Gebelikde bulantı ve kusma

9. hafta bitmek üzere
yataga çakılı kaldım ölüyorum sanki
mide bulantım hiç geçmiyo, şiddetlenince hastahaneye gidiyoruz serum yiyorum
Allahım ya nasıl zor bişey bu hayatım durdu resmen

mide bulantısı önleyici psiband kullanıyorum dün geceden beri
bugün bulantılarımı çok aza indirdi, ben hiç işe yarayacağını sanmıyodum ama Allaha şükür geçirdi
şuan saat 1 buçuğa geliyor bu saatlere kadar yatardım normalde
tamamen kesmiyor ama en azından yemek yemeye başladım bugün
hatta 4 haftadır ağzıma ilk kez şekerli bişey koydum:KK37:

sabah ne güzel kahvaltımı yapmıştım yarım saat sonra başladı bak bu saat oldu uyuyamıyorum bile her an çıkartabilirim :KK43: artık başka bi sorun olabilir endişesi ile yarın dr.a gideceğim:KK53:

4.ay bitti çok şükür ki ne bulantım ne de kusmam oldu.Genetik mi acaba annemde kusmamış ablam da..
Çok rahat bi 3 ay geçirdim,darısı bundan sonrasına:nazar::nazar::nazar:

mide bulantısı önleyici psiband kullanıyorum dün geceden beri
bugün bulantılarımı çok aza indirdi, ben hiç işe yarayacağını sanmıyodum ama Allaha şükür geçirdi
şuan saat 1 buçuğa geliyor bu saatlere kadar yatardım normalde
tamamen kesmiyor ama en azından yemek yemeye başladım bugün
hatta 4 haftadır ağzıma ilk kez şekerli bişey koydum:KK37:

senin adına sevindim :)) bende metmamid kullanıyorm ama fayda etmiyor hiç.ptesi doktora gidicem tek çözüm seruma devam gibi.bebeğim için endişeleniyorum :KK5:

senin adına sevindim :)) bende metmamid kullanıyorm ama fayda etmiyor hiç.ptesi doktora gidicem tek çözüm seruma devam gibi.bebeğim için endişeleniyorum :KK5:

aman canım o sadece bir gün sürdü, mide bulantım yine başladı tabiki ve hala devam ediyor
zofer aldım bugün, inş. bi zararı olmaz bebeğime
gerçi mide bulantımı tam olarak geçirmedi ama yine de iyiyim düne nzaran hamdolsun

metpamid bana da iyi gelmedi, dramamine de işe yaramadı hiçbişey fayda etmiyor
"ya midem hiç bulanmıyo acaba bir sorun mu var " diyenlere çok kıl oluyorum acayip uyuz oluyorum ya
[/B]

kızlar 3 haftalık hamileyim. şuana kadar bulantı kusma yaşamadım çok şükür.. burda yazılanları okuyunca üzüldüm. Rabbim tez zamanda şifa versin inş size. kendi adımada korktum. sizce şimdiye kadar olmadıysa şimdiden sonrada olmaz mı bulantı, yoksa heran benimde başlayabilir miii :18::18:

aman canım o sadece bir gün sürdü, mide bulantım yine başladı tabiki ve hala devam ediyor
zofer aldım bugün, inş. bi zararı olmaz bebeğime
gerçi mide bulantımı tam olarak geçirmedi ama yine de iyiyim düne nzaran hamdolsun

metpamid bana da iyi gelmedi, dramamine de işe yaramadı hiçbişey fayda etmiyor
"ya midem hiç bulanmıyo acaba bir sorun mu var " diyenlere çok kıl oluyorum acayip uyuz oluyorum ya
[/B]

zofranı bende aldım bugün.iyi gldi bana biraz.bi kaç kişiye sordum hamilelerden anca bu ilaç kesiyodu dediler.yinede doktora danışmak lazm.inan yapıcak bişey yok.bende bi de migren var,kusmada ki su ve tuz kaybından her gün berbt bi baş ağrısı çekiyorum :KK43: dayanamadım dolerex üstünede zofran içtim.şu an şükürler olsun biraz toprladım.benm annem 9 ay çekmiş mesela umarım bende öyle olmam diyorm.dua ediyorum gece yatmdn başka hiç bişey iyi gelmiyo.huzur islamda tavsiye ederim :KK9: bebeğimede çok merak ediyorm pazartesi gidicem sabırsızlıkla bkliyorm.umarım iyidir :KK5:

kızlar 3 haftalık hamileyim. şuana kadar bulantı kusma yaşamadım çok şükür.. burda yazılanları okuyunca üzüldüm. Rabbim tez zamanda şifa versin inş size. kendi adımada korktum. sizce şimdiye kadar olmadıysa şimdiden sonrada olmaz mı bulantı, yoksa heran benimde başlayabilir miii :18::18:

daha çok yeni senin hayırlı uğurlu olsun :) asıl bu haftalardan snra başlar.tabi kişiden kişiye değişir hiç bulantı çekmeyende var.umarım sende o şanslılardan olursun :KK34:

zofranı bende aldım bugün.iyi gldi bana biraz.bi kaç kişiye sordum hamilelerden anca bu ilaç kesiyodu dediler.yinede doktora danışmak lazm.inan yapıcak bişey yok.bende bi de migren var,kusmada ki su ve tuz kaybından her gün berbt bi baş ağrısı çekiyorum :KK43: dayanamadım dolerex üstünede zofran içtim.şu an şükürler olsun biraz toprladım.benm annem 9 ay çekmiş mesela umarım bende öyle olmam diyorm.dua ediyorum gece yatmdn başka hiç bişey iyi gelmiyo.huzur islamda tavsiye ederim :KK9: bebeğimede çok merak ediyorm pazartesi gidicem sabırsızlıkla bkliyorm.umarım iyidir :KK5:

ewt ben de namaz kılarak dua ederek rahatlamaya çalışıyorum:))
ama çok kötü bişy gerçekten ya ifade etmek mümkün değil yaşayan biliyor sadece
zoferi ben de aldım mecbur iki kez kullandım bir daha elim gitmedi
ama başka bir doktora sordum hamilelere verdiğini söyledi

9 ayyyyyyy
en büyük korkum bbunu 9 ay çekmek

Benim sadece sabah kusmalarım var açken safra kusuyorum her sabah aynı saatlerde yaşıyorum bu durumu. sonra gün içinde bulantım ve kusmam olmuyor ama sabah kusmazsam kraker falan yeyip engellediğimde gün boyu bulantılı geçiyor benim gibi olan varmı. Birde aşırı yemek yiyemiyorum özellikle yağlı şeyler ve et ürünleri sıcaklarında etkisi varmı bilmiyorum..

ilk 3 ay bitti ama bulantılar bitmedi:KK43: ne zaman bitcek bu illet :KK43:(

canım beni biliyosun her gün hastahaneye kaldırılıyodum serum yiyordum, 9 kilo verdim
ama şuan geçtiğini hissediyorum, 14. haftadayım, 10. haftanın sonndan beri yavaş yavaş azaldı
son iki üç gündür daha iyi hissediyorum
kusmalarım hala oluyor malesef ama bulantılar eskisi gibi 24 saat değil, günde 1-2 saat sürüyor geçiyor
çok şükür, biteeceğini sanıyorum

sende hiç azalma yok mu?

5 aylık hamileyim, ilk 3 buçuk ay hep çıkardım, serum bile taktılar, dolabın kapağını bile açamıyordm o dereceydi kusarken ağlıyordum ama neyseki geçti :) 3 buçuk ay sonra sadece sabahları çıkarır oldum 4 ay bitiğinde sabahlarıda pek çıkarmadım şuan iyiyim Allaha şükür..

aynı durum bende de var :KK43: günlerdir kusuyorum..napıcam bilemiyorum..sürekli kusup yatıyorum halsizlik yapıyor :KK43: sodanın bi zararı olmaz dimi bebeğe arkadaşlar limonlıu soda biraz iyi geliyor ama güvenemiyorum

bulantılar kaçıncı haftada başlıyor genelde?? ben de 5 haftalık hamileyim ama henüz hiç bir hamilelik belirtisi yok ,inşallah bulantı yaşamam ...

X