Doğum parası ödeme kontrol

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Kızlar merhaba ben doğum paramı aldım sizin içinde yararlı olabileceğini düşündüğüm için buraya kaç para alacağınızı öğrenebilmeniz için internet adresini vermek istedim . önce www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr adrsine giriyosunuz sonra işveren 'e tıklıyosunuz ordanda işgörme ödeneğine tıklıyosunuz oraya tc kimlik no'sunu giriyor ve nekadar doğum parası alacağınızı görüyorsunuz.merak eden arkadaşlar burdan kontrol edebilir.

cnm ben baktım kayıt bulunamadı yazıyo..ssk ya henüz evraklarımı vermedim acaba ondanmı çıkmadı..kafam karıştı şimdi

cnm ben baktım kayıt bulunamadı yazıyo..ssk ya henüz evraklarımı vermedim acaba ondanmı çıkmadı..kafam karıştı şimdi

bende de kayıt bulunamadı dedi, konuyu açan arkadaşım belgelerinizi teslim etmiş miydiniz?? ben de göremedim, benim de kafam karıştı :)))

bende de kayıt bulunamadı dedi, konuyu açan arkadaşım belgelerinizi teslim etmiş miydiniz?? Ben de göremedim, benim de kafam karıştı :)))
evet canım belgeleri teslim ettikten sonra sorguluyosunuz ve nekadar alacağınızı görüyosunuz ben belgelerimi teslim ettim.sonra da iş başı yaptıktan sonra paramı alma işlemleri sırasında oradaki memur bu adresten ne kadar alacağımı sorgulayabileceğimi söyledi.gerçi ordki memur ne kadar alacağını söylüyo ama tekrar görmek isteyenler için yada ne kadar alacağını sormayı unutanlar için .

evrakları teslim etmek için ne kadar süre var ve ne yapmak gerekiyor

evrakları çalışmaya başladıktan (16 hafta izniniz bittikten sonra) siz veya bir yakınınız teslim ediyor.

esasında doğumdan 56 gün sonra da kabul ediyorlarmış ama 32. haftada izne çıktı iseniz..
ben 37. haftaya kadar çalışmıştım, 56 günden sonra evrakları kabul etmediler, çalışmaya başlayınca gel dediler..
:eek:

benim kızım 5,5 aylık oldu hala teslim etmedim 5 sene süresi var diye duymuştum paramı alamıyacakmıyım yoksa nerden öğrenebilirim

Kızlar merhaba ben doğum paramı aldım sizin içinde yararlı olabileceğini düşündüğüm için buraya kaç para alacağınızı öğrenebilmeniz için internet adresini vermek istedim . önce T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu adrsine giriyosunuz sonra işveren 'e tıklıyosunuz ordanda işgörme ödeneğine tıklıyosunuz oraya tc kimlik no'sunu giriyor ve nekadar doğum parası alacağınızı görüyorsunuz.merak eden arkadaşlar burdan kontrol edebilir.

canım ayıptır sorması kaç gün izinin vardı ve ne kadar aldın??? gerçi herkezin değişir mesela benim maaşım asgari ücretin 2 katı fakat sigorta primleri gösterilirken normal asgari ücretten gösteriliyor bildiğim kadarı ile alacağımız parada asgari ücret civarında o sebepten sordum cnm.ben 33 haftalıktım izine çıktım toplam 102 gün izin kullanmış oldum.

canım ayıptır sorması kaç gün izinin vardı ve ne kadar aldın??? gerçi herkezin değişir mesela benim maaşım asgari ücretin 2 katı fakat sigorta primleri gösterilirken normal asgari ücretten gösteriliyor bildiğim kadarı ile alacağımız parada asgari ücret civarında o sebepten sordum cnm.ben 33 haftalıktım izine çıktım toplam 102 gün izin kullanmış oldum.
tatlım bende 32. haftada izne ayrıldım benimde asgariden gösteriyordu maaşımı patronlarım ve 1400 tl aldım iyi para bence az değil o parayıda naptım hemen söyliyeyim kocama bir çift camper marka ayakkabı aldım 300tl si öyle gitti benim herif ayağında camper olmadan yere basmas ben yine ne olsa giyerim valla.geri kalanını da kızım dan hatıra olsun diye kendime güzel bi altın bilezik yaptım:jeyyar:

raporum bıttıgı ıse baslamam gerekn gun evraklarımı teslım ettım hemen
37.haftaya kadar calısabılrı raporum vardı
her turlu evrakı hastanem sıgortaya gonderdıgı ıcın ben sadece benım ve cocugun nufus cuzdanını goturdum baska bır sey ıstemedıler
persembe teslım ettım salı gunu parayı cektım
asgarı ucretten gosterdıklerı ıcın 1530 tl aldım
allah bereket versın bende cocugun dogum hedıyelerı ıle bırlestırıp cocugun adına hesap actım
18 yasına kadar vasısı benım sonra kendısı cekebılır elıme gectıkce ona bu sekılde yatırmaya calısıyorum
gecen gun kumbarasını bır actım 315 tl cıktı sıze de tavsıye ederım
cocuk ıcın mutfakta kucuk bır kumbara bulundurun ıcınden cıkan sızı bıel sasırtıyor

alacağınız miktar 16 hafta iznin karşılığı olmuyor mu?
internette beklediğimden çok düşük bir para alacağım yazıyor..
telefonla kimseye ulaşamadım, böyle birşey yaşayan var mı?
belki internette eksik gözüküyordur -tatlicadiarzu-

alacağınız miktar 16 hafta iznin karşılığı olmuyor mu?
internette beklediğimden çok düşük bir para alacağım yazıyor..
telefonla kimseye ulaşamadım, böyle birşey yaşayan var mı?
belki internette eksik gözüküyordur -tatlicadiarzu-

hayır raporlu olarak gecırdıgın gun sayısına gore hesaplanıyor
bırde ssknın neye gore yattıgına dıkkat et belkı senınde asgarıden yatıyordur
cunku benımkı asgarıden yattıgı ıcın bende bekledıgımden az aldım

ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKAT BAŞINIZA GELMESİN

32. haftadan sonra 37. haftaya kadar çalıştım, fakat bu raporum SGK nın eline ulaşmamış (nasıl ulaşmadı bilemiyorum, ellerine verdik.. neyyyse) ve 38 günlük ücretimi yatırmamışlar.
5 hafta karnım burnumda iznimi erteliyorum ve bu para kesiliyor.. nasıl oluyorsa..
şimdi uğraşıyorum, bir şekilde vakit bulup raporumu tekrar teslim edeceğim..

X