2012 Kasim ayinda bebeklerini bekleyen anneler..buyurun sohbete

meraba kızlar..bende çalışan bir anne olarak yeni geldim evime..benim kasık yada bel ağrım olmuyor...çokta zorlanmıyorum ama sağ kaburgamın altındaki ağrı çok şiddettli..elim orda gezdim bütün gün..oğlumun ayağı var orda ve artık elimle hareket ettirmeye çalışıyorum yerini değiştirsin diye ama banamısın demiyor..onun dışında pek şikayetim yok..

yarın oğlumun odası gelicek bugün odayı boşaltcam temizliycem..işim çok hafta sonu..herkese kolay gelsin...hasta olanlar iyileşsin...yoğun tempoda çalışanlar dinlensin..

saidem adaçayını hamileyken çok fazla tüketmek iyi değil . erken hamilelik döneminde düşüğe , ilerleyen dönemde erken doğuma sebep oluyormuş Allah muhafaza . bitkilerde çok masum değil , bol bol ballı süt , bol limonlu çay .. benzeri şeyler tüket bence

evet canım haklısın, ada çayı pek önerilmiyor ama bu sabah korka korka 2 bardak içtim boğazımı biraz yumuşatsın diye. eve gideyim takviye yapacağım bolca teşekkürler önerilerin için. içicem akşam inşaallah. hala işteyim başımda çatlıyor. oturduğum yerde ter boşaltıyorum. sanırım şifayı iyi kaptım. Allahtan hafta sonu geldi, sadece yatıp dinlenmek istiyorum :KK43:
inşaallah bebişim etkilenmez bu olumsuz durumumdan ve gelişimi gerilemez..

evet canım haklısın, ada çayı pek önerilmiyor ama bu sabah korka korka 2 bardak içtim boğazımı biraz yumuşatsın diye. eve gideyim takviye yapacağım bolca teşekkürler önerilerin için. içicem akşam inşaallah. hala işteyim başımda çatlıyor. oturduğum yerde ter boşaltıyorum. sanırım şifayı iyi kaptım. Allahtan hafta sonu geldi, sadece yatıp dinlenmek istiyorum :KK43:
inşaallah bebişim etkilenmez bu olumsuz durumumdan ve gelişimi gerilemez..

canım geçmiş olsun..biran önce git ve iyice dinlen...kendimizden çok bebeklerimizi düşünüyoruz artık..inşallah bir olumsuzluk olmaz sen beslenmene dikkat et yinede..pazartesi iyileşmiş bir şekilde görüşmek üzere...

Uzun zamandır gelemedim. Bir takım işlerle uğraşmak zorunda kaldım. Pazartesi günü doktorumuza gittik. kızım 2058 gram boyuda 42 cm.. 2 hafta sonra tekrar gideceğiz ve ntsye girecekmişiz

Uzun zamandır gelemedim. Bir takım işlerle uğraşmak zorunda kaldım. Pazartesi günü doktorumuza gittik. kızım 2058 gram boyuda 42 cm.. 2 hafta sonra tekrar gideceğiz ve ntsye girecekmişiz

maşallah size! benim oğlum daha ufak olacak doktor da dedi zaten. 1600 kusür idi biz de pazartesi doktordaydık. gerçi şimdi düşündüm de ben burada biraz tarihi yanlış yazdım gibi. pazartesi bize 30. hafta bitti dedi. yalnız benim doktorum 2 haftada bir çağırmadı bir ay sonra gelin dedi. bilmiyorum kaçıncı haftada 2 haftada bir çağırıyorlar ama, benim de işime geliyor sık sık gitmektense :)

ben kontrole gitmeye başladığımdan itibaren 2 hafta da bir çağrıyor. zaten biri muayene biri kontrol 2. gidişe herhangi bir ücret almıyorlar. sanırım doktorumuz bizi çok sevdi ki sık sık çağrıyor :)

bizi 30 haftadan sonra haftada bir çağırıyor öncesinde de 2 haftada bir gidiyorduk:KK49:

peki her gidişinizde ultrason a giriyor musunuz? o kadar sık ultrason bebek için iyi bile olmayabilir. yurt dışında çok daha az ultrasonla bakılıyormuş bildiğim kadarı ile

32.haftada doktora gittim 3 hafta sonrasına gel dedi.normalde 2 haftada bir çağırıyordu 2 seferdir uzatıyor süreyi.her seferindede mutlaka ultrasona alıyor beni.amerikada ultrason 300 dolarmış o yüzden insanlar her seferinde giremiyormuş.herhangibir zararı varsada henüz bununla ilgili net bişey yok.şuan için zararı olmadığı söyleniyor.sadece doplere 2 defa girilğyormuş

ben kontrole gitmeye başladığımdan itibaren 2 hafta da bir çağrıyor. zaten biri muayene biri kontrol 2. gidişe herhangi bir ücret almıyorlar. sanırım doktorumuz bizi çok sevdi ki sık sık çağrıyor :)

ücret almadığı gidişinde de ultrason ile bakıyor mu doktorun ?

peki her gidişinizde ultrason a giriyor musunuz? o kadar sık ultrason bebek için iyi bile olmayabilir. yurt dışında çok daha az ultrasonla bakılıyormuş bildiğim kadarı ile

evet her kontrolde ultrasona giriyorum. doktoruma da sordum ve araştırdımda saptanan bir zararı yokmuş.

Kızlar öncelikle maşallah diyeyim ve sağlıklık bebeklerimiz olsun inşallah. Kızının kilosu maşallah, benim kızım geçen hafta 1600gr çıktı, bende gebelik şekeri çıktı deli gibi dikkat ediyorum acaba o yüzden mi kilosu böyle, birde zaten dr bana bebeğin şekerden dolayı kilo alır dedi buda zararlı diyince hamileliğimin en güzel dönemlerinde yemeyi kestim,artık doğumdan sonra,bebişimle yeriz inş... :)

Kızlar öncelikle maşallah diyeyim ve sağlıklık bebeklerimiz olsun inşallah. Kızının kilosu maşallah, benim kızım geçen hafta 1600gr çıktı, bende gebelik şekeri çıktı deli gibi dikkat ediyorum acaba o yüzden mi kilosu böyle, birde zaten dr bana bebeğin şekerden dolayı kilo alır dedi buda zararlı diyince hamileliğimin en güzel dönemlerinde yemeyi kestim,artık doğumdan sonra,bebişimle yeriz inş... :)

32 haftalık bebek için 1600 gr çok değil ki neden" o yüzden mi kilosu böyle " diyorsun...

benım 31+5 de 1600 gramdı ve doktor ıkı hafta geride olduğunu söyledi bendede gebelık şekerı vardı o gun tekrar şeker yüklemesi yaptı şeker çıkmayınca bırak dedi birazda ilaç verdi biz çok üzülmüştük bakalım 2 haftasonra kontrol var

benım 31+5 de 1600 gramdı ve doktor ıkı hafta geride olduğunu söyledi bendede gebelık şekerı vardı o gun tekrar şeker yüklemesi yaptı şeker çıkmayınca bırak dedi birazda ilaç verdi biz çok üzülmüştük bakalım 2 haftasonra kontrol var

Canım ben günde 6 kere şekerimi ölçüyorum 3 kere de insilün vuruyorum 8'lik sana da bu tedaviyi uyguladımı doktor. Birde ben ilk 5,5ayda 9 kilo almıştım şimdi 2 kilo verdim toplam da 7 kilo almış oluyorum ... Ama karnım hiç doymuyor :KK43:( Çok ciddi diyet yapıyorum. Acaba benim şekerimi de tekrardan kontrol ederler mi?

Canım ben günde 6 kere şekerimi ölçüyorum 3 kere de insilün vuruyorum 8'lik sana da bu tedaviyi uyguladımı doktor. Birde ben ilk 5,5ayda 9 kilo almıştım şimdi 2 kilo verdim toplam da 7 kilo almış oluyorum ... Ama karnım hiç doymuyor :KK43:( Çok ciddi diyet yapıyorum. Acaba benim şekerimi de tekrardan kontrol ederler mi?

biz insilün tedavisine başlamadık ama 1 ay katı bir diyet yaptık bu defada kendi doktorum olmayınca başka doktora gittim o tekrar yukleme yaptı bırak dıyetı dedi hatta kan hapı, elevıt dıye vıtamın ,kalsıyum hapı ve balıkyağı hapı verdi . diyet bir yana o stres mahvetti beni her yediğimi hesaplamak acaba zararıı olur mu demek meyve bile yemeye korkar olmuştum ekmek bile yoktu

X