Kendimi iyi hissetmiyorum :(((

izin vermiyorum asla..
ama alıp alıp götürüyor.orda kimse bakmayacak eminim...
ona diyorum ki, " git ,gez,toz,ama akşam eve gel" yok illa kalacak :KK14:
zorla götürüyor hep..

yok degilim, henüz... basvuru yapıyorum alım oldukca..
henüz meslek sahibi olamadım :KK50:

Çocuğu koz olarak kullanıyor işte bariz ortada.
Seni kızdırıp kayınvalidene gitmeme kararından caydırmak içn yapıyor.
Pes edip tamam ben de geliyorum demeni bekliyor.
Yapmadığın için çocuğu zorla alıyor.

Senin bu durumda kararın net olmalı.
Çizgin keskin ve katı olmalı.
Senin lafının üstüne çocuğu götürmeyi aklından bile geçirmemeli.

Ben olsam sen nereye giiyorsan git hatta hep gittiğin yerde kal ama asla yavrumu götürme derdim.

Uyuz oldum kocana .Yolasım geldi valla.:KK19:

diger konularinida okudum
madem ailen durumu biliyor ve sana sahip cikiyor bence hic ugrasma
bu adam boyle giderse elbet bir gun bardagi tasiracak belkide o gun senin icin cok gec olacak
bir cocugunla her yerde yasarsin ailene birakir calisirsin birde 2. cocuk oldumu cik isin icinden cikabilirsen
daha yasin genc atlatirsin hergun sinirden aglamak nereye kadar

evet, hergün bugün ne cıkaracakta kavga olacak diye tetikteyim sürekli.
bende bugün bitmezse ,yarın bitecegi düşüncesindeyim.. olmuyor böyle :KK50:
Çooooook gençsin.
Sana boşan diyemem. Git veya kalda ama bu yaşların bir daha gelmeyecek.
Söyleyebileceğim tek şey sen mutlu olmadıkça , mutlu bir evlat yetiştiremeyeceğin :KK19:
evet, oglum hep " baba annemi neden üzüyorsun" deyip duruyor :KK14:
cocugun yanınd ayapma diyorum umursamıyor bile
Bu
ilk durumu değil herhalde aranızda yaşanan.
Çok üzüldüm ama okuduklarıma bir hayatı paylaşmak tüm sıkıntılarımızı mutlu günlerimizi paylaşmak için imza atıyorsunuz.
An geliyor o imza unutulup aksine size sıkıntı yapan insan konumuna geliyor.
Aranızda anlayış kalmamış sevgi azalmış zaten.
Böyle yürütmek de zor haliyle.
Arada çocuk var ama huzurlu bir ortamda büyümedikten sonra evlilik sürse ne yani.
Allah yardımcın olsun bu zor süreçte.
Yapamayacağını ve düzelmeyeceğini düşünüyorsan şayet evli kalmanın mantığı yok bana göre canım.
İyi düşünüp iyi karar vermen gerekir.
Allah kolaylıklar ve sabırlar versin sana bu süreçte.
onunla konusup,bitirmek istedigimi böyle sürdüremeyecegimi söyleyecegim.
babamlara dönsem bir işte calısır,oglumada kendimede bakabilirim...
Eğer ailen bile bugün bitmezse yarın biter diyorsa bir bildikleri vardır.Önceki konularını okumadım ama eşinin sen akşam vakti dışarı çıktığın halde arkandan gelmemesi bile çok yanlış.Demek ki başına bir şey gelmesini umursamıyor bile.
Yol yakınken açık açık konuş eşinle düzelmezse de bitir bence çocuğun daha küçük alışması daha kolay olur bu duruma,sen de gençsin yaş ilerledikçe daha zor olur yuva yıkmak.

yarın beni ne bekliyor bilmiyorum :KK50:
konusup sıkıntılarımı anlatacagım

Mutlaka konuş şimdi eski konularını da okudum,yaşın ilerledikçe boşanmak daha da zorlaşır.Şuan hem aileden desteğin var hem de gençsin iş bulabilirsin,çalışabilirsin.Eşinle ortak bir yol bulamazsan da bence boşan yaptıkları hiç hoş şeyler değil..

o çocuk hiç bişeyi görmese ve duymasada senin mutsuz olduğunu hisseder.
bu dünyada en iyi tanıdığı varlık sensin. en çok seninle diyalogta ve çocuklar çok akıllı.
hakkında hayırlısı.

kavgaya , saygısızlıga hiç tahammülüm yok, öyle bi evlilikte büyüdüm.
saygı bittiyse herşey bitmiştir ki senin kocanda bu kalmamış.
ben kadınlar meslek sahibi olmalı diye bu yüzden söylüyorum.
ben senin kocanla evli olsam tek celsede boşar , evimi kurarım. ailemin evine dönmeme bile gerek yok.
rahat rahat bi ev geçindiririim.
ama ben bekarım , evlilik hayatını yaşamadım ve dediğim gibi çocukluğumda yaşadığım olaylardan dolayı
bazı şeylere tahammülüm yok.

iyi düşün canım , çok iyi düşün ..
ama bi daha annenlere gider ve dönersen bu evliliğin bu günlerini bile ararsın :KK19:

birde o çocuk şuan huzursuzdur,huysuzdur orada ne olursa olsun o yaştaki çocuklar annelerini yanında ararlar bence siz ne yapın edin yarın yavrunuzu alın çocuk konusunda çok hassasım babası da olsa yanında o çocuğun şuan aklı her şeye basıyor annem nerede acaba? bir daha gelecek mi? annem beni bıraktı mı? gibi soruları kendine de soruyordur ,yanındakilere de eşinize annemi üzme diyen çocuk bunları da pekala söyler.ne yapın edin alın çocuğunuzu yanınıza...

eşinin mesajlarından anladığım kadarıyla
suç bastırmaya çalışıyor
ama oğlunu kullanması çok kötü
büyük konuşmak istemem ama benim gitmediğim iyi hissetmediğim yer
oğlumuda kötü hissettirir..göndermem
ama sende haklısın adam gücünü senin üzerinde deniyor
sordugun soruya gelecek olursam
bende bunu defalarca sordum kendime
başkasına mantıklı cevaplar vermek kolaydır tabi
eger iradeli biriysen olayları kolay atlatabilen bir yapın varsa
ailen anlayışlıysa vs....gitmek kolay kalmak zordur
ancak şartlar dediğim gibi değilse kalıp düzelmesini beklemekten başka çare yok maalesef...

aslınd aherseyi cok kafama takan bi yapım yoktur. kolay atlatırım yada atlatamam diyemem.
ama ailem hep arkamda.ve orada en azından bir süre toparlanacagımı düşünüyorum. sonra bi iş bulur basımın caresine bakarım.
ama ailemi üzmekte istemiyorum, cok yıpranacaklar biliyorum. ne kadar gel deselerde onlar içind e cok zor
yanlıs anlama ama aılen eger sahıp cıkıyorsa kı cıkıyor oraya gıt bıraz dusun tasın derim daha fazla yıpranmaman acısından
bir kere gittim, bir daha gidersem babam beni asla geri göndermez.
nolurdu eşim bu kadar 0olayları uzatmasaydı... :KK14:

Kendisi yatiya gidiyor peki oglunun annesini esini hic mi merak etmiyor evde yalniz kalacak diye ustelik sokaklarda bir saat dolanmissin
hafife alir mesaj atmis .. Ayril yada ayril diyemem asla senin hayatin duzelecegine inaniyorsan
emek ver derim yok gozun almiyorsa yol yakinken don ailenin yanina bir sure zorlanirsin ailenin yaninda en azindan eline meslegini alana kadar sonra
hersey rayina girer diye dusunuyorum onemli olan huzurlu ve iyi yasamak bi insanin hayatinda huzur yoksa
birseye yaramiyor malesef ..
canım sorma ya.. az cok sende biliyorsun herseyi...
kafam cok bulanık.. ne yapacagımı bilemiyorum
canım 23 yaşındasın kaç yaşına kadar bu insanla yaşamayı düşünüyorsun eşini geçtim oğlun o ortamda sağlıklı büyüyebilir mi sence ailende destek oluyorsa sana o güzelim yaşına hayatının en güzel çağına yazık etme derim ...eşinin ailesinde de çok büyük hata var ne olursa olsun daha altında bez olan bir bebeği annesinden uzak tutmak çok yanlıştır...eşini zaten saymıyorum sana saygısını yitirmiş çok bilmiş edasında takınıyor allah yar ve yardımcın olsun canım inşallah eşin düzelirde boşanma gereği duymazsınız canım ama saygı bittiyse maalesef sevgide bitiyor bir yerde...
aramızda bi cok sey bitti sanırım...
oglumu zorla alıp götürdü, ne kadar dirensemde götürdü işte :KK14:
hiçbirşey olmazmış,o köyde yerlerde büyümüş,onada bişi olmazmış
Çocuğu koz olarak kullanıyor işte bariz ortada.
Seni kızdırıp kayınvalidene gitmeme kararından caydırmak içn yapıyor.
Pes edip tamam ben de geliyorum demeni bekliyor.
Yapmadığın için çocuğu zorla alıyor.

Senin bu durumda kararın net olmalı.
Çizgin keskin ve katı olmalı.
Senin lafının üstüne çocuğu götürmeyi aklından bile geçirmemeli.

Ben olsam sen nereye giiyorsan git hatta hep gittiğin yerde kal ama asla yavrumu götürme derdim.

Uyuz oldum kocana .Yolasım geldi valla.:KK19:
götürme diyorum ama anlatamıyorum ki canım...
zor kullanıp götürüyor,
3yaşındaki oğlunun annemi üzme demesi içime dokundu...:26:

oğlum öyle derken, eşim ne diyor biliyormusun "oğlum ben bişey yapmıyorum, annen kendi kendine aglıyor"
salak ya, küçücük cocuga laf yetiştiriyor

Bence boşanmak istiyorum de kocana geldiğinde ve bavulun çocuğunun eşyaları hazır olsun gidiyorum de babamlara varıncada ordan boşanma davası açacağım de bunları yapamayacak bile olsan aynen böyle davran ne ağla ne sızlan kararlı dimdik bir şekilde böyle davran madem kocan çocuğunu onu bunu koz olarak kullanıyor bak gör ödü kopacak boşanmandan belki seni çok önemsediğinden değil ama çocuğundan ayrılmakdan düzeninin bozulmasından ondan bundan işin bu boyuta gelmesinden korkacak ve el mahkum sen kararlı olursan adam gibi davranmak zorunda kalacak eşek gibi hemde (kusura bakma çok sinirlendim eşine).Aslında evliliklerdede hayatımdada rol yapılmasına blöf yapılmasına karşıyım hemde çok ama böylesine bu müstahak.Sana çocuğumu vermek sen tek başına git nereye gidiyorsan git dersede hiç bir hakim hiçbir mahkeme bu yaşdaki çocuğu babasına vermez sende birazcık çocuğunu düşünüyorsan annesinden ayırmazsın de yok yine zora koşarsa bugün böyle yapdığın için kalıyorum ama çok güvenme her an geldiğinde bizi evde bulamayabilirsin gitmiş olacağız de korkut yani işin öyle olmadığını pabucun pahalı olduğunu oda anlasın.En azından bunları dene derim ben hiç birşey yapamıyorsanda

sakın o gelmeden bosanıcam falan deme ona allah muhafaza cocugu falan getırmez su an normal davran gorusursen

o çocuk hiç bişeyi görmese ve duymasada senin mutsuz olduğunu hisseder.
bu dünyada en iyi tanıdığı varlık sensin. en çok seninle diyalogta ve çocuklar çok akıllı.
hakkında hayırlısı.

kavgaya , saygısızlıga hiç tahammülüm yok, öyle bi evlilikte büyüdüm.
saygı bittiyse herşey bitmiştir ki senin kocanda bu kalmamış.
ben kadınlar meslek sahibi olmalı diye bu yüzden söylüyorum.
ben senin kocanla evli olsam tek celsede boşar , evimi kurarım. ailemin evine dönmeme bile gerek yok.
rahat rahat bi ev geçindiririim.
ama ben bekarım , evlilik hayatını yaşamadım ve dediğim gibi çocukluğumda yaşadığım olaylardan dolayı
bazı şeylere tahammülüm yok.

iyi düşün canım , çok iyi düşün ..
ama bi daha annenlere gider ve dönersen bu evliliğin bu günlerini bile ararsın :KK19:
ayrı bi ev kurmayı bende cok ama cok isterim. ve su an bitirsem bi iş bulur bunu yapabilirim, korkum yok.
ama ailem buna izin vermez. ayrı bi evde olsam hemen bırakırdım. ama baba evine dönmek cok düşündürüyor beni...
ne kadarda olsa eskisi gibi olmayacak, ogluma bişey deseler benim zoruma gidecek,yedigim her lokmayı saklar gibi yiyecegim...
ailem bana bunu yasatmaz ama ben bunlardan alınacagımı biliyorum. o yüzden cok düşünüyorum coook
birde o çocuk şuan huzursuzdur,huysuzdur orada ne olursa olsun o yaştaki çocuklar annelerini yanında ararlar bence siz ne yapın edin yarın yavrunuzu alın çocuk konusunda çok hassasım babası da olsa yanında o çocuğun şuan aklı her şeye basıyor annem nerede acaba? bir daha gelecek mi? annem beni bıraktı mı? gibi soruları kendine de soruyordur ,yanındakilere de eşinize annemi üzme diyen çocuk bunları da pekala söyler.ne yapın edin alın çocuğunuzu yanınıza...

:KK14: oglum hep elimi tutup yatıyor zaten." anne elin cok güzel senin" diyor.
şimdi kimbilir kiminle yatırdılar cocugu

owww son yazdığınız mesajda kendimi sizin yerinize koydum da bana çocuğumun yanında bağırıp çağıracak sonrada ben birşey yapmadım annen kendi kendine ağlıyor oğlum diyecek vay arkadaş ne kadar kendine güveni tam adamın...canım sen ne yap et bir psikolojik danışmana danış derim ben oğlunu ve seni bir arada olmanı isterim en sağlıklısı bu oğlun bu adamın yanında sağlıklı yetişemez... ayrıca bebek çağındaki çocukların 7 yaşına kadar sanırım annede durması gerekiyor yarın öbür gün boşandığınız da zaten davada sana verecekler çocuğu nafakada bağlanıyor çocuğunuza çok şaşırdım eşinize ya herşeyi geçtim hiç mi vicdan yok ya :KK20:

aslınd aherseyi cok kafama takan bi yapım yoktur. kolay atlatırım yada atlatamam diyemem.
ama ailem hep arkamda.ve orada en azından bir süre toparlanacagımı düşünüyorum. sonra bi iş bulur basımın caresine bakarım.
ama ailemi üzmekte istemiyorum, cok yıpranacaklar biliyorum. ne kadar gel deselerde onlar içind e cok zor

bir dönem eşimle baya tartışmamız oluyordu düşün sonu şiddete varan
ailem her fırsatta gel boşan bırak dedi bende dayanamadım gittim
sonra bir baktım babam köşede ağlıyor
ne oldu baba dedim
sen boşanırsan düşmanlarımız sevinecek elalem ne der nasıl atlatırız gibisinden
konuşmaya başladı:KK53::KK53:
bende tıpış tıpış evime geldim
tabi istesem kendime hayat kurardım çok şükür işim var gelirim iyi
ama galiba bende kolayı seçtim
sorsan babamlar hala her tartışmamızda bırak gel derler...:KK53:

ayrı bi ev kurmayı bende cok ama cok isterim. ve su an bitirsem bi iş bulur bunu yapabilirim, korkum yok.
ama ailem buna izin vermez. ayrı bi evde olsam hemen bırakırdım. ama baba evine dönmek cok düşündürüyor beni...
ne kadarda olsa eskisi gibi olmayacak, ogluma bişey deseler benim zoruma gidecek,yedigim her lokmayı saklar gibi yiyecegim...
ailem bana bunu yasatmaz ama ben bunlardan alınacagımı biliyorum. o yüzden cok düşünüyorum coook

:KK14: oglum hep elimi tutup yatıyor zaten." anne elin cok güzel senin" diyor.
şimdi kimbilir kiminle yatırdılar cocugu

kıyamam 23 yaşında olup bu kadar güzel bir yaşta hayatına dikenli yollar serilmesine çok üzüldüm oğlunun dediği her kelimeye gözlerim doldu...çocuğunu çok güzel yetiştirmişsin :nazar: anneye aşık bir çocuğun şuan başka bir evde uyumasına için cız etti rabbim size güç versin

Bu adam cocukmu da annesigilin evine yatmaya gidiyor ?
:KK47: Allahim yaaa
sorma sorma... her gittigi yerde kalır beyefendi..
Bence boşanmak istiyorum de kocana geldiğinde ve bavulun çocuğunun eşyaları hazır olsun gidiyorum de babamlara varıncada ordan boşanma davası açacağım de bunları yapamayacak bile olsan aynen böyle davran ne ağla ne sızlan kararlı dimdik bir şekilde böyle davran madem kocan çocuğunu onu bunu koz olarak kullanıyor bak gör ödü kopacak boşanmandan belki seni çok önemsediğinden değil ama çocuğundan ayrılmakdan düzeninin bozulmasından ondan bundan işin bu boyuta gelmesinden korkacak ve el mahkum sen kararlı olursan adam gibi davranmak zorunda kalacak eşek gibi hemde (kusura bakma çok sinirlendim eşine).Aslında evliliklerdede hayatımdada rol yapılmasına blöf yapılmasına karşıyım hemde çok ama böylesine bu müstahak.Sana çocuğumu vermek sen tek başına git nereye gidiyorsan git dersede hiç bir hakim hiçbir mahkeme bu yaşdaki çocuğu babasına vermez sende birazcık çocuğunu düşünüyorsan annesinden ayırmazsın de yok yine zora koşarsa bugün böyle yapdığın için kalıyorum ama çok güvenme her an geldiğinde bizi evde bulamayabilirsin gitmiş olacağız de korkut yani işin öyle olmadığını pabucun pahalı olduğunu oda anlasın.En azından bunları dene derim ben hiç birşey yapamıyorsanda
aklıma gelmiyor degil ama bilemiyorum.. herseyin daha karmasık olmasından korkuyorum...
sakın o gelmeden bosanıcam falan deme ona allah muhafaza cocugu falan getırmez su an normal davran gorusursen
yok o gelmeden demem zaten...
owww son yazdığınız mesajda kendimi sizin yerinize koydum da bana çocuğumun yanında bağırıp çağıracak sonrada ben birşey yapmadım annen kendi kendine ağlıyor oğlum diyecek vay arkadaş ne kadar kendine güveni tam adamın...canım sen ne yap et bir psikolojik danışmana danış derim ben oğlunu ve seni bir arada olmanı isterim en sağlıklısı bu oğlun bu adamın yanında sağlıklı yetişemez... ayrıca bebek çağındaki çocukların 7 yaşına kadar sanırım annede durması gerekiyor yarın öbür gün boşandığınız da zaten davada sana verecekler çocuğu nafakada bağlanıyor çocuğunuza çok şaşırdım eşinize ya herşeyi geçtim hiç mi vicdan yok ya :KK20:

canım,kendine cok güvenir.
herkes onunla iyi gecinmek zorundadır. o herseyi halledebildigini sanan üstün bi güce sahip.. :KK53:

bir dönem eşimle baya tartışmamız oluyordu düşün sonu şiddete varan
ailem her fırsatta gel boşan bırak dedi bende dayanamadım gittim
sonra bir baktım babam köşede ağlıyor
ne oldu baba dedim
sen boşanırsan düşmanlarımız sevinecek elalem ne der nasıl atlatırız gibisinden
konuşmaya başladı:KK53::KK53:
bende tıpış tıpış evime geldim
tabi istesem kendime hayat kurardım çok şükür işim var gelirim iyi
ama galiba bende kolayı seçtim
sorsan babamlar hala her tartışmamızda bırak gel derler...:KK53:

bende işte bundan korkuyorum...
gel gel, deyip sonrada sabredemedin,bi duramadın gibi laflar işitmekten korkuyorum...
annem,babam öyle seyler demez ama dünya hali sonucta..
birde cevrenin dırdırı var tabi...:KK36:
kıyamam 23 yaşında olup bu kadar güzel bir yaşta hayatına dikenli yollar serilmesine çok üzüldüm oğlunun dediği her kelimeye gözlerim doldu...çocuğunu çok güzel yetiştirmişsin :nazar: anneye aşık bir çocuğun şuan başka bir evde uyumasına için cız etti rabbim size güç versin

sagol,teşekkür ederim.:KK14:
yarın ola hayrola...

yapamayacağın hiçbir konuda rest çekme.
blöf yapma.
adam hadi dedi diyelim yapamadın ?
bir daha hiç bir konuda inandırıcılığın kalmaz.
evliliklerde bazı konularda yüz göz olunmamalı , saygı bitmemeli!

Ayrıca elalem ne derse der , sen ağlarken için çekilirken onlar mı cekiyor derdi ?

Son kez tekrar ediyorum , boşan boşanma demiyorum ama adımlarını dikkatli at, iyi düşün öyle karar ver.
bencil insanla beraber olmak zordur.
3 yılım geçti.
herşeyi yapardım , mükemm olduğumu söylerdi en ufak hatamda her yaptığımı unuturdu.
sadece onun rahat olması önemli. o mutlu olsunda gerisi hikaye.
hatta benide kendisini mutlu ettiğim için seviyordu.
Allah sabır versin kuzum.
Benden 10 yaş küçüksün gençliğinin değerini bil.
o öküz ya adam olur yada demiyorum umarım adam olur.

Son düzenleme:
Kızlar,sizce yarın oraya gidip herseyi anlatsam mı ailesine?
oğlumu alır gelirim sonra...

Birde adliyeye dilekçe vermeyi düşünüyorum.15 gün içinde basvurulmazsa,işleme girmeyecegini duydum.
o dilekçeyi eşime gösterip,biraz göz korkutmak istiyorum acıkcası.
işe yararmı

X