorum kesenin gözükmesi için.dua edin cnm.bu artış oranına göre önümüzdeki hafta gözükür sanırım.dış gebelik deilse tabi:Saruboceq:

inşallah cnm yaa.biraz önce dün yaptırdığım kan testinin sonucunu öğrendim henüz 1250 de.doktorum 1500 olmadan kese gözükmez diyodu.çbenim değerler herkesin aksine 2 günde bir160 artış gösteriyo.yani 2 günde değerlerin 2 ye katlanması gerekirken benimki her kan testimde 2 günde 160 artıp duruyo.azalma yok.herhangi bir agrı kanamada yok.ve ben adet olduktan 3 gün snr öğrendim hamile olduğumu.sanırım adetten önce hamile kalmışım ama nezaman bilmiyorum.adet tarihime göre hesaplarsak 3,5 haftalık hamileyim.ama ondan önce kaldıysam ve gerçekten geç döllenme olduysa sanırım gözükmemesi normaldir.okadar istiyorumki bu çocuğu hep bi umut taşıyorum kesenin gözükmesi için.dua edin cnm.bu artış oranına göre önümüzdeki hafta gözükür sanırım.dış gebelik deilse tabi:Saruboceq:

İnşallahh Akimera..Herşey gönlüne göre olsun..Moralini bozma..Benimde ilk doktorum moralimi çok bozmuştu..Doktorumu değiştirdim..Hamileliğimin tadını çıkarmaya başladım..Hepimiz için Allahdan hayırlısı olsun..Bebişlerimize alırız kucağımızada buradan mama tarifleri veririz birbirimize..İnşallahh..:))

İnşallahh Akimera..Herşey gönlüne göre olsun..Moralini bozma..Benimde ilk doktorum moralimi çok bozmuştu..Doktorumu değiştirdim..Hamileliğimin tadını çıkarmaya başladım..Hepimiz için Allahdan hayırlısı olsun..Bebişlerimize alırız kucağımızada buradan mama tarifleri veririz birbirimize..İnşallahh..:))

inşallah öle olur cnm.şu anda tek temennim bu:Saruboceq:

meraba arkadaslar bende tahmını bır aylık hamıleyım.test yaptım henuz doktora gıtmedım dıs gebelıgı okuyunca bende endıselendım.bebegın kesesı gorunmeyıncemı dıs gebelık oluyor?

X