Saç Rengi ve Saç Boyama röfleli saçta dip boyasını evde yapabilirmiyim?

sema27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2007
318
1
arkadaşlar öncelikle herkese selam

benim saçlarım röfleli ve şu an dipleri 1 cm.kadar uzamış durumda .diplerini boyamak istiyorum ama kuaförde değil evde yapmak istiyorum...
nasıl bir işlem yaparsam güzel bi sonuç alırım?
saç diplerim yani kendi saçım koyu kestane ,mesela saçlarımın diplerini koleston 10.numarayla boyasam sonra bütün saça sürsem nasıl sonuç alırım.
görüşlerinizi bekliyorum şimdiden çooooooookkk teşekkürlera.s.

yeni mesaj=
arkadaşlar içinde açıcı bulunmayan sarı renk boya numaraları hangisi acaba?acilen ihtiyacım var.çünkü dün saç diplerimle ilgili yukardaki yazıyı yazmıştım sonra eşime açık renkte boya almasını söyledim ve akşam eşim 9.1 koleston almış.bende onunla boyadım saçımı.
şu an güzelim röfleli saçım bembeyaz oldu saç diplerimde kızıl.
ben bunu 9.1 de açıcı olmasına bağlıyorum.çünkü biliyosunuz açıcılar saçı kızllaştırıyo.
yani benim saçımı öyle yapıyo.
arkadaşlar içinde açıcı olmayan bir sarıyla saçımı boyayıp kurtarmam lazım.lütfen acil yardımmm:a015:

Son düzenleme:
Ben boyadım bir çok kez... O gün bugündür dip boya için gitmem kuaföre... Çok da güzel oldu. Kuaför bile nerde boyattınız çok güzle olmuş dedi. =)

Saçına uygun rengi al. Mümkümse istediğin rengin 1 ton açığı olsun.

Dipleri alttan başlayarak ayırıp tutam tutam sür kafana göre... Çok fazla özenmene bile gerek yok. İşlem çok kolay çünkü...

Röflerin kapansın yada rengi birtaz kırılsın diyorsan son 10 dk saçının her tarafına yedir boyayı. Fakat yıkana yıkan tekrar açılacaktır röflelerin. :KK66:

ben de internette gezinirken okumuştum bi ara.. dip boyanı (artık hangi renkse) alıp diş fırçasıyla sadece saçının çıkan yani dip kısımlarına sürüp 3-5 dk bekletip sonra yıkayacakmışsın.. ben yapmadım ama.. sadece okudum.. belki bi faydası olur sana da die yazayım dedim :)

arkadaşlar benımde çıktı dıp boyalarım ya yapamazsam dıe korkuyoruim?napa bılırım,nasıl yapçam kendım?şımdıden teşekürler.

sedefcim onda bişey yok ki canım tutam tutam ayırıp saçlarını sürceksin o kadar güvenemiorum dersen de illa ki dip boyan ne renk bilmiorum ama o rengin 1-2 ton daha açık olanını al saçın tamamına normal bi şekilde sür zaten yıkandıkça röflelerin akacağı için gene dip boyası yapmış oluosun mantıken a.s.

açıkcası kuaförün yaptığı dip boya da bile saçlarım yandı benim.
kendim yapabileceğimi sanmıyorum cünkü röflelerim çok sık.
ama sizin röfleniz seyrekse belki becerebilirsiniz.

arkadaşlar lütfen acil cevap yazın ilk mesajımda daha ayrıntılı yazdım ama yinelemek istiyorum.
içinde açıcı olmayan sarı renk boya numaralarını söylermisiniz.
gerçekten acilen boyamam lazım..

Sema öncelikle neden 1 cm uzadığında dip boyadın röfleli yerlere de geldi boya
3 4 cm uzasaydı 9.1 değil de 12.1 koleston çok açık küllü sarı ile boyasaydın röfleli kısımlara daha az gelirdi ve kızıllaşma çok olmazdı daha açık dore sarı gibi olurdu tabi röflen platinse olmazdı
şimdi diplerin kızıl röfleler beyazsa bilemiyorum ne yapmalı çünkü koyuya dönersen kapatmak için röflelerin kapanır biraz kullan hmen bir şey yapma 1 ay yani saçın yıpranabilir

Sema öncelikle neden 1 cm uzadığında dip boyadın röfleli yerlere de geldi boya
3 4 cm uzasaydı 9.1 değil de 12.1 koleston çok açık küllü sarı ile boyasaydın röfleli kısımlara daha az gelirdi ve kızıllaşma çok olmazdı daha açık dore sarı gibi olurdu tabi röflen platinse olmazdı
şimdi diplerin kızıl röfleler beyazsa bilemiyorum ne yapmalı çünkü koyuya dönersen kapatmak için röflelerin kapanır biraz kullan hmen bir şey yapma 1 ay yani saçın yıpranabilir

canım malesef çok sabırsız bir yapım var:KK43: en sevmediğim huyumda budur.
o yüzden 1 cm de olsa saç diplerimi görünce sabredemedim hemen boyamak istedim.
aslında sonucun böyle olucanıda tahmin ediyodum ama.belkide güzel olur diye riske attım kendimi...şimdi aklıma gelen tek çözüm var o da saçlarımı düzeltecek içinde açıcı olmayan bir boyayla boyamak.ama koyu renk istemiyorum.bu rengi güzel bi sarıyla kurtarmam lazım:a015:

ama sarı boya ile kızıl diplerin nasıl olur bir de yeni boyamışsın zaten hemen şu an bir şey yapamazsınkoyulaştırmak istemiyorsan bence bir şey yapma

canım malesef çok sabırsız bir yapım var:KK43: en sevmediğim huyumda budur.
o yüzden 1 cm de olsa saç diplerimi görünce sabredemedim hemen boyamak istedim.
aslında sonucun böyle olucanıda tahmin ediyodum ama.belkide güzel olur diye riske attım kendimi...şimdi aklıma gelen tek çözüm var o da saçlarımı düzeltecek içinde açıcı olmayan bir boyayla boyamak.ama koyu renk istemiyorum.bu rengi güzel bi sarıyla kurtarmam lazım:a015:

canım,

bence igoranın renklerine bak.
10-11-ve 12 tonlu sarıları sana uyar. ve içinde açıcı yok igoranın.
röflenin tonunu bilmiyorum ama igoranın küllü,platin ve sandre tonları var.en uygun tonu seç ve 1 ton açığını al bence.

saçlarımı lorealin altın sarısı serisinden 8.31le boyadım bütün saçım altın sarısı oldu.şu an için memnunum kuaförümde beğendi.

igoranın boyalarını bulamadım bulursam 15 gün gibi bir süre sonra onunla boyuycam en iyi sonucu alacağımı düşünüyorum.baya hoş oldu.saçlarım altın sarısı röflelerde eskisi gibi olmasada platin olarak parlıyo aralardan.şimdilik memnun etti beni...

yorum yazan arkadaşlar hepinize çok teşekkürlerŞeniz

arkadaşlar aşağıya eklediğim resim tam olarak ne renk.platinmi bebek sarısımıfisfisfis tam olarak rengin adını merak ediyorum...

misa1jpgkoi76zl9.jpg

misa1jpgkoi76zl9.81f04842e8.jpg

Son düzenleme:
canım boyanın açıcılığı yüksekmiş anlaşılan .. bisefa bende senin gibi deneme yapmıştım aynı seninki gibi kızılımsı olmuştu .. ben kuaföre düzlettirdim .sende kuaföre git bence .. ama kendim denicem dersen kolestonun çok açık küllü kumralının tüp şeklini (açıcısız olduğu için ).al .. açıcı olarakta %6lık kullan .ama çok az birşey koy birazda su ekle sonra boya .. kızıllığı mutlaka gider canım ..hem bu şekilde saçın yıpranmamış da oluyo .

canım boyanın açıcılığı yüksekmiş anlaşılan .. bisefa bende senin gibi deneme yapmıştım aynı seninki gibi kızılımsı olmuştu .. ben kuaföre düzlettirdim .sende kuaföre git bence .. ama kendim denicem dersen kolestonun çok açık küllü kumralının tüp şeklini (açıcısız olduğu için ).al .. açıcı olarakta %6lık kullan .ama çok az birşey koy birazda su ekle sonra boya .. kızıllığı mutlaka gider canım ..hem bu şekilde saçın yıpranmamış da oluyo .

teşekkür ederim cevabın için giznur,paketin içinde çıkan oksidanı kullanmayıp ayrıca oksidanmı alıyım?yani ayrıca satılıyo dimi %6lık olanlardan.genelde evde boyama yapınca pek başarıya ulaşamıyorum açıkçası .sanırım sarı saç numaralarındaki açıcıların yüksek olmasından oluyo

ben dün boyadım kendim ama sanırım aldığım paketteki açıcı yüksek olduğu için diplerde kızlıık var yine.ve yarın yeniden boyıycam

teşekkür ederim cevabın için giznur,paketin içinde çıkan oksidanı kullanmayıp ayrıca oksidanmı alıyım?yani ayrıca satılıyo dimi %6lık olanlardan.genelde evde boyama yapınca pek başarıya ulaşamıyorum açıkçası .sanırım sarı saç numaralarındaki açıcıların yüksek olmasından oluyo

ben dün boyadım kendim ama sanırım aldığım paketteki açıcı yüksek olduğu için diplerde kızlıık var yine.ve yarın yeniden boyıycam

evet canım ..boya içindeki peroksitlerin açıcılığı yüksek oluyo .. evet ayrıyeten satılıyo bu peroksitler canım ..%6 lık olsun mutlaka birde içine biraz su hatta biraz da badem yağı koyabilirsin .. yağ saçın yıpranmasını engelliyo ve renk de daha güzel oluyo .

evet canım ..boya içindeki peroksitlerin açıcılığı yüksek oluyo .. evet ayrıyeten satılıyo bu peroksitler canım ..%6 lık olsun mutlaka birde içine biraz su hatta biraz da badem yağı koyabilirsin .. yağ saçın yıpranmasını engelliyo ve renk de daha güzel oluyo .

bana çok faydalı bi bilgi verdin giznurcum çok saol:1hug:bende her zaman bu kutu boyalardaki açıcının çok yüksek olmasından şikayet ediyodum.hatta öyle bi başlık açmıştım.yarın mutlaka deniycem ve akşam sonucu yazarım

valla aynı dertt bendede var saçım röfleli diplerden çıkınca kendim evde yapıyorum mutlaka kızıllık oluyor kolestonun boyasını kullandım küllü olmasına rağmen yine kızıllık oldu.çok acil bir işim olursa saçımı toplayıp diplere tüy sarartıcı sürüyorum.

bana çok faydalı bi bilgi verdin giznurcum çok saol:1hug:bende her zaman bu kutu boyalardaki açıcının çok yüksek olmasından şikayet ediyodum.hatta öyle bi başlık açmıştım.yarın mutlaka deniycem ve akşam sonucu yazarım
sonucu bende bekliyorum inşallah dilediğin gibi olur ben daha dün yaptırdım röflemi bir ay sonra bende arayış içine girerim artık.

X