Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Cilası nedir,nasıl yapılır?

morBalik

I believe in pink.
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
591
33
bikaç ay önce saçıma röfle attırmıştım o sırada kuaförüm röfleden sonra saçıma cilaladığını söylemişti. çok güzel bi renk çıkmıştı. bu cila nedir bu konuda beni aydınlatırmısınız arkadaşlar :2: bu cila nedir nasıl yapılır edilir normal boyanın farklı sulandırılmış halde hazırlanması mı yoksa boyadan farklı olarak cila diye bişey mi satılıyor hiç bi fikrim yok bu konuda. bide saçlarım koyu renk olduğu için her ay diplerim geliyo renk sarıya vurduğu için kötü duruyor her ay kuaföre gidip bi sürü para vermekten sıkıldım. artık evde kendi imkanlarımla bişeyler yapmak isityorum yardımcı olursanız çok sevinirim. :KK1:

cila dediği şey saçını açtıktan sonra istediğin renk boyadan 2 sigara izmariti kadar sıkıyorlar içine saç kremi 1 2 çar bardağı su ve yüzde 6 lık oksidandan 1 yemek kaşığı koyup karıştırıyolar biraz cıvık oluyo. bunu saça uygulayıp 15 20 dk saçta tutup yıkıyorlar saçtaki doreliği vs alıyo. diğer adıda pigmentasyon işlemidir.

bende paylasayım bıldıgım cıla tarıflerını burada :21::21:
2 sigara boyu istenilen renk boya sıkılır< platın veya acık kullu sarı tavsıye>,ve bir yemek kaşığı kadar 20 volumlük oksidan koyulur ve 2 sigara boyu boyaya bir çay bardağı kadar su konularak hazırlanır.bu karısıma % 5 volümde diyebiliriz,oldukça sulu cıvık hazırlanmalı,ve yıkama yerinde ıslak saça sürülup istege gore 5 ıle 15 dk arasında bekletılıp yıkanır.
Bu şekilde hazırlanmış bir numlex yada cila asla ana renge renk vermez yada açmaz, sadece aralara atılan röflenin rengine renk verir,hataları kapar,. :21::21:

bır dıgerı ıse ; boya kabının içine 7.0 boyanın yarısını sık ve içine saç kremi bir kaşık kadar koy, sonra bir yemek kaşığı 20 volum oksıdan koyup iyice karıştırıp röfleden yıkanmış saça iyice sür. tavsıye olarak fırçaylasürüp yedir. 20 25 dk bekletip saçları iyice durulayıp,kremleyip kurut:21::21:
umarım yararlı olmusumdur canlar...:KK16:

Son düzenleme:
bende saçlarımı boyarken özellikle uçlara doğru rengi tutturmakta zorlanıyordum pigmentasyon yada cila nasıl diye araştırdım uzman bir kuaför sitesinde ılık su ve boya ekleyerek yapıldığını ama kesinlikle kuaförün yapmasını tavsiye ediyordu bende okadar boyuyoruz bişey olmuyoda bunu kendim yapsam ne olacak dedim gerçi o uzun saçlara yarım tüp boya felan diyo ama ben boyanın 5/ 1 kadar sıktım 1 çay bardağı ılık suyla iyice karıştırdım baktım sulu ve az oldu azcık badem yağı birazda saç kremi ekledim hem çoğaldı hem yoğunlaştı önce uçlardan başladım boya sürer gibi en son saç diplerimede sürdüm 1 saat felan beklettim ama ilk 5 dakka felan sıcak fön tuttum onuda kafamdan uydurdum bu ılık su olduğuna göre sıcaklık etkili diye düşündüm sonra soğuğa yakın ılık suyla boya tamamen akana kadar yıkadım şampuansız kremde sürmedim zaten içinde krem yağ vardı gerek kalmadı nerdeyse saç boyanmış gibi olmuştu saçlarımda dipten çıkan kendi saçım bile beyazlar dahil kapanmış sayılırdı valla süper oldu hem oksidan kullanmadım saç yıpranmadı hemde bir hafta felan daha saçı boyamadan idare edebilirim en güzeli de boya yaparken hep dipte sorun olurya yok renk tutmaz yok uca göre açık kalır valla süper yarım tüp boyayı koysaymışım belkide dahada iyi olurdu neyse arada saçı boyamadan böyle yapmaya karar verdim hemde yeni deniyeceğim renk konusunda bir fikrim olmuş oldu kesinlikle tavsiye ederim :KK16:
$08042012657.jpg

valla saçınızın boyadığınızda tutabilecek her renkte olması lazım yani siyah saça sarı bir boya olmayacağı gibi cilada olmaz ama açık yada koyu saça renkte parlaklık hafif renk değişiklikleri yapılabilecek açık renk saçlara özellikle kuaförler röflede yada dip boya yaptıkları oryalle açılmış sarı tonları renklerde yada kızıl gibi çabuk akan renklerde uyguluyolar mesela saçınız kumral diyelim ama siz dorelik olsun istiyorsunuz kumral dore bir renkle yapabilirsiniz yada saçınız platin sarı ama siz dore sarıya geçmek istiyorsunuz önce renk yüklemesi yapıp üzerine sarı dore boyarsanız rengin tutması daha kolay olur yada saçları oryalle yada benzeri açıcılarla açıyoruz malum sarılar turunculuklar oluyor üzerine boyamadan önce boyayacağımız renkle renk yüklemesi yapıp yıkamadan boyayı üzerine sürersek rengi tutturmak daha kolay olur genelde bu yapılmıyor ve boya malum çabuk akıyor sonrada alttan turunculuk çıktı yok kapanmadı diyoruz gibi durumlarda yada saçımızı boyadık ama bazı yerlerin istediğimiz gibi olmadığını gördük bu seferde cila yaparak aynı renkle o farklılıkları kapatabilir daha iyi olmasını sağlayabiliriz bunlar benim deneyimlerim tabi kuaför daha farklı bişey yapıyormu bilmem ama içinde oksidan olmadığı için saça zararda vermiyor hemde çabuk akan o boyaların tekrar yeni boyanmış gibi parlamasını sağlıyor :KK16:

bu konu baya ilgimi çekdi bende 7.1 küllü kumrala boyuyacağım aradan 15 20 gün geçincede su cila işini yapıyım hem renk daha net oturur saçımda hemde parlar ilk boyandığı gibi mantıklı geldi

benim saçlarımdada krepe balyaj var oryalle acılıp üzerine cila atıldı boya işlemi olmadı aslnda cok güzel duruyor.. uçlara doğru güneste acılmıs gbi.. ama akıncada fazlasıyla çirkin görünüyor.. ve her cila attırısımda dünyanın parasını veriyorum:/ evde kendm yapmaktan korkuyorum aslnda uzun saclarım var bişey olursa die.. herkes değişik yöntemlerden bahsetmiş..ılık su krem koyan badem yağı koyan falan.. bende yapsam dnesem sorun olur mu acaba?

bende saçlarımı boyarken özellikle uçlara doğru rengi tutturmakta zorlanıyordum pigmentasyon yada cila nasıl diye araştırdım uzman bir kuaför sitesinde ılık su ve boya ekleyerek yapıldığını ama kesinlikle kuaförün yapmasını tavsiye ediyordu bende okadar boyuyoruz bişey olmuyoda bunu kendim yapsam ne olacak dedim gerçi o uzun saçlara yarım tüp boya felan diyo ama ben boyanın 5/ 1 kadar sıktım 1 çay bardağı ılık suyla iyice karıştırdım baktım sulu ve az oldu azcık badem yağı birazda saç kremi ekledim hem çoğaldı hem yoğunlaştı önce uçlardan başladım boya sürer gibi en son saç diplerimede sürdüm 1 saat felan beklettim ama ilk 5 dakka felan sıcak fön tuttum onuda kafamdan uydurdum bu ılık su olduğuna göre sıcaklık etkili diye düşündüm sonra soğuğa yakın ılık suyla boya tamamen akana kadar yıkadım şampuansız kremde sürmedim zaten içinde krem yağ vardı gerek kalmadı nerdeyse saç boyanmış gibi olmuştu saçlarımda dipten çıkan kendi saçım bile beyazlar dahil kapanmış sayılırdı valla süper oldu hem oksidan kullanmadım saç yıpranmadı hemde bir hafta felan daha saçı boyamadan idare edebilirim en güzeli de boya yaparken hep dipte sorun olurya yok renk tutmaz yok uca göre açık kalır valla süper yarım tüp boyayı koysaymışım belkide dahada iyi olurdu neyse arada saçı boyamadan böyle yapmaya karar verdim hemde yeni deniyeceğim renk konusunda bir fikrim olmuş oldu kesinlikle tavsiye ederim :KK16:
Eki Görüntüle 385759

bende evde yapabilirmiyim acaba sacim uzun ve koyu kumral uzerinde sari rofle var di diplerim cok cikti kuaforler dunyanin parasi artik gidemiyorum acicimi aldim evde roflemi kendim yapacagim valla arastirdim her yerden ustunede sizin yaptiginiz gibi cila yasam ama anlamadigim sey cilada kullandigimiz boya rengi ne on olucak mesela benim sari roflelerim olacak ayni saridanmi kullanmaliyim cila boyasinida

benim saçlarımdada krepe balyaj var oryalle acılıp üzerine cila atıldı boya işlemi olmadı aslnda cok güzel duruyor.. uçlara doğru güneste acılmıs gbi.. ama akıncada fazlasıyla çirkin görünüyor.. ve her cila attırısımda dünyanın parasını veriyorum:/ evde kendm yapmaktan korkuyorum aslnda uzun saclarım var bişey olursa die.. herkes değişik yöntemlerden bahsetmiş..ılık su krem koyan badem yağı koyan falan.. bende yapsam dnesem sorun olur mu acaba?

canım cila her öyle kafana estiğinde yapılıyor mu dipler çıktığında filan? bide çok mu para alınıyor ??

canım cila her öyle kafana estiğinde yapılıyor mu dipler çıktığında filan? bide çok mu para alınıyor ??

evet yapılabiliyor.. benim cilam 3 hafta falan dayanıyor hele yazın hiç dayanmadı ya .. deniz kum güneş derken.. saçlarımın uçları bal köpüğü acık kumral arası olması gerekirken sürekli sarı oluyor:).. yani benim için pahallı öğrenciyim zaten ama çalışan bi kadına göre pahallı olmayabilir..

benim boyalı kahve saçlarım var ama altında turuncu yansımalar oluyo bu işlemi bende uygulasam sonuç alır mıyım peki

Eki Görüntüle 385759

sac renginiz cok güzel olmus..bi kac sorum olucak..hangi marka ve numara boya kullandiniz ?

sac kremi derken sampuandan sonra kullandigimiz sac kreminden mi bahsediyosunuz ? insallah sorum görürsünüz ; )

sac renginiz cok güzel olmus..bi kac sorum olucak..hangi marka ve numara boya kullandiniz ?

sac kremi derken sampuandan sonra kullandigimiz sac kreminden mi bahsediyosunuz ? insallah sorum görürsünüz ; )
valla hangi boya tam hatırlamıyorum benim albüme bakarsanız hem boya numaraları hemde boyanmış halleri var genelde birbirine yakın tonlar kullandım ama cilayı renklendirmeyi hangi boyayla saçlarımı boyayacaksam onunla yapıyorum kremde evet normal saç kremi yıkadıktan sonra kullandığımız

Tatlim benim sacim bundan 3 4 ay önce kuaför tarafindan oryalle acildi fakat sabirsiz kuaför 5 10dakika daha bekleyemedigi icin acaip derecede turunculasma oldu hatta havuc oldum bile diyebilirim sonra boyaya gerek yok istedigin tonda acildi deyip yolladi bende spot isiklarinin magduru olarak farkedemedim o kadar turuncu oldugumu yikadikca fazlalasti tabiri caiz cingenelere döndüm 20gün baska bi kuaför biraz koyultarak kapadi o igrenc rengi. Yaklasik 2aydir dinlenmeye aldim simdi evde kendim boyiycam cok acik altin sarisina cunku suan sacim oldukca acik ve asla saridan koyuya gecis yapmak istemiyorum bu kadar zahmet cekmisken. Benim sana danismak istedigim suan cok hafiften diplerde turunculu doreli bi yansima var yani uclar cok cok daha acik dibime gore benim istedigim hertarafinin ayni renk olmasi bu dedigin cila islemini yapip ustune 1gün sonra boyama islemini yapsam evde uygun olurmu sizce dusuncelerinizi bekliyorum simdiden tsk ler

Tatlim benim sacim bundan 3 4 ay önce kuaför tarafindan oryalle acildi fakat sabirsiz kuaför 5 10dakika daha bekleyemedigi icin acaip derecede turunculasma oldu hatta havuc oldum bile diyebilirim sonra boyaya gerek yok istedigin tonda acildi deyip yolladi bende spot isiklarinin magduru olarak farkedemedim o kadar turuncu oldugumu yikadikca fazlalasti tabiri caiz cingenelere döndüm 20gün baska bi kuaför biraz koyultarak kapadi o igrenc rengi. Yaklasik 2aydir dinlenmeye aldim simdi evde kendim boyiycam cok acik altin sarisina cunku suan sacim oldukca acik ve asla saridan koyuya gecis yapmak istemiyorum bu kadar zahmet cekmisken. Benim sana danismak istedigim suan cok hafiften diplerde turunculu doreli bi yansima var yani uclar cok cok daha acik dibime gore benim istedigim hertarafinin ayni renk olmasi bu dedigin cila islemini yapip ustune 1gün sonra boyama islemini yapsam evde uygun olurmu sizce dusuncelerinizi bekliyorum simdiden tsk ler
Renklendirme konusunda uzman olan bir bayan kuaförü tanıdığım var. Gerçekten her türlü faciada saçın rengini istediği tona getiriyor. Çok çok buyuk sıkıntınız olursa telefonda ya da whatsapp tan yazabiliiyorsunuz. Ben gördum kaç tane mor olmuş saçı bile toparladı, bir de yıpranan kırıllan saçları da mükemmel onarıyor. Çok uzman biri.

benim boyalı kahve saçlarım var ama altında turuncu yansımalar oluyo bu işlemi bende uygulasam sonuç alır mıyım peki

Küllendirmek icin yapabilirsin tabiki. Istedigin renkde küllü boya ( ben extra küllülük icin igora nin 0.22 turuncu azaltici mix boyasindan serce parmagi boyutunda ekliyorum.) 3% oksidanla nemli sacina yedir 5 ila 20 dakika arasi bekleye bilir, aynada kontrol etmeni tavsiye ederim..

Ben yoğun saç dökülmesi ve yavaş saç uzama sorunu yaşadığım zamanlarda , gerçek verimi keratin dip bakım setini aldıktan sonra gördüm ve sette herşey var. bitkisel şampuanı vardı, İkincisi, saç gözenek açıcı serumu var çok süper. üçüncüsü de %100 doğal soğuk sıkım yağlarla üretilen dökülme önleyici ve hızlı saç uzatıcı keratin dip bakım yağı da mükemmel. 2 hafta sonra tam net olarak dökülmem kesildi diyebilirim. Bir de katkısız keratin hediye ediliyor ki bu da 2 seansta zayıf ince tellı kırılan kopan yıpranan saçlarımı anında onardı.

X